GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 21-07-2009, 10:59
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΒΑΛΙΤΣΕΣ+ΣΤΑΝΤ+ΚΑΡΑΒΙ= ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
...........................................
1ο) Καλό είναι να πηγαίνουμε πιο νωρίς από την ώρα αναχώρησης στο καράβι. Αυτό γιατί αν πάμε τελευταία στιγμή το πιο πιθανό είναι να μπει η μηχανή σε σημείο όχι και τόσο ασφαλές.
σωστά!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
2ο) Αν είναι δυνατόν να έχουμε μαζί ένα εφεδρικό ιμάντα για να κάνουμε το πρώτο δέσιμο εμείς, έτσι ώστε και να είμαστε πιο ήσυχοι, και να μην υπάρξει περίπτωση να μετακινηθεί η μηχανή μας από άλλους επειδή έτσι τους βολεύει.
ακομα πιο σωστά


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
3ο) Αν έχουμε κεντρικό σταντ το βάζουμε και ανοίγουμε και το πλαϊνό προληπτικά.
ΛΑΘΟΣ!!!!!! Διότι αν π.χ η μοτο κοιτάει την πλωρη (μπροστα μερος) του πλοίου (αλλα και την πρυμνη το ιδιο ειναι) και το πλοίο συναντησει θαλασσοταραχη (πανω απο 7 μπωφόρ), θα αρχισει το μποντζαρισμα που λεμε στην γλωσσα των ναυτικων και δεν ειανι άλλο απο το ''πλωρη πανω πρυμνη κατω, πλωρη κατω πρυμνη πάνω'' οταν η πρωτη συγκρουεται με τα κυματα. Οταν λοιπόν η πλωρη ''βουτάει'' η μοτο που ειανι στηριγμενη στο κεντρικό σταντ (ανεξαρτητα αν ειανι το πλαινο ανοικτό ¨η οχι) θα ''βουτηξει'' κια υτη μπροστά και τότε η πτωση απο το κεντρικό σταντ ειναι βέβαιη!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
4ο) Αν δεν έχουμε κεντρικό κοιτάμε να βάλουμε την μηχανή (να αυτό είναι δυνατόν εφ όσον έχουμε πάει νωρίτερα) σε τοίχωμα του πλοίου με το σταντ να βρίσκεται αντίθετα απο το τοίχωμα.
Στην μονη περίπτωση που μπορει να γινει αυτό ειναι αν ο ιμαντας προσδεσης ''πιανει'' πανω στα σημεια προσδεσης των αυτοκινητων και φορτηγων που βρισκονται ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΤΟΥ ΓΚΑΡΑΖ και ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΙΝΟΥ ΣΤΑΝΤ!!! Σε καθε άλλη περιπτωση ο παραπανω περιγραφόμενος τρόπος του συντακτη του αρθρου ειναι ΛΑΘΟΣ τραγικό!!!! Διότι, ΑΝ βαλουμε την μοτο με το πλαινο σταντ αντιθετα απο τον ''μπουλμέ'' (τοιχωμα) του πλοίου και δεν την δενουμε ως περιγραφω πιο πανω αλλα πανω σε σημεια του τοιχωματος, στην παραμικρη θαλασσοταραχη ακομα και κατω απο τα 7b και ειδικα αν το πλοιο εχει τον καιρό στην ''μπάντα'' (στο πλαι) ¨η ''δευτερόπλωρα'' (πλαγιομετωπικά) η μοτο εχει πεσει πανω στον μπουλμέ αφου το καράβι μποντζαρει δεξια αριστερά!!!!! Κι επειδη ο προσφερομενος χωρος για μοτοσυκλέτες στα πλοία ειναι ελαχιστότατος αρα δεν υπαρχει δυνατότητα προσδεσης της μοτο στα σημεια προσδεσης στο εδαφος, ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙΝΟ ΣΤΑΝΤ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΕΙΑΝΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΜΠΟΥΛΜΕ!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
5ο) Σε πέρπτωση που δεν έχουμε ιμάντα, ζητάμε να μας δώσουν απο το πλοίο σχοινιά (σφυλάτσα στη ναυτική ορολογία) .
Τα οποια όμως για να τα δεσεις πρέπει να ξερεις ναυτικούς κόμπους διότι με το μποντζαρισμα του πλοίου οι ‘’άλλοι’’ κομποι........λυνονται!! Σε ταξιδι Αθηνα-Κρητη με 8b πριν 2 χρόνια φίλος ειχε δεσει με απλο αλλα διπλό κομπο το Σουζουκι του κι οταν κατεβηκε το πρωι να το παρει το βρηκε πανω σε ενα........ lexus!!!!!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
6ο)Αν βρούμε χαρτόνια τα τοποθετούμε ανάμεσα στη μηχανή και στα τοιχώματα (μπουλμέδες)
Σωστό


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
7ο)Ποτέ δεν βάζουμε ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ στη μηχανή. Λόγω των διατιχισμών του πλοίου μπορεί να ενεργοποιηθεί και καθώς υπάρχει η απαγόρευση οι επιβάτες να κατεβαινουν στο γκαράζ, θα σταματήσει να χτυπάει μόνο όταν τελειώσει η μπαταρία ή τον απενεργοποιήσετε το πρωί
Σωστό!!!!

[QUOTE=ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ;50510]
8ο) Όχι κολλητά στο τοίχο.Σε πείπτωση διατοιχισμου πλοίου να μην βρίσκει πάνω στα τοιχώματα αν η μηχανή "ανασηκωθεί" (πράγμα που στις μεγάλες μηχανές με μεγάλο βάρος (150 kg +) είναι δύσκολο που συμβαίνει μόνο αν το πλοίο πάρει 25+ μοίρες κλίση)
www.politicsοnline.gr[/QUOTE]
Σωστό!! Αν και δεν χρειαζονται 25 μοιρες κληση για να συμβουν τα περιγραφόμενα, και 10-15 αρκετες ειναι ειδικα αν συνδυασθουν με μποντζαρισματα κι ατσαλες επαναφορες του πλοίου στην ευθεία!!

Last edited by GeorgeP; 21-07-2009 at 11:04.
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 21-07-2009, 11:22
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: ΒΑΛΙΤΣΕΣ+ΣΤΑΝΤ+ΚΑΡΑΒΙ= ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Έχω κάποιες μικρές ενστάσεις (φιλικά)...

3) Αποφεύγουμε ΠΑΝΤΑ το κεντρικό σταντ. Με το μπρος πίσω, το πιθανότερο είναι να "κατέβει" και να πέσει. Επίσης η μηχανή με το κεντρικό έχει ΠΟΛΥ μικρότερη βάση στήριξης. Έχει ένα πολύ στενό τριγωνάκι, μεταξύ του ενός λάστιχου και των δυο ποδιών του σταντ. Με το πλαϊνό έχει ένα πολύ μεγαλύτερο τρίγωνο (βάση), ενώ επιπλέον έχει ΔΥΟ σημεία που ακουμπάνε με αμορτισέρ και ένα σημείο χωρίς αντίθετα από την άλλη περίπτωση.

4) Τη μηχανή τη βάζουμε να γέρνει ΠΡΟΣ τον τοίχο, όχι αντίθετα. Αν μάλιστα έχουμε ένα σημείο τριβής (πχ. ένα χαρτόνι, ένα πανί ή μια πετσέτα δικιά μας που μετά θα πάει για πλύσιμο από τα λάδια που θα έχει ) μπορούμε και να ΑΚΟΥΜΠΗΣΟΥΜΕ στον τοίχο ΧΩΡΙΣ όμως να στηρίξουμε βάρος της μηχανής εκεί (πρέπει να γείρει όσο θα έγερνε έτσι κι αλλιώς) - αυτό το τελευταίο το λες βέβαια.

Αυτές τις μικρές ενστάσεις και συγνώμη για την παρέμβαση.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 21-07-2009, 11:23
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: ΒΑΛΙΤΣΕΣ+ΣΤΑΝΤ+ΚΑΡΑΒΙ= ?

χα, ο George λέει τα ίδια... βρε βρε είδες η ζωή;

σόρρυ δεν είχα δεν την απάντηση γιατί ήταν στην επόμενη σελίδα
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 21-07-2009, 11:59
george1968 Ο/Η george1968 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Kinka: R1200GS Adventure 2008
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή Απάντηση: ΒΑΛΙΤΣΕΣ+ΣΤΑΝΤ+ΚΑΡΑΒΙ= ?

Φίλε Νίκο, ο φίλος Νίκος έχει δίκιο.


έτσι για να μπερδευτούμε λίγο με τους Νικόλες
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 21-07-2009, 13:30
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: ΒΑΛΙΤΣΕΣ+ΣΤΑΝΤ+ΚΑΡΑΒΙ= ?

Ρε παιδια με συγκινειται με την ανταποκριση σας .

Ο μονος φοβος που εχω -λογω οτι θα ειμαι με τριπλετα και tankbag - και σχεδον γεματο τεποζητο μηπως απο το βαρος και κουνημα το πλαινο τα παιξει . Αλοιμονο αν δεν βρω σημειο αντιστηριξης στην αντιθετη πλευρα.

Με την γρια δεν με ενοιαζε αλλα με το θηριο θα πονεσει ...

Θα ποσταρω και foto ....

Ντινοπουλε (να σου ζησει ο μπεπμπης) υπαρχουν αξεσουαρ μπρατσακια και πεδιλα για τις GS ?
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 21-07-2009, 13:41
george1968 Ο/Η george1968 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Kinka: R1200GS Adventure 2008
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή Απάντηση: ΒΑΛΙΤΣΕΣ+ΣΤΑΝΤ+ΚΑΡΑΒΙ= ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mjtir Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο μονος φοβος που εχω -λογω οτι θα ειμαι με τριπλετα και tankbag - και σχεδον γεματο τεποζητο μηπως απο το βαρος και κουνημα το πλαινο τα παιξει .
Φίλε Γιάννη,
'Εχω ανεβάσει photo (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=3360) (στη 2η σελίδα) όπου μπορείς να διακρίνεις τα εξής:

1. Η μηχανή φορτωμένη με 2 πλαινές και μία πίσω βαλίτσα

2. Το tankbag το έχω πάρει - δεν το αφήνω ποτε

3. Διαγράφεις από τη φωτό τη γυναίκα μου και τον σκύλο (με τη φαντασία σου) και επικεντρώνεσαι στο γκρι ιμάντα με τον οποίο έχω δέσει τη μηχανή. Η λειτουργικότητά του είναι να κρατά την μηχανή όταν γέρνει από την αντίθετη πλευρά από αυτή του stand.

4. Μέχρι στιγμής και με αυτό τον τρόπο δεσίματος δεν είχα ποτέ πρόβλημα - ούτε στο Αιγαίο, ούτε στην Αδριατική.

Ελπίζω να βοήθησα
:-))

Last edited by george1968; 21-07-2009 at 13:43.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 21-07-2009, 13:58
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: ΒΑΛΙΤΣΕΣ+ΣΤΑΝΤ+ΚΑΡΑΒΙ= ?

το πλαϊνό αντέχει

δεν είναι τίποτα αυτά τα βάρη όταν έχω δει ανθρώπους 100+ κιλών να κάθονται στη μηχανή που κάθεται στο σταντ

...

Πάντως η όλη φάση μου θυμίζει όταν πρωτοείδα τον Χούντρα...

Είμαι σε πλοίο για Λέσβο (με το dakar τότε)... οπότε βλέπω διαγώνια πίσω μου ένα (κατακαίνουριο τότε) KTM 950 του οποίου το φόρτωμα ήταν σαν κάτι φωτογραφίες από 3ο κόσμο που βρίσκουμε στο Internet... είχε ένα φόρτωμα που δεν χωράει σε πορτμπαγκάζ μέσου σεντάν (και κυριολεκτώ δεν υπερβάλω).

Με εντυπωσίασε και το 950 (φαινόταν και πολύ "χρησιμοποιημένο" ειδικά για μηχανή που είχε παρουσιαστεί πριν λίγους μήνες) και το φόρτωμα αλλά φυσικά συνέχισα το ταξίδι μου.

Όταν πια ήταν να φύγουμε, πάω πάλι στη μηχανή μου, βλέπω το Χούντρα να έχει πάει στο ΚΤΜ (μάλιστα δεν το κατάλαβα αμέσως ότι ήταν αυτός μια και δεν τον είχα ξαναδεί), ΕΙΧΕ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (!!! που προφανώς είχε πάρει πάνω στο πλοίο μαζί του) και να μιλάει με μια κοπελιά ενώ τριγύριζαν γύρω τους και δυο σκυλιά (!)... το ένα μάλιστα ένα μεγάλο Κόλεϊ... Ε σκέφτηκα "προφανώς αυτός με τη μηχανή και η κοπέλα με το αυτοκίνητο και τα σκυλιά)...

Πόσο λάθος είχα κάνει. Η κοπέλα έκατσε πίσω από τον Χούντρα, το ένα σκυλί ανάμεσα τους (!) και το άλλο σκυλί στο τιμόνι μπροστά από τον Χούντρα και να κοιτάει μέσα από το παρμπριζ (προφανώς το σκυλί ήξερε ακριβώς τι να κάνει)...

Εκεί εντυπωσιάστηκα και γύρισα και του είπα ότι έπρεπε να έχω τη φωτογραφική μου μηχανή (και κρίμα που δεν την είχα)...
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 21-07-2009, 14:20
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: ΒΑΛΙΤΣΕΣ+ΣΤΑΝΤ+ΚΑΡΑΒΙ= ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από george1968 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Γιάννη,
'Εχω ανεβάσει photo (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=3360) (στη 2η σελίδα) όπου μπορείς να διακρίνεις τα εξής:

1. Η μηχανή φορτωμένη με 2 πλαινές και μία πίσω βαλίτσα

2. Το tankbag το έχω πάρει - δεν το αφήνω ποτε

3. Διαγράφεις από τη φωτό τη γυναίκα μου και τον σκύλο (με τη φαντασία σου) και επικεντρώνεσαι στο γκρι ιμάντα με τον οποίο έχω δέσει τη μηχανή. Η λειτουργικότητά του είναι να κρατά την μηχανή όταν γέρνει από την αντίθετη πλευρά από αυτή του stand.

4. Μέχρι στιγμής και με αυτό τον τρόπο δεσίματος δεν είχα ποτέ πρόβλημα - ούτε στο Αιγαίο, ούτε στην Αδριατική.

Ελπίζω να βοήθησα
:-))

Thanks !
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 21-07-2009, 14:22
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: ΒΑΛΙΤΣΕΣ+ΣΤΑΝΤ+ΚΑΡΑΒΙ= ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
το πλαϊνό αντέχει

δεν είναι τίποτα αυτά τα βάρη όταν έχω δει ανθρώπους 100+ κιλών να κάθονται στη μηχανή που κάθεται στο σταντ

...

Πάντως η όλη φάση μου θυμίζει όταν πρωτοείδα τον Χούντρα...

Είμαι σε πλοίο για Λέσβο (με το dakar τότε)... οπότε βλέπω διαγώνια πίσω μου ένα (κατακαίνουριο τότε) KTM 950 του οποίου το φόρτωμα ήταν σαν κάτι φωτογραφίες από 3ο κόσμο που βρίσκουμε στο Internet... είχε ένα φόρτωμα που δεν χωράει σε πορτμπαγκάζ μέσου σεντάν (και κυριολεκτώ δεν υπερβάλω).

ME KOYFANES FILE ...

Με εντυπωσίασε και το 950 (φαινόταν και πολύ "χρησιμοποιημένο" ειδικά για μηχανή που είχε παρουσιαστεί πριν λίγους μήνες) και το φόρτωμα αλλά φυσικά συνέχισα το ταξίδι μου.

Όταν πια ήταν να φύγουμε, πάω πάλι στη μηχανή μου, βλέπω το Χούντρα να έχει πάει στο ΚΤΜ (μάλιστα δεν το κατάλαβα αμέσως ότι ήταν αυτός μια και δεν τον είχα ξαναδεί), ΕΙΧΕ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (!!! που προφανώς είχε πάρει πάνω στο πλοίο μαζί του) και να μιλάει με μια κοπελιά ενώ τριγύριζαν γύρω τους και δυο σκυλιά (!)... το ένα μάλιστα ένα μεγάλο Κόλεϊ... Ε σκέφτηκα "προφανώς αυτός με τη μηχανή και η κοπέλα με το αυτοκίνητο και τα σκυλιά)...

Πόσο λάθος είχα κάνει. Η κοπέλα έκατσε πίσω από τον Χούντρα, το ένα σκυλί ανάμεσα τους (!) και το άλλο σκυλί στο τιμόνι μπροστά από τον Χούντρα και να κοιτάει μέσα από το παρμπριζ (προφανώς το σκυλί ήξερε ακριβώς τι να κάνει)...

Εκεί εντυπωσιάστηκα και γύρισα και του είπα ότι έπρεπε να έχω τη φωτογραφική μου μηχανή (και κρίμα που δεν την είχα)...

Με κουφανες φιλε
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 21-07-2009, 14:27
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: ΒΑΛΙΤΣΕΣ+ΣΤΑΝΤ+ΚΑΡΑΒΙ= ?

Εγώ να δεις σοκ που είχα πάθει.

Έπρεπε να είχα την φωτό.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΒΑΛΙΤΣΕΣ GIVI GSakias Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 11 28-07-2009 10:21
ΠΛΑΙΝΕΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΓΙΑ R1150GS RedSpider Ζήτηση 15 05-07-2009 23:20
ΒΑΛΙΤΣΕΣ (bmw) για το νεο F650GS melpo Ζήτηση 10 29-06-2009 18:26
ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΓΙΑ R1200GS ADVE antonis1150GSA Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 9 27-05-2009 16:30
ΒΑΛΙΤΣΕΣ GIVI GSakias Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 7 22-05-2009 11:23


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!