GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 15-07-2011, 11:22
marioman Ο/Η marioman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθηνα, Νεα Σμυρνη
Μoto: R1200GS '10
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή Απάντηση: Συγχρονισμός Midland BT2 - Zumo 660 - iPhone 4

σωστες οι αποριες...απο δω κ περα ειναι θεμα "γουστου"...
Προσωπικα θα με "κουραζε" να παταω το κουμπι για να μιλησω στην καλη μου κ να ξαναπαταω για να επιστρεψω στην μουσικη....κ φανατασου η Μαρινα που μιλαει ψιλο- αρκετα
Επισης, μονοφωνικα ακουει ο δευτερος, δηλαδη αν η πηγη του mp3 ειναι στην ειρηνη, με το καλωδιο, τοτε η ειρηνη θα ακουει στερεο, θα μοραζει σε εσενα που θα ακους μονοφωνικα οποτε θα ακους καλυτερα το περιβαλλον, την μηχανη κλπ, εσυ μονο θα ακους το gps (θα κοβει μονο εσενα) και θα μιλατε χωρις να πατατε κουμπια.....γουστα ειναι αυτα.....κ δεν εχω Zumo να το δοκιμασω....ακομα...
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 15-07-2011, 11:25
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Συγχρονισμός Midland BT2 - Zumo 660 - iPhone 4

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από marioman Εμφάνιση μηνυμάτων
σωστες οι αποριες...απο δω κ περα ειναι θεμα "γουστου"...
Προσωπικα θα με "κουραζε" να παταω το κουμπι για να μιλησω στην καλη μου κ να ξαναπαταω για να επιστρεψω στην μουσικη....κ φανατασου η Μαρινα που μιλαει ψιλο- αρκετα
Επισης, μονοφωνικα ακουει ο δευτερος, δηλαδη αν η πηγη του mp3 ειναι στην ειρηνη, με το καλωδιο, τοτε η ειρηνη θα ακουει στερεο, θα μοραζει σε εσενα που θα ακους μονοφωνικα οποτε θα ακους καλυτερα το περιβαλλον, την μηχανη κλπ, εσυ μονο θα ακους το gps (θα κοβει μονο εσενα) και θα μιλατε χωρις να πατατε κουμπια.....γουστα ειναι αυτα.....κ δεν εχω Zumo να το δοκιμασω....ακομα...
Για εμένα προτεραιότητα είναι η ποιότητα του ήχου... γι'αυτό και το έκανα έτσι...

Τώρα αν η Μαρίνα μιλάει πολύ... να της βάζεις το κράνος ανάποδα... (το μπρος-πίσω)
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 15-07-2011, 11:35
marioman Ο/Η marioman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθηνα, Νεα Σμυρνη
Μoto: R1200GS '10
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή Απάντηση: Συγχρονισμός Midland BT2 - Zumo 660 - iPhone 4


Η αληθεια ειναι οτι εχω παντα το 3-way com ανοιχτο....αλλιως το ενα χερι θα ειναι στο γκαζι και το αλλο κολλημενο στο BT2...κ για εκδικηση θα της πω οτι θες να βγαλεις φωτογραφιες για ενα αλμπουμ σου....
....κ btw....εχει κανει registration στο forum....θα πρεπει να ειμαι πολυ προσεκτικος πλεον...
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 15-07-2011, 12:13
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Συγχρονισμός Midland BT2 - Zumo 660 - iPhone 4

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από marioman Εμφάνιση μηνυμάτων

Η αληθεια ειναι οτι εχω παντα το 3-way com ανοιχτο....αλλιως το ενα χερι θα ειναι στο γκαζι και το αλλο κολλημενο στο BT2...κ για εκδικηση θα της πω οτι θες να βγαλεις φωτογραφιες για ενα αλμπουμ σου....
....κ btw....εχει κανει registration στο forum....θα πρεπει να ειμαι πολυ προσεκτικος πλεον...
Μη μου πεις..... η Marina330....??
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 15-07-2011, 12:45
marioman Ο/Η marioman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθηνα, Νεα Σμυρνη
Μoto: R1200GS '10
Μηνύματα: 704
Προεπιλογή Απάντηση: Συγχρονισμός Midland BT2 - Zumo 660 - iPhone 4


Το νου σου!!!
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 20-07-2011, 17:37
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Συγχρονισμός Midland BT2 - Zumo 660 - iPhone 4

Λοιπόν...

Τα καλώδια που έβαλα θα αντικατασταθούν αύριο με αυτά της Clarion, τα οποία είναι ειδικά για σκάφη...

Reply With Quote
  #47  
Παλιό 20-07-2011, 18:40
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Συγχρονισμός Midland BT2 - Zumo 660 - iPhone 4

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν...


Τα καλώδια που έβαλα θα αντικατασταθούν αύριο με αυτά της Clarion, τα οποία είναι ειδικά για σκάφη...

Μπουγάδας ή αναψυχής...;
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 21-07-2011, 09:10
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Συγχρονισμός Midland BT2 - Zumo 660 - iPhone 4

Καλά το έχετε σκεφτεί σοβαρά αυτό που πάτε να κάνετε ?

Να είστε συνδεδεμένοι επικοινωνιακά με την γυναίκα σας στο ταξίδι και να ακούτε και την ίδια μουσική ?

Σε ένα πολύωρο ταξίδι καλό είναι πιστεύω να μπορεί κάποιος και να απομονωθεί επικοινωνιακά.....

Μπορεί να θέλεις κάποια στιγμή να ακούσεις λαϊκά και η γυναίκα σου κλασική μουσική ...... γιατί να ακούτε την ίδια μουσική ?

Μπορεί να μην θέλεις να την ακούς κάποια στιγμή του ταξιδιου γιατί να την έχεις ή να σε έχει συνέχεια μέσα στο αυτή της/του ?

(Μην πάει ο νούς σας στο κακό απλά..... η γυναίκα μου όταν ακούει τραγούδια σιγοτραγουδάει και εγώ δεν θέλω να ακούω το τραγούδι σε συμφωνική εκτέλεση δικιά της αλλά στην αυθεντική εκτέλεση !!!!)

Μπορεί την ώρα που ακούς ένα καταπληκτικό τραγούδι πάνω στην μηχανή να σου το κόψει η γυναίκα σου γιατί θέλει κάτι να μου πεί κάτι άσχετο

κλπ κλπ.

Μήπως πρέπει να το ξανασκεφτήτε ????

Reply With Quote
  #49  
Παλιό 21-07-2011, 09:23
EvVas Ο/Η EvVas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Πρέβεζα
Μoto: R1200GS 2005
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή Απάντηση: Συγχρονισμός Midland BT2 - Zumo 660 - iPhone 4

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν...

Τα καλώδια που έβαλα θα αντικατασταθούν αύριο με αυτά της Clarion, τα οποία είναι ειδικά για σκάφη...

Κώστα πολύ καλή ιδέα αυτά τα καλώδια. Ψάχνω καιρό τώρα για να φτιάξω αναμονή για το GPS και ήθελα κάτι αδιάβροχο και αυτό είναι τέλειο. Καταλήγει σε θηλυκό 3,5 mm; Μπορείς να μου πεις τιμή και από που το αγόρασες; Ακόμη πόσο μεγάλο είναι;
Με έσωσες
:sm4::sm5:

Last edited by EvVas; 21-07-2011 at 09:27.
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 21-07-2011, 09:59
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Συγχρονισμός Midland BT2 - Zumo 660 - iPhone 4

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά το έχετε σκεφτεί σοβαρά αυτό που πάτε να κάνετε ?

Να είστε συνδεδεμένοι επικοινωνιακά με την γυναίκα σας στο ταξίδι και να ακούτε και την ίδια μουσική ?

Σε ένα πολύωρο ταξίδι καλό είναι πιστεύω να μπορεί κάποιος και να απομονωθεί επικοινωνιακά.....

Μπορεί να θέλεις κάποια στιγμή να ακούσεις λαϊκά και η γυναίκα σου κλασική μουσική ...... γιατί να ακούτε την ίδια μουσική ?

Μπορεί να μην θέλεις να την ακούς κάποια στιγμή του ταξιδιου γιατί να την έχεις ή να σε έχει συνέχεια μέσα στο αυτή της/του ?

(Μην πάει ο νούς σας στο κακό απλά..... η γυναίκα μου όταν ακούει τραγούδια σιγοτραγουδάει και εγώ δεν θέλω να ακούω το τραγούδι σε συμφωνική εκτέλεση δικιά της αλλά στην αυθεντική εκτέλεση !!!!)

Μπορεί την ώρα που ακούς ένα καταπληκτικό τραγούδι πάνω στην μηχανή να σου το κόψει η γυναίκα σου γιατί θέλει κάτι να μου πεί κάτι άσχετο

κλπ κλπ.

Μήπως πρέπει να το ξανασκεφτήτε ????

Τη μουσική την επιλέγει ο οδηγός !!!

Την ένταση επίσης την επιλέγει ο οδηγός !!!

Άσχετα με την πλάκα... η Ειρήνη ήθελε να ακούμε τα ίδια και μ' αρέσει και εμένα να σου πω την αλήθεια...

Κι εγώ σιγοτραγουδάω... γι' αυτό το λόγο το Intercom είναι disabled όταν παίζει η μουσική !! Επίσης βρήκα έναν τρόπο, το Intercom να μπορεί να το ενεργοποιεί μόνο ο ένας εκ' των 2... μάντεψε ποιος...

Άσε που τώρα τελευταία στα ταξίδια μας... ακούω κάτι Cafe Ibiza, Cafe del Mar και κάτι lounge ψαγμένα...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Midland BT Next ??? solist7 Κράνη 10 14-07-2011 22:44
Συγχρονισμός κυλίνδρων στο σπίτι! dimalx Τεχνικά θέματα διάφορα 65 11-04-2011 15:07
Συγχρονισμός κυλίνδρων batman Τεχνικά θέματα διάφορα 6 13-03-2011 15:14
Συγχρονισμός καρπυρατέρ στον boxer κινητήρα gemara Παλαιά μοντέλα - Classic 4 05-11-2009 10:29
R 1100 Συγχρονισμός σωμάτων ψεκασμού soter3gm Τεχνικά θέματα διάφορα 17 24-04-2009 02:32


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!