GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 20-08-2011, 10:22
aleckan Ο/Η aleckan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: Αθηνα-Γαλατσι
Μoto: R1200GS Adv. (2010) VSTROM 650 (2005) VESPA PE 200 (1981)
Μηνύματα: 1,369
Προεπιλογή Απάντηση: GPS αδιαβροχο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Πράγματα απο Κίνα σπάνια τρώνε δασμούς, αλλά ποτέ δεν μπορεί κανείς να είναι σίγουρος. Χρειάζεται πολύ προσοχή στην επιλογή του μεταφορέα όμως. Αν σταλούν με κούριερ (DHL, FEDEX κλπ), τότε όχι μόνε τρώνε δασμούς στα σίγουρα αλλά και διαδικαστικές χρεώσεις.
Παιδια το συγκεκριμενο gps και απο την συγκεκριμενη εταιρια το πηρα το χειμωνα που μας περασε.Οντας ασχετος μεχρι τοτε σε αγορες εκτος Ευρωπαικης Ενωσης ζητησα να μου το στειλουν με DHL .Και ετσι εγινε μονο που κοστισε αλλα τοσα χρηματα (εξοδα λεει φυλαξης ,διαικπεραιωσης κλπ κλπ) και πολυ προσωπικο τρεξιμο στο τελωνειο του Ελ Βενιζελος. Αν δεν το αναλαμβανα εγω και αφηνα την DHL να μου το φερει νου ζητουσε αλλα 180 ευρω!!!
Τελος παντων αν δεν παθεις δεν θα μαθεις και ετσι εμαθα πως η μονη μεταφορικη που συμφερει ειναι η EMS που συνεργαζεται μετα ΕΛΤΑ και σου φερνει το πακετο σπιτι με μηδενικη σχεδον επιβαρυνση.
Ελπιζω να βοηθησα...
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 20-08-2011, 10:38
WhiTeRaN Ο/Η WhiTeRaN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW F 800 GS 30 Years
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή Απάντηση: GPS αδιαβροχο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aleckan Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια το συγκεκριμενο gps και απο την συγκεκριμενη εταιρια το πηρα το χειμωνα που μας περασε.Οντας ασχετος μεχρι τοτε σε αγορες εκτος Ευρωπαικης Ενωσης ζητησα να μου το στειλουν με DHL .Και ετσι εγινε μονο που κοστισε αλλα τοσα χρηματα (εξοδα λεει φυλαξης ,διαικπεραιωσης κλπ κλπ) και πολυ προσωπικο τρεξιμο στο τελωνειο του Ελ Βενιζελος. Αν δεν το αναλαμβανα εγω και αφηνα την DHL να μου το φερει νου ζητουσε αλλα 180 ευρω!!!
Τελος παντων αν δεν παθεις δεν θα μαθεις και ετσι εμαθα πως η μονη μεταφορικη που συμφερει ειναι η EMS που συνεργαζεται μετα ΕΛΤΑ και σου φερνει το πακετο σπιτι με μηδενικη σχεδον επιβαρυνση.
Ελπιζω να βοηθησα...
Ευχαριστούμε Αλέκο,

Και ποια είναι η γνώμη σου από την χρήση του gps ? Είσαι ευχαριστημένος? Χάρτες από που έβαλες?
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 20-08-2011, 11:02
aleckan Ο/Η aleckan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: Αθηνα-Γαλατσι
Μoto: R1200GS Adv. (2010) VSTROM 650 (2005) VESPA PE 200 (1981)
Μηνύματα: 1,369
Προεπιλογή Απάντηση: GPS αδιαβροχο

Και ποια είναι η γνώμη σου από την χρήση του gps ? Είσαι ευχαριστημένος? Χάρτες από που έβαλες?[/QUOTE]

Μανωλη γενικα αξιζει τα λεφτα του .(μιλαω για τα εκατο τοσα που ειναι η χρεωση μαζι με τα ταχυδρομικα)
Ειναι οντως αδιαβροχο (δοκιμαστηκε), του λειπει μια υποδοχη για ακουστικα οπως αναφερθηκε, εγω το συνδεω με bluetooth, και εχεις πολυ καλη ακροαση στο κρανος και εχει ηχειο που ακουγεται πολυ καθαρα και δυνατα αν το χρησιμοποιησεις σε αυτοκινητο. με οδηγιες στα ελληνικα, οθονη αφης ,δεν εχει εχειριδιο για οδηγιες χρησης,εχει ομως μενου βοηθειας (επισης στα ελληνικα)στην οθονη ,που σχεδον καλυπτει τις οποιες αποριες σου σχετικα με την χρηση του.
Το πρωτοχρησιμοποιησα στο ταξιδι μας στα Βαλκανια με τους προεγκατεστημενους χαρτες που εχει.Εντυπωσεις? σ αλλες χωρες αψογες (Αυστρια-Σλοβενια) σ αλλες ανυπαρκτες (Βοσνια ) και σ αλλες αντιφατικες (Σερβια.Σκοπια),οπου επαθε κλακαζ και μας τυρανησε μη βρισκοντας το ξενοδοχειο μας στο Βελιγραδι.
Τελος ισως πρεπει Μανωλη να σκεφτειτε και το θεμα της πιθανης βλαβης (εμενα μου παρουσιασε πριν μια βδομαδα )και οπως καταλαβαινεις δεν παιζει θεμα εγγυησης...
Τελικα για να μη σας μπερδευω για το κατοσταρικο που στοιχιζει δεν μετανοιωσα.

Οτι αλλο νομισεις πως μπορω να σου απαντησω μη διστασεις
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 20-08-2011, 11:42
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: GPS αδιαβροχο

Η χρήση του με γάντια πως είναι?

Γιατί δεν παίζει θέμα εγγύησης? Οι 12 μήνες που γράφουν στο σάιτ τους?

Last edited by gepol; 20-08-2011 at 11:45.
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 20-08-2011, 12:08
WhiTeRaN Ο/Η WhiTeRaN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW F 800 GS 30 Years
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή Απάντηση: GPS αδιαβροχο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Η χρήση του με γάντια πως είναι?

Γιατί δεν παίζει θέμα εγγύησης? Οι 12 μήνες που γράφουν στο σάιτ τους?
Μήπως γιατί λόγω της χαμηλής αξίας κτήσης του, τα μεταφορικά μπρος πίσω καθιστούν ασύμφορη την αποστολή του για επισκευή στην Κίνα???
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 20-08-2011, 12:17
WhiTeRaN Ο/Η WhiTeRaN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW F 800 GS 30 Years
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή Απάντηση: GPS αδιαβροχο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aleckan Εμφάνιση μηνυμάτων

Οτι αλλο νομισεις πως μπορω να σου απαντησω μη διστασεις
Αλέκο,
Από αυτά που περιγράφεις εσύ αλλά και από αυτά που είχε γράψει και ο Λάζαρος καταλαβαίνω ότι όντως για τα 100 ευρώ που κοστίζει το gps αξίζει...

Τώρα να ρωτήσω κάτι ακόμα...

Χάρτη Ελλάδας είχε προεγκατεστημένο ? Εαν ναι το δοκίμασες?

Τι ζημιά έπαθες ? Την έφτιαξες κάπου ή μπα....?

Πω πω... Συγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις νοιώθω άσχημα...
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 20-08-2011, 12:19
aleckan Ο/Η aleckan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: Αθηνα-Γαλατσι
Μoto: R1200GS Adv. (2010) VSTROM 650 (2005) VESPA PE 200 (1981)
Μηνύματα: 1,369
Προεπιλογή Απάντηση: GPS αδιαβροχο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από WhiTeRaN Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως γιατί λόγω της χαμηλής αξίας κτήσης του, τα μεταφορικά μπρος πίσω καθιστούν ασύμφορη την αποστολή του για επισκευή στην Κίνα???
Aκριβως ετσι! οσον αφορα τη χρηση με γαντια ειναι δυνατη αλλα θελει λιγο εξασκηση η λεπτα δαχτυλα!!! κι οχι σαν τα δικα μου (εχω κοψει απο το γαντι του αριστερου χεριου το δειχτη στην ακρη για να με διευκολυνει στη χρηση του αλλα και στη χρηση των κουμπιων της ενδοσυνενοησης στο κρανος...
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 20-08-2011, 12:36
aleckan Ο/Η aleckan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: Αθηνα-Γαλατσι
Μoto: R1200GS Adv. (2010) VSTROM 650 (2005) VESPA PE 200 (1981)
Μηνύματα: 1,369
Προεπιλογή Απάντηση: GPS αδιαβροχο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από WhiTeRaN Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλέκο,
Από αυτά που περιγράφεις εσύ αλλά και από αυτά που είχε γράψει και ο Λάζαρος καταλαβαίνω ότι όντως για τα 100 ευρώ που κοστίζει το gps αξίζει...

Τώρα να ρωτήσω κάτι ακόμα...

Χάρτη Ελλάδας είχε προεγκατεστημένο ? Εαν ναι το δοκίμασες?

Τι ζημιά έπαθες ? Την έφτιαξες κάπου ή μπα....?

Πω πω... Συγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις νοιώθω άσχημα...
Χαρτη της Ελλαδας εχει προεγκατεστημενο (και πολυ καλο μαλιστα),οπως και για καμμια 40ρια χωρες της Ευρωπης.(για αλλες αναλυτικους -Γαλλια,Γερμανια,Ιταλια) και γι αλλες συνοπτικους (τεως ανατολικες χωρες) οπου εχει μονο το βασικο Εθνικο δικτυο (Εθνικες οδους)
στις χωρες που εχει καλυψη,(και στην Ελλαδα)
εχει πληροφοριες για τα παντα! (Ξενοδοχεια,βενζιναδικα,νοσοκομεια κλπ κλπ)
Εμενα δεν λειτουργει το ηχειο του οποτε κατα τη χρηση στο αυτοκινητο δεν ακουω τις φωνητικες οδηγιες του, παρα μονον βλεπω την οθονη αλλα ειναι προβλημα... οσον αφορα το φτιαξιμο ειναι ακομα ετσι και μολις το επιοτρεψει ο χρονος θα το δωδω εδω στην Αθηνα για ελεγχο και βλεποντας και κανοντας.
Μεσα παντως στο κρανος εξακολουθει να ειναι πολυ καλο.
Και μην ξανακουσω -διαβασω ...συγνωμες χαρα μου αν σας βοηθαω στο ν αποφασισετε φιλοι.
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 20-08-2011, 12:36
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: GPS αδιαβροχο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από WhiTeRaN Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως γιατί λόγω της χαμηλής αξίας κτήσης του, τα μεταφορικά μπρος πίσω καθιστούν ασύμφορη την αποστολή του για επισκευή στην Κίνα???
Δεν είμαι τόσο σίγουρος για αυτό. Εστειλα κάποιο χαλασμένο σκεύος σε παρόμοιες διαστάσεις στην Κίνα πριν μερικούς μήνες και πλήρωσα 14€ μεταφορικά. Επειδή ήταν σε εγγύηση μου το έστειλαν πίσω χωρίς χρέωση....δεν ξέρω η ChinaVasion τι κάνει, αλλά μια ερώτηση μπορούμε να κάνουμε....
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 20-08-2011, 12:53
WhiTeRaN Ο/Η WhiTeRaN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW F 800 GS 30 Years
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή Απάντηση: GPS αδιαβροχο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είμαι τόσο σίγουρος για αυτό. Εστειλα κάποιο χαλασμένο σκεύος σε παρόμοιες διαστάσεις στην Κίνα πριν μερικούς μήνες και πλήρωσα 14€ μεταφορικά. Επειδή ήταν σε εγγύηση μου το έστειλαν πίσω χωρίς χρέωση....δεν ξέρω η ChinaVasion τι κάνει, αλλά μια ερώτηση μπορούμε να κάνουμε....
Δεν έχεις άδικο.... φυσικά και μπορούμε να ρωτήσουμε!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!