GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 05-06-2009, 13:39
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PortoLeone Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη που θα μιλήσω ή μάλλον θα γράψω για τρίτη φορά αλλά όσοι επειδή γεννήθηκα ΕΛΛΗΝΑΣ και θέλω να πεθάνω ΕΛΛΗΝΑΣ κάλα έκαναν στη τελική γιατί καθόμαστε σε ένα καναπέ και αμπελοφιλοσοφούμε.Μακάρι να κάναμε ένα ντου και να τους στέλναμε όλους στα σπίτια τους.Έχετε πάει Φλώρινα και γύρω να δείτε ό,τι η Ελληνική ακούγεται σε δεύτερη μοίρα?Εκεί να πάμε εκδρομή και να μαζευτούμε 50-100 μοτοσυκλέτες.Μας έχουν ανάγκη.Που θα αφήσω εγώ το "Ουράνιο τόξο"να μου μάθει πια είναι η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΜΟΥ και η γλώσσα ΜΟΥ.ΟΞΩ ΒΡΕ.Μαζί με αυτούς που σας στηρίζουν.Και όσοι τους θεωρούν αδέρφια τους να τους κάνουμε τα έξοδα να πάνε μαζί τους.Γιατί είμαστε πολιτισμένοι.Καλό ταξίδι.!!!
:sm4::sm4::sm4:
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 05-06-2009, 17:35
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από fidemporas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίο φορουμ έχουμε ......

Καλά κρασά.....

out.....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostasmats Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν βλεπω μια οργανωμενη ομαδα ανθρωπων που στο ονομα του πατριωτισμου εισβαλει σε μια εκδηλωση(εκδηλωση την οποια και εγω καταδικαζω), προσπαθει να διωξει τους παρευρισκομενους αφου πρωτα τους φωτογραφησει(!),νιωθω το ιδιο ριγος και την ιδια απογοητευση που νιωθω οταν βλεπω καποιες αλλες ομαδες εξισου οργανωμενες να σπανε την περιουσια του κοσμου στο ονομα της επαναστασης.Η πατριδα μου την οποια αγαπω και υπηρετω ως Ελληνας πολιτης ,εχει νομους.Νομους που αυτοι οι κυριοι ακροδεξιοι και ακροαριστεροι,δεν σεβονται καταπατουν και παραβιαζουν.Αν οι πολιτικοι δεν μπορουν να προστατεψουν τα συμφεροντα της πατριδας μας ας τους στειλουμε σπιτια τους,για αυτο εχουμε το εκλογικο μας δικαιωμα.Οι τραμπουκισμοι τα νταηλικια και οι αυτοδικιες ειναι πραξεις καταδικαστεες απο την λογικη και την συνειδηση μου.Εαν οι αγαπητοι και σεβαστοι συμφορουμιτες ταυτιζονται με τετοιου ειδους φασιστικες και ΑΝΟΜΕΣ συμπεριφορες τοτε θα παρακαλουσα τους συντονιστες να με διαγραψουν απο το φορουμ.
φιλικα Κωστας

Παιδιά ήρεμα, αλλιώς παίζετε στο ίδιο γήπεδο, το ίδιο παιχνίδι και φυσικά, έτσι, θα έχετε και τους ίδιους χουλιγκάνους για φιλάθλους!!!!! Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι (ρατσιστικό?), πόσο μάλλον οι αντιλήψεις, εξ' ου και οι αντιδράσεις!!!!!!!!! Η κοινωνία δεν αλλάζει με απαιτήσεις, αλλά με παραδείγματα και εμπροσθοφυλακή την προσωπική του πορεία ο καθένας. Αν είναι σωστή θα γίνει αποδεκτή και επιθυμητή από κάποιους. Για τους υπόλοιπους μην νοιάζεστε. "Άσε τους νεκρούς να προχωρούν" έλεγε, ένας γνωστός!!!!

Εδώ, όμως ερχόμαστε με τις μοτοσυκλέτες μας για να ξεδίνουμε. Αυτό το ενδιαφέρον είναι και το προαπαιτούμενο, αυτού του χώρου. Καλό θα ήταν φυσικά και οι φίλοι που έχουν άλλες απόψεις, να είναι πιο διακριτικοί και να μην θεωρούν πως αυτοί είναι, οι "ορθόδοξοι" πατριώτες και ως εκ τούτου, έχουν το δικαίωμα να προκαλούν.

Άλλωστε, είπαμε, εδώ ήρθαμε με τις μηχανές. Όποιος δεν το καταλαβαίνει και φωνάζει... ας μαρσάρουμε λίγο, να καλύψουμε τις "φωνές".

Πάντα φιλικά.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 05-06-2009, 18:01
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Και μια μικρή υπενθύμιση!!!!!

ΟΙ ΔΥΟ ΛΥΚΟΙ

Ένα βράδυ ένας γέρος (ινδιάνος) της φυλής Τσερόκι, μίλησε στον εγγονό του για τη μάχη που γίνεται μέσα στην ψυχή των ανθρώπων.
Είπε:
Γιέ μου! Η μάχη γίνεται μεταξύ δυο «λύκων» που υπάρχουν μέσα σε όλους μας:
Ο ένας είναι το Κακό:
Είναι ο θυμός, η ζήλια, η θλίψη, η απογοήτευση, η απληστία, η αλαζονεία, η αυτολύπηση, η ενοχή, η προσβολή, η κατωτερότητα, τα ψέματα, η ματαιοδοξία, η υπεροψία και το εγώ.
Ο άλλος είναι το Καλό:
Είναι η χαρά, η ειρήνη, η αγάπη, η ελπίδα, η ηρεμία, η ευγένεια, η φιλανθρωπία, η συμπόνια, η γενναιοδωρία, η αλήθεια, και η ευσπλαχνία.
Ο εγγονός το σκέφτηκε για ένα λεπτό και μετά ρώτησε τον παππού του:
Ποιος λύκος νικάει;
Ο γέρος Ινδιάνος Τσερόκι απάντησε απλά ...............
Αυτός που ταΐζεις!
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 05-06-2009, 20:27
gs1150 Ο/Η gs1150 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: gs1150
Μηνύματα: 508
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Όλοι καλά τα λέτε. Αλλά είσαστε λίγο κουλ ..... Και αυτό πιστεύω οτι συμβαίνει γιατί έχουμε καμιά πεντακοσαριά χιλιόμετρα απόσταση !!!! Αλλιώς δεν εξηγείται οτι εμείς εδω πάνω (ίσως πολύ πιο κοντά στην Φλώρινα) ανυσηχούμε και αισθανόμαστε "τα λεξικά" πιο κοντά στο πετσί μας.Πάντα φιλικά και χωρίς να θέλω να δημιουργίσω αντιπαραθέσεις στο φόρουμ. Βέβαια, κάποιος θα μου πει, φιλαράκι υπάρχουν και Blogs για να κάνεις τέτοιου είδους συζητήσεις..... ΣΕΒΑΣΤΟ !!!!!! Γκαζώνουμε λοιπόν(όπως λέει ο φίλος από πάνω) και .....keep walking .....
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 05-06-2009, 23:04
kostasmats Ο/Η kostasmats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: hlioupolh Athina
Μoto: δεν εχω
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά ήρεμα, αλλιώς παίζετε στο ίδιο γήπεδο, το ίδιο παιχνίδι και φυσικά, έτσι, θα έχετε και τους ίδιους χουλιγκάνους για φιλάθλους!!!!! Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι (ρατσιστικό?), πόσο μάλλον οι αντιλήψεις, εξ' ου και οι αντιδράσεις!!!!!!!!! Η κοινωνία δεν αλλάζει με απαιτήσεις, αλλά με παραδείγματα και εμπροσθοφυλακή την προσωπική του πορεία ο καθένας. Αν είναι σωστή θα γίνει αποδεκτή και επιθυμητή από κάποιους. Για τους υπόλοιπους μην νοιάζεστε. "Άσε τους νεκρούς να προχωρούν" έλεγε, ένας γνωστός!!!!

Εδώ, όμως ερχόμαστε με τις μοτοσυκλέτες μας για να ξεδίνουμε. Αυτό το ενδιαφέρον είναι και το προαπαιτούμενο, αυτού του χώρου. Καλό θα ήταν φυσικά και οι φίλοι που έχουν άλλες απόψεις, να είναι πιο διακριτικοί και να μην θεωρούν πως αυτοί είναι, οι "ορθόδοξοι" πατριώτες και ως εκ τούτου, έχουν το δικαίωμα να προκαλούν.

Άλλωστε, είπαμε, εδώ ήρθαμε με τις μηχανές. Όποιος δεν το καταλαβαίνει και φωνάζει... ας μαρσάρουμε λίγο, να καλύψουμε τις "φωνές".

Πάντα φιλικά.
φιλε μου πολυ σωστο το μηνυμα σου...επανερχομαι λοιπον για να επανορθωσω(οσο μπορω)μιας και απο οτι ειδα προσεβαλα καποιους φιλους και δεν το θελω αυτο.Μεχρι την ωρα που μπηκα και εγραψα ,τα μηνυματα που υπηρχαν στο θεμα ηταν υπερ της Χ.Α. τοσο πολυ που νομιζα οτι το φορουμ συνδεεται και υποστηριζει την εν λογω οργανωση(η οποια εχει στις ταξεις τις εγκληματιες του κοινου ποινικου δικαιου βλεπε υποθεση Περιανδρου)και δεν θα ηθελα να χαρακτηριστω ως φιλος μιας τετοιας οργανωσης.ΜΕΓΑ λαθος μου αφου απο οτι ειδα απλα ο καθενας εχει την γνωμη του,ενω ο λογος υπαρξης του φορουμ παραμενει η αγαπη για τις μοτο χωρις τα μελη του να χαρακτηριζονται πολιτικα.Ζητω συγνωμη λοιπον απο οσους ενιωσαν οτι τους προσβαλα,και παω να μαρσαρω λιγο οπως λεει και ο Γιαννης
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 05-06-2009, 23:15
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostasmats Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου πολυ σωστο το μηνυμα σου...επανερχομαι λοιπον για να επανορθωσω(οσο μπορω)μιας και απο οτι ειδα προσεβαλα καποιους φιλους και δεν το θελω αυτο.Μεχρι την ωρα που μπηκα και εγραψα ,τα μηνυματα που υπηρχαν στο θεμα ηταν υπερ της Χ.Α. τοσο πολυ που νομιζα οτι το φορουμ συνδεεται και υποστηριζει την εν λογω οργανωση(η οποια εχει στις ταξεις τις εγκληματιες του κοινου ποινικου δικαιου βλεπε υποθεση Περιανδρου)και δεν θα ηθελα να χαρακτηριστω ως φιλος μιας τετοιας οργανωσης.ΜΕΓΑ λαθος μου αφου απο οτι ειδα απλα ο καθενας εχει την γνωμη του,ενω ο λογος υπαρξης του φορουμ παραμενει η αγαπη για τις μοτο χωρις τα μελη του να χαρακτηριζονται πολιτικα.Ζητω συγνωμη λοιπον απο οσους ενιωσαν οτι τους προσβαλα,και παω να μαρσαρω λιγο οπως λεει και ο Γιαννης
:sm5::sm5:
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 06-06-2009, 00:19
GANTZA Ο/Η GANTZA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Πατρα
Μoto: με 2 ροδες!!!!!! dakar 650
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

μαγκες ετσι οπως καταντησαμε οτι να ναι
σε λιγο οι χρυσαυγητες θα γινουν και ηρωες
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 06-06-2009, 00:34
GANTZA Ο/Η GANTZA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Πατρα
Μoto: με 2 ροδες!!!!!! dakar 650
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

η αγαπη μας για την χωρα μας δεν μεταφραζεται σε βια ,
παρα μονο οταν αυτη ειναι αναγκαια!!!!!
η κινηση αυτη ηταν σωστη ,αλλα τα επρεπε να την κανουν τα ζωα οι πολιτικοι μας.ΑΛΛΑ.......
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 06-06-2009, 11:42
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Όταν τους ακούω να μιλάνε για Μακεδονικό ζήτημα και διαλέκτους κλπ βγαίνει και σε μένα από μέσα μου μια τεράστια ΟΡΓΗ. Χρειάζεται μεγάλη δύναμη για να μην αντιδράσω όπως τα μέλη της Χρυσής Αυγής. Για σκεφτείτε όμως γιατί κάνουν αυτές τις εκδηλώσεις? Για να ενημερώσουν τους εαυτούς τους η καμιά 10αριά άλλους συνοδηπόρους? ΟΧΙ
Το κάνουν για να δημιουργηθούν αυτά τα επεισόδια και οι αντιδράσεις και το θέμα τους να πάρει δημοσιότητα που δεν θα την είχαν ποτέ στην αφάνεια μιας άλλης ανόητης εκδήλωσης.
Τώρα τους δώσαμε αυτό που θέλανε.
Συμφωνώ βέβαια ότι πρέπει να προστατέψουμε το φόρουμ από τους κακούς εαυτούς μας(όλοι έχουμε έναν...)
Η Δημοκρατία πρέπει να έχει γερό στομάχι για να αντέξει...
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 06-06-2009, 14:13
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

ήρωες δεν ειναι τα παιδιά της Χ.Α ...ούτως η άλλος τα εργα που εχουν να παρουσιάσουν δεν ειναι τίποτα μπροστα σε αυτα που εχουν κανει μελοι της Χ.Α στην Γαλλια κ σε αλλα μέρη της ευρωπης!!....απλα πιστευω οτι καποια ατομα εχουν αγανάκτησή περισσότερο με το ολο θεμα...εχουμε υποστεί πόλους εξευτελισμούς ως Ελληνες..επειδη ειμαστε Ελληνες με εψιλον κεφαλαιο...μας εχουν φτασει σε σημειο να λενε οτι ειμαστε μονο για διακοπες κ ρεμουλα!!!...ήμαρτον πια!!..μην ξεχναμε την ιστορια μας παιδια!!..καπιος σοφος καποτε ειχε πει οτι για να κατακτησης ενα λαο (κ χωρις πολεμο)πρεπει να τον κανεις να ξεχασει την ιστορια του κ την γλωσσα του!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ο Λεωνίδας και το "θηρίο" του .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 31 27-05-2009 12:04
Το εγχειρίδιο του "καλού ανακυκλωτή" .. ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Περιβάλλον 4 14-05-2009 13:59
"Στο φως" ο τάφος της Κλεοπάτρας και του Αντώνιου; skippybi Επικαιρότητα 6 22-04-2009 09:14
Σε δημοπρασία έβαλε την "παρθενιά της" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Επικαιρότητα 23 17-01-2009 10:41
Το "περιοδικό" της μαμάς BMW GS_maniac Χρήσιμα 3 14-12-2008 19:26


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:50.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!