GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 12-07-2009, 23:12
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Alext Εμφάνιση μηνυμάτων
σαφως υπαρχουν κανονες και πρεπει να υπαρχουν
απλα εμεις δεν ειμαστε υπευθυνοι για την τηρηση τους (ουτε να υποκαθιστουμε αυτους που ειναι)
αλλοι πληρωνονται για αυτο και δεν το κανουν ή το κανουν επιλεκτικα
με αυτους πρεπει να τα βαζουμε και οχι με αυτους που στην ουσια ειναι τα εν δυναμει θυματα
θα συμφωνησω οτι δεν ειμαστε υπευθυνοι για την τηρηση τους!δε θα κανω ποτε τον αστυφυλακα!
αλλα θα διαφωνησω στο οτι ειναι θυματα και θα εξακολουθω να λυπαμαι τον καθε απαιδευτο που δεν εχει την στοιχειωδη λογικη να πραξει το αυτονοητο!
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 13-07-2009, 00:04
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
δε θα κανω ποτε τον αστυφυλακα!
Άστα αυτά τώρα Κώστα....
Αφού σ αρέσουν οι .....στολές..
Πάντα μου λες ....θα ντυθώ εγώ αστυφύλακας να έχω τις ...χειροπέδες, ξέρεις αυτές τις ροζ!!!!!!!!!!!!
Γιατί δεν το ες..
Και προχθές, πάλι στρατηγός ντύθηκες!!!!!!!!!!!
Σ αρέσει,το έχεις πει...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
έχω πεσει λέμε από τα γέλια, ειδκά όσο σκέφτομαι, το πόσο θα γελαέι ο Ντινόπουλος
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 13-07-2009, 01:23
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Άστα αυτά τώρα Κώστα....
Αφού σ αρέσουν οι .....στολές..
Πάντα μου λες ....θα ντυθώ εγώ αστυφύλακας να έχω τις ...χειροπέδες, ξέρεις αυτές τις ροζ!!!!!!!!!!!!
Γιατί δεν το ες..
Και προχθές, πάλι στρατηγός ντύθηκες!!!!!!!!!!!
Σ αρέσει,το έχεις πει...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
έχω πεσει λέμε από τα γέλια, ειδκά όσο σκέφτομαι, το πόσο θα γελαέι ο Ντινόπουλος
ναι,ναι και σταματαω ξεκρανωτους μηχανοβιους!
εχω και προτιμηση σε ροζ η φουξια σαγιοναρες με τη διχαλα εννοειται!
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 13-07-2009, 02:42
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι,ναι και σταματαω ξεκρανωτους μηχανοβιους!
εχω και προτιμηση σε ροζ η φουξια σαγιοναρες με τη διχαλα εννοειται!

Και το νύχι μεγάλο, με γέμιση!!!!!!
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 13-07-2009, 10:21
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Και το νύχι μεγάλο, με γέμιση!!!!!!
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 13-07-2009, 12:36
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

αηδία το καταντήσατε

ωραία όλα αυτά που λέμε, αλλά (Alex)

1) εγώ επιμένω να μην θέλω να ταυτιστώ ή και απλά να συνοδηπορήσω με τέτοια άτομα (και ας θεωρείται γκετοποίηση - και τελικά η γκετοποίηση είναι δική μου όχι δική τους γιατί οι σαν και μένα τελικά είναι οι λίγοι)

2) ωραία όλα τα στραβά της κοινωνίας μας που κατέθεσες και συμφωνώ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει κάπως κάποιοι να μην ξεκινάμε από κάπου, μια και τόσα άλλα είναι σάπια και άλλων ο ρόλος να τα ξεσαπίσουν (ακούγεται και ως δικαιολογία μας εν τέλει για να μην κάνουμε τίποτα)

3) συμβουλεύουμε και παρατηρούμε λες (με τον Albatros)... έχεις ιδέα πόσο "γραφικό" θα φάνταζε αυτό; (σε βαθμό να μπει ΑΥΤΟΣ μετά στο forum και να λέει "παιδιά ακούστε για ένα χαζοβιόλη που είδα στο δρόμο και μου έκανε το δάσκαλο") έχεις ιδέα πόσο στο κενό θα έπεφτε; (μα απόλυτα...) ...και ήταν χειρότερο να τον καταδικάζω; δεν το βλέπω έτσι - τουλάχιστον εδώ αν είναι κάποιος άνθρωπος που θα ήθελε αύριο να πάρει μηχανή ή είναι στην αρχή του, μπορεί να πει "βλακεία τελικά χωρίς κράνος... όλοι σε κοροϊδεύουν" (αν βέβαια είχα την υποστήριξη σας σε τέτοια post μου)
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 13-07-2009, 17:52
Alext Ο/Η Alext βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Βριλησσια
Μoto: BMW R1200R
Μηνύματα: 1,033
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
αηδία το καταντήσατε

ωραία όλα αυτά που λέμε, αλλά (Alex)

1) εγώ επιμένω να μην θέλω να ταυτιστώ ή και απλά να συνοδηπορήσω με τέτοια άτομα (και ας θεωρείται γκετοποίηση - και τελικά η γκετοποίηση είναι δική μου όχι δική τους γιατί οι σαν και μένα τελικά είναι οι λίγοι)

2) ωραία όλα τα στραβά της κοινωνίας μας που κατέθεσες και συμφωνώ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει κάπως κάποιοι να μην ξεκινάμε από κάπου, μια και τόσα άλλα είναι σάπια και άλλων ο ρόλος να τα ξεσαπίσουν (ακούγεται και ως δικαιολογία μας εν τέλει για να μην κάνουμε τίποτα)

3) συμβουλεύουμε και παρατηρούμε λες (με τον Albatros)... έχεις ιδέα πόσο "γραφικό" θα φάνταζε αυτό; (σε βαθμό να μπει ΑΥΤΟΣ μετά στο forum και να λέει "παιδιά ακούστε για ένα χαζοβιόλη που είδα στο δρόμο και μου έκανε το δάσκαλο") έχεις ιδέα πόσο στο κενό θα έπεφτε; (μα απόλυτα...) ...και ήταν χειρότερο να τον καταδικάζω; δεν το βλέπω έτσι - τουλάχιστον εδώ αν είναι κάποιος άνθρωπος που θα ήθελε αύριο να πάρει μηχανή ή είναι στην αρχή του, μπορεί να πει "βλακεία τελικά χωρίς κράνος... όλοι σε κοροϊδεύουν" (αν βέβαια είχα την υποστήριξη σας σε τέτοια post μου)
1) δεν ζητησε κανεις να ταυτιστεις με κανεναν
ουτε εγω δεχομαι να ταυτιστω με κανεναν
ουτε καν με αυτο εδω το φορουμ που μας φιλοξενει

2) εδω πιστευω σηκωνει μεγαλη κουβεντα η οποια νομιζω δεν μπορει να γινει εδω γιατι υπεισερχεται η πολιτικη βουληση γενικοτερα και του καθενος προσωπικα και θα γινει μπαχαλο εδω μεσα
αστο για κανεναν καφε αν συναντηθουμε

3) συμβουλεύουμε και παρατηρούμε λεω αν τυχον σου βγαινει εκεινη την ωρα να κανεις κατι (εγω δεν το κανω ποτε) οπως σου βγηκε να πεις μια κουβεντα εδω
μην ξεχνας ακομα και που απλα τον κοιταξες για αυτον και την βλακεια που κουβαλαει εισαι γραφικος γιατι πιθανοτατα στην παρεα του ειπε "ενας βλακας με ενα BMW με κοιταζε σαν χαζος ο αναπηρος εεε ρε και να το ειχα εγω λαμπαδα θα το πηγαινα 1 Km εεε ρε που πανε τα εργαλεια σε ολους τους κουλους"
οσο για εδω μεσα μην ανησυχεις διοτι οποιος ειναι αυτης της νοοτροπιας δεν προκειται να μεινει εδω θα φυγει απο μονος του
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 14-07-2009, 17:15
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Ρε παιδιά το θέμα έχει γίνει Κυπριακό θα συμφωνίσω και θα διαφωνίσω με όλους για τους παρακάτω λόγους:

1. Βmw, Porche, κότερο κλπ μπορεί να αγοράσει όποιος μπορεί να τα πληρώσει μην μπερδέυεσται με το Πανεπιστήμειο δεν είναι δίπλωμα είναι μέσο μεταφοράς.

2. Το σύστημα υγείας της χώρας το έχω πληρώσει και το πληρωνω και θα το πληρώνω και θα το χρησιμοποιώ όποτε γουστάρω γιατί το έχει πληρώσει ο πατέρας μου ο παππούς μου η γιαγιά μου και όλο μου το σόι που δεν μας έχουν χαρίσει ούτε ένσημο ούτε χρόνα ασφάλισης ποτέ και κανένας και επίσης κανείς μας δεν ανείκει στις κατηγορίες που χάρισαν ή μας χαρίζουν συντάξεις και ασφάλειες! Οπότε αυτά περί κατανάλωσης του Δημοσίου χρήματος μην πω που τα έχω γραμμένα. Το κράνος το φοράω και το μπουφάν το φοράω και όλη την εξάρτηση αλλά θέλω να αισθάνομαι και ελεύθερος να μην τα βάλω όποτε θέλω εγώ! Το σύστημα υγείας το έχουν καταχρεώσει άλλοι που έκαναν κοινωνική πολιτική με τα δικά μου τα χρήματα και τις κρατήσεις μου χωρίς να με ρωτήσουν και όχι ο μηχανόβιος που απο καθαρή μ........ια δική του ή αλλων βρέθηκε με ανοιγμένο κεφάλι στον δρόμο.

3. Οδηγική συμπεριφορά δεν είναι να πηγαίνεις με 200 ανάμεσα στα αυτοκίνητα και να βρίζεις αυτούς που πάνε με 60. Οδηγική συμπεριφορά δεν είναι να καντιλιάζεις την μηχανή και να βρίζεις όποιον σου κλείνει τον δρόμο. Οδηγική συμπεριφορά είναι να οδηγείς με ασφάλεια και να μην βάζεις σε κίνδυνο την ζωή των άλλων αλλά και να μην ενοχλείς αυτούς που κινούνται στα πλαίσια της νομιμότητας.

4. Σπηναλόγκες ή Μακρονήσια είναι τακτικές ανθρώπων που επιθυμούν την ταυτοποίηση, ομαδοποίηση, ισοπέδωση και μαζοποίηση της ανθρωπινης συμπεριφοράς με μοναδικό σκοπό τον εύκολο χειρισμό της.
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 14-07-2009, 21:57
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά
ούτε εξηγούνται έτσι "θεαματικά"

έστω ότι και οι "σαν εμένα" υπερβάλουν, αλλά και αυτό που διαβάζω... μακριά (όχι όλο αλλά σε μεγάλο μέρος)

το post είναι συγκεκριμένης απόχρωσης και γι' αυτό δεν θα το απαντήσω περαιτέρω
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 15-07-2009, 00:32
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά
ούτε εξηγούνται έτσι "θεαματικά"

έστω ότι και οι "σαν εμένα" υπερβάλουν, αλλά και αυτό που διαβάζω... μακριά (όχι όλο αλλά σε μεγάλο μέρος)

το post είναι συγκεκριμένης απόχρωσης και γι' αυτό δεν θα το απαντήσω περαιτέρω
Φίλε Νίκο,
τίποτα δεν είναι πλέον απλό αλλά και το post δεν είναι θεαματικό ούτε έχει απόχρωση τώρα εάν νομίζεις ότι νουθετώ απόψεις μάλλον κάνεις λάθος. Δεν προσπάθησα ούτε προσπαθώ να επιβάλω τρόπο σκέψης αλλά το θέμα ξεκίνησε αλλιώς και κατέληξε αλλιώς, και από τις καγκουριές ανάμεσα στα αυτοκίνητα κατέληξε ποιός φοράει κράνος. Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις αλλά ποτέ δεν θα με ακούσεις να είμαι απόλυτος σε θέματα που σηκώνουν κουβέντα. Τώρα τι θα έκανες εάν έβγαινε ένας Χριστιανός και σου έλεγε "Ναι ρε φίλε εγώ είμαι ο εν λόγω Κύριος" δεν ξέρω μάλλον θα του έκανες τα έξοδα για κάποιο μάθημα του Κου Σπανού.........


Πάντα Φιλικά
Πέτρος
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ABS....τι είναι και πως λειτουργεί Vakalos Τεχνικά θέματα διάφορα 14 22-02-2009 15:20
Σας χαιρετώ και από εδώ! ThanDim Καλώς ήλθατε 19 11-02-2009 00:54
Επεισόδια στην Πάτρα λόγω... Κούγια BATIGOL Διάφορα 8 26-01-2009 13:02
Η κατακόκκινη είναι εδώ...!!! epimelitisf Καλώς ήλθατε 22 16-01-2009 09:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!