GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 26-04-2010, 00:13
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΑBS FAILURE

..τι να πω....μπερδεμενα λιγο...
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 26-04-2010, 09:49
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΑBS FAILURE

900 η μοτό και 1300 η ταλαιπωρία και η ψυχική οδύνη = 2200
μία η άλλη σου ήρθε......
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 26-04-2010, 10:16
Jojos_X Ο/Η Jojos_X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Παλαιό Φάληρο
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΑBS FAILURE

Κάτι τέτοιο φίλε, επειδή όμως τα πέρασα εγώ τα γράφω εδώ για να μην την πατήσει και ο επόμενος κ στο βαθμό που μπορούμε μέσω του forum, να βοηθήσω τα παιδιά που τους έχει τύχει κ δεν το έχουν φτιάξει ακόμα.

Φυσικά όπως ήδη έχω πει, μέσα από την καρδιά μου, ευχαριστώ κ τα δύο παιδιά που μου σύστησαν τους μάστορες, άσχετα εάν ο ένας ήταν γιαλατζί κ ο άλλος κανονικός, γιατί ξέρω ότι το έκαναν με καλή καρδιά κ φουλ διάθεση ώστε να διορθωθεί το πρόβλημα.
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 26-04-2010, 10:33
tasosktm Ο/Η tasosktm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1150 GSA '05
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΑBS FAILURE

ξερουμε γιατι κολλησε το πισω το μοτερ?
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 26-04-2010, 11:10
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΑBS FAILURE

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Jojos_X Εμφάνιση μηνυμάτων
πλακέτα ελλατωματική !!!
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 26-04-2010, 13:52
kostas-patra Ο/Η kostas-patra βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: α
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΑBS FAILURE

παρακολουθώ το θέμα εδώ και 1.5 χρόνο σαν θεατής, μιας και εγώ καβαλάω παλιότερης τεχνολογίας abs μηχανή
απαράδεκτη η Bmw Που δεν έκανε ανάκληση και αφήνει τους πελάτες της να χρυσοπληρώνουν αλλότρια λάθη-κομπινιές και παραλήψεις
εντελώς εκτεθειμένους σε υπέρογκα κόστη και σε αμφισβητούμενες πρακτικές από παλιάτσους και ληστές

αν ένας μάστορας και μπράβο του για το ψάξιμο, την τεχνογνωσία και το τρέξιμο, έκανε σωστά μια δουλειά που δεν την κάνει το εξουσιοδοτημένο, ίσως θα έπρεπε να αναλαμβάνει τις εν λόγω μηχανές με το συγκεκριμένο πρόβλημα, να τις επισκευάσει και να κόβεται τιμολόγιο απ ευθείας στην bmw ελλάς ή γερμανίας
τουλάχιστον

η ανάπτυξη του θέματος ήταν άψογη και η κάλυψή του ήταν επαρκής πέραν του δέοντως. το άσχημο είνια οτι πολλοι φίλοι αναγκάστηκαν να βάλουν το χέρι πολύ βαθιά στην τσέπη για να το λύσουν, όπως και ο φίλος γιώργος με τα προβλήματα που του δημιούργησε ο από εμένα προταθείς ανευθυνομάστορας

η δύναμη του φόρουμ φάνηκε από την επίτευξη λύσης μέσω αλληλουποστήριξης και ανταλλαγής πληροφοριών.

τι καλά που θα ταν αν μπορούσαμε να λειτουργήσουμε και σαν ομάδα καταναλωτών, ώστε να ίδρωναν ορισμένα μέτωπα...
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 26-04-2010, 14:59
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΑBS FAILURE

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas-patra Εμφάνιση μηνυμάτων
η δύναμη του φόρουμ φάνηκε από την επίτευξη λύσης μέσω αλληλουποστήριξης και ανταλλαγής πληροφοριών.

τι καλά που θα ταν αν μπορούσαμε να λειτουργήσουμε και σαν ομάδα καταναλωτών, ώστε να ίδρωναν ορισμένα μέτωπα...
τώρα που η πραγματικότητα μας τσούζει όόόλους και έχοντες και κατέχοντες, θα δεις που όλοι θα δίνουν προσοχή στη κάθε λεπτομέρεια...

πόσο εντύπωση μου έκανε που το post μου (για τη κοροιδία στην αλλαγή λαδιών) τη προηγούμενη εβδομάδα, έκανε τόσο κόσμο να επικοινωνήσει μαζί μου ώστε να αποφύγει τον κακό επαγγελματία....
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 03-05-2010, 04:57
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΑBS FAILURE

Πήγα εγώ στο μαγαζί του Πειραιά αφού είχα τη μηχανή περιπου 3-4 μέρες, ήδη διαβασμένος αλλά όχι τοσο που να ξέρω πως γίνεται το reset και γιατι βγαζει fault το ΑΒS..Μου λεει..Θα του κανουμε ενα τεστ ειδικο, αν ξεκολλησει καλως, αλλιως πας για μοναδα...
Καταλαβαινετε τη συνέχεια..Αλλαγη τακκακια, συμπλήρωμα υγρών, reset και...Ολα καλα...
Ρε σεις, υπάρχουν κι άλλοι έξυπνοι, δεν ειστε μονοι σας....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:50.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!