GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Σύντομες εξορμήσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 10-09-2012, 18:18
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Συνονόματε,
Χαιρετισμούς από τα Νότια, χαίρομαι να διαβάζω να διατηρείς τη δυναμική σου.
Δεν αφήνεις τη καθημερινότητα να καταβάλει τη ζωντάνια σου και αυτό φαίνεται...
Η βοήθειά μας θεωρείται δεδομένη, για τον ΜΠΑΟΚ δεν μπορώ να κάνω κάτι αλλά αν σε στεναχωρούν οι γιατροί να μου το πεις τώρα που ανανέωσα την άδεια κυνηγιού και έχω το license to kill...
Την επαύριο τα καλύτερα λοιπόν...
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 10-09-2012, 19:19
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

ΚΑΛΩς ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ.,.,

ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΗΚΕς ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙς ΜΑΛΛΟΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΠΡΟς ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.,.,ΜΑΚΑΡΙ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΑΟΚ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥς ΜΗΝ ΧΟΛΟΣΚΑς
ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙς ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ

ΑΑ ΓΙΑ ΤΙς ΡΑΚΕς ΣΤΟ ΧΟΛΩΜΩΝΤΑ .,ΜΕΣΑ ΕΙΜΑΙ

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 10-09-2012, 19:30
MOYTPO Ο/Η MOYTPO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW GS
Μηνύματα: 2,160
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Αναμενω την ημερομηνια λασκαρισματος για τις ρακες τωρα που σταματησε να κουναει!!!!!
Χαιρετισμους!!!!

Κατα τα αλλα...... ο Θεος εκλεισε τα ματια και η Παοκαρα εμεινε στασιμη πριν αρχισει!!!!
Τι να πεις???????
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 10-09-2012, 20:38
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Χολωμόντας; Τσιπουράκι; Δε θυμάμαι να 'χω πάρει απουσία.



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Uriah Heep Εμφάνιση μηνυμάτων
. . .
... μΕ λείψανε! . . .
Κι εσύ μπρε, καθώς και το ιδιομορφό σου χιούμορ!
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 10-09-2012, 20:46
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Μπιλάρα δώσε μέρα., για συμπόσιον.,.,

πριν αρχίσουν τα χιόνια.,.,.,
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 10-09-2012, 22:42
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Eυχαριστώ για τις προκαταβολίκες ευχές, εγώ δεν θα στις δώσω ακόμα για την ονομαστική σου, γιορτή αλλά για την πλήρη αποκατάσταση της υγείας της μαμάς από βάθος καρδιάς ότι καλύτερο.
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 11-09-2012, 10:50
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Προσπαθωντας να μπω στο κλιμα του Voskoparty

Aφιερωμενο σε ολους τους Μενουσηδες που εχουν
μηχανη αλλα δεν εχουν τα κλειδια της...

Απο το 3.00 και για 20 περιπου δευτερολεπτα
το κλαρινο μοιαζει με GS που ρολαρει
στο δρομο Αστροχωρι-Πηγες

Reply With Quote
  #58  
Παλιό 11-09-2012, 11:01
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων


Aφιερωμενο σε ολους τους Μενουσηδες που εχουν
μηχανη αλλα δεν εχουν τα κλειδια της...

τα εχασαν?????????

ωρε μανα μου ειναι και ακριβα να τα ξαναπαρουν.,.,.,.???

αι ρε καλυτερα να μην τα βρουν γιατι μετα εχει και φθορες το μαχανακι θελει λαστιχα -λαδια -βαλβουλινες-μπουλ τζον και τετοια


Reply With Quote
  #59  
Παλιό 11-09-2012, 14:12
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Uriah Heep Εμφάνιση μηνυμάτων
Achtung!!!
Ξένε, αυτό το thread είναι “ανοιχτό” και πολυσυλλεκτικό, ΜΟΝΟ για ανθρώπους με χιούμορ. Αμα δεν διαθέτεις, σύρε για καμιά διπλανή κουρτίνα... με κοντίσιονερ και αφρόλουτρα για τη μπουμπού σου.
Διατίθεται και για εικαστικούς διαλόγους, ποίηση, “αφηρημένη” λογοτεχνία, ρίξιμο κάρτες Ταρώ κλπ κλπ

Προχθές μE θυμήθηκαν από Αλεξανδρούπολη, πρίν λίγο μΕ τηλεφώνησαν από τη Σάρτη...
Παραπροχθές από Αθήνα.
Είπα να γράψω κι εγώ 2 λέξεις...

Οh boy!
Πέρασε ολόκληρο καλοκαίρι σαν ταινία βωβού κινηματογράφου... Με παχυλή βαρεμάρα και επιστημονικές ημερίδες παπαρολογίας σε κυλικεία νοσοκομείων... Σε μια Θεσσαλονίκη άδεια, όχι μόνο από κόσμο αλλά κι από ιδέες και πνεύμα. Με ρουτίνα. Χωρίς, έστω μια καινούργια τσόντα από την Τζούλια Αλεξανδράτου...

Μπήκε και η νέα σεζόν στο φόρουμ! Σαν τα τηλεοπτικά κανάλια... Σαν την κολεξιόν της Σήλιας Κρυθαριώτη “Φθινόπωρο-Χειμώνας 2012”...
Οι καφέδες είναι πλέον επίσημοι... Sorry που δεν ήρθα αλλά μΕ τελείωσε το eyeliner της Maybelline για τις βλεφαρίδες. Άσε που πρέπει να ραφτώ κι όλας...
Αποκλείστηκε κι ο Μπάοκ, τα κέφια έπεσαν πιό χαμηλά κι απ' τις θερμοκρασίες Κάτω Νευροκοπίου κι έπεσα σε βαθιά περισυλλογή.
Έριξα μια ματιά στα “κοινωνικά”, εορτάς, επετείους, γεννήσεις...
Στέλνω τας ολοκαρδίους ευχάς μου...με αναδρομική ισχύ από τις 12/08, ελπίζοντας φίλοι και γνωστοί να μην με παρεξηγήσουν. ΙOTH1X, Gelasios, Eftixis, Strats και λοιποί εορτάζοντες ..."happy f@ckin' birthday"!
Γκαρδιακούς χαιρετισμούς σ' όλα τ' αλάνια, lone riders, “no direction” travelers κλπ κλπ
Επίσης (καλού-κακού) και μπροστάντζα ευχάς δια princess, commander, Teo71, Frits κλπ διότι δεν γνωρίζω αν θα 'μαι συνεπής. Δύσκολος μήνας ο Σεπτέμβριος...
Χαριτωμένο το σλόγκαν “θα τα φάω πριν μου τα φάνε αυτοί”, αλλά θα 'θελα να δω κάποιον να το λέει στo νευροχειρούργο πριν την εγχείρηση ή στον ελεγκτή του ΣΔΟΕ όταν σΕ ενημερώνει για τις χειροπέδες που θ' ακολουθήσουν, ειδικά όταν γνωρίζεις ότι είναι πραγματικές κι όχι ερωτικό φετίχ...

Όου Σουλτάν!
Στην καλοκαιρινή ταξιδιωτική κολεξιόν 2012 του φόρουμ, έκανε μεγάλο σουξέ το style “...δεν ξέρω που πάω, που θα μείνω, δεν ξέρω ποιός είμαι, από που έρχομαι, που θα φτάσω...”
Απόρησε κι ο ψυχαναλυτής μου... όμως μ' ένα χαμόγελο πετυχημένου Ρωμαίου τοκογλύφου μΕ είπε... “ Άμα είναι γνωστοί σου, στείλε μου κανένα πελάτη”.
Ας είναι! Είναι ωραία τα μοναχικά ταξίδια, όμως προσοχή! Άμα δεν σΕ “βγαίνει” αυθεντικά κι αυθόρμητα, είναι σαν τραγούδι του Καζαντζίδη που το ερμηνεύει η Φουρέιρα...

Από την άλλη....
Καταδρομικό 36ωρο, μια βδομάδα πριν το καταδρομικό 24ωρο αντοχής της γείτονος παρέας... Σύμπτωση? Ή είδε η αλεπού να καλιγώνουν τ' άλογο και σήκωσε κι αυτή το πόδι της?
Διατελώ εν αινίγματι...

Τα νέα μου?
Γενικώς, “όλα βαίνουν καλώς εναντίον μας”.*
Η ζωή συνεχίζεται ζόρικα, με ρουτίνα εργάτριας στις κλωστές “Πεταλούδα”... Μαν του μαν στα επισκεπτήρια με τη μάνα, κατενάτσιο με τα λαμπραντόρ του γιατροδικηγορισμού....
Αλλά, αυτή είναι η ζωή! Από την εποχή του χαλκού και εντεύθεν, έτσι συνεχίζει η ριμάδα. Ένα πραγματικό ταξίδι που ...δεν ξέρεις που πας, από που έρχεσαι, που θα σταματήσεις...
Αρκεί να ξέρεις να το παλεύεις με χιούμορ...
Πέρας σοφιών αμπέλου.



Μόλις λασκάρω λίγο, θα χτυπήσουμε ρακές στο Χολομώντα...
.
... μΕ λείψανε!

Σας αφήνω τώρα, γιατί πάω να βγάλω τα exit polls για την επόμενη πόλη που θα κάνει επίσκεψη-έκπληξη ο Teo71...



Have good time everybody!


*τίτλος βιβλίου του Γιώργου Σκαμπαρδώνη
bill καλη σεζονα ευχομαι και με λιγοτερα θεματα
αναμενω φυλλο πορειας
οβερ και γκροβερ
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 11-09-2012, 17:13
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Uriah Heep Εμφάνιση μηνυμάτων
Achtung!!!
Ξένε, αυτό το thread είναι “ανοιχτό” και πολυσυλλεκτικό, ΜΟΝΟ για ανθρώπους με χιούμορ. Αμα δεν διαθέτεις, σύρε για καμιά διπλανή κουρτίνα... με κοντίσιονερ και αφρόλουτρα για τη μπουμπού σου.
Διατίθεται και για εικαστικούς διαλόγους, ποίηση, “αφηρημένη” λογοτεχνία, ρίξιμο κάρτες Ταρώ κλπ κλπ

Προχθές μE θυμήθηκαν από Αλεξανδρούπολη, πρίν λίγο μΕ τηλεφώνησαν από τη Σάρτη...
Παραπροχθές από Αθήνα.
Είπα να γράψω κι εγώ 2 λέξεις...

Οh boy!
Πέρασε ολόκληρο καλοκαίρι σαν ταινία βωβού κινηματογράφου... Με παχυλή βαρεμάρα και επιστημονικές ημερίδες παπαρολογίας σε κυλικεία νοσοκομείων... Σε μια Θεσσαλονίκη άδεια, όχι μόνο από κόσμο αλλά κι από ιδέες και πνεύμα. Με ρουτίνα. Χωρίς, έστω μια καινούργια τσόντα από την Τζούλια Αλεξανδράτου...

Μπήκε και η νέα σεζόν στο φόρουμ! Σαν τα τηλεοπτικά κανάλια... Σαν την κολεξιόν της Σήλιας Κρυθαριώτη “Φθινόπωρο-Χειμώνας 2012”...
Οι καφέδες είναι πλέον επίσημοι... Sorry που δεν ήρθα αλλά μΕ τελείωσε το eyeliner της Maybelline για τις βλεφαρίδες. Άσε που πρέπει να ραφτώ κι όλας...
Αποκλείστηκε κι ο Μπάοκ, τα κέφια έπεσαν πιό χαμηλά κι απ' τις θερμοκρασίες Κάτω Νευροκοπίου κι έπεσα σε βαθιά περισυλλογή.
Έριξα μια ματιά στα “κοινωνικά”, εορτάς, επετείους, γεννήσεις...
Στέλνω τας ολοκαρδίους ευχάς μου...με αναδρομική ισχύ από τις 12/08, ελπίζοντας φίλοι και γνωστοί να μην με παρεξηγήσουν. ΙOTH1X, Gelasios, Eftixis, Strats και λοιποί εορτάζοντες ..."happy f@ckin' birthday"!
Γκαρδιακούς χαιρετισμούς σ' όλα τ' αλάνια, lone riders, “no direction” travelers κλπ κλπ
Επίσης (καλού-κακού) και μπροστάντζα ευχάς δια princess, commander, Teo71, Frits κλπ διότι δεν γνωρίζω αν θα 'μαι συνεπής. Δύσκολος μήνας ο Σεπτέμβριος...
Χαριτωμένο το σλόγκαν “θα τα φάω πριν μου τα φάνε αυτοί”, αλλά θα 'θελα να δω κάποιον να το λέει στo νευροχειρούργο πριν την εγχείρηση ή στον ελεγκτή του ΣΔΟΕ όταν σΕ ενημερώνει για τις χειροπέδες που θ' ακολουθήσουν, ειδικά όταν γνωρίζεις ότι είναι πραγματικές κι όχι ερωτικό φετίχ...

Όου Σουλτάν!
Στην καλοκαιρινή ταξιδιωτική κολεξιόν 2012 του φόρουμ, έκανε μεγάλο σουξέ το style “...δεν ξέρω που πάω, που θα μείνω, δεν ξέρω ποιός είμαι, από που έρχομαι, που θα φτάσω...”
Απόρησε κι ο ψυχαναλυτής μου... όμως μ' ένα χαμόγελο πετυχημένου Ρωμαίου τοκογλύφου μΕ είπε... “ Άμα είναι γνωστοί σου, στείλε μου κανένα πελάτη”.
Ας είναι! Είναι ωραία τα μοναχικά ταξίδια, όμως προσοχή! Άμα δεν σΕ “βγαίνει” αυθεντικά κι αυθόρμητα, είναι σαν τραγούδι του Καζαντζίδη που το ερμηνεύει η Φουρέιρα...

Από την άλλη....
Καταδρομικό 36ωρο, μια βδομάδα πριν το καταδρομικό 24ωρο αντοχής της γείτονος παρέας... Σύμπτωση? Ή είδε η αλεπού να καλιγώνουν τ' άλογο και σήκωσε κι αυτή το πόδι της?
Διατελώ εν αινίγματι...

Τα νέα μου?
Γενικώς, “όλα βαίνουν καλώς εναντίον μας”.*
Η ζωή συνεχίζεται ζόρικα, με ρουτίνα εργάτριας στις κλωστές “Πεταλούδα”... Μαν του μαν στα επισκεπτήρια με τη μάνα, κατενάτσιο με τα λαμπραντόρ του γιατροδικηγορισμού....
Αλλά, αυτή είναι η ζωή! Από την εποχή του χαλκού και εντεύθεν, έτσι συνεχίζει η ριμάδα. Ένα πραγματικό ταξίδι που ...δεν ξέρεις που πας, από που έρχεσαι, που θα σταματήσεις...
Αρκεί να ξέρεις να το παλεύεις με χιούμορ...
Πέρας σοφιών αμπέλου.



Μόλις λασκάρω λίγο, θα χτυπήσουμε ρακές στο Χολομώντα...
.
... μΕ λείψανε!

Σας αφήνω τώρα, γιατί πάω να βγάλω τα exit polls για την επόμενη πόλη που θα κάνει επίσκεψη-έκπληξη ο Teo71...



Have good time everybody!


*τίτλος βιβλίου του Γιώργου Σκαμπαρδώνη
''Βασιλη ζουμε για να σ'ακουμε!!'' (συνθημα )
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:12.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!