GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό)

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 28-04-2010, 16:59
Mits70 Ο/Η Mits70 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μoto: BMW R1200 GS Adventure KTM 640 Adventure BMW R51/3
Μηνύματα: 789
Προεπιλογή Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gs 650 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου νικολα harlea ORIGINAL!!!!!! βολτουλα στην πατρα να δουμε τα εργαλεια!!!
Πλάκα πλάκα βλέπω να μαζεύονται περισότερα ΒΜW από Harley στην Πάτρα.Αντε για να δούν τι κάνουν οι βρωμιάρηδες (BMWακηδες)στο βουνο με τα μοτόρια τους.
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 28-04-2010, 21:31
Xarleas Ο/Η Xarleas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: H-D Road King 1450cc
Μηνύματα: 1,045
Προεπιλογή Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gs 650 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου νικολα harlea ORIGINAL!!!!!! βολτουλα στην πατρα να δουμε τα εργαλεια!!!
Με χαρά μου θα ´θελα να σας δω όλους εκεί να διασκεδάσουμε παρέα ΑΣΧΕΤΑ με το τι καβαλάμε.... Το έχω πει και σε όλους ότι κερνάω ποτάμι στη Λέσχη μας, μπας και σας ψήσω να δημιουργήσετε τη δική σας. Αυτό θα ήταν μια προσφορά στο Forum. Ελπίζω να πιάσει τόπο...
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 28-04-2010, 21:49
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Xarleas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πραγματικά αγαπητέ φίλε είμαι ΜΑΚΡΑΝ πέρα απο όλα αυτά που αναφέρεις....Έχω κάνει 80.000 χιλ με το μαραφέτι μου....Ταξιδεύω παντού και ΠΑΝΤΑ με αυτό γιατί ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ, το γουστάρω και δεν είμαι ΔΗΘΕΝ....Καβαλάω μηχανές απο 15 και είμαι 55... Δεν το κάνω επειδή ΠΡΕΠΕΙ.... ή έχει ΙΣΤΟΡΙΑ....... Γουστάρω να κάθομαι πάνω της....πιο πολύ και απο την γυναίκα μου.... Δεν είναι ΜΟΝΟ ο τρόπος ζωής, είναι το σύναίσθημα, ο κραδασμός, ο ήχος το σκηνάκι στο ταξίδι, το μπάνιο στο ποτάμι, κκαι η ελευθερία που αισθάνεσαι μαζί της.... Πας παντού, την φτιάχνεις μόνος σου και αν φοράς........ ζαρντιέρες σου χρησιμεύουν.... για να αλλάξεις ΙΜΑΝΤΑ αν σου κοπεί.... Εμένα προσωπικά θα με δεις ΕΠΑΝΩ της και με το κουστούμι πηγαίνοντας για κάποιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ραντεβού..... Παρεπιπτόντως έχω ΚΟΝΤΑ μαλλιά, και είμαι 55.
Σε καταλαβαίνω.
Έχω ένα φίλο που έχει ζήσει Καναδά. Έχει 3 χάρλευ, η μια δε πολύ παλιά που την ανακατασκεύασε όλη. Φυσικά έχω καταλάβει το σκεπτικό του. Βέβαια δεν μπορούμε να κάνουμε βόλτες μαζί.. λόγο πολύ αργού ρυθμού και λόγο ότι δεν μπορεί να κάνει πολλά κλμ. Τον κουράζει εύκολα η μοτοσικλέτα και ....ξεβιδώνετε και καμιά βίδα (με την καλή ένοια το λέω).
Οπότε δίνω πολλά +++++++++++ στο:
Απόσπασμα:
είναι το σύναίσθημα, ο κραδασμός, ο ήχος το σκηνάκι στο ταξίδι, το μπάνιο στο ποτάμι, κκαι η ελευθερία που αισθάνεσαι μαζί της.
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 28-04-2010, 23:44
Xarleas Ο/Η Xarleas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: H-D Road King 1450cc
Μηνύματα: 1,045
Προεπιλογή Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mits70 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πλάκα πλάκα βλέπω να μαζεύονται περισότερα ΒΜW από Harley στην Πάτρα.Αντε για να δούν τι κάνουν οι βρωμιάρηδες (BMWακηδες)στο βουνο με τα μοτόρια τους.
Μακάρι. Αν μαζευτήτε πάνω από 10.000.... Γιατί εμείς τόσους περιμένουμε...
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 29-04-2010, 02:51
Xarleas Ο/Η Xarleas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: H-D Road King 1450cc
Μηνύματα: 1,045
Προεπιλογή Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καταλαβαίνω.
Έχω ένα φίλο που έχει ζήσει Καναδά. Έχει 3 χάρλευ, η μια δε πολύ παλιά που την ανακατασκεύασε όλη. Φυσικά έχω καταλάβει το σκεπτικό του. Βέβαια δεν μπορούμε να κάνουμε βόλτες μαζί.. λόγο πολύ αργού ρυθμού και λόγο ότι δεν μπορεί να κάνει πολλά κλμ. Τον κουράζει εύκολα η μοτοσικλέτα και ....ξεβιδώνετε και καμιά βίδα (με την καλή ένοια το λέω).
Οπότε δίνω πολλά +++++++++++ στο:
Δεν λες ψέματα...(και αυτό μ΄ αρέσει). Προσωπικά έχω ΓΕΜΙΣΕΙ την Ευρώπη με καβεράκια και χρωμιάκια που ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ τα γαμ....να. Μέχρι που ανακάλυψα το <μανό> της γυναίκας μου.... Απίστευτο εργαλείο.... Τύφλα να ΄χει το lock tite (αν το ράφω καλά). Μου έχει γλυτώσει χιλ. Ευρώ.... Κάθε βίδα που ξεβιδώνω της ....βάφω τα νύχια και μένει στη θέση της... Ε τι να κάνουμε αφού είναι ΑΝΤΡΙΚΟ το μηχανάκι..... Άσε που οι Γυναίκες είναι ΠΛΟΥΤΟΣ ανταλλακτικών στο ταξίδι..... Για να σου δώσω ένα παράδειγμα τα στριγκάκια τους ακόμα μπορούν να αποβούν ΜΕΓΑΛΗ βοήθεια στις ερημιές. Ταιριάζουν ΑΠΟΛΥΤΑ στο κοκκοράκι του καρμπυρατέρ αν σου κοπεί η ντίζα και δουλεύεις το γκάζι σου με τον ΑΓΚΩΝΑ... Χε...Το είδα κι αυτό σε παλιό ΜΠΑΪΚΕΡΑ και μου φύγαν τα κακά...... Συνέχισε όμως ο αθεόφοβος μέχρι την Αθήνα..... Απίστευτες καταστάσεις....
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 29-04-2010, 03:02
Xarleas Ο/Η Xarleas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: H-D Road King 1450cc
Μηνύματα: 1,045
Προεπιλογή Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαχα, την BMW F650CS με κινητήρα ROTAX λες, οπότε πάλι τα ίδια λέμε,
Γερμανικό κι αυτό και με πολλά γκαζάκια, έχω κάνει πολλά χιλιόμετρα και ταξιδάκια με αυτόν τον κινητήρα,

Αν προλάβω λοιπόν, θα τα πούμε στον καφέ του φόρουμ σήμερα!
Τι τα ίδια λέμε.... Άρα λοιπόν υπάρχει <ΤΡΑΚΤΕΡ> BMW με ΙΜΑΝΤΑ που το υποβαθμίζεις..... Είδες λοιπόν καλά κάνω που φοράω ΖΑΡΝΤΙΕΡΕΣ.... Τι λες το σκέφτεσαι να φορέσεις και εσύ???
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 29-04-2010, 03:09
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Xarleas Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι τα ίδια λέμε.... Άρα λοιπόν υπάρχει <ΤΡΑΚΤΕΡ> BMW με ΙΜΑΝΤΑ που το υποβαθμίζεις..... Είδες λοιπόν καλά κάνω που φοράω ΖΑΡΝΤΙΕΡΕΣ.... Τι λες το σκέφτεσαι να φορέσεις και εσύ???

Σε περιμέναμε σήμερα στον καφέ Νικόλα ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 29-04-2010, 10:44
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Xarleas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν λες ψέματα...(και αυτό μ΄ αρέσει). Προσωπικά έχω ΓΕΜΙΣΕΙ την Ευρώπη με καβεράκια και χρωμιάκια που ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ τα γαμ....να. Μέχρι που ανακάλυψα το <μανό> της γυναίκας μου.... Απίστευτο εργαλείο.... Τύφλα να ΄χει το lock tite (αν το ράφω καλά). Μου έχει γλυτώσει χιλ. Ευρώ.... Κάθε βίδα που ξεβιδώνω της ....βάφω τα νύχια και μένει στη θέση της... Ε τι να κάνουμε αφού είναι ΑΝΤΡΙΚΟ το μηχανάκι..... Άσε που οι Γυναίκες είναι ΠΛΟΥΤΟΣ ανταλλακτικών στο ταξίδι..... Για να σου δώσω ένα παράδειγμα τα στριγκάκια τους ακόμα μπορούν να αποβούν ΜΕΓΑΛΗ βοήθεια στις ερημιές. Ταιριάζουν ΑΠΟΛΥΤΑ στο κοκκοράκι του καρμπυρατέρ αν σου κοπεί η ντίζα και δουλεύεις το γκάζι σου με τον ΑΓΚΩΝΑ... Χε...Το είδα κι αυτό σε παλιό ΜΠΑΪΚΕΡΑ και μου φύγαν τα κακά...... Συνέχισε όμως ο αθεόφοβος μέχρι την Αθήνα..... Απίστευτες καταστάσεις....
Δηλαδή μας λες ότι οι Χαρλεάδες έχετε τις γυναίκες για να στερεώνετε τις βίδες που χαρχαλίζουν και τα στριγκάκια τα χρειάζεστε για τις ντίζες που σας κόβονται;;;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Xarleas Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι τα ίδια λέμε.... Άρα λοιπόν υπάρχει <ΤΡΑΚΤΕΡ> BMW με ΙΜΑΝΤΑ που το υποβαθμίζεις..... Είδες λοιπόν καλά κάνω που φοράω ΖΑΡΝΤΙΕΡΕΣ.... Τι λες το σκέφτεσαι να φορέσεις και εσύ???
Σιγά μην περίμενε εμένα η BMW να της υποβαθμίσω τα μηχανάκια της! Το ορόσημό της είναι ο κινητήρας boxer, αλλά για να σταθεί στην αγορά πρέπει να πουλήσει και τα μονοκύλινδρα και τα "αγωνιστικά".

Δεν ξέρω πως φοριούνται οι ζαρτιέρες. Θα μου δείξεις αν φοράς εσύ;
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 29-04-2010, 10:50
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων

Να σημειώσω κι εγώ ότι την HD αν και μπορεί να μην μου αρέσουν προσωπικά οι μηχανές της (περί ορέξεως...) την σέβομαι για την ιστορία της (όπως και την Indian)...
Και είναι γεγονός ότι δεν θα έπρεπε να κρίνουμε τον αναβάτη απο την μηχανή που καβαλάει (πόσους γλάρους δεν βλέπετε καθημερινά πάνω σε Adv, ξεκράνωτους και με ύφος 100 καρδιναλίων?) αλλά απο το "μοτοσυκλετικστικό ήθος" που τον διακατέχει...

Παρ' όλ' αυτά όμως για να κάνω κι εγώ το (καλοπροαίρετο) πειραγματάκι μου, μου έχει μείνει μια περιγραφή του Τοτίεφ στον Μοτο (τώρα δείχνω την ηλικία μου) για τα Χάρλευ όπου έλεγε... Κι αυτά τα Χάρλευ...Τι ήχος!... Σαν ιπποπόταμος που κλάνει μια μέσα στο νερό μια έξω...
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 29-04-2010, 11:48
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Το ΠΙΣΤΕΥΩ των Χαρλεάδων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Kimwnas Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι αυτά τα Χάρλευ...Τι ήχος!... Σαν ιπποπόταμος που κλάνει μια μέσα στο νερό μια έξω...
τι ειπες τωρα...!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Το γλέντι των Πρωταθλητών MARK Αθλητισμός 4 12-04-2010 13:02
Το ΠΑΣΧΑ των ζώων MANDRAX-7 Χιούμορ 5 07-04-2010 17:43
Το μυστήριο των chemtrails...! georgekostas Διάφορα 2 15-12-2009 18:19
Το πρόβλημα των ....limo!!! kostasvar Χιούμορ 19 22-11-2009 11:57
Το φάρμακο των δημοσίων υπαλλήλων soter3gm Χιούμορ 4 09-11-2009 15:24


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:50.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!