GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 19-05-2009, 21:00
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Akis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ισχυει το ανωτερω και εδω


δεν ειπα δεν πανε, ειπα οτι ειναι ανοησια να σπας ενα μοτο 250 κιλων στα βραχια νομιζοντας οτι κανεις εντουρο, μονο και μονο γιατι ετσι σου μπηκε στο μυαλο.

εχω περασει ποταμι με GSX250 του 86....αυτο το κανει εντουρο.....

over and out....
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 19-05-2009, 21:03
danaos Ο/Η danaos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Μoto: !?!?!?
Μηνύματα: 6,920
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

ΠΑΡΤΕ VARADEROOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!
ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΕΜΑΣΤΑΡΙΑ!!!!!!!!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΚΟ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..........!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 19-05-2009, 21:10
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

images.jpeg

jdnew.jpg

μ.jpeg

π.jpeg

travel enduro
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 19-05-2009, 21:16
danaos Ο/Η danaos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Μoto: !?!?!?
Μηνύματα: 6,920
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ετσι ετσι δειξε μας το επιπεδο σου σαν μοτοσικλετιστης........!!!!!

Μπραβο μπραβο αφου πιστευεις οτι δεν μπορεις να πας χωμα παρε τρακτερ ειναι ποιο καλα για ολους μας και ποιο ασφαλες για τους γυρο σου...

Α και στην ασφαλτο μην ξεχασεις να βγάλεις τις βοηθητικες ροδες σου.....
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 19-05-2009, 21:27
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από danaos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ετσι ετσι δειξε μας το επιπεδο σου σαν μοτοσικλετιστης........!!!!!

Μπραβο μπραβο αφου πιστευεις οτι δεν μπορεις να πας χωμα παρε τρακτερ ειναι ποιο καλα για ολους μας και ποιο ασφαλες για τους γυρο σου...

Α και στην ασφαλτο μην ξεχασεις να βγάλεις τις βοηθητικες ροδες σου.....
τωρα βγαζεις κακια,αλλα δεν πειραζει .θα μπορουσα να ζηλεψω το επιπεδο σου ως μοτοσυκλετιστη αλλα το διανοητικο μαλλον οχι.σου ειπα οτι εχω αλλη αποψη και μεσα σαυτη κανουμε και πλακιτσα.τωρα εσυ εντουρα γιατι θιγεσαι τοσο πολυ δεν μπορω να καταλαβω.
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 19-05-2009, 21:39
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Το έχουμε πει τόσες φορές.
Ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται!
Όπως και το (γραπτό) χιούμορ!

Λέξεις που γράφονται "πληγώνουν"
ενώ κουβέντες που λέγονται μόνο και μόνο
επειδή βλέπεις το συνομιλητή σου,
προσπερνώνται και πολλές φορές καταλήγει
η αρχική "διαφωνία" σε ταύτιση απόψεων και ομοφωνία.

Γι' αυτό, λίγο προσοχή στα γραφόμενά μας και μια
προεπισκόπηση απάντησης δεν θα έβλαπτε.

Στην παρέα μας εκτός των άλλων επικρατούν
η κοινή μας αγάπη για τα μοτόρια μας
αλλά και η αλληλοεκτίμηση
και ο αλληλοσεβασμός!
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 19-05-2009, 21:54
Νικολας33 Ο/Η Νικολας33 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Χαλανδρι
Μoto: Honda Varadero MKII ABS
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Καλησπερα και απο εμενα!! Τωρα θα μου πειτε τι θελει ενας varaderas στην συζητηση για το χωμα? Απλα ειδα φως και μπηκα!! χα χα
Το θεμα ειναι για τι πραγμα τι θες την μηχανη!! Εγω οταν πηρα το varadero ηξερα τι ζητουσα! Ηθελα μια μηχανη ταξιδιαρα ακουραστη στο να κανει πολλα χλμ και πανω απο ολα αξιοπιστη!!
Ο αδελφος μου (βλ.danaos) μου ελεγε να παρω ελικα που παει παντου!! Και η απαντηση μου ηταν οτι εγω δεν θελω να παω χωμα!!
Ειναι γεγονοσ οτι οσο το "τερας" μου ειναι στην ασφαλτο δεν παιζετε...αλλα εκει που αρχιζουν τα χωματα 'η λασπες παταω φρενο!!
Και δεν ειναι θεμα βαρους!!!
Και εξηγουμε: Το τριημερο της πρωτομαγιας εφυγα ταξιδι με την motoadventure για Λιμνη Πλαστηρα! Εκανα 1300 χλμ σε ασφαλτο απο πολυ στενους επαρχιακους δρομους,με πολλες στροφες και οχι καλη ασφαλτο!! Κανενα προβλημα δεν υπηρχε!
Να πω οτι ημουν δικαβαλος και τριβαλιτσος γυρω δλδ στα 450κλ!!
Στην επιστροφη μπηκαμε απο καποιους χωματοδρομους με αρκετη λασπη σε ορισμενα σημεια!! Εκει υπηρχε προβλημα! οι ανατησεις τησ honda δεν ηταν για κατι τετοιο!! Το καταλαβενες!! Εβλεπες τα bmw κια δεν ειχαν κανενα προβλημα!! Αποτελεσμα: πισινο λαστιχο σε λουκι με λασπη, στωμωμα ελαστικου και μετρισα οικοπεδακι...αλλα ολα καλα!! Απλα εσπασε η κλειδαρια απο μια μπαγαζιερα!!
Σας τα λεω ολα αυτα για να σας πω οτι στα μεγαλα travell enduro το προβλημα δεν ειναι το βαρος αλλα για το τι ειναι φτιαγμενη να κανει η καθε μηχανη!! Η δικια μου θελει ασφαλτο τα bmw απλα πανε παντου!!
Και σας τομ λεει αυτο ενας αρρωστος hondaκιας που εχω οδηγησει ομως και bmw!!!
Ελπιζω να μην σας κουρασα!!!!
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 19-05-2009, 22:33
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Νικολα εχω παει βολτα στο ορος Κανδυλι κεντρικη Ευβοια, μηνα Ιανουαριο εγω με 1200GS, ενα παιδι με 800GS, ενας με 650 Dakar και ενα αλλο παιδι με Varadero.
Απιστευτη λασπη και πυλος, χιονι και παρα πολυ δυσκολες συνθηκες οδηγησης. Το παιδι με το Varadero δεν καταλαβαινε τιποτα. Το πηγαινε σαν να οδηγουσε 650GS.
Ανοησια-ξεανοησια, απολαμβανουμε την μηχανη που πηραμε σ ολα τα τεραιν. Κανεις μας δεν ειναι πλουσιος. Ολοι σκεφτομαστε τις φθορες.
Και οπως ανεφερα, ειχα και ενα ktm exc400. Το πηρα για να μην σπαω το 1200. Ομως δεν ηταν αυτο που ηθελα τελικα.

Αν καποιοι δεν καταλαβαινουν το travel enduro δεν υπαρχει προβλημα. Το να βαζουν ομως φωτογραφιες με τρακτερ και να κοροιδευουν αυτο υποτιμα και προσβαλλει ολα εκεινα τα παιδια που κανουν αυτου του ειδους το enduro. Μπορει να γουσταρετε να κανετε χωμα με το κατσαριδακι σας, αλλα δεν μπορειτε να προσβαλλετε την κατηγορια εκεινη των αναβατων που γουσταρουν και εχουν τα "τετοια" να χωνουν 250 κιλα στο χωμα, κατι το οποιο δεν μπορειτε να κανετε εσεις.
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 19-05-2009, 22:40
evanb Ο/Η evanb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ANO PATISIA
Μoto: R 1200 GS, 2008
Μηνύματα: 304
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Παιδιά επειδή βλέπω ότι το thread που άνοιξα ξεφεύγει από τον αρχικό μου σκοπό, δεν θέλω να εξελιχτεί σε αντιπαράθεση travel enduro & enduro. Εγώ έγραψα απλά τα συναισθήματα μου από μια βόλτα και την εμπειρία μου. Χωρίς να κατηγορήσω κάτι.
Το αν έπρεπε να πάω με το GS ή όχι δεν το ρωτώ γιατί πολύ απλά όπου πάω, πάω μόνο με το GS μου. Αυτό αγάπησα αυτό παντρεύτηκα και με τα ελαττώματα του και με τα προτερήματα του (που να με άκουγε η γυναίκα μου … φυσικά δεν της λέτε τίποτα). Αν εξαιρέσω την λάθος πληροφορία του εντουρα που μου έδωσε, πάντα έχω στο μυαλό μου να πηγαίνω κάπου που να μπορώ να βγω. Με τα χρόνια και την εμπειρία σίγουρα θα έχω πιο πολλές απαιτήσεις από μένα και την μηχανή, αλλά ως τότε με σύνεση και προσοχή θα κάνω τις βόλτες μου.
Δεν βιάζομαι να πάω κάπου. Μπαίνω χώμα γιατί μου αρέσει. Βγαίνω, συνεχίζω στην άσφαλτο φτάνω κάπου σταματώ και την αράζω. Nextdayσυνεχίζω. Αυτό θέλω να κάνω με το GSμου
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 19-05-2009, 22:47
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanb Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά επειδή βλέπω ότι το thread που άνοιξα ξεφεύγει από τον αρχικό μου σκοπό, δεν θέλω να εξελιχτεί σε αντιπαράθεση travel enduro & enduro. Εγώ έγραψα απλά τα συναισθήματα μου από μια βόλτα και την εμπειρία μου. Χωρίς να κατηγορήσω κάτι.
Το αν έπρεπε να πάω με το GS ή όχι δεν το ρωτώ γιατί πολύ απλά όπου πάω, πάω μόνο με το GS μου. Αυτό αγάπησα αυτό παντρεύτηκα και με τα ελαττώματα του και με τα προτερήματα του (που να με άκουγε η γυναίκα μου … φυσικά δεν της λέτε τίποτα). Αν εξαιρέσω την λάθος πληροφορία του εντουρα που μου έδωσε, πάντα έχω στο μυαλό μου να πηγαίνω κάπου που να μπορώ να βγω. Με τα χρόνια και την εμπειρία σίγουρα θα έχω πιο πολλές απαιτήσεις από μένα και την μηχανή, αλλά ως τότε με σύνεση και προσοχή θα κάνω τις βόλτες μου.
Δεν βιάζομαι να πάω κάπου. Μπαίνω χώμα γιατί μου αρέσει. Βγαίνω, συνεχίζω στην άσφαλτο φτάνω κάπου σταματώ και την αράζω. Nextdayσυνεχίζω. Αυτό θέλω να κάνω με το GSμου
Αυτο ειναι το νοημα αγαπητε μου. Να πηγαινεις με την μηχανη σου οπου γουσταρεις και οχι ν απολογησε γιατι πηγαινεις με μια μηχανη 250κιλων χωμα. Μπραβο και παλι μπραβο. Με τον καιρο θα μαθεις την μηχανη σου και πηγαινοντας μαζι με πιο εμπειρους θα μαθεις κι αλλα πραγματα. Παντα ομως πρεπει να βαζεις ορια στο μεχρι που θες να πας, ωστε και τις ζημιες να γλυτωσεις αλλα και την σωματικη σου ακεραιοτητα.
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποσοι απο εσας αγαπατε το travel enduro; emix Χωμάτινες εξορμήσεις 48 08-02-2012 19:45
Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum. SpanosNikos GS Forum - Road & Enduro Training 169 11-06-2009 14:43
Μόνο 75 μοτοσυκλέτες ΚΤΜ 950 Super Enduro ;;; ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Άλλες εταιρίες 17 24-03-2009 07:59
Γιατί τα enduro κρανη; arisxios Κράνη 16 05-03-2009 19:24


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:21.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!