GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 15-07-2009, 08:50
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Νίκο,
τίποτα δεν είναι πλέον απλό αλλά και το post δεν είναι θεαματικό ούτε έχει απόχρωση τώρα εάν νομίζεις ότι νουθετώ απόψεις μάλλον κάνεις λάθος. Δεν προσπάθησα ούτε προσπαθώ να επιβάλω τρόπο σκέψης αλλά το θέμα ξεκίνησε αλλιώς και κατέληξε αλλιώς, και από τις καγκουριές ανάμεσα στα αυτοκίνητα κατέληξε ποιός φοράει κράνος. Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις αλλά ποτέ δεν θα με ακούσεις να είμαι απόλυτος σε θέματα που σηκώνουν κουβέντα. Τώρα τι θα έκανες εάν έβγαινε ένας Χριστιανός και σου έλεγε "Ναι ρε φίλε εγώ είμαι ο εν λόγω Κύριος" δεν ξέρω μάλλον θα του έκανες τα έξοδα για κάποιο μάθημα του Κου Σπανού.........


Πάντα Φιλικά
Πέτρος
αν του εκανε τα εξοδα.θα εμφανιζονταν 10!
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 15-07-2009, 10:34
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
αν του εκανε τα εξοδα.θα εμφανιζονταν 10!

Βέβαια εγώ θα γκριζάρω και το μαλί..............!

Reply With Quote
  #63  
Παλιό 15-07-2009, 11:08
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βέβαια εγώ θα γκριζάρω και το μαλί..............!

πιαστα κοτσιδα καλυτερα!
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 15-07-2009, 11:13
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
πιαστα κοτσιδα καλυτερα!

Με original κοκκαλάκι bmw από το ebay.......!

Reply With Quote
  #65  
Παλιό 15-07-2009, 11:52
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

εμ θα έλεγα ότι ο ίδιος τα λέω για τον εαυτό μου αν κάποιος πλήρωνε για... τιμωρία

τέσπα πέρα από την πλάκα το "όχι απόλυτος" είναι μεγάλη συζήτηση
αντικειμενικά είναι σωστό - αλλά καμιά φορά η αντίδραση στο λάθος πρέπει να είναι μεγαλύτερη και από τη... δράση (αντίθετα από τη Φυσική) ...όταν πάνε να αφαιρέσουν ένα όγκο (μακριά από εμάς) οι γιατροί κόβουν λίγο παραπάνω γύρω από το άρρωστο κομμάτι

αν εγώ λοιπόν θεωρούμαι απόλυτος απέναντι σε λάθος κοινωνικές συμπεριφορές (λάθος για τον ίδιο, λάθος για τους γύρω του, λάθος για την οικογένεια του, λάθος για τα μάτια του γιου μου κλπ.) τότε δεν πειράζει, ας είμαι - ας "ταρακουνηθεί" (σιγά, που λέει ο λόγος) περισσότερο

το αν το λάθος είναι λάθος δεν είναι όσο υποκειμενικό θες να λες ("δικό μου είναι το κεφάλι" και τέτοια), αλλά μοιραία υπάρχουν πράγματα κοινά αποδεκτά, αν δεν τα δέχεσαι μοιραία περιθωριοποιήσαι ...και όσο και αν σε έναν τέλειο κόσμο αυτό είναι κακό να γίνεται απέναντι σε οποιονδήποτε, στον κόσμο που ζούμε γίνεται και θα γίνεται και σε μερικές περιπτώσεις καλά κάνει και γίνεται... στο κάτω κάτω δεν μιλάμε για περιθωριοποίηση που ΣΕ έβαλαν, αλλά που ΜΠΗΚΕΣ

απόψεις
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 21-07-2009, 11:29
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Από την δική μου πλευρά πάντως παιδιά η άποψη μου αναφορικά με τον γκριζομάλλη τυπάκο που αναφέρεται στο αρχικό ποστ, είναι ότι καλά έκανε και πήγαινε με όσα πήγαινε.
Και εξηγούμαι: μπορεί να ήταν καινούργιο το GS και να μην του είχε πάρει τον άερα, μπορεί να ήταν "ξαναγεννημένος" μοτοσυκλετιστής και να είχε να οδηγήσει μηχανή χρόνια, μπορεί, μπορεί, μπορεί.... Άμα λοιπόν για οποιοδήποτε λόγο δεν το "είχε" καλά έκανε και πήγαινε χαλαρά...
Αλλά ... θα έπρεπε επίσης ή να πηγαίνει στην μεσαία ή να κάνει χώρο για να περάσουν οι υπόλοιποι αν είχε την στοιχειώδη οδηγική παιδεία. Θα μου πείτε αν την είχε θα φορούσε και κράνος... αλλά τα έχουμε ξαναπεί και ξαναγράψει άπειρες φορές...

Για την εικόνα που πολλοί αναφέρατε, έχω βαρεθεί πλέον να βλέπω Adventure με κάγκουρες (όχι ότι δεν υπάρχουν και σοβαρά παιδιά, αλλά μάλλον είναι η μειοψηφία). Μου φαίνεται ότι έχει γίνει το Καγιέν των μηχανών... Με χαλάει? ναι ... με νοιάζει? όχι ιδιαίτερα... Ο καθένας πιστεύω κρίνεται ατομικά από τις επιλογές και την συμπεριφορά του, ότι κι αν οδηγεί...
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 21-07-2009, 11:52
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Έστω. Εγώ κατέκρινα το σύνολο. Δηλ. ένας αργός, ξεκράνωτος, αδιάφορος για τους άλλους γύρω του. Όχι ένας "αργός", τελεία.

Συνεχίζοντας αυτό το thumbs up/thumbs down που γράφω (και προκαλώ αντιδράσεις) κατά καιρούς, να πω:

Thumbs (σχεδόν) up στο παιδί που είδα σήμερα ανεβαίνοντας το ποτάμι με το GS, ο οποίος είπε να βγει με κοντομάνικο (*) αλλά τουλάχιστον είχε κανονικά το κράνος του και δεν έτρεχε.

Thumbs down στον αναβάτη του γκρι 1150 Adventure που ανέβαινε την Εθνική και έβγαινε στην έξοδο για Αττική Οδό (!) με... καπελάκι τζόκεϊ... (ελπίζω κάποια στιγμή να πετύχω κάποιον που ΕΙΝΑΙ και εδώ μέσα ώστε να ακούσω τα σχόλια του).

(*) Μεγάλε με το κοντομάνικο θα καείς και ούτε θα το καταλάβεις, ελπίζω ότι πήγαινες για μια διαδρομή 2-3 χιλιόμετρα. Άσε που η παραμικρή επαφή με την άσφαλτο (χτύπα ξύλο) θα σου χαλάσει τις διακοπές. Φιλικά, στον ανώνυμο αναβάτη.
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 22-07-2009, 20:14
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Έστω. Εγώ κατέκρινα το σύνολο.

Φίλε Νικόλα η μόνη μας "φιλονικία" είναι αυτή! Βλέπουμε στο δρόμο μια φιγούρα δικυκλιστή και κρίνουμε σύμφωνα με το σκεπτικό μας, και καλά κάνουμε. Αλλά επειδή, όπως και εγώ όταν ήμουν πολλές ώρες πάνω στην μηχανή (120 χλμ να παω και έρθω από την δουλειά μου), κρίνουμε αυτό που βλέπουμε που είναι μια στιγμιαία απεικόνηση της κουλτούρας του άλλου και πολλές φορές κάνουμε σφάλματα. Το συγκεκριμένο post έχει πολλά πράγματα για σχολιασμό που απουσία του σχολιαζόμενου μπορεί να χρειαστούν και χρόνια για να λήξει. Από το θέμα το ηλικιακό (που είμαι και εγώ μέσα) από την αδιαφορία, τον νεοπλουτισμό, την επιδειξιμανία, τον καγκουρισμό και πολλά άλλα ακόμα. Ξέρω πως είναι να βγαίνεις από τα ρούχα σου στον δρόμο από αυτά που βλέπεις αλλά είναι κακό να ταυτιζόμαστε ή να θιγόμαστε με ορισμένα από αυτά όταν το υποκείμενο της τρέλλας έχει κάποιο κοινό με εμάς. Σαν ένσταση σου βάζω ένα ερώτημα πόσους έχεις δει με YAMAHA TDM ας πουμε και δεν σου φτιάξανε το νεύρο και πόσους από αυτούς ψάχνεις στα forum? To ότι ο μάγκας στο περιστατικό σου είχε BMW so what? Nαι είμαι μαζί σου στο ξεκράνωτος και στα άλλα όμως μην κρίνεται για να μην κριθείτε σε καμμιά 10αρια χρόνια!

Last edited by pepax66; 22-07-2009 at 20:15.
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 23-07-2009, 00:46
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

θέμα ηλικίας πάντως δεν τίθεται
δεν θεωρώ τον εαυτό μου νεαρό στα 35 μου
δεν ήταν ΕΚΕΙ η έμφαση μου

σημειωτέο ΚΑΙ σήμερα είδα ΜΠΛΕ GS το νέο μοντέλο, με ξεκράνωτο στην εθνική... είπα να γίνω γραφικός και περνώντας τον του έδειξα το κράνος μου (δεν νομίζω να κατάλαβε ε... ή κατάλαβε και θα είπε "βρε δεν με χε..." από μέσα του)
α μου φάνηκε ότι ήταν γκριζομάλλης, ίσως ήταν ο ίδιος... αλλά ήταν μάλλον στην ηλικία μου τελικά
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 23-07-2009, 10:46
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

...και σήμερα (άλλον)

(μαζεύονται πολλοί και θα την πουλήσω στο τέλος... οι ξεκράνωτοι με GS είναι περίπου όσοι οι ξεκράνωτοι με παπιά)
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ABS....τι είναι και πως λειτουργεί Vakalos Τεχνικά θέματα διάφορα 14 22-02-2009 15:20
Σας χαιρετώ και από εδώ! ThanDim Καλώς ήλθατε 19 11-02-2009 00:54
Επεισόδια στην Πάτρα λόγω... Κούγια BATIGOL Διάφορα 8 26-01-2009 13:02
Η κατακόκκινη είναι εδώ...!!! epimelitisf Καλώς ήλθατε 22 16-01-2009 09:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:32.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!