GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 19-05-2009, 23:04
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

τα πραγματα ειναι απλα!για TRAVEL enduro τα GS ειναι ιδανικες μοτοσυκλετες!σιγουρα οι οποιες ζημιες μπορει να παθουν απο μακροχρονια η extreme χρηση κοστιζουν πιο ακριβα απο οτι θα κοστιζαν σε ενα μικρο endurακι των 250 κ.ε αλλα ετσι ειναι αυτα!δεν εχω δει καποιον να διασχιζει την ερημο με το τζιπ και το τρειλερ με το 250αρι πανω!αυτα ειναι για enduro και συγκεκριμενες μικρες διαδρομες!οποιος θελει να εκμηδενισει το κοστος συντηρησης ας παρει bmx.ελαφρυ και με φτηνο service!
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 19-05-2009, 23:06
evanb Ο/Η evanb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ANO PATISIA
Μoto: R 1200 GS, 2008
Μηνύματα: 304
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Κώστα και Εvan η ιδέα σας είναι πολύ καλή!!!
Γιατί δεν ανοίγετε σχετικό post στις " Συναντήσεις " μήπως θέλει και κάποιος άλλος να ακολουθήσει;

thanks Arka το εκανα, ελπιζω να σε δω εκει..
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 19-05-2009, 23:15
danaos Ο/Η danaos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Μoto: !?!?!?
Μηνύματα: 6,920
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Λοιπον.....
για να βάλουμε καποια πραγματα στην θεση τους...
Δεν ειμαι κανενα τρελο τιμονι ουτε το εχω παιξει ποτε οτι ειμαι ουτε προκειτε να το πω ποτε γιατι ειμαι του στιλ "οσο καβαλαω μαθαινω" τον εαυτο μου πρωτα απο ολα και μετα την μηχανη μου...
Υπάρχουν τρελα τιμονια εδω μεσα βλεπε wet&derty vtheon emix anax Σπανος panzer και αλλοι φιλοι ΟΧΙ ΕΓΩ!!!
Ειμαι ενας αναβάτης που πηγενει σε μαθηματα χωμα και ασφαλτο οχι για να το "παιξει" καποιος αλλα για την ασφαλεια του , των γύρο του και φυσικα της γυναικας μου που ερχετε μαζι μου στα ταξιδια...
Προσπαθω να ακουσω απο τον ποιο μικρο μεχρι το ποιο μεγαλο εστω και το παραμικρο που εχει να μου προσφέρει...
Οσοι εχουν ταξιδεψει μαζι μου ή παρεα με αλλους αναβάτες εχουν μια καλητερη αποψη του ...αν προκαλω με την οδηγηση μου ή την συμπεριφορα μου γενικα...
Υπάρχουν φιλοι εδω μεσα που ταξιδευουμε μαζι πολλα χρονια χωμα και ασφαλτο.
Το πως ευχαριστιετε καθε ενας την οδηγη και την μηχανη του ειναι θεμα προσωπικο καθαρα. Ποτε δεν επεβαλα σε κανεναν πηγενε χωμα βαλε το gs σου στα ποταμια και τα σχετικα...
Αλλα ....υπάρχει ενα μεγάλο ΑΛΛΑ...
Δεν μπορουμε να διαγράψουμε την ιστορια των gs που μετραει πολλα πολλα χρονια και γραφτικε στο χωμα και στην ερημο....
Εγω φιλοι μου κ το τονιζω ΦΙΛΟΙ μου δεν εχω να χωρισω τιποτα και με κανεναν αλλα το να μην σέβονται και να κοροιδευουν αυτο που αγαπω (οχι μονο εχω αλλα παρα πολλοι) "πλουσιοι" "χαζοι' "τρελοι" εδω μεσα με υποτιμα σαν ανθρωπο πρωτα πρωτα...
Τα τρακτερ ειναι εργαλειο για την επβιωση ορισμενων ανθρωπων και οχι κοροιδια για την "τρελα" καποιον.....
Εγω ανεβασα φωτο με αναβατες του φορουμ μας απο χωματινα ταξιδια για να απαντησω στο οτι τα gs ειναι βαρια και δεν πανε χωμα....δεν πστευω αυτο να προσβαλε κανεναν....
Ζηταω συγνωμη απο ολους........
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 19-05-2009, 23:25
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από danaos Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον.....
για να βάλουμε καποια πραγματα στην θεση τους...
Δεν ειμαι κανενα τρελο τιμονι ουτε το εχω παιξει ποτε οτι ειμαι ουτε προκειτε να το πω ποτε γιατι ειμαι του στιλ "οσο καβαλαω μαθαινω" τον εαυτο μου πρωτα απο ολα και μετα την μηχανη μου...
Υπάρχουν τρελα τιμονια εδω μεσα βλεπε wet&derty vtheon emix anax Σπανος panzer και αλλοι φιλοι ΟΧΙ ΕΓΩ!!!
Ειμαι ενας αναβάτης που πηγενει σε μαθηματα χωμα και ασφαλτο οχι για να το "παιξει" καποιος αλλα για την ασφαλεια του , των γύρο του και φυσικα της γυναικας μου που ερχετε μαζι μου στα ταξιδια...
Προσπαθω να ακουσω απο τον ποιο μικρο μεχρι το ποιο μεγαλο εστω και το παραμικρο που εχει να μου προσφέρει...
Οσοι εχουν ταξιδεψει μαζι μου ή παρεα με αλλους αναβάτες εχουν μια καλητερη αποψη του ...αν προκαλω με την οδηγηση μου ή την συμπεριφορα μου γενικα...
Υπάρχουν φιλοι εδω μεσα που ταξιδευουμε μαζι πολλα χρονια χωμα και ασφαλτο.
Το πως ευχαριστιετε καθε ενας την οδηγη και την μηχανη του ειναι θεμα προσωπικο καθαρα. Ποτε δεν επεβαλα σε κανεναν πηγενε χωμα βαλε το gs σου στα ποταμια και τα σχετικα...
Αλλα ....υπάρχει ενα μεγάλο ΑΛΛΑ...
Δεν μπορουμε να διαγράψουμε την ιστορια των gs που μετραει πολλα πολλα χρονια και γραφτικε στο χωμα και στην ερημο....
Εγω φιλοι μου κ το τονιζω ΦΙΛΟΙ μου δεν εχω να χωρισω τιποτα και με κανεναν αλλα το να μην σέβονται και να κοροιδευουν αυτο που αγαπω (οχι μονο εχω αλλα παρα πολλοι) "πλουσιοι" "χαζοι' "τρελοι" εδω μεσα με υποτιμα σαν ανθρωπο πρωτα πρωτα...
Τα τρακτερ ειναι εργαλειο για την επβιωση ορισμενων ανθρωπων και οχι κοροιδια για την "τρελα" καποιον.....
Εγω ανεβασα φωτο με αναβατες του φορουμ μας απο χωματινα ταξιδια για να απαντησω στο οτι τα gs ειναι βαρια και δεν πανε χωμα....δεν πστευω αυτο να προσβαλε κανεναν....
Ζηταω συγνωμη απο ολους........
ετσι δαναε,νομιζω η συντριπτικη πλειοψηφια καταννοει τα παραπανω οποτε μη χαλιεσαι!

και αυτοι που δεν...απλα δε θελουν!
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 19-05-2009, 23:37
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
ετσι δαναε,νομιζω η συντριπτικη πλειοψηφια καταννοει τα παραπανω οποτε μη χαλιεσαι!

και αυτοι που δεν...απλα δε θελουν!
Αυτοι "που δεν... απλα δε θελουν", καλα κανουν και μπραβο τους. Δεν τους κατηγορησε κανεις. Αλλα και δεν τους κοροιδεψε κανεις, βαζοντας τρακτερ και αλλες τετοιες αηδιες. Εγω και ο Δαναος και οποιοσδηποτε αλλος γουσταρουμε να πηγαινουμε με τα gs και να καταφερνουμε να δαμαζουμε τα θηρια, οι αλλοι γουσταρουν να πηγαινουν με τα 100κιλων μηχανακια. Και μπραβο τους. Κανενας μας δεν ειναι τελειος οδηγος. Ολοι μαθαινουμε, παιρνοντας το θαρρος και το ρισκο να βαζουμε 200 και 250κιλα μεσα στο χωμα.
Ας σταματησει εδω λοιπον η αντιπαραθεση, προς σεβασμο και του φιλου που ανοιξε το θεμα.
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 20-05-2009, 11:06
spiros Ο/Η spiros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 63
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanb Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω τις μαμας, τα οποια για εκει που θελω να παω και για practise ειναι ΟΚ
Ανοίγω μεγάλο κεφάλαιο μάλλον, αλλά βάλε χωμάτινα.
Και για να προλάβω πιθανά σχόλια, από την πρώτη φορά που τα έβαλα πριν δύο χρόνια μέχρι και τώρα δεν ξανά έχω βάλει ασφάλτινα.
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 20-05-2009, 11:09
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spiros Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανοίγω μεγάλο κεφάλαιο μάλλον, αλλά βάλε χωμάτινα.
Και για να προλάβω πιθανά σχόλια, από την πρώτη φορά που τα έβαλα πριν δύο χρόνια μέχρι και τώρα δεν ξανά έχω βάλει ασφάλτινα.
εχει φοβηθει το ματι σου?
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 20-05-2009, 12:15
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

μοτοσυκλέτα=ελευθερια

ο καθένας απο εμας μπορει αυτό να το μεταφράσει όπως αυτός θέλει!!!!
μερικοι γουστάρουν να μπαίνουν στις στροφες μερικοι γουστάρουν να μπαίνουν σε ποτάμια μερικοι γουστάρουν να μπάινουν στο κέντρο...

τωρα αν τα gs ειναι για χωμα η οχι η αποψη μου ειναι οτι πανε οπου τα πας
χωρίς προβλήματα(συνηθος)

τωρα τι να πω οτι όπου είχα παει με τα καθαρα που ειχα εχω παει και με το adve....απλα τωρα με το adve χαζευω και λιγο την φύση ενω παλία με τα καθαρα ημουν με την ταυτότητα στο στόμα χαχαχα!!!

οσο για τις ζημιές εμενα προσωπικά δεν μου έχει βγάλει τιποτα εκτός απο τα προστατευτικα στα καπάκια που εχω πέσει μερικ΄ς φορές αλλα για αυτο ειναι εκει για να φανε το ζορισμα

αλλα υπάρχουν και μερικοι αναβάτες που δεν θέλουν το μηχανάκι τους που το εχουν πληρώσει χρυσάφι να το ζορίζουν στο χώμα και καλά κάνουν γιατι αν παθει κατι θα ξενερώσουν για κανενα χρόνο!!!

ειναι όπως το βλέπει κανεις παίδες μερικοι βλέπουν ωραία την μηχανή τους πλθμένη μερικοι την βλέπουν ωραία λασπωμένη

Νεκτάριε δεν πήρες Βαραντέρο????

Δαναε καλα κανεις οτι και αν κανεις για να περνας καλα με φιλους και να ξεφεύγεις απο την καθημερινότητα που μας τρωει !!!!

λοιπον για τους χωματινους φίλους εβγαλα διαδρομη κολωνακι - γλυφαδα απο χωμα

να ειμαστε ολοι καλα και να περναμε καλα με αυτο που κανουμε αντε καλο μας καλοκαιρι & ραντεβου στις εθνικές!!!!!!
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 20-05-2009, 12:24
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
μοτοσυκλέτα=ελευθερια

ο καθένας απο εμας μπορει αυτό να το μεταφράσει όπως αυτός θέλει!!!!
μερικοι γουστάρουν να μπαίνουν στις στροφες μερικοι γουστάρουν να μπαίνουν σε ποτάμια μερικοι γουστάρουν να μπάινουν στο κέντρο...

τωρα αν τα gs ειναι για χωμα η οχι η αποψη μου ειναι οτι πανε οπου τα πας
χωρίς προβλήματα(συνηθος)

τωρα τι να πω οτι όπου είχα παει με τα καθαρα που ειχα εχω παει και με το adve....απλα τωρα με το adve χαζευω και λιγο την φύση ενω παλία με τα καθαρα ημουν με την ταυτότητα στο στόμα χαχαχα!!!

οσο για τις ζημιές εμενα προσωπικά δεν μου έχει βγάλει τιποτα εκτός απο τα προστατευτικα στα καπάκια που εχω πέσει μερικ΄ς φορές αλλα για αυτο ειναι εκει για να φανε το ζορισμα

αλλα υπάρχουν και μερικοι αναβάτες που δεν θέλουν το μηχανάκι τους που το εχουν πληρώσει χρυσάφι να το ζορίζουν στο χώμα και καλά κάνουν γιατι αν παθει κατι θα ξενερώσουν για κανενα χρόνο!!!

ειναι όπως το βλέπει κανεις παίδες μερικοι βλέπουν ωραία την μηχανή τους πλθμένη μερικοι την βλέπουν ωραία λασπωμένη

Νεκτάριε δεν πήρες Βαραντέρο????

Δαναε καλα κανεις οτι και αν κανεις για να περνας καλα με φιλους και να ξεφεύγεις απο την καθημερινότητα που μας τρωει !!!!

λοιπον για τους χωματινους φίλους εβγαλα διαδρομη κολωνακι - γλυφαδα απο χωμα

να ειμαστε ολοι καλα και να περναμε καλα με αυτο που κανουμε αντε καλο μας καλοκαιρι & ραντεβου στις εθνικές!!!!!!
Συμφωνω μ αυτα που λες. Απλα δεν μπορουν καποιοι να λενε οτι δεν πανε χωμα.
Και γω με το exc οταν ημουνα, με την ταυτοτητα στο στομα ημουνα. Τωρα με το 1200 την εχω ξαναβαλει στο τσεπακι. Ετσι κι αλλιως θα προλαβουν να με βρουν γιατι θα πεφτω αργααααα!!!
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 20-05-2009, 14:04
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: ENDURO Βολτα με απροοπτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
μοτοσυκλέτα=ελευθερια
ο καθένας απο εμας μπορει αυτό να το μεταφράσει όπως αυτός θέλει!!!!
μερικοι γουστάρουν να μπαίνουν στις στροφες μερικοι γουστάρουν να μπαίνουν σε ποτάμια μερικοι γουστάρουν να μπάινουν στο κέντρο...

τωρα αν τα gs ειναι για χωμα η οχι η αποψη μου ειναι οτι πανε οπου τα πας
χωρίς προβλήματα(συνηθος)
Νομίζω ότι εδώ ο Τάκης, τα λέει όλα..
Δεν υπάρχει θέμα νομίζω αντιπαράθεσης.. η μόνη αντιπαράθεση είναι, ότι μην τσακωθούμε για τα ...κοκόρια..



Η δυνατότητα του αναβάτη κάνει την μοτοσυκλέτα να πάει.. να στρίψει, ή να να φρενάρει..
Κατά τα άλλα, καλή παρέα χρειάζεται, να δέσει και να περνάει καλά..
Και κάτι άλλο, οι ζημιές, σε άσφαλτο, σταθμευμένη, σε χώμα, σταματημένος, κινούμενος, με μοτο, με τα πόδια, πάντα υπάρχουν..
ΕΕ όχι, δεν θα κάτσουμε και μέσα στο σπίτι.. και ας πάθουμε και ζημίτσα



Και όλες οι μοτοσυκλέτες είναι όμορφες, και όλες αξίζουν..

Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποσοι απο εσας αγαπατε το travel enduro; emix Χωμάτινες εξορμήσεις 48 08-02-2012 19:45
Enduro Training απο την Moto Adventures. Προσφορά για τα μέλη του GS Forum. SpanosNikos GS Forum - Road & Enduro Training 169 11-06-2009 14:43
Μόνο 75 μοτοσυκλέτες ΚΤΜ 950 Super Enduro ;;; ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Άλλες εταιρίες 17 24-03-2009 07:59
Γιατί τα enduro κρανη; arisxios Κράνη 16 05-03-2009 19:24


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:34.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!