GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 30-09-2012, 23:32
JohnGS1100 Ο/Η JohnGS1100 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: Για ποιο λόγω είμαι εχθρός των Γερμανικών Δικύκλων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
και τελικα ,,.,.,.δεν μας ειπες τι εγινε???????











Τι να γίνει ..'εκανα κάτι μέρες να το ξεπεράσω, μου την έφερε ο π@ουστης. Άσε που από τότε, βλέπω φωτάκι σε διοικητήριο κ τις δίνω απο την άλλη με χιλιααααααααααα.

Κ δε πρόλαβα καλά καλά να συνέλθω κ να σου στην επόμενη άδεια κλείνω καμπίνα για αθήνα να ξελαμπικάρι το μάτι μου.. Καμπίνα 2κλινη κυριλέ ανεβαίνω καράβι, βρίσκω την κλινη μου, αφήνω πράματα, βγαίνω να δω πως κουνούσαν τα μαντίλια οι μυτιλινιοί (μ αρέσει αυτή η χαρμολύπη με τα ταξίδια ), ξεκινάει το πλοίο κ μπαίνω μέσα όλος χαρά κ τι να δω ... :

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.

.
.
.

.
.. η συνέχεια αύριο γιατί μόλις γύρισα από θαλασσα κ βαριέμαι

Last edited by JohnGS1100; 30-09-2012 at 23:35.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 02-10-2012, 12:28
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Για ποιο λόγω είμαι εχθρός των Γερμανικών Δικύκλων

Εγώ πάλι είμαι εχθρός τους για τους ακόλουθους λόγους:
1.Εχει διαταραχθεί η φιλική σχέση μου με τον μηχανικό μου ο οποίος παραπονιέται ότι δεν με βλέπει
2.Μελαγχολώ διότι δεν με βάζουν στο τριπάκι αλλαγής μοντέλου ανά εξάμηνο
3.Μου τη σπάει ότι το καλοκαίρι μπορώ να ρυμουλκώ το φουσκωτό μου μέχρι τη γλύστρα
4.Εκνευρίζομαι γιατί στα ταξίδια μου δεν έχει πια ενδιαφέρον μιας και ταξιδεύω ρολλάροντας με 120 πίνοντας καφέ, διαβάζοντας εφημερίδα και καπνίζοντας ενώ αυτό πάει μόνο του.
5.Σπάζομαι όταν-χωρίς γκαράζ-καβαλάω μοτό μοντέλο '95 με καινούργια ακόμη πλαστικά και χωρίς ούτε ένα λαμπάκι καμμένο.
Οταν τη βαριέμαι, καβαλάω την Africάνα μου ή το Domie μου για καμιά κοντινή πειράζοντας τους ΚΤΜάδες βεβαίως-βεβαίως.Με τη "γριά" δεν ασχολούνται μαζί μου, ποιός ξέρει, λόγω σεβασμού στην ηλικία μου, λόγω απότομων αντανακλαστικών στα φανάρια, ακόμη δεν έχω καταλάβει.Ο καλοκάγαθος Θεός ν'αναπαύει την ψυχούλα του Soichiro που μας έμαθε τι εστί απροβλημάτιστο δίκυκλο και όσων Βαυαρών είχαν την έμπνευση να βάλουν εξαψήφια κοντέρ στα κατασκευάσματά τους.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 03-10-2012, 13:42
mikochem Ο/Η mikochem βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Μαρούσι
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Απάντηση: Για ποιο λόγω είμαι εχθρός των Γερμανικών Δικύκλων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα γιατί είμαι Έλληνας και σέβομαι την Ιστορία του τόπου μου και των προγόνων μου. Σαν συνεχιστής τους λοιπόν και εγώ λαμβάνω μέρος στην πολεμική συνέχεια .
‘’’Στην απαρχή της δημιουργίας, όπως περιγράφει ο Ησίοδος, οι Τιτάνες πολέμησαν εναντίον του πατρός των Ουρανού και κυρίαρχου του Σύμπαντος, για την ανατροπή της καθεστηκίας τάξεως.
Την νίκη των Τιτάνων ακολούθησαν νέοι πόλεμοι μεταξύ των θεών, η Τιτανομαχία και η Γιγαντομαχία, το τέλος των οποίων βρήκε τον Δία και τους Ολύμπιους να κυριαρχούν.


Πάνω από 4000 χρόνια αργότερα, ένας νέος πόλεμος ξεκινά στον ίδιο χώρο που, πάντα σύμφωνα με τον Ησίοδο, διαδραματίστηκαν οι θεικοί πόλεμοι, η Δικυκλομαχία.
Οι εταιρίες των εξ Ανατολών και οι βόρειες.
Οι μεν Βόρειες προτάσσουν την προβληματική τεχνολογία και αμφίρροπης αισθητικής κατασκευαστικά τεχνουργήματα η δε εξ Ανατολών την ποιότητα κατασκευής και Αξιοπιστία.
Μπεμβεδομαχία και Χοντανομαχία.
Εσείς ως νέοι Τιτάνες,(ΒMW) ξεκινάτε την ανατροπή των πιστών και αφοσιωμένων στην Ανατολίτικη τεχνολογία και εμείς ως νέοι Ουρανοί που κρατάμε τα σκήπτρα του Βασιλείου της Honda.
Ο πόλεμος σφοδρός, η έκβαση αμφίρροπη.
Ναπολέων Γεωργίου
Πιστός μέχρι στιγμής Hontakias……………..
Έχεις κανά φίλο που να είναι χοντρός, κοντός ή άσχημος?

Πας κάθε μέρα και του το θυμίζεις και του λες:

"Πω πω ρε φίλε πως είσαι έτσι?"

Έστω ότι έχεις δίκιο και τα μηχανάκια μας είναι όχι μόνο χειρότερα από τα ιαπωνικά αλλά και απο τα κινέζικα είναι πολιτικώς ορθό να μας το θυμίζεις κάθε μέρα και σε κάθε περίσταση???
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 03-10-2012, 14:05
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Για ποιο λόγω είμαι εχθρός των Γερμανικών Δικύκλων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει μην τα παίρνετε όλα της μετρητοίς. Βάλτε και καμιά δόση...............

φατσούλες





να σε καταλαβαίνει ο κόσμος Ναπούλη μου
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!