GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Οδικό δίκτυο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιό 10-09-2012, 11:42
King C. Ο/Η King C. βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BOXER Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε μεγάλη ταλαιπωρία μπηκες!!!
Περνά χωρίς πολλα λόγια και εξηγήσεις...
τουλάχιστον πλήρωσε σαν Κύριος... όχι σαν κάτι λαμόγια που αφενός δεν έχουν οικονομικό πρόβλημα και κυκλοφορούνε με τζιπούρες και αφετέρου δεν πληρώνουν (ακόμα και σε δρόμους που θυμίζουν ευρωπαϊκούς)...
Reply With Quote
  #112  
Παλιό 10-09-2012, 11:44
lukmar Ο/Η lukmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Χαλλλαρός Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμμμ!!! Μου ήρθε και μένα ένα μπιλιετάκι να πληρώσω κερατιάτικα του υιού που πέρασε το καλοκαίρι με τουτού. 24 και κάτι ευρά. Πλήρωσα τα μισά της Ελευσίνας-Κορίνθου και τους έστειλα και μιά επιστολή που επισυνάπτω. Δέν ξέρω άν έπραξα ορθώς. Περιμένω σχόλια.
Καλλιθέα, 21/5/2012

Προς την ΟΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ ΑΕ
Κ. Νασούλη
Νέα Πέραμος Αττικής
FAX 22960-95400

Κύριοι,
Με την επιστολή μου αυτή απαντώ σε δική σας που έχει σχέση με την απαίτησή σας για πληρωμή διοδίων για οκτώ διελεύσεις του Ι.Χ. με αρ. κυκλοφορίας ΚΤΑ 8742 στον αυτοκινητόδρομο “ Κορίνθου –Πατρών”.
Δεν αναγνωρίζω την οφειλή για τις τέσσερεις διελεύσεις στο σταθμό διοδίων Ζευγολατιού-Πάτρας στις 10/6/2010, 3/9/2010 17/7/2011 και 25/7/2011 συνολικής αξίας 12,00 ευρώ, διότι αυτήν τη διαδρομή δεν την θεωρώ κλειστό αυτοκινητόδρομο που να πληροί όλες τις προδιαγραφές ασφαλείας.
Θα πληρώσω τις άλλες τέσσερεις διαδρομές αξίας 12,40 ευρώ, όμως αρνούμαι να χρηματοδοτήσω την κατασκευή ενός δρόμου, όπως είναι αυτός Ζευγολατιού – Πάτρας , που δεν ικανοποιεί κανένα τα χαρακτηριστικά ,όπως αυτά ορίζονται στη σχετική Οδηγία 2006/38 της ΕΕ, όπως υψηλή ποιότητα κατασκευής, εξασφαλίζοντας άνεση και ασφάλεια.
Σε καμιά περίπτωση λοιπόν, το τμήμα Ζευγολατιό - Πάτρα μπορεί να χαρακτηριστεί Εθνική Οδός και να απαιτείται η πληρωμή διοδίων , όταν έχει μόνο μία λωρίδα ανά κατεύθυνση, χωρίς διαχωριστικό μεταξύ τους και επιπλέον, δέν υπάρχει εναλλακτικός ασφαλής παράδρομος όπως ορίζουν οι ίδιες οι συμβάσεις (έπρεπε να έχει γίνει μέχρι τον 9/2009). Παραδεχόμενοι δε την επικινδυνότητα αυτού του οδικού τμήματος, έχετε τοποθετήσει προειδοποιητικές πινακίδες εφιστώντας την προσοχή των οδηγών για συχνά θανατηφόρα ατυχήματα.
Σήμερα λοιπόν σας εμβάζω τα 12 (δώδεκα) ευρώ της οφειλής των τεσσάρων διελεύσεων που αναγνωρίζω , μέσω Εθνικής Τράπεζας ( επισυνάπτων αντίγραφο της πληρωμής ), και όταν ολοκληρωθεί το τμήμα Ζευγολατιού – Πάτρας θα σας πληρώνω το ανταποδοτικό τέλος για τις υπηρεσίες που θα μου παρέχετε.


Πήρες απάντηση;;;;
Reply With Quote
  #113  
Παλιό 10-09-2012, 12:45
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lukmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήρες απάντηση;;;;
Oχι.....εγω δεν πηρα....αυτη δεν ειναι απαντηση αλλα ηλιθιοτητα του κου Χαλλαρου ο οποιος αμφιβαλλω αν την εκανε πραξη.
Η σωστη απαντηση θα ερθει οταν τελεσιδικησει δικαστικως η υποθεση του (αν κι εφοσον τον παει δικαστικως η Ολυμπια οδος), τοτε θα παρουμε απαντηση.

Εντουτοις ομως ο Κος Χαλλαρος θα επρεπε να ενημερωνεται καλλυτερα και μαζι με αυτον και ολοι οσοι δεν πληρωνουν διοδια απο το παθημα της Κας Κοροβεση μελους του κινηματος ''δεν πληρωνω'' (που 'ναι αυτο αληθεια) η οποια για χρεος διοδιων 530ε (και με τις προσαυξησεις 11,000) η εταιρεια ''Ολυμπια Οδος'' της δεσμευσε, με δικαστικη αποφαση, μερους των χρηματων της στον τραπεζικο της λογαριασμο.
http://www.zougla.gr/greece/article/banafsi-timoria-ton-odigon-pou-den-plironoun-diodia

Τωρα η Κα Κοροβεση αντι για οπαδος του κινηματος ''δεν -πληρωνω'' ειναι οπαδος του ρητου ''αν σ'αρεσει μπαρμα λαμπρο ξαναπερνα απο την Ανδρο''.
Reply With Quote
  #114  
Παλιό 10-09-2012, 13:08
King C. Ο/Η King C. βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 104
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα η Κα Κοροβεση αντι για οπαδος του κινηματος ''δεν -πληρωνω'' ειναι οπαδος του ρητου ''αν σ'αρεσει μπαρμα λαμπρο ξαναπερνα απο την Ανδρο''.
κατανοώ όσους δεν πληρώνουν διόδια στο κορινθος-πατρα (εγω πληρωνω κι αισθανομαι ######σ, αλλα ΠΛΗΡΩΝΩ)... αλλα μεχρι εκει... οσους δεν πληρωνουν στα υπολοιπα κομματια της Ε.Ο... στην Αττική οδο... κ.ο.κ. θέλω να τους παει σπρώχνοντας το κράτος... και μαζί να σπρώχνω κι εγώ...

το βρήκαμε τώρα με αφορμή την κρίση... καποιοι να γίνουν "τζάμπα μαγκες" και καποιοι μαλακες να πληρωνουμε... Να τους σκίσει επιτελους το κρατος (ή οι ιδιωτικες εταιριες πλεον) !!!
Reply With Quote
  #115  
Παλιό 10-09-2012, 15:25
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από King C. Εμφάνιση μηνυμάτων
κατανοώ όσους δεν πληρώνουν διόδια στο κορινθος-πατρα (εγω πληρωνω κι αισθανομαι ######σ, αλλα ΠΛΗΡΩΝΩ)... αλλα μεχρι εκει... οσους δεν πληρωνουν στα υπολοιπα κομματια της Ε.Ο... στην Αττική οδο... κ.ο.κ. θέλω να τους παει σπρώχνοντας το κράτος... και μαζί να σπρώχνω κι εγώ...

το βρήκαμε τώρα με αφορμή την κρίση... καποιοι να γίνουν "τζάμπα μαγκες" και καποιοι μαλακες να πληρωνουμε... Να τους σκίσει επιτελους το κρατος (ή οι ιδιωτικες εταιριες πλεον) !!!

πως γινεται να τους κατανοεις, αλλα εσυ να πληρωνεις??????

και να λες οτι εισαι..λαλακας
Reply With Quote
  #116  
Παλιό 10-09-2012, 16:04
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
[SIZE=4]Ο ckk μπορεί ή όπως λέει θα μπορεί να πληρώσει σε περίπτωση που λειτουργήσει το κράτος…

ι
Με αυτούς που έχουμε, δεν θα λειτουργήσει ΠΟΤΕ!!!
Reply With Quote
  #117  
Παλιό 10-09-2012, 16:10
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από King C. Εμφάνιση μηνυμάτων
τουλάχιστον πλήρωσε σαν Κύριος... όχι σαν κάτι λαμόγια που αφενός δεν έχουν οικονομικό πρόβλημα και κυκλοφορούνε με τζιπούρες και αφετέρου δεν πληρώνουν (ακόμα και σε δρόμους που θυμίζουν ευρωπαϊκούς)...
Στην αττική οδό πληρώνω! Είναι ο μόνος δρόμος ευρωπαϊκών προδιαγραφών!
Πουθενά αλλού όμως δεν πληρώνω!!!

Η λέξη "λαμόγια", αν εξαιρέσεις την "φωτογράφιση" ενός συγκεκριμένου συντοπίτη, αφορούσε και εμένα;
Reply With Quote
  #118  
Παλιό 10-09-2012, 16:15
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BOXER Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην αττική οδό πληρώνω! Είναι ο μόνος δρόμος ευρωπαϊκών προδιαγραφών!
Πουθενά αλλού όμως δεν πληρώνω!!!

Η λέξη "λαμόγια", αν εξαιρέσεις την "φωτογράφιση" ενός συγκεκριμένου συντοπίτη, αφορούσε και εμένα;
και οχι μονο..........
Reply With Quote
  #119  
Παλιό 10-09-2012, 16:22
Δήμος Ο/Η Δήμος βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Αθήνα - Εκάλη
Μoto: Τέως R1150GS
Μηνύματα: 720
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
και οχι μονο..........
Για λέγε λέγε...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Reply With Quote
  #120  
Παλιό 10-09-2012, 16:25
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BOXER Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην αττική οδό πληρώνω! Είναι ο μόνος δρόμος ευρωπαϊκών προδιαγραφών!
Πουθενά αλλού όμως δεν πληρώνω!!!

Η λέξη "λαμόγια", αν εξαιρέσεις την "φωτογράφιση" ενός συγκεκριμένου συντοπίτη, αφορούσε και εμένα;
Η Εγναντια ειναι ευρωπαικων προδιαγραφων ¨η οχι?
Το αθηνα-Θεσσαλονικη-αλεξανδρουπολη με εξαιρεση τα δυο γνωστα κομματια ειναι ευρωπαικων προδιαγραφων ¨η οχι?
Το Αθηνα-Τριπολη-Καλαματα ειναι ευρωπαικων προδιαγραφων ¨η οχι?
Ποια η διαφορα της Εγναντιας π.χ απο την Αττικη οδο?

Αν εχεις ταξιδεψει στην ευρωπη θα ξερεις οτι οι παραπανω δρομοι ειναι πολυυυυυυυυ καλλυτεροι απο την Ιταλικη Οτοστραντα και ισαξιοι με την Autoroute, autobahn σε Γαλλια και Γερμανια αντιστοιχα.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:16.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!