GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιό 29-09-2013, 19:49
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Ευχαριστώ. Καλό βράδυ σε σένα και όλους!!!!
Reply With Quote
  #122  
Παλιό 29-09-2013, 19:52
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ktasos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχην αυτη η ιδια η ΧΑ, ακομα και σε κεινον που δεν ηθελε να το δει φαινοταν οτι ηταν μια συμμορια.... μια ομαδα ανθρωπων του υποκοσμου που δεν ξερω πως μεταμορθωθηκαν εν μια νυκτι σε αντισυστημικους και υποστηρικτες των μεγαλων ιδεωδων του εθνους.

Οποιος ειχε την ελαχιστη πολιτικη σκεψη δεν επρεπε να αναρωτηθει που ηταν πιο πριν? Και φυσικα δεν επεισαν κανέναν απο τους υγειεις σκεπτομενους πολιτικα Ελληνες.
Δεν ηθελε πολυ μυαλο για να καταλαβεις τι ηταν...τωρα θα μου πειτε και ολοι αυτοι που τους ψηφισαν? κρυβουν μεσα τους ενα φασιστα? που οποτε μας βολευει τον βγαζουμε οποτε δεν μας συμφερει το κρυβουμε.?

Ναι αυτο συμβαινει με τη μονη διαφορα που δεν ειναι φασιστας. Ειναι ο κακος μας εαυτος...που τα χρονια της ευμαρειας του ΠΑΣΟΚ ανδρωθηκε και θεριεψε και τωρα πολλοι απο μας δεν μπορουν να το κουμανταρουν.

ΠΡΩΤΑ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΗΘΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ. οταν το καταλαβουμε αυτο τοτε θα εξηγησουμε φαινομενα σαν της ΧΑ, της 17 Νοεμβρη , των γνωστων αγνωστων, του καψιματος της Αθηνας και ουκ εστι αριθμος...απλα τουτο δω ειχε το κατι διαφορετικο γιατι αν συνεχιζονταν θα απειλουσε ολη την κοινωνια για αυτο και πονουσε περισσοτερο.

Και ναι πιστευω οτι τετοια φαινομενα θα αναπτυσονταν και σε οποιαδηποτε αλλη ευρωπαικη χωρα αν ειχε τους ηγετες που ειχε τα τελευταια χρονια η Ελλαδα, αν ειχε την παιδεια που καποιοι φροντισαν να εχει η Ελλαδα, αν περναει οσα περναει σημερα η Ελλαδα.

Δεστε την εικονα του Κασιδιαρη τη στιγμη που φτυνει στις καμερες. Ποια η διαφορα του απο τον Πάσσαρη?
Τετοιος λαος που καταντησαμε τετοιους στειλαμε στη Βουλη.

Εγω νομιζω οτι μ αυτους λιγο πολυ ξεμπερδεψαμε.
Με τον κακο μας εαυτο ομως δεν ξεμπερδεψαμε....και εχει πολυ δρομο ακομα.
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον αντίλογο σε ότι γράφεις, μπράβο σου...
Reply With Quote
  #123  
Παλιό 29-09-2013, 19:52
IOTH1X Ο/Η IOTH1X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200 GSA '09
Μηνύματα: 614
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
. Δεν είδα την ίδια πρεμούρα για τον διασυρμό του τσοχατζόπουλου, της γυναίκας και της κόρης του.
.
Μα ποιος τους διέσυρε αυτούς.

Μάλλον το σύνδρομο της αυτοξεφτίλας τους παρέσυρε.
Reply With Quote
  #124  
Παλιό 29-09-2013, 22:42
griv_gs Ο/Η griv_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 1,123
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάλι ψάχνεις κάποιον άλλον να με κάνει ντα!!!!!
Πόσο υποκριτής και στερημένος μπορεί να είσαι;;
Βεβαίως και είμαι κάθετα αντίθετος με τέτοια θέματα και αν είχες στοιχειώδη αξιοπρέπεια θα έκανες το ίδιο.
ΔΕΝ ΕΙΔΑ που καταδίκασες τα εγκλήματα. Απλώς έτρεξες να επωφεληθείς, σιγοντάροντας τα αποβράσματα και να αφήσεις τη λασπίτσα σου. Εντάξει, έχεις απωθημένα με μένα, αλλά έτσι δεν βγάζεις τίποτα.
Όσο για τους ανθρώπους του φόρουμ, θα έπρεπε να ντρέπεστε να τους επικαλείστε κάθε που δεν σας κάθετε η λάσπη.
Δεν έβρισα κανέναν που να ήρθε ήρεμα, νόμιμα και δεοντολογικά να εκφέρει άποψη. Τα κρυφά και φανερά φασιστάκια, (σε κάθε έκφραση της κοινωνίας, όχι μόνο τα πολιτικά) προσπαθούν να κάνουν το άσπρο μαύρο και να βρουν συμμάχους. Δεν είδα την ίδια πρεμούρα για τον διασυρμό του τσοχατζόπουλου, της γυναίκας και της κόρης του.
Βέβαια, είναι γνωστή η θέση και η στάση σας στην κοινωνία. Ακόμα και τώρα που είναι εντελώς ξεκάθαρο το έγκλημα, εσείς κοιτάτε αλλού.
Ευτυχώς είστε απειροελάχιστοι στο σύνολο του φόρουμ και της κοινωνίας και απλώς γελάμε.


Δεν κάνεις καμία βόλτα με την μηχανή σου ή τίποτα άλλο που σου αρέσει να ξελαμπικάρεις λίγο?
Έχεις δικαίωμα να πιστεύεις ότι θέλεις αλλά ο τρόπος που γράφεις στα φιλαράκια που είμαστε στο φόρουμ και μέχρι χθες κάναμε εκδρομές και πίναμε καφεδάκια, είναι ΕΜΕΤΙΚΟΣ.

Δεν επιδιώκω καμία αντιπαράθεση μαζί σου και ίσως μετανοιώσω που εγραψα. Αλλά αν δεν μπορείς να είσαι ευγενής..

Κάνε λίγο υπομονή να ωριμάσεις μετά απο 20 χρόνια γιατί νομιζω ότι δεν είσαι πάνω απο 12 χρονών.
Ξαναγράψε δηλαδή στα 72.
Reply With Quote
  #125  
Παλιό 29-09-2013, 23:08
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

πω,πω, πω.........

.................και δεν εχω γραψει κουβεντα.............ακομα........
Reply With Quote
  #126  
Παλιό 29-09-2013, 23:50
xurxes Ο/Η xurxes βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 4,060
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

χαλαρωσε φιλε Γιαννη και γραφε σε παρακαλω οπως θελεις αλλα με σεβασμο προς τους ομοσταυλους σου
Reply With Quote
  #127  
Παλιό 30-09-2013, 00:56
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Α, τώρα κατάλαβα...
Το περάσατε για σταύλο, γι αυτό τόσα ....
Καλά τα λέμε αύριο. Τώρα δεν είναι η ώρα και το μέρος κατάληλα.
Reply With Quote
  #128  
Παλιό 30-09-2013, 01:28
mpampis Ο/Η mpampis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: αγιοι αναργυροι
Μoto: Funduro 650st
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε φιλε μπαμπη δε αναφέρομαι σε εσένα,δε έχω σκοπό να αναφερθώ προσωπικα.
Βάλε μου όσες ταμπέλες θέλεις δε με ενοχλεί άλλωστε ειναι το πιο εύκολο αν θες να θίξεις κάποιον λένε οι νομικοί.
Έχω σπίτι κληρονομιά και απο την δουλειά μου 14 ώρες κάθε μέρα για 21 χρονια με 12 άτομα προσωπικό στις εταιρείες μου και μια προσπάθεια με την σύζυγο μου να δημιουργούμε ,ναι έχω πιει καφέ στο Κολωνάκι Εχω παει διακοπές στη Μύκονο και έχω αγοράσει ακριβό αμάξι.
Φυσικα δεν υποστηρίζω κανέναν που ακουμπαει έστω και σαν σφαλιάρα άλλον δε ειναι του χαρακτήρα μου ,το μονο χαστούκια που δίνω ειναι αν έχω επιχειρήματα με τα λόγια .ζουσα σε δημοκρατική χωρα (πίστευα) που ο στόχος της ήταν να ζουν καλα και οι πολίτες της αλλα οταν βλέπω μια ανοχή σε καημερινα προβλήματα απο ΟΛΑ τα κόμματα της εξουσίας απο ΟΛΟΥΣ τους δημσιογραφους ε δε μπορω νοιωθω οτι τρώω κουτόχορτο.
Δυστυχως δε ειμαστε όλοι στην ίδια μερια αλλα ειναι καλο να σκεφτόμαστε και απο την πλευρά του αλλου.
Θα το πω για μια φορά ακόμα στη φυλακή όσοι παρενέβησαν τον νομό αρκεί αυτο να ισχύει για ΟΛΟΥΣ.
οσο βλέπω την παραοικονομία την λαθρομετανάστευση την απόκρυψη της λίστας Lagard και αλλα τέτοια ε δε μπορω να μένω αμέτοχος.
Δακρύζω οταν ακούω τον εθνικό μας ύμνο στους αγώνες και νοιωθω περήφανος που είμαι έλληνας αν αυτα μπορούν να με χαρακτηρίσουν δικαίωμα μου
φιλε με φτανει προσωπικα που ξεκαθαρισες οτι δεν υποστηριζεις δολοφονους.η ιδεολογια σου ειναι καθαρα δικο σου θεμα.ολα μια χαρα απο εμενα ετσι και αλλιως.να εισαι καλα.
Reply With Quote
  #129  
Παλιό 30-09-2013, 01:53
mpampis Ο/Η mpampis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: αγιοι αναργυροι
Μoto: Funduro 650st
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

κατι ακομα ρε παιδια.
δεν καταλαβενετε καποιες αντιδρασεις και απορειτε.
θα σας ξαναθυμισω οτι μολις 70 περιπου χρονια πιο πισω,ζει ακομα πολυς κοσμος,ομοιδεατες τον αμορφωτων απολιτιστων χιμπατζηδων,που χτες επιτελους μαζεψαν,σκοτωσαν και αφανισαν ολοκληρα χωρια μας.κατεστρεψαν την χωρα μας οικονομικα.ισοπεδωσαν πολεις.εκλεψαν θησαυρους.
ποσο θελει ενας ανθρωπος,που δικοι του ανθρωποι εχουν βασανιστει και σκοτωθει απο εκεινα τα τομαρια,να μην αντεχει να βλεπει ελληνες να στηριζουν παλι την ιδια ιδεολογια και τις ιδιες καταστασεις;
τι προσφεραν αυτοι οι αλητες στη βουλη;
μπινελικια,απειλες του καλτσον,μπουλινγκ του δημοτικου,σφαλιαρες σε γυναικα,ξυλο σε αθωους μεταναστες,λαθρεμποριο,φονους.
ουσια μηδεν.πραξεις μηδεν.
εχουμε και οσους ελαχιστους τους στηριζουν να λενε του κοσμου τα ασχετα.
να μπερδευουν τον σταλιν και τα εγκληματα του με τους ελληνες νεκρους των ναζι.να μπερδευουν την πολιτικη με την ποινικη διωξη που εγινε στους δολοφονους.να εξισορωπουν τα εγκληματα εν ψυχρω σε σχεση με το μνημονιο κ τις αυτοκτονιες και πολλα ακομα ασχετα.
και εγω πιστευω οτι ολα αυτα ειναι στημενα,πολλα χρονια ηξεραν τα εγκληματα τους αλλα τωρα τους βολευε να τα βγαλουν στην φορα.ομως επιτελους εστω και ετσι ενα μεγαλο κομματι της αλητειας τελειωνει.
αργα βεβαια και ελπιζω οι ιδιοι να μπορεσουν να ζητησουν ενα συγνωμη για ολες τις ζωες που χαθηκαν,αν ειχαν πραξει νωριτερα καποιοι απο αυτους θα ζουσαν.
Reply With Quote
  #130  
Παλιό 30-09-2013, 08:15
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Επεισόδια στον Άρειο Πάγο

Κάποιοι περάσανε όμορφα χθες τα μωρά μου διασκεδαΟυν στις λαϊκές γειτονιές
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!