GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 22-12-2013, 00:48
xntinou Ο/Η xntinou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 316
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο γεγονος οτι μας κοροιδευουν κ μας κλεβουν ασυστολως ολοι,δεν παει καθολου το μυαλο σου?Δεν στο γραφω με ειρωνια,απλη ερωτηση ειναι...Οταν προγραμματιζεις κατι βατο εστω κ για 25 χρονια που σφαλλεις?Ενοικιο δεν θα πληρωνες παντα ουτως η αλλως?
Δεν αντιλέγω στο πρώτο που λες, δεν είμαστε αγγελικά πλασμένη κοινωνία.
Όταν εναποθέτεις κάτι στο μέλλον, ότι και να είναι αυτό, δεν αποτελεί και ρίσκο;
Ως γενική ιδέα παρ'το ανεξαρτήτως του επιμέρους θέματος που αναφέρεται.
Για το τελευταίο, το έθεσα ως ερώτημα και με ίσως λίγο πιο διαφορετική οπτική στην πρώτη σελίδα.
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 22-12-2013, 02:29
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xntinou Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι η πάση θυσία απόκτηση σπιτιού ήταν η ενσάρκωση των ενδόμυχων φόβων που μεταδόθηκαν από γενιά σε γενιά.
Προσπαθώ να ελέγξω, να χαλιναγωγήσω το μέλλον, να προδιαγράψω μια κατά το μυαλό μου ιδανική πορεία και αυτό κάνει τα πάντα κάθε φορά για να μου θυμίσει το μάταιο της υπόθεσης.

Είναι διαφορετικό να μου περισσεύουν και να επενδύσω σε αγορές ακινήτων και άλλο να παίζω κορώνα γράμματα πληρώνοντας 40 χρόνια δόσεις, λες και ήρθε κάποιος από .. επάνω και υπέγραψε εγγυητής για το μέλλον ..

Μετά θα κατηγορήσω το κράτος, τις τράπεζες και τον παπά της ενορίας για όλα τα δεινά ..

Και εγώ ο ίδιος;
Δεν είμαι πουθενά; Δεν συμμετέχω στη ζωή μου; Για όλα οι άλλοι αποφασίζουνε;
Μήπως έτσι με μάθανε; Ποιος μου τα 'μαθε; Και γω γιατί δεν προσπάθησα να τα τροποποιήσω;

Οι τάσεις της κοινωνίας, το ενδοκρινικό της σύστημα, μ'επηρεάζουν και μπορεί να με παρασύρουν,
όμως μόνον εγώ αποφασίζω ..

Αν μαζευτούμε 11 νοματαίοι και κάνουμε μια ομάδα ποδοσφαίρου που πάει από καρπαζιά σε καρπαζιά, ποιος θα είναι ο υπαίτιος;
Όλοι μαζί, γιατί είμαστε ένα τιμ.
Και ο καλός ο παίκτης έχει ένα μερίδιο ευθύνης γιατί δεν βοήθησε / εξήγησε /έδειξε (ως γνώστης) τον σκράπα.
Τελικά όσο και να μην το θέλουμε η ρημάδα η πολιτική πάλι μπαίνει στη κουβέντα.
Αν κανείς θεωρεί τον εαυτό του άτρωτο από τις κοινωνικές συνθήκες και τις ιδιαιτερότητες του περιβάλλοντος που ζει (κοινωνικές, οικονομικές, πολιτικές, κλπ) .... πάω πάσο. Εκτός από τους λίγους που γράφουν ιστορία κάνοντας εξαιρετικά πράγματα, οι πολλοί για να πάμε παρακάτω ακουμπάμε σε κάποιες σταθερές που προυπάρχουν και είναι οι ρίζες του καθενός. Όμως είτε μιλάμε για ποδόσφαιρο, είτε για μπιρίμπα είτε για κράτος, οικονομία και αγορά κατοικίας παντού υπάρχουν κανόνες ώστε οι "παίκτες" να αποφασίσουν τις κινήσεις και το ρίσκο τους ανάλογα με το μυαλό που κουβαλάνε. Όποιος αλλάζει τους κανόνες του παιχνιδιού κατά πως τον βολεύει και μάλιστα ... αναδρομικά ονομάζεται απατεώνας. Διαφωνώ με το Γιάννη και με όποιον πιστεύει οτι είναι φυσιολογικό να θεωρείται περίπου δεδομένη η ανεπάρκεια του κράτους, η ανικανότητά του να φροντίσει τα βασικά και πως τελικά όσοι δεν τα καταφέρνουν να προκόψουν είναι τεμπέληδες ή έχουν ελαττωματικό DNA ή παθολογική προσκόλληση με τις ρίζες τους. Γράφω φορτισμένος από όσα ζω από το πρωί. Ένα παιδί 16 χρονών στη μονάδα με δηλητηρίαση από μονοξείδιο του άνθρακα και αναπνευστικά εγκαύματα όταν πήραν τα σκεπάσματα φωτιά από τη σόμπα καθώς κοιμόταν. Φταίει το κράτος που αντί να πιάσει τους μαυραγορίτες έκανε το πετρέλαιο χαβιάρι; φταίει ο πατέρας του που δεν μπόρεσε να του εξασφαλίσει θέρμανση; φταίμε εμείς που ψηφίζουμε Κασιδιάρηδες, Λιάπηδες και Ταμήλους στη βουλή;
Να πάρουμε των οματιών μας και να πάμε (όσοι μπορούνε) για αλλού ή να το παλέψουμε εδώ παρέα με τις (κwλό)ριζες μας;

Last edited by Carduelis; 22-12-2013 at 02:31.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 22-12-2013, 13:29
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά όσο και να μην το θέλουμε η ρημάδα η πολιτική πάλι μπαίνει στη κουβέντα.
Αν καν................................................................οξείδιο του άνθρακα και αναπνευστικά εγκαύματα όταν πήραν τα σκεπάσματα φωτιά από τη σόμπα καθώς κοιμόταν. Φταίει το κράτος που αντί να πιάσει τους μαυραγορίτες έκανε το πετρέλαιο χαβιάρι; φταίει ο πατέρας του που δεν μπόρεσε να του εξασφαλίσει θέρμανση; φταίμε εμείς που ψηφίζουμε Κασιδιάρηδες, Λιάπηδες και Ταμήλους στη βουλή;
Να πάρουμε των οματιών μας και να πάμε (όσοι μπορούνε) για αλλού ή να το παλέψουμε εδώ παρέα με τις (κwλό)ριζες μας;

Όχι, φταίω ΕΓΩ και το ομολογώ, που δεν έχω συλλάβει τον Μελισσανίδη.

Του δίνω δε, και μερικά εκατομμύρια επί πλέον για να φτιάξει το γήπεδο της ΑΕΚ με ξένα λεφτά....

Και πάω για μπάνιο στην Kuala Lumpur, ενώ έχω υπογράψει συμβάσεις ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ σιδηροδρομικό υλικό με άλλες τεχνικές προδιαγραφές από τις Ελλάδος (πλάτος μετατροχίου), άσε που κυκλοφορώ και με πλαστές πινακίδες του κινήματος δεν πληρώνω και με μουράτο jeep.

Τον μπάσταρδο, ευτυχώς που δεν είχε καμία Cayenne.

Επίσης όπως είπε και ο Γιακουμάτος εχθές, γιατί το παιδάκι να κοιμάται σπίτι του με σόμπα. Να πάει να κοιμηθεί στα συσσίτια των Εκκλησιών.

Δεν πρέπει να συνεχίσω. Θα παρεκτραπώ ΠΑΛΙ.

Όσο για το αν θα μείνω να τους ξεριζώσω από τις κωλoρίζες μας, σε παραπέμπω στην υπογραφή μου. Δόξα το Θεό, πέφτουν και οι πολιτικοί σιγά - σιγά όπως και οι τραπεζίτες. Σε παραπέμπω λοιπόν τόσο στο Vivus Dominus όσο και στο Colossal.

Δυνατή παρέα ψάχνω. Xε χε.
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 22-12-2013, 21:49
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά όσο και να μην το θέλουμε η ρημάδα η πολιτική πάλι μπαίνει στη κουβέντα.


Όπως λέγαμε και παλιά, "όλα είναι πολιτικά"!!!!


Αν κανείς θεωρεί τον εαυτό του άτρωτο από τις κοινωνικές συνθήκες και τις ιδιαιτερότητες του περιβάλλοντος που ζει (κοινωνικές, οικονομικές, πολιτικές, κλπ) .... πάω πάσο. Εκτός από τους λίγους που γράφουν ιστορία κάνοντας εξαιρετικά πράγματα, οι πολλοί για να πάμε παρακάτω ακουμπάμε σε κάποιες σταθερές που προυπάρχουν και είναι οι ρίζες του καθενός. Όμως είτε μιλάμε για ποδόσφαιρο, είτε για μπιρίμπα είτε για κράτος, οικονομία και αγορά κατοικίας παντού υπάρχουν κανόνες ώστε οι "παίκτες" να αποφασίσουν τις κινήσεις και το ρίσκο τους ανάλογα με το μυαλό που κουβαλάνε. Όποιος αλλάζει τους κανόνες του παιχνιδιού κατά πως τον βολεύει και μάλιστα ... αναδρομικά ονομάζεται απατεώνας. Διαφωνώ με το Γιάννη και με όποιον πιστεύει οτι είναι φυσιολογικό να θεωρείται περίπου δεδομένη η ανεπάρκεια του κράτους, η ανικανότητά του να φροντίσει τα βασικά και πως τελικά όσοι δεν τα καταφέρνουν να προκόψουν είναι τεμπέληδες ή έχουν ελαττωματικό DNA ή παθολογική προσκόλληση με τις ρίζες τους.



Είτε διαφωνείς, είτε όχι, εγώ δεν καταδέχομαι να γυρίσω το βράδυ σπίτι και να λέω στα παιδιά μου, πως "το κράτος φταίει", "οι πολιτικοί με κορόιδεψαν" και άλλα φαιδρά.
Δεν είπα πως είναι φυσιολογικό ένα κράτος να δουλεύει έτσι. Είπα πως είναι φυσιολογικό ΑΥΤΟ το κράτος να είναι στην κατάσταση που είναι. Εγώ λοιπόν όταν ξεμυτίζω από το κεραμίδι μου, προσέχω τον δρόμο μπροστά μου, να μην πέσω στις λάσπες. Ο στόχος μου είναι να φτάσω στον προορισμό μου.
Επίσης, η πιάτσα είναι γεμάτη παπατζήδες. Όταν σου τα παίρνουν, δεν φταίνε οι παπατζήδες, αλλά εσύ που τους τα ακούμπησες. ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΟΡΟΪΔΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΣ. Το ποιος συντηρεί ποιον και γιατί, το έχουμε ξαναθίξει, αλλά δεν βαριέσαι...
Οι δυνατοί δεν κουμαντάρουν επειδή κοροϊδεύουν, αλλά επειδή οι αδύναμοι θέλουν να κουμαντάρονται. Αυτό δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξει. Είναι φυσικό φαινόμενο. Όταν πάμε σε άλλες κοινωνίες, με άλλους φυσικούς νόμους, τα ξαναλέμε.
Όσοι δεν τα καταφέρνουν λοιπόν ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. Δεν πειράζει, όμως μην κάνουμε και την ανικανότητα τοτέμ και την προσκυνάμε!!!!


Γράφω φορτισμένος από όσα ζω από το πρωί. Ένα παιδί 16 χρονών στη μονάδα με δηλητηρίαση από μονοξείδιο του άνθρακα και αναπνευστικά εγκαύματα όταν πήραν τα σκεπάσματα φωτιά από τη σόμπα καθώς κοιμόταν.


Αυτό λέγεται φάουλ. Όλοι και ειδικά οι γονείς, έχουμε ιδιαίτερη ευαισθησία στον πόνο των παιδιών... όμως αυτό είναι άσχετο και αν έρθει ο Γιώργος και σεντονιάσει, θα τον πείτε άκαρδο. Όταν διαμελίζονταν παιδιά, επειδή οι "μπαμπάδες" μάζεψαν χαρτί και τους πήραν μηχανάκια, χωρίς να έχουν φροντίσει για την "ισορροπία" τους πριν, δεν βγήκατε να καταδικάσετε την ευμάρεια.
Δηλαδή από πότε ο μοναδικός ασφαλής τρόπος θέρμανσης, στον πλανήτη είναι το καλοριφέρ πετρελαίου και τίποτε άλλο;;;


Φταίει το κράτος που αντί να πιάσει τους μαυραγορίτες έκανε το πετρέλαιο χαβιάρι; φταίει ο πατέρας του που δεν μπόρεσε να του εξασφαλίσει θέρμανση; φταίμε εμείς που ψηφίζουμε Κασιδιάρηδες, Λιάπηδες και Ταμήλους στη βουλή;

Να πάρουμε των οματιών μας και να πάμε (όσοι μπορούνε) για αλλού ή να το παλέψουμε εδώ παρέα με τις (κwλό)ριζες μας;

Το θεριό που λέγεται ζωή, δεν το παλεύεις όπου θέλεις, αλλά όπου σε βρει. Έτσι γίνεται πάντα. Ούτε θα αλλάξει τίποτα αν ψηφίσεις άλλον. Πάντα θα υπάρχουν πιθήκια και πάντα θα υπάρχουν εθελοντές με μπανάνες να τους ταΐσουν. Το επίπεδο αλλάζει, όμως δεν το καταλαβαίνουμε, αφού ζούμε σε αυτό.
Θα μου πεις τότε γιατί κουβεντιάζουμε?!?!?!
Επειδή θέλουμε να ξεφύγουμε από την πλέμπα και να λέμε και κάτι με ουσία μεταξύ μας. Δεν μας ενδιαφέρει να αλλάξουμε τον κόσμο. Ο κόσμος είναι κάθε φορά ο καλύτερος που μπορεί να υπάρξει. Εμείς, πρέπει να δυναμώσουμε.
Όταν μιλάμε για ρίζες και τούβλα, εγώ κατάλαβα πως αναρωτιόμαστε για το ποια είναι η σωστή επιλογή. Πιστεύουμε πως το νόημα της ζωής είναι μια ήσυχη και ζεστή φωλίτσα με αποθέματα τροφής ( φτάνουν;; ) ή το ασίγαστο πάθος για εξερεύνηση, εξέλιξη και ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ επιβίωση;;;
Αν το θέμα μας είναι οι φόροι στα ακίνητα... πείτε μου να πάω για κάννα κρασί. Εγώ όσο έχω πληρώνω. Όταν τελειώσουν θα σταματήσω. Όμως πριν τελειώσουν τα δικά μου, λογικά θα έχουν τελειώσει των "άλλων". Των κορόιδων πρώτα και των παπατζήδων που ζούνε από τα κορόιδα μετά.

Last edited by yannis; 22-12-2013 at 21:52.
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 22-12-2013, 23:18
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό λέγεται φάουλ. Όλοι και ειδικά οι γονείς, έχουμε ιδιαίτερη ευαισθησία στον πόνο των παιδιών... όμως αυτό είναι άσχετο και αν έρθει ο Γιώργος και σεντονιάσει, θα τον πείτε άκαρδο. Όταν διαμελίζονταν παιδιά, επειδή οι "μπαμπάδες" μάζεψαν χαρτί και τους πήραν μηχανάκια, χωρίς να έχουν φροντίσει για την "ισορροπία" τους πριν, δεν βγήκατε να καταδικάσετε την ευμάρεια.
Δηλαδή από πότε ο μοναδικός ασφαλής τρόπος θέρμανσης, στον πλανήτη είναι το καλοριφέρ πετρελαίου και τίποτε άλλο;;;

Aπό τότε που έχεις "εκπαιδευτεί" να ζεις έτσι, αν δώσεις σε κάποιους που ζεσταίνονται χρόνια με ξυλόσομπα, ρεύμα και αερόθερμο, το πιό πιθανό είναι κάποιος να πάθει ηλεκτροπληξία.
Ο 23χρονος που επέζησε από την τραγωδία με το μαγκάλι στη Λάρισα λέει: «Η επιμονή της κοπέλας μου να μας ψάξει, έσωσε τη ζωή σε τρία άτομα»

Δες-άκου το 2:40...

Όσο για το θέμα τα πράγματα είναι απλά, αν απλώνεις το χέρι μέχρι εκεί που φτάνεις όλα είναι καλά.
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 22-12-2013, 23:35
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Aπό τότε που έχεις "εκπαιδευτεί" να ζεις έτσι, αν δώσεις σε κάποιους που ζεσταίνονται χρόνια με ξυλόσομπα, ρεύμα και αερόθερμο, το πιό πιθανό είναι κάποιος να πάθει ηλεκτροπληξία.
Ο 23χρονος που επέζησε από την τραγωδία με το μαγκάλι στη Λάρισα λέει: «Η επιμονή της κοπέλας μου να μας ψάξει, έσωσε τη ζωή σε τρία άτομα»

Δες-άκου το 2:40...


Ναι, είναι περισσότερο από πιθανό, πως όταν δεν γνωρίζεις την λειτουργία μηχανημάτων/συσκευών κλπ θα έχεις από ζημιά έως ατύχημα. Αυτό ισχύει και για την επιστροφή στην παλιά τεχνολογία, αλλά και στην καινούρια.
Φυσικά, αν κάποιος πατέρας ανεβάσει στο μηχανάκι το παιδί ξεκράνωτο είναι εγκληματίας. Όταν καίει ότι βρει... φταίει ο λιάπης και η τρόικα... Εμείς που μεγαλώσαμε χωρίς καλοριφέρ, ντυνόμασταν με όσα περισσότερα βρίσκαμε, ακόμα και στον ύπνο.
Εννοείται, πως στεναχωριέμαι αφάνταστα για το κάθε παιδί, όταν μάλιστα φοβάμαι πως θα μπορούσε να είναι και το δικό μου, ακόμα πιο πολύ. Γιατί ούτε εγώ έχω εκπαιδεύσει για τα πάντα τα παιδιά μου... όμως δεν ρίχνω και την ευθύνη στον πάγκαλο, κάνοντας τον κακομοίρη.




Όσο για το θέμα τα πράγματα είναι απλά, αν απλώνεις το χέρι μέχρι εκεί που φτάνεις όλα είναι καλά.

Όχι, δεν νομίζω πως το θέμα είναι αυτό.
Το πόσο θα ανοιχτείς, εννοείται πως πρέπει να διέπεται από λογική. Το ΠΟΥ θα ανοιχτείς και ΓΙΑΤΙ είναι το ερώτημα.

Last edited by yannis; 22-12-2013 at 23:38.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 22-12-2013, 23:52
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι, δεν νομίζω πως το θέμα είναι αυτό.
Το πόσο θα ανοιχτείς, εννοείται πως πρέπει να διέπεται από λογική. Το ΠΟΥ θα ανοιχτείς και ΓΙΑΤΙ είναι το ερώτημα.

Αλοίμονο αν υπάρχει μία σωστή απάντηση στην ερώτηση αυτή.....


Ψάχνοντας θα καταλήξουμε να ψάχνουμε τελικά τον σκοπό της ύπαρξης μας πάνω στον πλανήτη....
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 22-12-2013, 23:58
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Ε, μας περίσσευε λίγος χρόνος από την επανάσταση και είπαμε να κουβεντιάσουμε και κάτι άλλο για ποικιλία!!!!!
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 23-12-2013, 03:03
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ε, μας περίσσευε λίγος χρόνος από την επανάσταση και είπαμε να κουβεντιάσουμε και κάτι άλλο για ποικιλία!!!!!
Γιάννη βρήκαμε ευκαιρία που είσαι στο Μαντράς και για να χαλαρώσουμε από τη βαριά φιλοσοφία το ρίξαμε σ αυτό που ξέρουμε καλύτερα, ...τη βαριά φορολογία !
Εχεις δίκιο όμως για το "φάουλ", όντως χρησιμοποίησα τον συναισθηματισμό μας. Αν το σκεφτείς όμως ο άνθρωπος είναι το μόνο πλάσμα με "ηθική" και "τύψεις". Αυτό πάλι τι τόθελε;
Όπως είπε κι ο Σταύρος όταν ψάξεις την ανθρώπινη συμπεριφορά λίγο περισσότερο πάντα θα καταλήξεις στο ίδιο αναπάντητο ερώτημα.
Επειδή δουλεύω απόψε πάλι, δεν βλέπω να κατεβάινει καμμιά ιδέα για το ασίγαστο πάθος της ουσιαστικής επιβίωσης. Θα το προσπαθήσω αύριο
Αφιερωμένο στην παρέα
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 23-12-2013, 05:40
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Για την τιμή του τούβλου




http://www.youtube.com/watch?feature...YVue11C4xk#t=0


Πιάσε και ένα καρτούτσο!!!!


ΥΓ. Δώρο η φωτο με την αφιέρωση στις ρίζες... εχμμμ... στη μανούλα του!!!

Last edited by yannis; 23-12-2013 at 05:45.
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:32.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!