GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 24-07-2011, 00:13
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Ημερολόγιο ταξιδίου σε Highlands - Ireland!

11 και σήμερα,καλά να πάτε και να γυρίσετε
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 24-07-2011, 16:27
klagenfurt Ο/Η klagenfurt βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: RT1150, vespa cosa, vespa Rally 180/1972, vespa "U"/1953
Μηνύματα: 1,591
Προεπιλογή Απάντηση: Ημερολόγιο ταξιδίου σε Highlands - Ireland!

καλο ταξιδι παιδια,

δεν εχω παει Ιρλανδια ,
το αλλο το εχω κανει δυο φορες
και ελπιζω να το κανω του χρονου με Ιρλανδια μεσα

μαζευτε καρτες φτηνων και καλων καταλυμματων στη διαδρομη σας, για να εχουμε εμεις του χρονου,
ανοιχτε μας το δρομο
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 24-07-2011, 19:00
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Ημερολόγιο ταξιδίου σε Highlands - Ireland!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από skippybi Εμφάνιση μηνυμάτων
Βάνα αληθεύει οτι θα πας με τη δικιά σου μπέμπα;;;


Δεν νομίζω Τάκη........Βασίλη εννούσα....




Jefe
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 24-07-2011, 19:00
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Ημερολόγιο ταξιδίου σε Highlands - Ireland!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από syan Εμφάνιση μηνυμάτων
Θάνο αν κάνετε την διαδρομή που σούγραψα στο post #9 θα με ενδιάφερε η γνώμη σου όταν με το καλό επιστρέψετε..!









Jefe
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 24-07-2011, 19:55
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Ημερολόγιο ταξιδίου σε Highlands - Ireland!

Επιστρέψαμε λοιπόν από την Μάνη, όπου περάσαμε ένα υπέροχο ΣΚ, μαζί με τον Κώστα κ την ελπίδα, στο εξίσου υπέροχο εξοχικό τους! Ήταν ένα διήμερο πρώτης γνωριμίας, αφού οι κοπέλες τουλάχιστον δεν είχαν ξαναβρεθεί στο παρελθόν.
Όλα υπέροχα λοιπόν, κ μας έμειναν μόνο 10 μέρες!




Jefe
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 24-07-2011, 20:13
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Ημερολόγιο ταξιδίου σε Highlands - Ireland!

Καλο ταξιδι να εχετε λοιπον,καλους δρομους,να ταξιδεψετε με ασφαλεια και επιστρεφοντας να μας γεμισετε εμπειριες και φωτογραφιες βεβαιως-βεβαιως.....!!
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 24-07-2011, 20:48
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Απάντηση: Ημερολόγιο ταξιδίου σε Highlands - Ireland!

πρώτη επαφή μεταξύ ολόκληρης τετράδας έγινε, στέφτηκε με απόλυτη επιτυχία μεν.....

αλλά



εάν δε, προσθέτω το ειδικό βάρος της χειρονομίας του Θανάση όταν - στο βωμό του επιτυχημένου ταξιδιού έφαγε για πρώτη φορά μελιτζάνα....- δηλαδή κυριολεκτικά θυσιάστηκε για το κοινό σκοπό, καταπίνοντας μελιτζάνα ως απτό παράδειγμα "βήμα βήμα προσέγγισης", εγώ τι να προσθέσω? Τα έκανε όλα για το κοινό καλό. [ΧΙΧΧΙΙΧ μιά μέρα αργότερα έμαθε, ότι το τρικ του πήγε στράφι, μία και η μελιτζάνα - ιμάμ ΔΕΝ ήταν της γυναίκας μου, αλλά της πεθεράς, οπότε, άνετα μπορούσε να το γλιτώσει]

Καλές μας προετοιμασίες λοιπόν, το καλύτερο δεκαήμερο της προσμονής, το
Final countdown

10 DAYS TO GO!
Attached Images
File Type: jpg highlands.jpg (31.7 KB, 34 views)
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 24-07-2011, 21:40
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Ημερολόγιο ταξιδίου σε Highlands - Ireland!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Doc Εμφάνιση μηνυμάτων
πρώτη επαφή μεταξύ ολόκληρης τετράδας έγινε, στέφτηκε με απόλυτη επιτυχία μεν.....

αλλά



εάν δε, προσθέτω το ειδικό βάρος της χειρονομίας του Θανάση όταν - στο βωμό του επιτυχημένου ταξιδιού έφαγε για πρώτη φορά μελιτζάνα....- δηλαδή κυριολεκτικά θυσιάστηκε για το κοινό σκοπό, καταπίνοντας μελιτζάνα ως απτό παράδειγμα "βήμα βήμα προσέγγισης", εγώ τι να προσθέσω? Τα έκανε όλα για το κοινό καλό. [ΧΙΧΧΙΙΧ μιά μέρα αργότερα έμαθε, ότι το τρικ του πήγε στράφι, μία και η μελιτζάνα - ιμάμ ΔΕΝ ήταν της γυναίκας μου, αλλά της πεθεράς, οπότε, άνετα μπορούσε να το γλιτώσει]

Καλές μας προετοιμασίες λοιπόν, το καλύτερο δεκαήμερο της προσμονής, το
Final countdown

10 DAYS TO GO!










Jefe
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 25-07-2011, 09:58
ΑΝΤΩΝΗΣ Ο/Η ΑΝΤΩΝΗΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: χιος
Μoto: R1200GS 2010
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή Απάντηση: Ημερολόγιο ταξιδίου σε Highlands - Ireland!

Καλησπέρα
Έκανα αυτό το ταξίδι το 2001.θα προσπαθήσω να σου πω κάποια πράγματα που μου έκαναν εντύπωση και μου άρεσαν πολύ.
Όλοι γνωρίζουμε για την ομορφιά της Ελβετίας. Αλλά και τα χωριά της νοτιάς Γαλλίας είναι εξίσου όμορφα. Δυστυχώς δεν γνωρίζαμε την γλωσσά και χάσαμε πολλές λεπτομέρειες. Θα σου πρότεινα να μην πας Παρίσι. Έχει παρά πολύ κίνηση και θα χάσετε χρόνο άσκοπα. Επίσης τα διόδια στην Γαλλία είναι αρκετά ακριβά Βέβαια οι δρόμοι να τους χαρείς στο όριο. Στο Calais-Dover πήγα με hovercraft. Ήταν φοβερή η αίσθηση της δύναμης των κινητήρων και η μυρωδιά της κηροζίνης,(τα καθίσματα ήταν μπάκετ).Την επιστροφή την κάναμε με το euro tunnel. Τεράστιο τρένο όπως θα γνωρίζεις. Να πας οπωσδήποτε στο κάστρο του Εδιμβούργου. Νομίζω το ονομάζουν «Αθηνά του βορρά.». Η Γλασκόβη είναι μια μεγάλη πανεπιστημιούπολη. Κατά τη γνώμη μου δεν έχει κάτι ενδιαφέρον. Τα ξέρεις για την Σκωτία για τα χωριά και τους δρόμους. Όλες οι παμπ είναι πολύ ωραίες με μεγάλη ποικιλία σε μπύρες. Εμένα μου αρέσουν οι φάροι και πήγα στο cape wrath. Στην Ιρλανδία οι άνθρωποι είναι πολύ ευγενικοί. Έχει παρά πολύ πράσινο. Αξίζει να επισκεφθείτε ένα distillery για ουίσκι. Έχει στο Isle of Sky και στην Ιρλανδία. Αν δεν έχετε ήδη κανονίσει για την διαμονή σας να σε ενημερώσω ότι όλα τα B& B είναι πολύ καθαρά και σε καλές τιμές. Προσοχή στις κάμερες ταχύτητας της τροχαίας, είναι πολύ αυστηροί. Αυτά τα λίγα .
Εγώ αυτό το καλοκαίρι μαζί με άλλη μία μηχανή θα πάμε Σλοβενία , Αυστρία , Γερμανία, Ιταλία.
Σας εύχομαι καλά και ασφαλή χιλιόμετρα.
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 25-07-2011, 13:22
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Ημερολόγιο ταξιδίου σε Highlands - Ireland!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΑΝΤΩΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα
Έκανα αυτό το ταξίδι το 2001.θα προσπαθήσω να σου πω κάποια πράγματα που μου έκαναν εντύπωση και μου άρεσαν πολύ.
Όλοι γνωρίζουμε για την ομορφιά της Ελβετίας. Αλλά και τα χωριά της νοτιάς Γαλλίας είναι εξίσου όμορφα. Δυστυχώς δεν γνωρίζαμε την γλωσσά και χάσαμε πολλές λεπτομέρειες. Θα σου πρότεινα να μην πας Παρίσι. Έχει παρά πολύ κίνηση και θα χάσετε χρόνο άσκοπα. Επίσης τα διόδια στην Γαλλία είναι αρκετά ακριβά Βέβαια οι δρόμοι να τους χαρείς στο όριο. Στο Calais-Dover πήγα με hovercraft. Ήταν φοβερή η αίσθηση της δύναμης των κινητήρων και η μυρωδιά της κηροζίνης,(τα καθίσματα ήταν μπάκετ).Την επιστροφή την κάναμε με το euro tunnel. Τεράστιο τρένο όπως θα γνωρίζεις. Να πας οπωσδήποτε στο κάστρο του Εδιμβούργου. Νομίζω το ονομάζουν «Αθηνά του βορρά.». Η Γλασκόβη είναι μια μεγάλη πανεπιστημιούπολη. Κατά τη γνώμη μου δεν έχει κάτι ενδιαφέρον. Τα ξέρεις για την Σκωτία για τα χωριά και τους δρόμους. Όλες οι παμπ είναι πολύ ωραίες με μεγάλη ποικιλία σε μπύρες. Εμένα μου αρέσουν οι φάροι και πήγα στο cape wrath. Στην Ιρλανδία οι άνθρωποι είναι πολύ ευγενικοί. Έχει παρά πολύ πράσινο. Αξίζει να επισκεφθείτε ένα distillery για ουίσκι. Έχει στο Isle of Sky και στην Ιρλανδία. Αν δεν έχετε ήδη κανονίσει για την διαμονή σας να σε ενημερώσω ότι όλα τα B& B είναι πολύ καθαρά και σε καλές τιμές. Προσοχή στις κάμερες ταχύτητας της τροχαίας, είναι πολύ αυστηροί. Αυτά τα λίγα .
Εγώ αυτό το καλοκαίρι μαζί με άλλη μία μηχανή θα πάμε Σλοβενία , Αυστρία , Γερμανία, Ιταλία.
Σας εύχομαι καλά και ασφαλή χιλιόμετρα.








Jefe
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Highlands: Ημερολόγιο διαδρομής painterakis Ταξίδια στο εξωτερικό 51 05-03-2013 02:37
Ημερολόγιο ταξιδίου στο Nordkapp! Jefe Ταξίδια στο εξωτερικό 710 09-02-2012 01:17


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:56.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!