GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 25-10-2013, 00:27
zitsos Ο/Η zitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Δηλεσι
Μoto: μα φυσικα bmw gs 1200
Μηνύματα: 449
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

μου αρέσει τελικά που οτι γίνετε φταίει η αριστερά ακόμα και για τους δρόμους ακόμα και αν γίνετε απεργία ακόμα και αν δεν γίνετε απεργία!!!ακόμα και να σε καλέσει κάποιος για μια ενημέρωση είναι για το κακό σου ,,,,,ούλα αυτά που μας κάνουν και μας πεινουν το αίμα κάθε μέρα γιατί δεν αναφέρονται σε κανένα ποστ !!!!ενημέρωση όχι απεργία όχι η κουκούλα του καναπέ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΚΑΛΆ!!!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 25-10-2013, 07:55
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απλα να βάλω άλλη μια διάσταση οτι πρεπει το κράτος να δίνει και εναλλακτική εκτός του αυτοκινητόδρομου γιαυτους που δε θέλουν να πληρώσουν διόδια ,και ναι μεν στην Αθηνών Πατρών υπάρχει αλλα όχι και στην Αθηνών Θεσσαλονίκης σε όλη την διαδρομή .υπαρχουν σημεία που πρεπει να χρησιμοποιούν αποκλειστικά την εθνικη οδό
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 25-10-2013, 08:11
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλα να βάλω άλλη μια διάσταση οτι πρεπει το κράτος να δίνει και εναλλακτική εκτός του αυτοκινητόδρομου γιαυτους που δε θέλουν να πληρώσουν διόδια ,και ναι μεν στην Αθηνών Πατρών υπάρχει αλλα όχι και στην Αθηνών Θεσσαλονίκης σε όλη την διαδρομή .υπαρχουν σημεία που πρεπει να χρησιμοποιούν αποκλειστικά την εθνικη οδό


Για την Αθήνα - Θεσσαλονίκη ΟΚ.
Αλλά για την Κόρινθο -Πάτρα, από τον εναλλακτικό πάμε τόσα χρόνια και πληρώνουμε διόδια autobahn
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 25-10-2013, 10:40
zitsos Ο/Η zitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Δηλεσι
Μoto: μα φυσικα bmw gs 1200
Μηνύματα: 449
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

αθηνα θεσσαλονικη υπαρχη απλά κάνεις καμιά βδομάδα να φτάσεις....
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 25-10-2013, 12:06
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από chrismet Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραιο το κειμενο και με πολλες αληθειες αλλα δεν εχει θεση στο νημα ''ελευθεροι δρομοι''........
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 25-10-2013, 12:33
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο σε τέτοιους δρόμους δε νομίζω να παραπονιούνται πολλοί που τα πληρώνουν. Κι αν το κάνουν, ας δοκιμάσουν τον αντίστοιχο παλιο. Θα κάψουν τα λεφτά των διοδίων σε βενζίνη..................................[/LEFT]

Θοδωρα,
φανταζομαι ξεχασες τις ενδοφουρμικες ''μαχες'' σε αναλογα νηματα με αυτους που ουτε στην Αττικη οδο πληρωναν (και ισως δεν πληρωνουν ακομα) διότι λεει εχει βγαλει τα λεφτα της και θα πρεπει ο ιδωτης να την επιστρεψει στο κρατος συμφωνα με την συμβαση παραχωρησης(????), οπως και αλλες ενδοφουρμικες ''μαχες'' για δρομους οπως την Εγναντια - που επιτελους μπηκαν διοδια και την πηρε ιδιωτης για να μην ρημαξει - οπου δεν ηθελαν τα διοδια, οπως την αθηνων-Θεσσαλονικης οπου για τα τρια μικρα κομματια που ακομα υφισταται η παλια Ε.Ο. (Τεμπη, Πλαταμωνας και Κλειδι) αρνουνται ακομη να πληρωσουν ακομα κι αν σταματανε στην Λαμια ¨η τον Βολο ερχομενοι απο Αθηνα!!!!!

Αν ανατρεξεις στα σχετικα νηματα θα το διαπιστωσεις μονος σου.......

Δεν λεω, ειναι πανακριβα για το σημερινο βαλαντιο μας, ακομα και για του χθες το βαλαντιο, αλλα άλλο αυτο και να διαμαρτυρεσαι με νομιμο τροπο (δικαστηρια, προσφυγες κ.λ.π.) κι αλλο να σηκωνεις μπαρες με τσαμπουκα!!!
Και για να δεις το ανανδρο της υποθεσης του ''κινηματος δεν πληρωνω'' ενω μας ελεγαν, εγγραφως, οι νομικοι του συμβουλοι πως να αντιδρασουμε/πραξουμε σε περιπτωση που μας πιασουν, μας επιβληθει προστιμο ¨η φτασουμε στα δικαστηρια σημερα που το ΣτΕ εβγαλε και συνταγματικα και νομιμα τα προστιμα και τα διοδια και εξαφανιστηκαν απο προσωπου γης και αφησαν τους τιμωρημενους με υπερογκα προστιμα (και μαλιστα μελη τους, π.χ Κοροβεση) να πληρωσουν 10χιλιαρα στο κρατος....ετσι για το γινατι καποιανων κομματικων που ειχαν φραμμη να πανε κοντρα στην οποιαδηποτε κυβερνηση..........
Μεσα σε αυτα τα νηματα θα διαπιστωσεις μελη τα οποια διαρρηγνυαν τα ιματια τους οτι οι νομικοι συμβουλοι του ''κινηματος'' που συνεταξαν το κειμενο αμυνας σε περιπτωση που μας επιβληθει προστιμο ειχα απολυτο δικιο....δεν μπορει να κανουν λαθος, δικηγοροι ειναι ελεγαν!!!!

κι ομως......και κατσε να δεις ακομα δεν εχεις δει τιποτε.......6,000 προσκλησεις για πληρωμη τετοιων προστιμων αποστελλωνται ¨η εχουν αποσταλει ηδη το τελευταιο 4μηνο.......

Του συναδελφου, εδω στην δουλεια μου με το Ντουκατι του ηρθε πριν ενα μηνα ενα απο αυτα τα χαρτια με 900ε προστιμο διοτι εχει περασει Χ φορες χωρις να πληρωσει διοδια πηγαινοντας για Καλαματα!!!!!!
Συν το 400αρι με αφαιρεση διπλωματος και ξανα εξετασεις οπως μου ελεγε διοτι τον επιασε το ρανταρ της Αττικης οδου με 250!!!!!! εδεσε το γλυκο!!!!!
δυστυχως για καποιους Θοδωρα, αλλα ευτυχως για εμας το κρατος δεν εχει πεθανει και λειτουργει....θεωρω καλλυτερα απο οτι πριν.

Οσο για την γνωση των φυλακων προσεχε.......καποιες παραβασεις σερνουν την αντιτρομοκρατικη απο πισω.......

την καλημερα μου....

Last edited by GeorgeP; 25-10-2013 at 12:34.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 25-10-2013, 16:17
chrismet Ο/Η chrismet βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: GS1150Adv
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραιο το κειμενο και με πολλες αληθειες αλλα δεν εχει θεση στο νημα ''ελευθεροι δρομοι''........
Ασφαλώς και έχει. Ελεύθεροι δρόμοι σημαίνει ελεύθεροι δρόμοι. Δηλαδή να μην απαιτούνται επιπλέον χρήματα για την μετακίνηση μου ανά την επικράτεια, κάτι που είναι κατοχυρωμένο και από το Σύνταγμα. Ούτως ή άλλως πληρώνω φόρους που θα έπρεπε να πηγαίνουν για κοινωνική πολιτική. (Δεν ξέρω αν γίνεται... ή μάλλον ξέρω πολύ καλά τι γίνεται). Και μέσα σε αυτό είναι και οι δρόμοι.

Όπως και να έχει, μιλάμε για ένα επιπλέον φόρο που είτε δεν υπήρχε παλιότερα, είτε υπήρχε αλλά ήταν κατά πολύ μικρότερος.

Επιπλέον φόρος λοιπόν; Ναι. Επιπλέον. Και το "κείμενο" σου λέει ότι φόρο με το φόρο, λιθαράκι το λιθαράκι που λέμε, υπάρχει "Ο κίνδυνος να βρεθεί offline ένα μεγάλο μέρος της ελληνικής κοινωνίας στο μέλλον"

Εκτός και αν δεν σε νοιάζει για την κοινωνία.

Αλλά αν σε νοιάζει, ποιος περιμένεις να το κάνει υπό τις παρούσες συνθήκες;

Last edited by chrismet; 25-10-2013 at 16:19.
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 25-10-2013, 17:08
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων

Θοδωρα,
φανταζομαι ξεχασες τις ενδοφουρμικες ''μαχες'' σε αναλογα νηματα με αυτους που ουτε στην Αττικη οδο πληρωναν (και ισως δεν πληρωνουν ακομα) διότι λεει εχει βγαλει τα λεφτα της και θα πρεπει ο ιδωτης να την επιστρεψει στο κρατος συμφωνα με την συμβαση παραχωρησης(????), οπως και αλλες ενδοφουρμικες ''μαχες'' για δρομους οπως την Εγναντια - που επιτελους μπηκαν διοδια και την πηρε ιδιωτης για να μην ρημαξει - οπου δεν ηθελαν τα διοδια, οπως την αθηνων-Θεσσαλονικης οπου για τα τρια μικρα κομματια που ακομα υφισταται η παλια Ε.Ο. (Τεμπη, Πλαταμωνας και Κλειδι) αρνουνται ακομη να πληρωσουν ακομα κι αν σταματανε στην Λαμια ¨η τον Βολο ερχομενοι απο Αθηνα!!!!!

Αν ανατρεξεις στα σχετικα νηματα θα το διαπιστωσεις μονος σου.......

Δεν λεω, ειναι πανακριβα για το σημερινο βαλαντιο μας, ακομα και για του χθες το βαλαντιο, αλλα άλλο αυτο και να διαμαρτυρεσαι με νομιμο τροπο (δικαστηρια, προσφυγες κ.λ.π.) κι αλλο να σηκωνεις μπαρες με τσαμπουκα!!!
Και για να δεις το ανανδρο της υποθεσης του ''κινηματος δεν πληρωνω'' ενω μας ελεγαν, εγγραφως, οι νομικοι του συμβουλοι πως να αντιδρασουμε/πραξουμε σε περιπτωση που μας πιασουν, μας επιβληθει προστιμο ¨η φτασουμε στα δικαστηρια σημερα που το ΣτΕ εβγαλε και συνταγματικα και νομιμα τα προστιμα και τα διοδια και εξαφανιστηκαν απο προσωπου γης και αφησαν τους τιμωρημενους με υπερογκα προστιμα (και μαλιστα μελη τους, π.χ Κοροβεση) να πληρωσουν 10χιλιαρα στο κρατος....ετσι για το γινατι καποιανων κομματικων που ειχαν φραμμη να πανε κοντρα στην οποιαδηποτε κυβερνηση..........
Μεσα σε αυτα τα νηματα θα διαπιστωσεις μελη τα οποια διαρρηγνυαν τα ιματια τους οτι οι νομικοι συμβουλοι του ''κινηματος'' που συνεταξαν το κειμενο αμυνας σε περιπτωση που μας επιβληθει προστιμο ειχα απολυτο δικιο....δεν μπορει να κανουν λαθος, δικηγοροι ειναι ελεγαν!!!!

κι ομως......και κατσε να δεις ακομα δεν εχεις δει τιποτε.......6,000 προσκλησεις για πληρωμη τετοιων προστιμων αποστελλωνται ¨η εχουν αποσταλει ηδη το τελευταιο 4μηνο.......

Του συναδελφου, εδω στην δουλεια μου με το Ντουκατι του ηρθε πριν ενα μηνα ενα απο αυτα τα χαρτια με 900ε προστιμο διοτι εχει περασει Χ φορες χωρις να πληρωσει διοδια πηγαινοντας για Καλαματα!!!!!!
Συν το 400αρι με αφαιρεση διπλωματος και ξανα εξετασεις οπως μου ελεγε διοτι τον επιασε το ρανταρ της Αττικης οδου με 250!!!!!! εδεσε το γλυκο!!!!!
δυστυχως για καποιους Θοδωρα, αλλα ευτυχως για εμας το κρατος δεν εχει πεθανει και λειτουργει....θεωρω καλλυτερα απο οτι πριν.

Οσο για την γνωση των φυλακων προσεχε.......καποιες παραβασεις σερνουν την αντιτρομοκρατικη απο πισω.......

την καλημερα μου....


Το "τρία μικρά κομμάτια" στην ΠΑΘΕ, δεν είναι και τόοοσο μικρά αφενός, αφετέρου μετά από 30 χρόνια να "προσπαθούν".....

Ας το αφήσουμε καλύτερα

Τα άλλα χιλιο-ειπωμένα και δεν αξίζει η επανάληψη, άλλωστε δήλωσα μη θιασώτης του "δεν πληρώνω" και όλων των λοιπών κινημάτων..... Το ΠΑΣΟΚ συμπεριλαμβανομένου!



Το άλλο με τις κλίσεις, από τότε που την πάτησα με 6 κλίσεις για ταχύτητα σε ένα εξάμηνο και τα έσκασα δεόντως, έλαβα τα μέτρα μου και δε θα ξανασυμβεί. Το αυτό και στα διόδια που δεν πρέπει (με το παραπάνω σκεπτικό μου) να πληρώνω. Το πώς κλπ, είναι δικό μου θέμα και δε θα το αναλύσω εδώ. Επείσης αυτό αποτελεί επιλογή μου, όπως εσένα είναι επιλογή σου να μη σε πειράζει που πληρώνεις και τα "τρία μικρά κομμάτια" της ΠΑΘΕ και την Κορίνθου _Πατρων (προφανώς).


Το κράτος λοιπον, αν λειτουργούσε, θα σύναπτε συμβάσεις δίκαιες κι όχι κατά το συμφέρον των εταιρειών.
Και ναι, καλά μπήκαν τα διόδια στην Εγνατία, καλά είναι και στην Αττική οδο, καλά είναι και στην Τρίπολη- Καλαμάτα. Αλλά αυτά τα κομμάτια που λέμε, θα έπρεπε να έχουν εξαιρεθεί.

Πώς δηλαδή στον Τρίπολης Καλαμάτας πληρώσαμε στα Παραδείσια όταν παραδόθηκε ο δρόμος κι όχι πριν;;;;

Επίσης, να πω και κάτι απλό για το κράτος που "λειτουργεί"...

Χθες πήγε η γυναίκα μου να θεωρήσει τα βιβλιάρια υγείας, καθ' υπόδειξη της τρίμηνης βεβαίωσης αποδοχών. Εκεί βέβαια δεν έγραψαν ότι απιατείται και το βιβλιάριο του λογαριασμού που μπαίνει η σύνταξη... Το θεώρησαν περιττό. Απλά η γυναίκα μου ξαναπήγε με το παιδί στην αγκαλιά, άλλη μια μια μέρα στα ΚΕΠ


Λειτουργεί το κράτος λέμε
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 25-10-2013, 17:32
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από chrismet Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασφαλώς και έχει. Ελεύθεροι δρόμοι σημαίνει ελεύθεροι δρόμοι. Δηλαδή να μην απαιτούνται επιπλέον χρήματα για την μετακίνηση μου ανά την επικράτεια, κάτι που είναι κατοχυρωμένο και από το Σύνταγμα. Ούτως ή άλλως πληρώνω φόρους που θα έπρεπε να πηγαίνουν για κοινωνική πολιτική. (Δεν ξέρω αν γίνεται... ή μάλλον ξέρω πολύ καλά τι γίνεται). Και μέσα σε αυτό είναι και οι δρόμοι.

Όπως και να έχει, μιλάμε για ένα επιπλέον φόρο που είτε δεν υπήρχε παλιότερα, είτε υπήρχε αλλά ήταν κατά πολύ μικρότερος.

Επιπλέον φόρος λοιπόν; Ναι. Επιπλέον. Και το "κείμενο" σου λέει ότι φόρο με το φόρο, λιθαράκι το λιθαράκι που λέμε, υπάρχει "Ο κίνδυνος να βρεθεί offline ένα μεγάλο μέρος της ελληνικής κοινωνίας στο μέλλον"

Εκτός και αν δεν σε νοιάζει για την κοινωνία.

Αλλά αν σε νοιάζει, ποιος περιμένεις να το κάνει υπό τις παρούσες συνθήκες;
Αν θελεις διαβασε το συνταγμα διοτι το ''ελευθεροι δρομοι'' δεν σημαινει ''τσαμπα δρομοι''.....................
Μακαρι τα χρηματα που πληρωνεις εσυ και δεν πληρωνουν αλλοι που εσυ πληρωνεις και γιαυτους να εφταναν για το μεγεθος της κοινωνικης πολιτικης που επιθυμεις.
Ομως τοτε η φορλογια δεν θα ητο 40% αλλα 65-75% οπως συμβαινει στις Σκανδιναυικες χωρες.

Το που πιθανολογει, το θαυμασιο αυτο αρθρο, να βρεθει η κοινωνια ειναι ασχετο με τα διοδια διοτι τα διοδια δεν ειναι φορος. Αν κανεις χρηση του δρομου πληρωνεις αν οχι δεν πληρωνεις....τον φορο ομως τον πληρωνεις ακομα κι αν κοιμασαι 24ωρες το 24ωρο.

Last edited by GeorgeP; 25-10-2013 at 17:48.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 25-10-2013, 17:47
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Το "τρία μικρά κομμάτια" στην ΠΑΘΕ, δεν είναι και τόοοσο μικρά αφενός, αφετέρου μετά από 30 χρόνια να "προσπαθούν".....

Ας το αφήσουμε καλύτερα

Τα άλλα χιλιο-ειπωμένα και δεν αξίζει η επανάληψη, άλλωστε δήλωσα μη θιασώτης του "δεν πληρώνω" και όλων των λοιπών κινημάτων..... Το ΠΑΣΟΚ συμπεριλαμβανομένου!



Το άλλο με τις κλίσεις, από τότε που την πάτησα με 6 κλίσεις για ταχύτητα σε ένα εξάμηνο και τα έσκασα δεόντως, έλαβα τα μέτρα μου και δε θα ξανασυμβεί. Το αυτό και στα διόδια που δεν πρέπει (με το παραπάνω σκεπτικό μου) να πληρώνω. Το πώς κλπ, είναι δικό μου θέμα και δε θα το αναλύσω εδώ. Επείσης αυτό αποτελεί επιλογή μου, όπως εσένα είναι επιλογή σου να μη σε πειράζει που πληρώνεις και τα "τρία μικρά κομμάτια" της ΠΑΘΕ και την Κορίνθου _Πατρων (προφανώς).


Το κράτος λοιπον, αν λειτουργούσε, θα σύναπτε συμβάσεις δίκαιες κι όχι κατά το συμφέρον των εταιρειών.
Και ναι, καλά μπήκαν τα διόδια στην Εγνατία, καλά είναι και στην Αττική οδο, καλά είναι και στην Τρίπολη- Καλαμάτα. Αλλά αυτά τα κομμάτια που λέμε, θα έπρεπε να έχουν εξαιρεθεί.

Πώς δηλαδή στον Τρίπολης Καλαμάτας πληρώσαμε στα Παραδείσια όταν παραδόθηκε ο δρόμος κι όχι πριν;;;;

Επίσης, να πω και κάτι απλό για το κράτος που "λειτουργεί"...

Χθες πήγε η γυναίκα μου να θεωρήσει τα βιβλιάρια υγείας, καθ' υπόδειξη της τρίμηνης βεβαίωσης αποδοχών. Εκεί βέβαια δεν έγραψαν ότι απιατείται και το βιβλιάριο του λογαριασμού που μπαίνει η σύνταξη... Το θεώρησαν περιττό. Απλά η γυναίκα μου ξαναπήγε με το παιδί στην αγκαλιά, άλλη μια μια μέρα στα ΚΕΠ


Λειτουργεί το κράτος λέμε
Τωρα θα μπορουσα να γραψω πολλα, παρα πολλα, αλλα θα γινομαστα μαλλια κουβαρια....ειδικα στην τελευταια σου παραγραφο..........οποταν στο πνευμα των χαμηλων τονων δεν θα αντιπαρατεθω μαζι σου......

Μονον μια παρατηρηση, το κρατος τοσα χρονια λειτουργουσε οπως θελαμε εμεις, σημερα λειτουργει -¨η τουλαχιστον προσπαθει να βαλει τις βασεις - οπως θα επρεπε να λειτουργει ενα κρατος.........
Σε αυτο το πλαισιο να εχεις υπόψιν σου οτι αν αποκαλυφθεί ο τροπος των ''μετρων'' που ελαβες, τυχαιως ¨η σε μπλοκο, το προστιμο δεν θα το αντεξεις και θα προτιμησεις την φυλακη........
Ευχομαι να μην σου τυχει......
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!