GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 31-10-2013, 17:48
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

xa, xa μου αρεσεις ρε Σταυρο...........

λες και ζητιανοι και ψαχνοντες στα σκουπίδια δεν υπηρχαν χθες και προχθες...κανεις σαν να το ακους για πρωτη φορα......
Μηπως διαβασες τα στοιχεια του δημου αθηναιων για το ποιοι ειναια υτοι η ζητιανοι?
για δες:
Το 78% των αστέγων αρνείται τη φιλοξενία του δήμου | Άρθρα | Ελευθεροτυπία
16-10-2013: Τι δείχνει η έρευνα για τη φτώχεια και την κοινωνική συνοχή στην Αθήνα | Αθήνα

και μονο το οτι οι μισοι ειναι αλλοδαποι δικαιολογει απο μονο του την οπτικη αυξηση, δλδ την αυξηση στα ματια του καθενος απο εμας......
το οτι το 61% του συνολου ειναι ουσιοεξαρτωμενοι τι σου λεει?

οσο για τους ανασφαλιστους, απο τα 10,000,000 τα 6,5 καλυπτονται ασφαλιστικως.....ξερεις πολλες χωρες που καλυπτεται το 100% του πλυθυσμου των?
Επισης κανε μια ερευνα για το 2005, 6,7,8,9,10 να δεις ποσοι ηταν και τοτε.....θα εκπλαγεις.....αλλα ποιος μιλουσε τοτε? ΚΑΝΕΙΣ!!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 31-10-2013, 17:51
PLOIGOS Ο/Η PLOIGOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Ριο
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως νομιζετε καλοι μου φιλοι, οοοοοοοοπως νομιζετε.......
Παντως τις αυξησεις της ΔΕΗ δεν τις πληρωνουν αλβανοι αλλα ''πειναλεοι'' ελληνες....¨η ετσι τους αρεσει να λενε οτι ειναι και με ''στοιχεια'' φυσικα!

Και καλα η ΔΕΗ κανει αυξησεις, η WIND κανει κι αυτη αυξησεις? ¨η οι καταναλωτες μιλανε πολυ στο τηλεφωνο? ¨η ισως πουλαει περισσοτερα συμβολαια σε ''πεινασμενους''..........?
Αμ η Εθνικη ασφαλιστικη που εχει παει τα τιμολογια της στον πατο.......

Δεν πειραζει βρε συναδελφοι....ο καθεις και η γνωμη του, οι ελληνες δεν πεινανε λεω εγω και μαλιστα με στοιχεια.......

την καλημερα μου.............


Χωρις καμμια διαθεση ειρωνιας Γιωργο,στο εχω ξαναπει...Μακαρι φιλε να εβλεπα αυτα που υποστηριζεις,δεν ειμαι τρελλος να μην μου αρεσει η ευημερια!Απο την αλλη,οφειλω κ γω να σου πω αυτα που βλεπω απο το δικο μου περιβαλλον,τον δικο μου κυκλο ανθρωπων!!Παντα απο κει κρινω την οποια εκτιμηση μου περι πραγματικοτητας κ οχι οτι μου λενε οι αλλοι η η τηλεοραση...


Για την ΔΕΗ να σου πω ποιοι κ πως πληρωνουν,αφου ειμαι κ εγω ενας απο ΑΥΤΟΥΣ!! μετα απο τοσα χρονια!!


Για την αυξηση των αγορων, στο λινκ που παρεθεσες,πιστευω να ειδες οτι αφορα ενα δειγμα μολις 30000 ανθρωπων σε 60(!!!) χωρες που ψωνιζουν διαδυκτιακα!!Δε νομιζω να πιστευεις ειλικρινα,οτι αυτοι αντιπροσωπευουν τον μεσο καταναλωτη...


Αγαπητε Γιωργο μου,εδω θα ειμαστε κ θα τα κουβεντιαζουμε κ θα τα λεμε παλι...Ειλικρινα θα ευχομουν μεσα απο την καρδια μου να ηταν τα πραγματα οπως τα παρουσιαζεις εσυ κ οχι οπως τα βλεπω εγω κ καποιοι αλλοι φιλοι...


Το μοναδικο πραγμα που μας σωζει εντελει,ειναι οτι ΕΥΤΥΧΩΣ το μηχανακι μας ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ρε φιλε...
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 31-10-2013, 18:12
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
xa, xa μου αρεσεις ρε Σταυρο...........

λες και ζητιανοι και ψαχνοντες στα σκουπίδια δεν υπηρχαν χθες και προχθες...κανεις σαν να το ακους για πρωτη φορα......
Μηπως διαβασες τα στοιχεια του δημου αθηναιων για το ποιοι ειναια υτοι η ζητιανοι?
για δες:
Το 78% των αστέγων αρνείται τη φιλοξενία του δήμου | Άρθρα | Ελευθεροτυπία
16-10-2013: Τι δείχνει η έρευνα για τη φτώχεια και την κοινωνική συνοχή στην Αθήνα | Αθήνα

και μονο το οτι οι μισοι ειναι αλλοδαποι δικαιολογει απο μονο του την οπτικη αυξηση, δλδ την αυξηση στα ματια του καθενος απο εμας......
το οτι το 61% του συνολου ειναι ουσιοεξαρτωμενοι τι σου λεει?

οσο για τους ανασφαλιστους, απο τα 10,000,000 τα 6,5 καλυπτονται ασφαλιστικως.....ξερεις πολλες χωρες που καλυπτεται το 100% του πλυθυσμου των?
Επισης κανε μια ερευνα για το 2005, 6,7,8,9,10 να δεις ποσοι ηταν και τοτε.....θα εκπλαγεις.....αλλα ποιος μιλουσε τοτε? ΚΑΝΕΙΣ!!!
Γιώργη έχεις πείσει τον ευατό σου για όλα τα παραπάνω, Οκ κανένα πρόβλημα.
Γιατί όμως προσπαθείς να πείσεις και εμάς ;

Το ΑΕΠ έχει πέσει 25% πως είναι δυνατό αυτό να μην έχει επίπτωση σε πολύ κόσμο, αυτοί που τα έφερναν δύσκολα βόλτα το 2009 - και μην μου πεις ότι δεν υπήρχαν, δεν ζούσαμε δα και στην Ελβετία, το πάρτυ δεν ήταν για όλους - σήμερα πεινάνε, είναι θέμα λογικής και μαθηματικών.

Και κάτι τελευταίο πείνα δεν σημαίνει απαραίτητα λιμοκτονία.

Και δεν το λέω εγώ και 2-3 ακόμα, η Eurostat το λέει. kathimerini.gr - Δραματική επιδείνωση των συνθηκών διαβίωσης των νοικοκυριών στην Ελλάδα (Eurostat)

Αλήθεια για τα κτήματα στην Μάνη τι φόρο θα πληρώσεις ;

Last edited by frits; 31-10-2013 at 18:15.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 31-10-2013, 18:18
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PLOIGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρις καμμια διαθεση ειρωνιας Γιωργο,στο εχω ξαναπει...Μακαρι φιλε να εβλεπα αυτα που υποστηριζεις,δεν ειμαι τρελλος να μην μου αρεσει η ευημερια!Απο την αλλη,οφειλω κ γω να σου πω αυτα που βλεπω απο το δικο μου περιβαλλον,τον δικο μου κυκλο ανθρωπων!!Παντα απο κει κρινω την οποια εκτιμηση μου περι πραγματικοτητας κ οχι οτι μου λενε οι αλλοι η η τηλεοραση...


Για την ΔΕΗ να σου πω ποιοι κ πως πληρωνουν,αφου ειμαι κ εγω ενας απο ΑΥΤΟΥΣ!! μετα απο τοσα χρονια!!


Για την αυξηση των αγορων, στο λινκ που παρεθεσες,πιστευω να ειδες οτι αφορα ενα δειγμα μολις 30000 ανθρωπων σε 60(!!!) χωρες που ψωνιζουν διαδυκτιακα!!Δε νομιζω να πιστευεις ειλικρινα,οτι αυτοι αντιπροσωπευουν τον μεσο καταναλωτη...


Αγαπητε Γιωργο μου,εδω θα ειμαστε κ θα τα κουβεντιαζουμε κ θα τα λεμε παλι...Ειλικρινα θα ευχομουν μεσα απο την καρδια μου να ηταν τα πραγματα οπως τα παρουσιαζεις εσυ κ οχι οπως τα βλεπω εγω κ καποιοι αλλοι φιλοι...


Το μοναδικο πραγμα που μας σωζει εντελει,ειναι οτι ΕΥΤΥΧΩΣ το μηχανακι μας ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ρε φιλε...

Χρηστο,

δεν μιλω για ευημερια..........θα ημουν τρελλος αν το πιστευα.
Εξάλλου η χωρα μας ΠΟΤΕ δεν ευημερισε ΣΩΣΤΑ!!!!!!!!

Μιλω για φτωχεια που οσο και να θελεις(-τε) να με πεισετε οι αριθμοι λενε αλλα.

Θεωρω οτι ο Ελληνας δε πειναει αλλα φυλαγεται και ξοδευει μονον για τα απαραιτητα......

Ολες οι δημοσκοπησεις γινονται σε δειγμα 1001 ανθρωπων........η επιστημη αυτη και οι επιστημονες που την εξασκουν κατι θα ξερουν παραπανω απο εμας και βαση αυτου του μικρου δειγματος βγαζουν ασφαλη συμπερασματα.

Οσο για την ΔΕΗ, οι 700,000 διακανονισμοι σημερα δεν μου λενε τιποτα αν δεν ξερω και τον αριθμο του χθες και του προχθες.......διοτι αν προχθες ηταν ο ιδιος ¨η παρομοιος ο αριθμος......
Κι επιτελους οι καταναλωτες της ΔΕΗ ειναι 7,4εκ, και μονον οι 700,000 ητοι το 9,2% εχουν προβλημα πληρωμης, δλδ πιστευεις οτι το 2005 ηταν λιγοτεροι? εγω δεν το πιστευω.........παντα ενα ποσοστο αδυνατει.

ειρωνια? ποια ειρωνια? Εδω μιλαμε ομορφα και ωραια, δεν ειρωνευται κανεις κανεναν.

Last edited by GeorgeP; 31-10-2013 at 18:40.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 31-10-2013, 18:31
tazman Ο/Η tazman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: ΚΟΖΑΝΗ
Μoto: GS 1200 04' Desierto 3
Μηνύματα: 692
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Papadopaidi Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον σε άλλο κόσμο ζεις.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 31-10-2013, 18:38
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργη έχεις πείσει τον ευατό σου για όλα τα παραπάνω, Οκ κανένα πρόβλημα.
Γιατί όμως προσπαθείς να πείσεις και εμάς ;

Το ΑΕΠ έχει πέσει 25% πως είναι δυνατό αυτό να μην έχει επίπτωση σε πολύ κόσμο, αυτοί που τα έφερναν δύσκολα βόλτα το 2009 - και μην μου πεις ότι δεν υπήρχαν, δεν ζούσαμε δα και στην Ελβετία, το πάρτυ δεν ήταν για όλους - σήμερα πεινάνε, είναι θέμα λογικής και μαθηματικών.

Και κάτι τελευταίο πείνα δεν σημαίνει απαραίτητα λιμοκτονία.

Και δεν το λέω εγώ και 2-3 ακόμα, η Eurostat το λέει. kathimerini.gr - Δραματική επιδείνωση των συνθηκών διαβίωσης των νοικοκυριών στην Ελλάδα (Eurostat)

Αλήθεια για τα κτήματα στην Μάνη τι φόρο θα πληρώσεις ;
δεν με διαβαζεις δεν με διαβαζεις........

Ποιο ΑΕΠ εχει πεσει 25%? αυτο που πλασματικα ανεβασε ο Αλογοσκουφης +25% το 2006? Α, δλδ εχουμε πεσει στα επιπεδα του 2006...κανεναν προβλημα!!
Και για να σου θυμισω, το 2006 το ΑΕΠ αυξηθηκε 25% λογω της καταναλωσης μεσω δανειων, σημερα το βιοτικο επιπεδο εχει πεσει λογω ελλειψης αυτων των δανειων κι οχι λογω πεινας!!!!
Η επιδεινωση των συνθηκων διαβιωσης των νοικοκυριων ειναι ενας δικτης ο οποιος βασιζεται στην προηγουμενη κατασταση των νοικοκυριων προ κρισης. κι εμενα να ρωτησουν θα πω οτι σημερα ξοδευω ενα χιλιαρικο τον μηνα για να ζησω οταν το 2008 ξοδευα 2000ε...αρα εχω ''επιδεινωση διαβιωσης''...ναι αλλα δεν πειναω!!!!!

για την Μανη θα πληρωσω 75ε για 2 στρεματα και για το σπιτι στην Ν.Σμυρνη (107τ.μ) 380ε συνολο 455ε.......τωρα δεν πληρωνω για τα κτηματα διοτι ειναι βοσκοτοπια εκτος σχεδιου αλλα εντος οικισμου, πληρωνω ομως για το διαμερισμα λογω χαρατσιου 625ε!!

Θα βγω και ωφελημενος Σταυρο.......

Εγω δεν προσπαθω να πεισω κανεναν...ειδησεις και γεγονοτα παραθετω....κι απαντησεις δεν βλεπω π.χ δεν ειδα σχολιο για τα στοιχεια του Δ.Αθηναιων για τους ζητιανους/αστεγους και ψαχνοντες στα σκουπιδια......
Εσεις βλεπετε να αυξανονται αλαλ τα στοιχεια λενε οτι οι μισοι ειναι αλλοδαποι που αν δεν υπηρχαν απλα δεν θα βλεπατε αστεγους και σκαλιζοντες τα σκουπιδια......
Επισης τα στοιχεια λενε οτι ενα 40% δεν θελουν δουλεια αρα προς τι να ασχοληθω εγω και να τους ενταξω σαν αποτελεσμα της κρισης?
Επισης τα στοιχεια λενε οτι το 61% ειναι ναρκομανεις, να κατσω να τους ενταξω κι αυτους στην κριση? δλδ γινανε ναρκομανεις εξαιτιας της κρισης?

Σταυρο, το οτι καθομαι εγω και δεκα αλλοι εξω απο το μαγαζι σου και χαλβαδιαζω τις καμερες αλλα δεν αγοραζω δεν σημαινει οτι πειναω.......

Ας σοβαρευτουμε Σταυρο μου.....

σ.σ. μαζευω τα μπικικινια για βιντεοκαμερα οποτε αναμενεις........

υ.γ θελεις τιποτα απο την πατριδα σου? την ερχομενη εβδομαδα θα ειμαι Καβαλα εχω ραντεβου με την Δημαρχια της πολης και το εμπορικο επιμελητηριο για θεματα Κρουαζιεροπλοιων........θα δω αν πεινανε κι εκει!!!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 31-10-2013, 18:50
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Για την Eurostat ?
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 31-10-2013, 20:53
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Για την Eurostat ?
Post No16 2η παραγραφο...........
Δεν με διαβαζεις ενδελεχως παρατηρω......

Απ' την Καβαλα θες τιποτε? Αν οχι θα σου φερω κουραμπιεδες Νεας Καρβαλης.......να σε γλυκάνω γιατι σε εχει καβαλησει η κριση ψυχολογικα και παντου βλεπεις πεινα......
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 31-10-2013, 21:00
kokovatanen Ο/Η kokovatanen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μoto: R 1200GS 2006
Μηνύματα: 249
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Reply With Quote
  #20  
Παλιό 31-10-2013, 22:31
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Αλλο ένα 13% μείωση στους μισθούς των εμποροϋπαλλήλων εν όψει....Ηθελα να ήξερα ποιός θα μείνει να ψωνίσει.....
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!