GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Τεχνολογία

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 22-01-2012, 22:20
renovatio Ο/Η renovatio βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: BMW F650 GS twin
Μηνύματα: 532
Thumbs up Κρατικά ψηφιακά.

Σορρυ ρε παιδιά αλλά μένω στον Πειραιά και η κεραία μου κοιτάει Υμηττό χωρίς κανένα εμπόδιο και παρ΄όλα αυτά τα κρατικά ψηφιακά όλο πεφτουν και ετσι είμαι αναγκασμένος να βλέπω τα αναλογικά. Έχετε καμια ιδέα?
Αίγινα δεν μπορώ να πιάσω.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 24-01-2012, 17:55
Thanos-GS Ο/Η Thanos-GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Μoto: GS 1200 σε μπλιεδακι....
Μηνύματα: 386
Προεπιλογή Απάντηση: Κρατικά ψηφιακά.

εγω μενω ηλιουπολη κατω απο τον υμηττο και δε ξερω που βλεπει η κεραια...υποθετω αιγινα μιας και ειμαι στους προποδες.... στα αναλογικα ειχα προβλημα με star mega τωρα με το ψηφιακο εχω το εξης προβλημα με τα κρατικα.... καθηστερει σε πολλες περιπτωσεις ο ηχος... πραγμα εκνευριστηκο αν βλεπεις εργο.... δε ξερω ποια ειναι η λυση παντως
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 24-01-2012, 20:35
renovatio Ο/Η renovatio βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: BMW F650 GS twin
Μηνύματα: 532
Προεπιλογή Απάντηση: Κρατικά ψηφιακά.

Μισές δουλειές κάνανε ρε πστ μου... Στη Νέα Μάκρη πάντως δεν υπαρχει σήμα τίποτε...
Τι ψέματα και μας βάλανε στα αίματα και τρέχαμε σαν μ.. να αγορασουμε αποκωδικοποιητές...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 24-01-2012, 21:04
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Κρατικά ψηφιακά.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από renovatio Εμφάνιση μηνυμάτων
Σορρυ ρε παιδιά αλλά μένω στον Πειραιά και η κεραία μου κοιτάει Υμηττό χωρίς κανένα εμπόδιο και παρ΄όλα αυτά τα κρατικά ψηφιακά όλο πεφτουν και ετσι είμαι αναγκασμένος να βλέπω τα αναλογικά. Έχετε καμια ιδέα?
Αίγινα δεν μπορώ να πιάσω.

Θα πρέπει να μου γράψεις τι αποκωδικοποιητή έχεις. Δηλ το sn. Μερικά είναι παραεισαγωγής και δεν καλύπτουν πλήρως το φάσμα εκπομπής / λήψης. Επιπρόσθετα θα ήθελα να μου πεις και τα στοιχεία της TV. Εάν είναι νέας τεχνολογίας ίσως να τον έχει προσαρμοσμένο. Σε κάποιες περιοχές πάντως όπως στον Πειραιά από (Αίγινα και Υμηττό) δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα………………

Reply With Quote
  #5  
Παλιό 24-01-2012, 23:23
renovatio Ο/Η renovatio βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: BMW F650 GS twin
Μηνύματα: 532
Προεπιλογή Απάντηση: Κρατικά ψηφιακά.

Έχω turbo-x hdmi αλλά και του λαπτοπ ο tvtuner χάνει και αυτος τα ψηφιακα τα κρατικά. Μιλάμε εχω ανεμπόδιστη θέα στον Υμηττο! Γι' αυτό εχω παρανοήσει.
Η TV έχει mpeg2 tuner μονο και slot για κάρτα αλλά οι κάρτες έχουν καθυστέρηση λένε.
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Βαλκάνια-Κεντρική Ευρώπη-Ιβηρική Χερσ.- Βόρεια Αφρική ilias vara Info ταξιδιών εξωτερικού 99 02-04-2012 16:15
Με δικαστική απόφαση τα Blogs δικαιούνται την ανωνυμία bitter Πολιτισμός 0 05-11-2011 12:10
Μερικές φωτόγραφίες από την ποδηλατική βόλτα στα βασιλικά κτήματα frits Ποδήλατο 19 07-06-2011 14:44
Iταλογαλλική Ριβιέρα -Ιταλικες -Γαλλικές -Ελβετικές - Αυστριακές - Βαυαρικές Άλπεις vtheo Ταξίδια στο εξωτερικό 42 29-03-2011 11:30
ΜΡ3 με αμερικανικά στρατιωτικά μυστικά ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Επικαιρότητα 4 18-02-2009 02:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:34.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!