GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Φροντίδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 06-04-2011, 19:28
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: Service 30.000Km – Δυσαρέσκεια.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Albatros Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή μας τα χώνουν με τα λάδια , το φίλτρο και τα τακάκια, σου λένε είσαι ασύμφορος για τα υπόλοιπα...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελληνική νοοτροπία?
Όσο και να προσπαθούν οι Γερμανοί ο Έλληνας τπτ.
Συμπέρασμα: όλη η χαρτούρα που μας βάζουν στα εξουσιοδοτημένα είναι
για τα μάτια, σερβις για αυτούς είναι η αλλαγή λαδιών ????άντε και φίλτρων.

Εγώ κύριοι έτσι το "εισέπραξα". Εξάλλου αν δείτε τον προγραμματισμό εργασιών θα διαπιστώσετε ότι τα λεφτά είναι στα λάδια και στα φρένα. Τα άλλα είναι check points και αν βγεί καμία βλάβη. Η εργασία εξάλλου για αλλαγή λαδιών μπροστά στις μπουκάλες, είναι μπελαλίδικη εργασία.

Αυτό που με προβλημάτισε όμως είναι ότι, ή εγώ έγινα ξαφνικά στριφνός πελάτης και δεν μπορώ να συνεννοηθώ για κάτι τόσο απλό, ή αυτός που είχε αναλάβει την επαφή της επιχείρησης με τον πελάτη είναι ακατάλληλος, τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση.
Πάντως πραγματικά δεν μπορώ πλέον να νιώθω ότι ο απέναντι μου με βλέπει σαν "αρπαχτή".
Στο άλλο συνεργείο, αργότερα την ίδια ημέρα, με την ίδια μηχανή και με την ίδια περιγραφή εργασιών, τα πάντα ήταν διαφορετικά. Όλα πήγαν τέλεια.
Θα προτιμήσω αυτόν που με αντιμετωπίζει με αξιοπρέπεια και με επαγγελματισμό. Για τους άλλους θα αδιαφορώ!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 06-04-2011, 19:31
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Service 30.000Km – Δυσαρέσκεια.

...........σε γνωστό κεντρικό συνεργείο. Στέλιο βοήθησέ μας λίγο
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 06-04-2011, 19:48
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: Service 30.000Km – Δυσαρέσκεια.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
...........σε γνωστό κεντρικό συνεργείο. Στέλιο βοήθησέ μας λίγο
Πάνο καλησπέρα,

Πραγματικά δεν έχει νόημα να πω ποιό συνεργείο, από την στιγμή που δεν είναι καταγγελία. Ένα συμβάν είναι, ενδεχομένως μεμονωμένο, που το έζησα προσωπικά και με δυσαρέστησε. Ονοματίζοντάς το, είναι σαν να βάζω ταμπέλα κι αυτό το θεωρώ άδικο. Το συνεργείο παραμένει ΚΑΛΟ, με ΚΑΛΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ. Δεν αρκεί όμως πλέον αυτό, όχι για μένα τουλάχιστον.
Ως καταναλωτές αλλά και ως επαγγελματίες, σε όποιον τομέα και αν επιχειρούμε, ας επιδιώκουμε να συναλλασσόμαστε σε δίκαιο ανταποδοτικό πλαίσιο.
Γιατί ως πολίτες, μάλλον αυτό το έχουμε πλέον απολέσει.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 06-04-2011, 19:57
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Service 30.000Km – Δυσαρέσκεια.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από steliosx Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάνο καλησπέρα,

Πραγματικά δεν έχει νόημα να πω ποιό συνεργείο, από την στιγμή που δεν είναι καταγγελία. Ένα συμβάν είναι, ενδεχομένως μεμονωμένο, που το έζησα προσωπικά και με δυσαρέστησε. Ονοματίζοντάς το, είναι σαν να βάζω ταμπέλα κι αυτό το θεωρώ άδικο. Το συνεργείο παραμένει ΚΑΛΟ, με ΚΑΛΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ. Δεν αρκεί όμως πλέον αυτό, όχι για μένα τουλάχιστον.
Ως καταναλωτές αλλά και ως επαγγελματίες, σε όποιον τομέα και αν επιχειρούμε, ας επιδιώκουμε να συναλλασσόμαστε σε δίκαιο ανταποδοτικό πλαίσιο.
Γιατί ως πολίτες, μάλλον αυτό το έχουμε πλέον απολέσει.
Στέλιο αν και δεν βοήθησες σε συγχαίρω για τις σκέψεις σου και τον τρόπο αντιμετώπισης του προβλήματος. Πρέπει πλέον όλοι να προβληματιστούμε και να ψάξουμε τους σωστους με τους οποίους θα συναλλασόμεθα.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 06-04-2011, 20:03
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Service 30.000Km – Δυσαρέσκεια.

θα μπορουσαν να του ειχαν κανει ενα ελεγχο και να σου βρισκανε διαφορα πραγματα.κατι που εκαναν οι αλλοι!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 07-04-2011, 09:37
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: Service 30.000Km – Δυσαρέσκεια.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από steliosx Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα προτιμήσω αυτόν που με αντιμετωπίζει με αξιοπρέπεια και με επαγγελματισμό. Για τους άλλους θα αδιαφορώ!!
Δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα άλλο..
Όσα χρόνια κ αν περάσουν, αυτοί τα ίδια θα κάνουν..
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 07-04-2011, 09:57
boxerakias57 Ο/Η boxerakias57 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: πατησια
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 717
Προεπιλογή Απάντηση: Service 30.000Km – Δυσαρέσκεια.

Reply With Quote
  #18  
Παλιό 08-04-2011, 01:00
Fast&Furious Ο/Η Fast&Furious βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αγιος Δημητριος
Μηνύματα: 358
Προεπιλογή Απάντηση: Service 30.000Km – Δυσαρέσκεια.

Υπομονη αδελφια και σε λιγο καιρο (μεχρι το Πασχα)θα εχετε δικο σας ανθρωπο να πατε το μοτο και να το προσεχει σαν να ειναι δικο του γιατι αυτοι το εχουν παραχ.......
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 08-04-2011, 03:34
mrdaellis Ο/Η mrdaellis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Βυρωνας
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 281
Προεπιλογή Απάντηση: Service 30.000Km – Δυσαρέσκεια.

Καλησπερα στο forum. εγω θα πω με την σειρα μου την δικια μου εμπειρια που ειχα σε γνωστη αντιπροσωπεια, και φυσικα δεν ειναι καταγγελεια αλλα δυσαρεσεκεια σε οσα (προβλεπεται) να κανει το εξουσιοδοτημενο συνεργειο!!! Σε αντιθεση με τον steliosx εγω πηγα το μοτορι F800GS για το service των 15.000 για αλλαγη λαδιων και (φιλτρου δεν προβλεπεται στα 15.000εγω το ζητησα!!!) και κανανε μονο αυτο!!!!! δεν τσεκαρανε αλυσιδα, πιεση ελαστικων, τακακια, λαδια φρενων κτλ. για τσεκααρισμα αν δουλευει το σταντ ουτε λογος φυσικα!!!! ουτε καν το βαλανε στον εγκεφαλο!!! το εκανε μια βολτα το αφεντικο (το οποιο μου εδειχνε γελοιο γιατι ειναι πιο πολυ Public relationship παρα τσεκ) και αφου πληρωσα 75 ευρω μου το παραδωσανε. το καταπια σαν βλακας που ειμαι γιατι δεν ηθελα να κανω φασαρια, και επειδη ο μαστορας οπου ανελαβε το μηχανακι μου ειναι και γνωστος αλλα εχει βαρεθει την ζωη του που τον πηζουν με την ποσοτητα και οχι με την ποιοτητα οπου προσεφερε καποτε η BMW!!!! συγνωμη αλλα τα αλλαζα και μονος μου τα λαδια! και με 35 ευρω και με το λαδι της αρεσκειας μου! ασε που τα service των 5-15-25 κτλ δεν γραφονται στο book της μηχανης! γενικα ενιωσα ξεπετα! και μιλαμε για μια μερα που το συγκεκριμενο μαγαζι παραδοξος δεν ειχε πολυ δουλεια. δεν φταιει κανενας αλλος ομως παρα μονο εγω που θελω να παρεχω Baby sister στο μωρακι μου και να την φροντιζουν ανθρωποι που θεωρω οτι ξερουν καλυτερα απο μενα, και δηλωνω πιστος και μου πιανουν τον ####! Π@Π@ΡΙΑ! Λες και τωρα μαθαμε τι σημαινει βαλβιδα-λαδια-ελατηρια-μηχανη κτλ.! δεν ειναι η πρωτη φορα! ολα τα service τα εχω κανει εκει, αλλα οχι εγω εκει πιστος γιατι εχει φημη και ειναι καλος!!! ως προς τι και ποιον τελικα??? σε μενα παντως οχι!

Υ.Γ 1. Μπραβο στελιο που αλλαζεις οτι μπορεις μονος σου. νομιζω οτι τους ξεβρακωσες και θα το καταλαβουν μετα απο λιγο καιρο!

Υ.Γ. 2 κανεις δεν θα φροντισει την καλη σου καλυτερα απο σενα!

Last edited by mrdaellis; 08-04-2011 at 03:38. Λόγος: Διορθωση
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 08-04-2011, 03:50
arisgreek Ο/Η arisgreek βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: περιστερι
Μoto: GS 1150 ADV
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή Απάντηση: Service 30.000Km – Δυσαρέσκεια.

εγω την επαθα οταν πρωτοπηρα την μοτο ειχε σπασει το δευτερο μπουζι το μικρο κ κατα το αποτομα ανοιγμα στο γκαζι νεκρωνε ο κινητηρας οταν το πηγα συνεργειο ειχα φτασει να αλλαξω 2 φιλτρα βενζινησ μια αντλια βενζινης να καθαρισω 3 φορες τα ιντζεκτιον με σκοπο να φτασω τα 900 ευρω κ η ζημια εξακολουθουσε απο τοτε φιλος αγορασα μια κασετινα εργαλεια 100 ευρω κ τα κανω ολα μονος τωρα μαστορας με μαγαζι γινεσαι με μια αδεια λεφτα κ υφακι παντογνωστη κ κανεις πειραματα στην τσεπη του πελατη!!! ακομα τουσ τα χρωσταω κ εχουν την απαιτηση να πληρωθουν οι μπαγασηδες!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
service georgevre Τεχνικά θέματα διάφορα 2 17-03-2011 13:14
service 60,000 km Kimwnas Τεχνικά θέματα διάφορα 26 26-11-2010 22:45
service tonis17 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 0 06-06-2010 10:04
R 850 GS Big Service 117.500 Km Lerian Τεχνικά θέματα διάφορα 24 25-12-2009 18:05
SERVICE 30.000KM poke69 Φροντίδα 10 10-05-2009 12:14


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:10.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!