GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 04-09-2012, 15:43
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν υπάρχει καμιά αστυνόμευση-Τέσσερις 20χρονοι νεκροί σε τροχαίο στην Ποσειδώνος

Θεωρίες !!!!!

Μεγαλώνεις ένα παιδί και του μαθαίνεις απο μικρό τα πάντα.Να μην οδηγεί απρόσεκτα , να μην πίνει και να οδηγεί , να μην τρέχει και γενικά να σέβεται τους νόμους και τον κοκ.

Κάποια στιγμή του λεει ο φίλος του ,που δεν ετυχε τέτοιας μεταχείρησης απο τους γονείς του , ¨πάμε μια βόλτα¨ ...και εκεί παει περίπατο όλη η δουλειά που είχες κάνει αφου οδηγεί άλλος.

Στούς νέους μπορείς να μάθεις τα πάντα.Αυτό που δεν μπορείς να κάνεις είναι να τους ωριμάσεις πρίν την ώρα τους.Βλέπεις η φύση έχει φροντίσει γι αυτό.

Εγω λοιπόν που έχω παιδιά στην δύσκολη ηλικία έχω κάνει τα πάντα προκειμένου να βγαίνουν έξω με κάποια σχετική ασφάλεια.Σας πληροφορώ όμως ότι αισθάνομαι ότι τα παιδιά μου κινδυνεύουν το ίδιο με όλα τα παιδια της ηλικίας τους.
Θυμάμαι και τα δικά μου με τις μηχανές κλπ.Απλά δεν μου έκατσε η μπίλια.Το ίδιο εύχομαι για όλα τα παιδιά.
Ολα τα άλλα είναι θεωρίες..
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 04-09-2012, 15:46
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν υπάρχει καμιά αστυνόμευση-Τέσσερις 20χρονοι νεκροί σε τροχαίο στην Ποσειδώνος

μαλλον η κριση μας ειναι λαθος .,.,

για καθε κακια στιγμη υπαρχει διαφορετικη προσεγγιση

μπορει να φταιει η οικογενεια η αστυνομια η σχολη οδηγων το οδοστρομα το αλκοολ τα ναρκωτικα η απροσεξια του οδηγου η κακη συντηρηση του αυτοκινητου η κακια στιγμη .,.,.,.κτλ

και χιλιαδες αλλα


κριμα που εφυγαν αλλα 4 νεα παιδια
κριμα
.,.,.,.,.,.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 04-09-2012, 15:54
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν υπάρχει καμιά αστυνόμευση-Τέσσερις 20χρονοι νεκροί σε τροχαίο στην Ποσειδώνος

``Λυσσα κακιά``που ελεγε κ η γιαγια μου...τα υπολοιπα οδοντοκρεμες...
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 04-09-2012, 15:55
mck Ο/Η mck βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Χολαργός - Παπάγου
Μoto: R1200GS SE (2009)
Μηνύματα: 618
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν υπάρχει καμιά αστυνόμευση-Τέσσερις 20χρονοι νεκροί σε τροχαίο στην Ποσειδώνος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mototraveler Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδώ δεν είναι ούτε σχολείο ούτε οικογένεια για να κρίνουμε. Είναι φορουμ. Οταν λοιπόν συζητιουνται φθαρμένα λάστιχα απο πλαγιάσματα μηχανής, σε δημόσιους δρόμους σε ταξίδι σαν μαγκιά και τεκμηριώνεται και με αναλυτικές φωτογραφίες και δεν υπάρχει κανένας να σχολιάσει αρνητικά ή ένας υπεύθυνος(?) να βάλει φρενο, καλύτερα να συληπηθούμε το φόρουμ κιας αφήσουμε ήσηχη την τροχαία.
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί η όποια κριτική (και ενδεχομένως αυτοκριτική) πρέπει να γίνεται σε συγκεκριμένους χώρους και πλαίσια ...

Πολύ περισσότερο όταν το θέμα αφορά αυτοκινητιστικό δυστύχημα ... Δεν γνωρίζω σε ποιό συγκεκριμένο θέμα αναφέρεσαι (για τα φθαρμένα λάστιχα), αλλά προσωπικά θυμάμαι πολλά άλλα θέματα και περιπτώσεις όπου οδηγοί και αναβάτες έχουν ακούσει αυστηρή κριτική (sic) από άλλους φίλους - μέλη του φορουμ για "οδηγικές ανοησίες" ...
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 04-09-2012, 16:31
mck Ο/Η mck βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Χολαργός - Παπάγου
Μoto: R1200GS SE (2009)
Μηνύματα: 618
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν υπάρχει καμιά αστυνόμευση-Τέσσερις 20χρονοι νεκροί σε τροχαίο στην Ποσειδώνος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Θεωρίες !!!!!

Μεγαλώνεις ένα παιδί και του μαθαίνεις απο μικρό τα πάντα.Να μην οδηγεί απρόσεκτα , να μην πίνει και να οδηγεί , να μην τρέχει και γενικά να σέβεται τους νόμους και τον κοκ.

Κάποια στιγμή του λεει ο φίλος του ,που δεν ετυχε τέτοιας μεταχείρησης απο τους γονείς του , ¨πάμε μια βόλτα¨ ...και εκεί παει περίπατο όλη η δουλειά που είχες κάνει αφου οδηγεί άλλος.

Στούς νέους μπορείς να μάθεις τα πάντα.Αυτό που δεν μπορείς να κάνεις είναι να τους ωριμάσεις πρίν την ώρα τους.Βλέπεις η φύση έχει φροντίσει γι αυτό.

Εγω λοιπόν που έχω παιδιά στην δύσκολη ηλικία έχω κάνει τα πάντα προκειμένου να βγαίνουν έξω με κάποια σχετική ασφάλεια.Σας πληροφορώ όμως ότι αισθάνομαι ότι τα παιδιά μου κινδυνεύουν το ίδιο με όλα τα παιδια της ηλικίας τους.
Θυμάμαι και τα δικά μου με τις μηχανές κλπ.Απλά δεν μου έκατσε η μπίλια.Το ίδιο εύχομαι για όλα τα παιδιά.
Ολα τα άλλα είναι θεωρίες..
Φίλε Διονύση, κι εγώ ευχαριστώ τον Θεό που "δεν μου έκατσε ποτέ η μπίλια" κι εύχομαι το ίδιο για μένα και όλον τον κόσμο και τα παιδιά του, αλλά οι ευχές από μόνες τους δεν αρκούν ... Συμμερίζομαι την ανησυχία σου για τα παιδιά σου κι ας έχεις προσπαθήσει να τα "εκ-παιδεύσεις" σχετικά, αλλά η άποψή σου "περι θεωρειών" είναι σαν να απορρίπτεις π.χ. την αξία της θεωρητικής κατάρτισης στην οδήγηση μοτοσυκλέτας ή αυτ/του ...
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 04-09-2012, 16:39
babisku Ο/Η babisku βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αχαρνες
Μoto: xlv 700 abs
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν υπάρχει καμιά αστυνόμευση-Τέσσερις 20χρονοι νεκροί σε τροχαίο στην Ποσειδώνος

Αυτό που έγραψα πιο πάνω είναι πως δεν γνωρίζουμε αυτήν την στιγμή τα αίτια. Εαν κάποιος τους έκλεισε και έγινε το τροχαίο τι σχέση θα έχει η εκπαίδευση, η ηλικία, η αστυνόμευση και ότι έχει ήδη αναφερθεί;
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 04-09-2012, 16:40
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν υπάρχει καμιά αστυνόμευση-Τέσσερις 20χρονοι νεκροί σε τροχαίο στην Ποσειδώνος

το θέμα είναι μεγάλη (φάμπρικα)και θέλει πολύ συζήτηση .....λίγος πολύ φταίνε όλοι και όλα.....να κοιτάξουμε μέσα από αυτές τις λυπητερες συζητήσεις (και ειδήσεις) να δούμε στην δική μας την οικογένια το ΠΩΣ θα αποφύγουμε τέτοια είδους δυσκολίες......Γιατί κακά τα ψέματα είμαστε όλοι (εννοώ αυτούς που έχουν παιδιά κοντά στην ενηλικίωση )ένα βήμα από έναν τέτοιο όλεθρο........



συλλυπητήρια στους οικείους τους...κάλη δύναμη στους γονείς.....
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 04-09-2012, 16:46
giamil Ο/Η giamil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200GS '07 (Blackie)
Μηνύματα: 2,781
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν υπάρχει καμιά αστυνόμευση-Τέσσερις 20χρονοι νεκροί σε τροχαίο στην Ποσειδώνος

«Κοκτέιλ» αλκοόλ και μεγάλης ταχύτητας προκάλεσαν το φρικτό δυστύχημα


Ανείπωτη τραγωδία τα ξημερώματα στη λεωφόρο Ποσειδώνος. Από τους πέντε επιβάτες, οι τέσσερις -παιδιά 20 ετών- βρήκαν τραγικό θάνατο όταν το αυτοκίνητο στο... οποίο επέβαιναν ξέφυγε από την πορεία του και παραμορφώθηκε σε τέτοια βαθμό που οι επιβαίνοντες εγκλωβίστηκαν και λίγη ώρα μετά απανθρακώθηκαν ζωντανοί...

Το αυτοκίνητο μάρκας Alfa Romeo κινούνταν στο ρεύμα κυκλοφορίας προς τον Πειραιά. Περίπου στις τρεις και μισή τα ξημερώματα, για άγνωστους λόγους μέχρι στιγμής, σε μια αριστερή στροφή το αυτοκίνητο που έτρεχε με μεγάλη ταχύτητα έκανε τετακέ και έφυγε δεξιά.

Λόγω της ταχύτητας με την οποία εκινείτο το αυτοκίνητο ντελαπάρισε και τελικώς σταμάτησε την τρελή του πορεία με τις ρόδες στην άσφλατο. Προηγουμένως όμως είχε χτυπήσει με το πίσω μέρος σε κολώνα, με αποτέλεσμα να προκληθεί φωτιά.

Το σασί του αυτοκινήτου ήταν τόσο παραμορφωμένο που οι τέσσερις επιβαίνοντες εγκλωβίστηκαν στο εσωτερικό του Alfa Romeo κι έτσι, ακόμη και αν οι άτυχοι νεαροί είχαν ακόμη τις αισθήσεις τους, δεν κατάφεραν να απομακρυνθούν από το φλεγόμενο όχημα. Υπό αδιευκρίνιστες συνθήκες ο οδηγός του αυτοκινήτου, κατάφερε να βγει είτε εκσφενδονίστηκε από το εσωτερικό του αυτοκινήτου και νοσηλεύεται σε πολύ σοβαρή κατάσταση.

Τα τέσσερα 20χρονα παιδιά απανθρακώθηκαν αβοήθητα.
Η φωτιά δυσχεραίνει το έργο των αντρών της Τροχαίας Καλλιθέας οι οποίοι έχουν αναλάβει την έρευνα για τη διακρίβωση των αιτίων του ανείπωτου δυστυχήματος. Θεωρείται ωστόσο περίπου βέβαιο ότι οι επιβαίνοντες είχαν καταναλώσει αλκοόλ και το αυτοκίνητό τους κινούνταν με μεγάλη ταχύτητα.
Αναρτήθηκε στις 9/04/2012 04:33:00 μ.μ.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 04-09-2012, 16:59
nivo Ο/Η nivo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: L.A - lekanopedio attikis-
Μoto: BMW R 1100 GS ADVENTURE !!!
Μηνύματα: 3,701
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν υπάρχει καμιά αστυνόμευση-Τέσσερις 20χρονοι νεκροί σε τροχαίο στην Ποσειδώνος

κριμα που χαθηκαν ετσι νεα παιδια ,αλλα στα υπολοιπα που διαβαζω μαλλον καποιοι εχουν ξεχασει την δικη τους εφηβεια και τις τρελες ....



απλα ειμαστε σημερα εδω και τα λεμε .....

Reply With Quote
  #30  
Παλιό 04-09-2012, 17:08
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Δεν υπάρχει καμιά αστυνόμευση-Τέσσερις 20χρονοι νεκροί σε τροχαίο στην Ποσειδώνος

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nivo Εμφάνιση μηνυμάτων
κριμα που χαθηκαν ετσι νεα παιδια ,αλλα στα υπολοιπα που διαβαζω μαλλον καποιοι εχουν ξεχασει την δικη τους εφηβεια και τις τρελες ....



απλα ειμαστε σημερα εδω και τα λεμε .....


Δεν παίζει ρόλο όμως και το σπίτι ρε Νίκο?

Καλά, για το σχολείο δεν λέω τίποτα, γιατί στον συγκεκριμένο τομέα, απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:02.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!