GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 28-11-2011, 17:06
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sandro Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αυτό ρώτησα.Αν ο πωλητής είχε γνώση.

Και τώρα μια δεύτερη ερώτηση.Όταν του είπες του μ@λ@κ@ του μάστορα οτι βάζοντας την γλύστρα σου έκανε την ζημιά, τι σου είπε;;;;;Δεν έπρεπε να αναλάβει ο ίδιος ο συνεργιατζής την ζημιά;;;;;
Δεν του το είπα ποτέ, απλά διότι δεν πήγα στο ίδιο συνεργείο...
έχω πάει σε συνεργείο τρίτο που είναι της εμπιστοσύνης μου και φυσικά κάλεσα τον πωλητή με τον μηχανικό του να έρθουν να επιβεβαιώσουν τα όσα λέω, αλλά δεν έδειξε ενδιαφέρον... πρώτα θα φτιαχτεί η μοτό...και όταν πάμε δικαστικώς αυτά που λές τώρα θα έχουν την αξία τους...στην τελική αξιώσεις απο το συνεργείο μπορεί να έχει αυτός που το πλήρωσε και όχι εγώ .... ας τα βρει με τον συνεργειά του να πληρώσει εκείνος την ζημιά (αν εντέλει πληρώσει κάποιος άλλος γιατί βλέπω να την πληρώνω μόνος μου)

Last edited by Akyla; 28-11-2011 at 17:11.
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 28-11-2011, 17:15
JOHN-X Ο/Η JOHN-X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 327
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
κατι προσπαθεις να μας πεις αλλα δεν σε καταλαβαίνω και επειδη δεν εχω την προθεση να χαλασω το θεμα παω πασο.....!!!!!
Εντάξει.Επειδή δεν μου αρέσει να κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου. Κάτι μου κάνει που πετάγεσαι εσύ και δίνεις απαντήσεις αντί για το παλικάρι που είχε την ατυχία.(σου μιλάω ειλικρινά, χωρίς να εννοώ κάτι κακό για εσένα.Αλλά κάτι δεν μου κολάει). Μετά. Βγήκαν πολλοί και είπαν οτι θα έρθουν σαν μάρτυρες στο δικαστήριο.



Τι ακριβώς θα καταθέσουν ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ήταν μπροστά στην αγοροπωλησία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ή ξέρουν κάτι από το συνεργείο το οποίο από οτι φαίνεται δεν αποκαλύπτεται και προσπαθείς εσύ και ο αγοραστής να το σκεπάσει με μισόλογα;;;;;



Και θα σου μιλήσω ανοιχτά αφού θέλεις να μάθεις.Μήπως προσπαθεί ο αγοραστής σε συνενόηση με το συνεργείο να βγάλουν σκάρτο το μηχανάκι για να μην του δώσει τα υπόλοιπα χρήματα;;;;


Θέλω να σε διαβεβαιώσω πως τον πωλητή ούτε που τον ξέρω.Αλλά έχετε πέσει όλοι εναντίον του.


Δώσε μου και εσύ τώρα την απάντηση.Γιατί μιλάς εκ μέρους του αγοραστή και γιατί στο θέμα του συνεργείου είσαι στο ............ναι .........όλα τα συνεργεία ίδια είναι και τέτοια
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 28-11-2011, 17:23
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JOHN-X Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει.Επειδή δεν μου αρέσει να κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου. Κάτι μου κάνει που πετάγεσαι εσύ και δίνεις απαντήσεις αντί για το παλικάρι που είχε την ατυχία.(σου μιλάω ειλικρινά, χωρίς να εννοώ κάτι κακό για εσένα.Αλλά κάτι δεν μου κολάει). Μετά. Βγήκαν πολλοί και είπαν οτι θα έρθουν σαν μάρτυρες στο δικαστήριο.



Τι ακριβώς θα καταθέσουν ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ήταν μπροστά στην αγοροπωλησία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ή ξέρουν κάτι από το συνεργείο το οποίο από οτι φαίνεται δεν αποκαλύπτεται και προσπαθείς εσύ και ο αγοραστής να το σκεπάσει με μισόλογα;;;;;



Και θα σου μιλήσω ανοιχτά αφού θέλεις να μάθεις.Μήπως προσπαθεί ο αγοραστής σε συνενόηση με το συνεργείο να βγάλουν σκάρτο το μηχανάκι για να μην του δώσει τα υπόλοιπα χρήματα;;;;


Θέλω να σε διαβεβαιώσω πως τον πωλητή ούτε που τον ξέρω.Αλλά έχετε πέσει όλοι εναντίον του.


Δώσε μου και εσύ τώρα την απάντηση.Γιατί μιλάς εκ μέρους του αγοραστή και γιατί στο θέμα του συνεργείου είσαι στο ............ναι .........όλα τα συνεργεία ίδια είναι και τέτοια
Λοιπόν...

Θα σου μιλήσω κι εγώ ανοικτά γιατί δε μ' αρέσει να κρύβομαι... Έχω κρίση και πολλοί από εμάς εδώ μέσα και δε μου αρέσει να υποβιβάζουν τη νοημοσύνη μου...

Από τα στοιχεία που έχει παρουσιάσει ο φίλος αγοραστής, φαίνεται ξεκάθαρα ότι ο πωλητής πήγε να του "παίξει" πουστιά !! Είπα λοιπόν ότι αν χρειαστεί ο αγοραστής να τον βοηθήσω με όποιο τρόπο μπορώ σε μια ενδεχόμενη δίκη θα το έκανα με ευχαρίστηση...

Όσο για τον κομήτη/πωλητή, αν είχε 1 στο εκατομμύριο δίκιο, αντί να είναι μέσα στο thread και να διαβάζει όλους εμάς που όπως λες του την έχουμε "πέσει", θα παρέθετε τη δική του άποψη ώστε να βγούμε όλοι εμείς να ανακαλέσουμε...και να τον δικαιώσουμε !!

Μη μας τρελαίνεις λοιπόν... απ' το πρωί τον έχω δει 3 φορές να είναι στο θέμα και κάνει το παπί... εσύ τι λες?? Έχει δίκιο ή δεν έχει?? Τι σου λέει η λογική σου???
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 28-11-2011, 17:23
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JOHN-X Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει.Επειδή δεν μου αρέσει να κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου. Κάτι μου κάνει που πετάγεσαι εσύ και δίνεις απαντήσεις αντί για το παλικάρι που είχε την ατυχία.(σου μιλάω ειλικρινά, χωρίς να εννοώ κάτι κακό για εσένα.Αλλά κάτι δεν μου κολάει). Μετά. Βγήκαν πολλοί και είπαν οτι θα έρθουν σαν μάρτυρες στο δικαστήριο.



Τι ακριβώς θα καταθέσουν ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ήταν μπροστά στην αγοροπωλησία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ή ξέρουν κάτι από το συνεργείο το οποίο από οτι φαίνεται δεν αποκαλύπτεται και προσπαθείς εσύ και ο αγοραστής να το σκεπάσει με μισόλογα;;;;;



Και θα σου μιλήσω ανοιχτά αφού θέλεις να μάθεις.Μήπως προσπαθεί ο αγοραστής σε συνενόηση με το συνεργείο να βγάλουν σκάρτο το μηχανάκι για να μην του δώσει τα υπόλοιπα χρήματα;;;;


Θέλω να σε διαβεβαιώσω πως τον πωλητή ούτε που τον ξέρω.Αλλά έχετε πέσει όλοι εναντίον του.


Δώσε μου και εσύ τώρα την απάντηση.Γιατί μιλάς εκ μέρους του αγοραστή και γιατί στο θέμα του συνεργείου είσαι στο ............ναι .........όλα τα συνεργεία ίδια είναι και τέτοια


επειδη κανεις επίθεση που δεν την καταλαβαινω θα ήθελα να σου πω οτι το ιδιο πραμα νιώθω και για σενα....Γιατι με τοσο μενος υποστηρίζεις τον πωλητη????
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 28-11-2011, 17:24
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

φιλικά θα πρότεινα, τις ενέργειες που πρέπει να κάνεις για να ισχυροποιήσεις τη θέση σου σε ένα δικαστήριο, να τις συμβουλευτείς από δικηγόρο που να ξέρει αυτ΄ατα θέματα...
επειδή υπάρχει δικονομικός τρόπος να καταρριφθεί το αναμφισβήτητο δίκαιό σου....πριν περάσει πολύς καιρός, προτείνω, βρες κάποιον να σου πει τί και πως πρέπει να συλλέγεις τα στοιχεία σου.....

μάλλον θα πρέπει να πληρώσεις για να έχεις τη μοτό πάλι στα χέρια σου....κάνε το αλλά σε συνεργασία με τον δικηγόρο σου και αυτό....μπορεί να διεκδικήσεις πχ και έξοδα μετακίνησης μέχρι να σου παραδώσουν τη μοτό...

μη τον αφήσεις...κυνήγα τον μέχρι τελευταίας ρανίδας
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 28-11-2011, 17:25
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JOHN-X Εμφάνιση μηνυμάτων
Και θα σου μιλήσω ανοιχτά αφού θέλεις να μάθεις.Μήπως προσπαθεί ο αγοραστής σε συνενόηση με το συνεργείο να βγάλουν σκάρτο το μηχανάκι για να μην του δώσει τα υπόλοιπα χρήματα;;;;
Αν διαβάσεις ποιο πάνω ΚΑΛΕΣΑ τον πωλητή ΚΑΙ τον μηχανικό ΤΟΥ να έρθουν εκεί που είναι το μηχανάκι.... αλλά απάντηση δεν έλαβα....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JOHN-X Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω να σε διαβεβαιώσω πως τον πωλητή ούτε που τον ξέρω.Αλλά έχετε πέσει όλοι εναντίον του.
Εγώ είμαι υπέρ του .... μαγκιά έκανε...αλλά μάγκας είσαι αν δεν σε πιάσουν με το χέρι μέσα στο βάζο με το μέλι... και στην τελική ότι και να λέγεται ΕΓΩ θα πληρώσω την νύφη.... απο τα 5000 της μηχανής τα 1500 θέλω να φάω????


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JOHN-X Εμφάνιση μηνυμάτων
Μισόλογα
Το ότι δεν κατηγορώ κάποιον που ζεί απο αυτή τη δουλειά είναι μισόλογα?
Και αν αποδειχτεί ότι τελικά δεν είχε πάει σε συνεργείο και έκανε την πατάτα μόνος του ...θα πληρώνεις εσύ για δυσφήμιση ????

έχω να πληρώσω αρκετά δόξα το Θεό.....
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 28-11-2011, 17:30
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JOHN-X Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει.Επειδή δεν μου αρέσει να κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου. Κάτι μου κάνει που πετάγεσαι εσύ και δίνεις απαντήσεις αντί για το παλικάρι που είχε την ατυχία.(σου μιλάω ειλικρινά, χωρίς να εννοώ κάτι κακό για εσένα.Αλλά κάτι δεν μου κολάει). Μετά. Βγήκαν πολλοί και είπαν οτι θα έρθουν σαν μάρτυρες στο δικαστήριο.



Τι ακριβώς θα καταθέσουν ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ήταν μπροστά στην αγοροπωλησία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ή ξέρουν κάτι από το συνεργείο το οποίο από οτι φαίνεται δεν αποκαλύπτεται και προσπαθείς εσύ και ο αγοραστής να το σκεπάσει με μισόλογα;;;;;



Και θα σου μιλήσω ανοιχτά αφού θέλεις να μάθεις.Μήπως προσπαθεί ο αγοραστής σε συνενόηση με το συνεργείο να βγάλουν σκάρτο το μηχανάκι για να μην του δώσει τα υπόλοιπα χρήματα;;;;


Θέλω να σε διαβεβαιώσω πως τον πωλητή ούτε που τον ξέρω.Αλλά έχετε πέσει όλοι εναντίον του.


Δώσε μου και εσύ τώρα την απάντηση.Γιατί μιλάς εκ μέρους του αγοραστή και γιατί στο θέμα του συνεργείου είσαι στο ............ναι .........όλα τα συνεργεία ίδια είναι και τέτοια

και κατι ακομα για τα λεφτα που λες οτι θελει να γλιτωσει να ξερεις οτι η ζημια θα του παει στα 3.500 πανω κατω... Αυτα που χρωσταει δεν ειναι ουτε το 1/4 οποτε ποιος απο τους δυο ειναι για να παρει τα βουνα .....!!!!
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 28-11-2011, 17:46
klagenfurt Ο/Η klagenfurt βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: RT1150, vespa cosa, vespa Rally 180/1972, vespa "U"/1953
Μηνύματα: 1,591
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

φιλε Ακυλα,
συμπαραστεκομαστε θερμα στον πονο σου
και δεν θα θελαμε να βρεθουμε στην θεση σου,
σιγουρα μας προστατευεις, λεγοντας τον πονο σου,
χαιρομαι που ξερω το ονομα του πωλητη
και χαιρομαι επισης που δεν απαντα...
Μην απαντας σε υστεροβουλα σχολια,
εγινες σαφης και οσοι ηθελαν καταλαβαν...
το φορουμ ειναι για να λες(λεμε) τον πονο σου και καλα κανεις
στον καφε της τεταρτης θα σε βρω και θα σου σφιξω το χερι,
οτι δεν μας σκοτωνει μας κανει πιο δυνατους
Reply With Quote
  #109  
Παλιό 28-11-2011, 17:48
nivo Ο/Η nivo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: L.A - lekanopedio attikis-
Μoto: BMW R 1100 GS ADVENTURE !!!
Μηνύματα: 3,701
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JOHN-X Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει.Επειδή δεν μου αρέσει να κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου. Κάτι μου κάνει που πετάγεσαι εσύ και δίνεις απαντήσεις αντί για το παλικάρι που είχε την ατυχία.(σου μιλάω ειλικρινά, χωρίς να εννοώ κάτι κακό για εσένα.Αλλά κάτι δεν μου κολάει). Μετά. Βγήκαν πολλοί και είπαν οτι θα έρθουν σαν μάρτυρες στο δικαστήριο.



Τι ακριβώς θα καταθέσουν ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ήταν μπροστά στην αγοροπωλησία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ή ξέρουν κάτι από το συνεργείο το οποίο από οτι φαίνεται δεν αποκαλύπτεται και προσπαθείς εσύ και ο αγοραστής να το σκεπάσει με μισόλογα;;;;;



Και θα σου μιλήσω ανοιχτά αφού θέλεις να μάθεις.Μήπως προσπαθεί ο αγοραστής σε συνενόηση με το συνεργείο να βγάλουν σκάρτο το μηχανάκι για να μην του δώσει τα υπόλοιπα χρήματα;;;;


Θέλω να σε διαβεβαιώσω πως τον πωλητή ούτε που τον ξέρω.Αλλά έχετε πέσει όλοι εναντίον του.


Δώσε μου και εσύ τώρα την απάντηση.Γιατί μιλάς εκ μέρους του αγοραστή και γιατί στο θέμα του συνεργείου είσαι στο ............ναι .........όλα τα συνεργεία ίδια είναι και τέτοια
κατσε ρε μεγαλε,και κερατας και δαρμενος ?με το δικο σου σκεπτικο πιος μας λεει οτι δεν ξερεις τον πωλητη τελικα ?και για να σου λυσω και μια αλλη απορια,το συνεργειο που κανει τωρα την δουλεια το παλικαρι δεν το γνωριζε καν,εγω του το συστησα οταν τον ειδα απελπησμενο και απλα του ειπα να παει και εκει για μια γνωμη,γιατι εγω τουλαχιστον του εχω εμπιστοσυνη ,καθως εχω παρει γραμη οτι δε με βλεπει μονο σαν πορτοφολι,κανει και κατι παραπανω,αν διαβαζες το θεμα απο την αρχη,θα εβλεπες οτι ημουν μπροστα οταν εβγαιναν τα χαλια μεσα απο το μοτερ,και στο λεω αυτο γιατι σε βλεπω οτι θεωρεις το ολο θεμα πλεκτανη,κατσε και σκεψου οτι εδωσε ενα μηχανακι 3500 ευρω ,χρωσταει αλλα 1500 ευρω ,και του βγαινει ζημια 3000 ευρω,και σε ρωταω,σου βρωμαει κατι ?
Reply With Quote
  #110  
Παλιό 28-11-2011, 17:52
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Τελικά ο πωλητής ποιος είναι?
Καλο είναι να πάρει και ο ίδιος θέση και να γράψει οτι πρέπει να γράψει.
Και δεν είναι δυσφήμιση το να ειπωθεί το συνεργείο,είτε είναι στημένο είτε όχι.
Αν είναι της αντιπροσωπείας δε νομίζω οτι θα πρέπει να είναι στο κόλπο,αν υπάρχει κόλπο.


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Παναθηναική ονειρεμένη νύχτα...!!! CPretenteriS Αθλητισμός 12 01-04-2011 08:51
Στο εξωτερικό καταλαβαίνεις τι σημαίνει Έλληνας! Υπερηφάνεια, αλλά και θλίψη για ... ckalfas Ελλάδα 3 12-02-2011 00:15
Τα Άγια Θεοφάνεια - Xρόνια Πολλά !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 19 08-01-2010 19:38
Ένα ονειρεμένο πλωτό σπίτι skippybi Κόσμος 8 02-10-2009 20:23
Ποτέ μην κρίνεις κάποιον από την εξωτερική του εμφάνιση! Arkas Κοινωνική ευαισθησία 31 03-06-2009 00:42


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:11.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!