GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #171  
Παλιό 29-11-2011, 11:08
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Albatros Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω έχω να πω οτι οι 2 συμφορουμίτες μπορούν σε πρώτη ευκαιρία με την παρουσία 1-2 κοινής εμπιστοσύνης ατόμων να βρεθουν ήρεμα να συζητήσουν το θέμα και να βρούν λύση.
Εμείς εδώ δεν είμαστε Λαϊκό Δικαστήριο και ούτε μπορούμε αβασάνιστα να κατηγορούμε δεξιά και αριστερά από τους καναπέδες μας.
Παρακαλώ τους 2 συμφορουμίτες να σταματήσουν προσωρινά τις αλληλοκατηγορίες και να επανέλθουν σε συνεννόηση από κοντά.
Η πιο ανόητη λύση είναι τα δικαστήρια γιατί μόνοι κερδισμένοι θα είναι οι δικηγόροι.

ψες αργα προσεξα το νημα σε καπια φαση παρακολουθουσαμε το θεμα 28 ατομα κε δεν θεληασα να γραψω διοτι θα οξινα τα πραματα περαπανο ομως το πιο πανω ποστ εναι το πιο σοστο !
Reply With Quote
  #172  
Παλιό 29-11-2011, 12:05
spiros Ο/Η spiros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 63
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Νομίζω το ποιο άδικο σε αυτήν την περίπτωση είναι να μιλάμε για άτομα που δεν τα ξέρουμε.
Είναι δύσκολο να καταλάβεις τα πράγματα από τα διάφορα post και συμφωνώ ότι η χειρότερη λύση είναι τα δικαστήρια.
Τον Γιάννη των ξέρω αρκετά καλά, έχουμε κάνει αρκετές βόλτες με τις μηχανές και με τις σκηνούλες μας, έχουμε ποιοι και τα τσίπουρα μας. Το άτομο είναι τζάμι και σε αυτό δεν παίρνω αντίρρηση. Για την μηχανή είμαι ο ποιο ακατάλληλος να μιλήσω γιατί είμαι άσχετος. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι σε καμία βόλτα δεν μας είχε βγάλει πρόβλημα, και ότι ο λόγος που σκεφτότανε να το αλλάξει ήταν άλλος (μάλλον ζήλευε το δικό μου). Τον Akyla δεν το ξέρω και θα έχει και αυτός τα δίκια του, το καλύτερο θα είναι να βρούνε μια λύση μεταξύ τους όταν με το καλό γυρίσει ο Γιάννης.
Reply With Quote
  #173  
Παλιό 29-11-2011, 12:40
nasos Ο/Η nasos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: BYRONAS
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Το μόνο που έγινε μέχρι τώρα είναι το ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑ. Και αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου είναι που έβαλε ο Akulas κάπους κολητούς του να πετάγονται δήθεν για να τον υποστηρίξουν.Αυτό σημαίνει οτι δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα με τα δικά του επιχειρήματα;;;;
Reply With Quote
  #174  
Παλιό 29-11-2011, 12:56
kornlaz Ο/Η kornlaz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: 1200gs(2010)
Μηνύματα: 5,341
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Δυστυχώς για άλλη μια φορά γίναμε μάρτυρες μέσα στο forum μιας "κόντρας" χωρίς νόημα.....Αυτό που έχω καταλάβει από όλα αυτά που έχουν γραφεί εδώ μέσα, είναι ότι και οι δύο γνώριζαν πολύ καλά τι μηχανάκια πουλούσαν-γι'αυτό και η αγοροπωλησία έγινε σε χρόνο dt- απλά Akyla εσύ στάθηκες πιο άτυχος!Δεν γνωρίζω κανέναν από τους δυό σας για να σας κρίνω σαν ανθρώπους.........Αυτό που συμπέρανα είναι απόρια όλων όσων έχουν γραφτεί.Το καλύτερο που θα είχατε να κάνετε είναι να βρεθείτε από κοντά και να βρείτε μια μέση λύση....Δικαστήρια και τέτοιες παρόμοιες ενέργειες δεν θα ωφελήσουν κανέναν.Συγγνώμη αν σας κούρασα.Η διαπίστωση είναι καθαρά φιλική και δεν παίρνω το μέρος κανενός.Ευχαριστώ
Reply With Quote
  #175  
Παλιό 29-11-2011, 13:38
JOHN-X Ο/Η JOHN-X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 327
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Από οτι φάνηκε λοιπόν, το παλικάρι δεν τα ήξερε τα χάλια που είχε το μηχανάκι. Του τα φόρτωσαν στο συνεργείο όπως όπως. Και αν παραδεχτούμε οτι αυτός τον αψήφησε τον κίνδυνο ατυχήματος στον νέο αγοραστή.Το συνεργείο που του το έφτιαξε τι ευθύνες έχει που άφησε τον κόσμο στην τύχη του;;;;
Reply With Quote
  #176  
Παλιό 29-11-2011, 14:13
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JOHN-X Εμφάνιση μηνυμάτων
Από οτι φάνηκε λοιπόν, το παλικάρι δεν τα ήξερε τα χάλια που είχε το μηχανάκι. Του τα φόρτωσαν στο συνεργείο όπως όπως. Και αν παραδεχτούμε οτι αυτός τον αψήφησε τον κίνδυνο ατυχήματος στον νέο αγοραστή.Το συνεργείο που του το έφτιαξε τι ευθύνες έχει που άφησε τον κόσμο στην τύχη του;;;;
...και λέω εγώ τώρα....

Μήπως... λέω μήπως.... σου έχει τύχει ή έχεις ακούσει κάποια στιγμή στη ζωή σου... να πηγαίνεις αυτοκίνητο ή μηχανή στο συνεργείο έχοντας κάποιο πρόβλημα... και να σου λέει ο μηχανικός: "Θέλει 3.000 € για να φτιαχτεί. Τι να κάνω??"

Ακούγοντας εσύ το ποσό του λες...: "Δε γίνεται να το συμμαζέψεις με κάνα 500άρικο να φύγω κι όσο αντέξει??"

Δε θέλω να το συνδυάσω με το συγκεκριμένο γεγονός καθώς δε γνωρίζω το συνεργείο περί ου ο λόγος... αλλά θα ήθελα να μου απαντήσεις αν σου έχει τύχει...!
Reply With Quote
  #177  
Παλιό 29-11-2011, 14:22
JOHN-X Ο/Η JOHN-X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 327
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
...και λέω εγώ τώρα....


Μήπως... λέω μήπως.... σου έχει τύχει ή έχεις ακούσει κάποια στιγμή στη ζωή σου... να πηγαίνεις αυτοκίνητο ή μηχανή στο συνεργείο έχοντας κάποιο πρόβλημα... και να σου λέει ο μηχανικός: "Θέλει 3.000 € για να φτιαχτεί. Τι να κάνω??"

Ακούγοντας εσύ το ποσό του λες...: "Δε γίνεται να το συμμαζέψεις με κάνα 500άρικο να φύγω κι όσο αντέξει??"


Δε θέλω να το συνδυάσω με το συγκεκριμένο γεγονός καθώς δε γνωρίζω το συνεργείο περί ου ο λόγος... αλλά θα ήθελα να μου απαντήσεις αν σου έχει τύχει...!

Δεν μου έχει τύχει, αλλά είναι πιθανόν να παίζει. Αλλά, άλλο είναι σε ένα φτερό να του πεις τρίψτο με λίγη αλοιφή να φύγω και το βάφω αργότερα και άλλο μην αλλάξεις τακάκια και να σκοτωθώ. Για αυτό λέω οτι στην τελική την ευθύνη την έχει το συνεργείο με τις ματσακαβιολιές που έκανε.
Reply With Quote
  #178  
Παλιό 29-11-2011, 14:28
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JOHN-X Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μου έχει τύχει, αλλά είναι πιθανόν να παίζει. Αλλά, άλλο είναι σε ένα φτερό να του πεις τρίψτο με λίγη αλοιφή να φύγω και το βάφω αργότερα και άλλο μην αλλάξεις τακάκια και να σκοτωθώ. Για αυτό λέω οτι στην τελική την ευθύνη την έχει το συνεργείο με τις ματσακαβιολιές που έκανε.

Θεωρώ ότι το εκάστοτε συνεργείο δε δουλεύει για την ψυχή της μάνας του...

Αν σου ζητήσει λοιπόν ένας μηχανικός 3.000 € για κάποια επισκευή και του απαντήσεις ότι εσύ έχεις 300 €, που ακριβώς βρίσκεται η ευθύνη του μηχανικου...

Ή δεν πρέπει να σου φτιάξει τίποτα και να σου πει πάρτην ως έχει ή να προσπαθήσει να σου φτιάξει ότι χωράει στα 300 € που εσύ έχεις, σωστά...
Reply With Quote
  #179  
Παλιό 29-11-2011, 14:45
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
...και λέω εγώ τώρα....

Μήπως... λέω μήπως.... σου έχει τύχει ή έχεις ακούσει κάποια στιγμή στη ζωή σου... να πηγαίνεις αυτοκίνητο ή μηχανή στο συνεργείο έχοντας κάποιο πρόβλημα... και να σου λέει ο μηχανικός: "Θέλει 3.000 € για να φτιαχτεί. Τι να κάνω??"

Ακούγοντας εσύ το ποσό του λες...: "Δε γίνεται να το συμμαζέψεις με κάνα 500άρικο να φύγω κι όσο αντέξει??"

Δε θέλω να το συνδυάσω με το συγκεκριμένο γεγονός καθώς δε γνωρίζω το συνεργείο περί ου ο λόγος... αλλά θα ήθελα να μου απαντήσεις αν σου έχει τύχει...!
Προσωπικα αυτο που λες το χω δει όχι και λίγες φορές.δεν ξέρω αν είναι η σωστή λύση αυτή,ειδικα όταν πρόκειται για σοβαρό πρόβλημα που κινδυνεύει η ζωη του αναβάτη η οδηγου αυτοκινήτου.
Προσωπικά θα έκανα υπομονη ώσπου να μάζεψω το πόσο και να το φτιάξω,κάτι που έκανα παλιότερα όταν σε μια ζημιά σε αυτοκίνητο μου χρειαζομουν 3400 ευρω,έκανα υπομονη και το έφτιαξα όταν μάζεψα το πόσο,ήταν θέμα μηχανολογικό κι εκεί δεν σηκώνει μονταρισματα αλλα σωστές δουλειές.


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk
Reply With Quote
  #180  
Παλιό 29-11-2011, 15:05
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nasos Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μόνο που έγινε μέχρι τώρα είναι το ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑ. Και αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου είναι που έβαλε ο Akulas κάπους κολητούς του να πετάγονται δήθεν για να τον υποστηρίξουν.Αυτό σημαίνει οτι δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα με τα δικά του επιχειρήματα;;;;
είτε το πιστεύεις είτε όχι δεν έβαλα κανέναν...επιπλέον επιχειρήματα δεν χρειάζομαι... έβαλα φωτογραφίες που αποτελούν στοιχείο και όχι εικασίες....και όπως έχω πει πολλές φορές...εγώ δηλώνω ότι μηχανολογικά δεν έχω ιδέα ...οικονομολόγος είμαι ... οι guru της μηχανολογίας ας απαντήσουν με βάση τις φωτό... επειδή το είπαν και άλλοι αυτό για "κολλητούς" να σας ξεκαθαρίσω ότι όσο ξέρω εσένα, ξέρω και τον καθένα εδώ μέσα ... δεν ήρθα συστημένος, ήρθα ως άγνωστος μεταξύ αγνώστων με μοναδικό σημείο επαφής τις μοτό, όπως είμαι και σε διάφορα άλλα φορουμ.... το δε μεγαλύτερο ζήτημα είναι οτι δεν ζήτησα καν συμπαράσταση .... ουτε συμπόνια ούτε τίποτα .... γεγονότα παρέθεσα και φωτό... το τι εκλαμβάνει και τι πιστεύει ο καθένας είναι δεκτό στο να το διαβάσω στα πλαίσια του δημοκρατικού διαλόγου, δεν σημαίνει ότι το ασπάζομαι και το υιοθετώ....
Εν κατακλείδι ... ποιό είναι το ουσιαστικό όφελος απο το να με υποστηρίξει κάποιος??? και για τον υποστηρικτή και για εμένα ???? Ούτε θα χρηματοδοτήσει κανείς την επισκευή ούτε θα αποφασιστεί η έκβαση βάση των απόψεων των χρηστών του φόρουμ.....από την τσέπη μου θα τα βάλω... και πίστεψέ με δεν μου περισσεύουν
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Παναθηναική ονειρεμένη νύχτα...!!! CPretenteriS Αθλητισμός 12 01-04-2011 08:51
Στο εξωτερικό καταλαβαίνεις τι σημαίνει Έλληνας! Υπερηφάνεια, αλλά και θλίψη για ... ckalfas Ελλάδα 3 12-02-2011 00:15
Τα Άγια Θεοφάνεια - Xρόνια Πολλά !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 19 08-01-2010 19:38
Ένα ονειρεμένο πλωτό σπίτι skippybi Κόσμος 8 02-10-2009 20:23
Ποτέ μην κρίνεις κάποιον από την εξωτερική του εμφάνιση! Arkas Κοινωνική ευαισθησία 31 03-06-2009 00:42


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!