GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #211  
Παλιό 15-10-2013, 02:08
spitiko Ο/Η spitiko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Στα Χανιά της Κρήτης
Μoto: Tiger 07 abs
Μηνύματα: 2,225
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Τελικά τα έχετε πει όλα, μάλλον λίγοι κατάλαβαν ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα οι περισσότεροι είναι ευχαριστημενοι, αφήστε την καρδιά σας να τα πει.


spitiko
Reply With Quote
  #212  
Παλιό 15-10-2013, 09:16
Lepanto ii Ο/Η Lepanto ii βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αλιμος
Μoto: Gs1200adv κιτρινο του 13
Μηνύματα: 886
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Μην πειραξετε τπτ εγω έτσι το θέλω το forum να τα διαβάζω όλα
Αγάπες έχθρες συμφωνίες διαφωνίες θαυμασμους ζήλιες κρανομενους ξεκρανοτους καγκουρες κυριουλιδες γέρους νέους τουμπανα νορμαλ ασφαλτινους χωματινους βόρειους νότιους κρητικους πολυξερους διανοούμενους βλαχους πολιτισμενους. Ενα ελεύθερο χώρο που η επιλογή είναι δική σου γιατί έχει απολα χωρίς διακρίσεις και αποκλεισμούς !
Reply With Quote
  #213  
Παλιό 15-10-2013, 09:26
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Οκ forester,
πραγματικά ο καθείς έχει τον τρόπο του να αντιδρά σε τέτοια θέματα, δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούμε (και) σε αυτό, αλλοίμονο....
Οι ενστάσεις έρχονται όταν αυτός ο τρόπος αντίδρασης δεν είναι πάντα όμοιος και αλλάζει κατά το δοκούν, έτσι ώστε να δημιουργούνται ευκολα κάποια ερωτήματα....
Μένοντας στο προσκήνιο και δίνοντας λύσεις σαν τον μεγάλο Μανιτού ακυρώνει εκ θεμελίων αυτό που βροντοφώναζαν συγκεκριμένοι συνφορουμήτες, αυτό το "να γιατί GSforum", που κατέληξε να γίνει ευθυμογράφημα, και τώρα δείχνει πόσο άδειο και κατευθυνόμενο ήταν αφού, ως επί των πλείστων, μόνο οι συν αυτώ το προωθούσαν...
Βασίλη είσαι υπερβολικός, προσωπικά έχω "ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΙ" από το forum, και όταν λέω forum εννοώ από τα μέλη του αλλά και τους admin στο βαθμό που αυτό έχει στηθεί από αυτούς. Υπάρχουν παιδιά εδώ μέσα που με έχουν βοηθήσει, από το να μου δανείσουν εξοπλισμό για ένα ταξίδι μέχρι να μου σταθούν σε ιδιαίτερα δύσκολες προσωπικές-οικογενειακές στιγμές με πράξεις.
Εσύ ίσως να μην μπορείς να το πεις γιατί δεν το έχεις νιώσει, εγώ μπορώ να το πω ΝΑ ΓΙΑΤΙ GSFORUM.

Βλέπω επίσης ότι κάποια παιδιά μαζί και εσύ στρέφονται εναντίον των admin. Προσωπικά πριν αποδώσω ευθύνες στον οποιοδήποτε προσπαθώ να μπω στα παπούτσια του. Είναι εύκολο να είσαι απέξω να κρίνεις και να επικρίνεις.
Reply With Quote
  #214  
Παλιό 15-10-2013, 12:24
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Χάρη (παραπάνω) και τώρα Σταύρε, κρατάτε/τονίζετε το μισό από το κείμενό μου.....
αυτό δημιουργεί εσφαλμένες εντυπώσεις και αποπροσανατολίζουν τον αναγνώστη για τις προθέσεις μου.....
Με δυό λόγια, περιγράφω ότι δεν επιτρέπετε σε μια παρέα που βροντοφωνάζει την ελευθεροσύνη της, να καλύπτονται οι απρέπειες των κολλητών και να χλευάζονται εν χορώ οι "διαφορετικοί"......Είναι κανόνας στις υγιείς κοινωνικές σχέσεις που διέπονται από ιεραρχία, πώς να το κάνουμε Χάρη, δεν γίνεται αλλιώς....δεν είναι ο "δικός μου" τρόπος όπως με ειρωνεύεσαι.........μπορώ να σου φέρω παραδείγματα από το παρελθόν που μάλλον θέλεις να αγνοείς τώρα πια.....
όπως επίσης αγνοείς τόσες όσες πρόσφατες εξομολογήσεις από πολλούς για το τρόπο διαχείρησης των προβλημάτων στις σχέσεις μας πίσω από ένα πληκτρολόγιο.....

Σταύρε, ναι μπορεί να είμαι υπερβολικός, λίγη υπερβολή δε βλάπτει για να κινητοποιεί την εξέλιξη....και εγώ έχω "ευεργετηθεί" εδώ μέσα, έχω κάνει καλές φιλίες, έχω κάνει γλέντια και εκδρομές ουκ ολίγα...... αντίστοιχα έχω "ευεργετήσει" πολλάκις και γνωστούς και αγνώστους.....το διαβατήριό τους ήταν η συμμετοχή στο φόρουμ, ούτε αν είναι δεξιός, αριστερός, ακραίος γενικά, με γιαπωνέζικο, ιταλικό και δεν ξέρω τί άλλο μηχανάκι.......έχω εισπράξει όμως αρκετή υπόγεια ειρωνία, κοροιδία και (μέσω τρίτων) μνμ να γίνω το καλό παιδί.........και όλα αυτά από ομοτράπεζους που μπροστά μου, μου χαμογελούν, η ακραία δηλαδή μορφή κοροιδίας....
κάποιος έγραψε παραπάνω ότι οι υγιείς σχέσεις προυποθέτουν ανοιχτά χαρτιά, τις υπόγειες συνεννοήσεις τις ονόμασε "πισώπλατα μαχαιρώματα" και δεν σας έκανε ούτε ένα κλικ, να αναρωτηθείτε τί εννοεί βρε αδελφέ......

Εγώ Χάρη σου έγραψα αυτό που αισθάνομαι, εσύ ανταπάντησες με ειρωνία, εγώ νιώθω καλά γιατί σου λέω ό,τι θα σου πω κι αν σε δω από κοντά, αυτή είναι μια διαφορά μας...... μήπως δεν έπρεπε να είμαι τόσο ευθύς ?

Εγώ Σταύρε σκέφτομαι/αποφασίζω/κινούμαι/γράφω αυτοβούλως, σε παρακαλώ θερμά να μη με τσουβαλιάζεις με άλλους που έχουν άλλα/διαφορετικά ελατήρια για την προκείμενη συμπεριφορά τους.....ΔΕΝ στρέφομαι εναντίον κανενός, πώς μπορώ άλλωστε ??? συμμετέχω σε μια ακόμα κουβέντα αφού πρώτα έχω διαβάσει τα απερίγραπτα μύρια όσα posts !!!! αφού όμως με τη σειρά σου με εγκαλείς, θα πρέπει να θυμίσω ότι τόσα χρόνια δεν προσέβαλα με τα γραπτά μου ποτέ και κανέναν όσο κι αν προκλήθηκα, αυτό τουλάχιστον οφείλεις να μου το αναγνωρίσεις. Πολλά θέματα ανέβασα, εκδρομές ανέβασα και είναι εκτιμώ και αυτό προς αναγνώριση συνεισφοράς μου...
Σαφώς πρώτα "μπαίνω στα παπούτσια" αυτού που θέλω να σχολιάσω...Είμαι υπέρ του ρητού "αρχηγός γεννιέσαι, δεν γίνεσαι"...ο σταυρός είναι βαρύς σε τέτοιες θέσεις ευθύνης και είναι το τίμημα που πληρώνει όποιος οικοιοθελώς αποφασίζει να βουτήξει σε αυτά τα θολά νερά......
η κουβέντα όμως θέλει τουλάχιστον δύο για να βγεί κάτι θετικό....εδώ μιλάμε μόνο στη μια πλευρά του τραπεζιού, κάνω λάθος ρε γμτ ????
Reply With Quote
  #215  
Παλιό 15-10-2013, 12:35
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Καλημέρα σε όλα τα φιλαράκια,


(πρόλογος)
θα ήθελα και εγώ να πώ την άποψη μου και πρώτα από ολα να πώ ένα μεγάλο ευχαριστω στα αδέφια Νίκο και Δημήτρη για αυτήν την κοινότητα που έχουν δημιουργήσει εδώ και 5 πλέον χρόνια. Πραγματικά είμαι απο αυτούς που αντιλαμβάνονται το πόσο μεγάλη προσπάθεια κ πόσο προσωπικο χρόνο έχουν αφιερώσει για να κάνουμε εμείς το κέφι μας. Φυσικά όλα αυτά δεν θα γινόντουσαν αν δεν υπήρχανε κ όλα αυτά τα αξιόλογα μέλη να δίνουν και καθένα απο αυτά ότι μπορεί ο καθένας για να γιγαντώσει αυτή η παρέα. Όλοι έχουμε βάλει απο ένα μικρο λιθαράκι για να γίνει το φορουμ το μεγαλύτερο μοτοσυκλετιστικό φορουμ που υπάρχει αυτή τη στιγμή στην ελλάδα.

(Κυρίως θέμα)
Αυτό που θα ήθελα απο το φορουμ είναι να διατηρήσει το μοτοσυκλετιστικό του χαρακτήρα και να διατηρήσει την καλή παρέα που με τόσο κόπο δημιουργήθηκε.Πραγματικά δεν με πειράζει να υπάρχουν πάσης φύσεως θέματα στο φορουμ αν και διατηρώ επιφυλάξεις για κάποια θεματολογία και αυτό για έναν κ μόνο λόγο: διότι δεν μπορούνε να διαχειριστούνε και να κρατηθούνε σε ένα άλφα επίπεδο....το ξεκατίνιασμα, οι προσωπικές επιθέσεις, οι βρισιές κτλ κτλ μόνο κακό κάνουνε.....επειδη κατ εμέ η διαχειστική ομάδα είναι τόσο καλά παιδιά δεν θέλουνε να επεμβένουνε και να κλειδώνονε θέματα για να μην χαλάνε καρδιές και κάπου εκεί χάνεται η μπάλα.....είναι γνωστό άλλωστε ότι οι έλληνες μπορούνε να κάθονται να πίνουνε και να περνάνε καλά με τα πάντα....όταν μπαίνει η πολιτική στη μέση ακόμα και αδέρφια δεν μιλιούνται για μια ζωή.....αυτό πρέπει να μας λέει πολλά!!!

Δεν κρύβω ότι μου έχει γυρίσει μπουμερανγκ λιγάκι και δεν ανεβάζω για μένα κάποια καλά θέματα μέχρι να μαζευτούνε κάποιοι απο κάποιους.


(επίλογος)

Ευχαριστώ και εγώ το φορουμ-μέλη γιατι μου έχει προσφέρει πολλά(γνώσεις τεχνικές-γνώσεις για ταξίδια-πολύ καλά φιλαράκια-πάτημα να πουλήσω τα προιόντα μου και να αγοράσω κα). Πιστεύω μια αναδιάταξη κάποιων απόψεων σε κάποια επίμαχα θέματα θα είναι αρκετή για να λυθούνε τα βασικά.....




υγ δεν μαρέσουν οι θεωρίες συνομωσίας και δεν μπλέκω σε κατινιές, είμαι στο φορουμ απο την πρώτη του μέρα κ το αγαπάω ....μην το χαλάσουμε....απλά να το φτιάξουμε σε κάποια σημεία που τείνει να το καταστρέψει.....
Reply With Quote
  #216  
Παλιό 15-10-2013, 12:51
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Lepanto ii Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην πειραξετε τπτ εγω έτσι το θέλω το forum να τα διαβάζω όλα
Αγάπες έχθρες συμφωνίες διαφωνίες θαυμασμους ζήλιες κρανομενους ξεκρανοτους καγκουρες κυριουλιδες γέρους νέους τουμπανα νορμαλ ασφαλτινους χωματινους βόρειους νότιους κρητικους πολυξερους διανοούμενους βλαχους πολιτισμενους. Ενα ελεύθερο χώρο που η επιλογή είναι δική σου γιατί έχει απολα χωρίς διακρίσεις και αποκλεισμούς !
Εεεεετσι.....! Δεν γινεται ενα μεγαλο χωριο να το κανεις ομοιομορφο, παρα μονο με χουντα και καταπιεση, πραγμα που απεχθανομεθα...
Δες ποσο βαρετη θα ηταν χωρις διαφορετικοτητα η πραγματικοτητα...(Γιαννης Χαρουλης)
Reply With Quote
  #217  
Παλιό 15-10-2013, 12:59
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

@ΒΠεντζα... Συγνώμη αν σε έκανα να νοιώσεις άσχημα.... όμως ενώ λες ότι βάζεις νερό στο κρασί... δεν το κάνεις...

Δεν έχουμε όλοι τον ίδιο χαρακτήρα και μην περιμένεις να γίνουμε ίδιοι...

Όχι εγώ και εσύ, εννοώ ο Χ και ο Ψ μέλοι του φόρουμ...

Σε παρακολουθώ λοιπόν να μιλάς και να φαίρεσαι σύμφωνα με τα πρωσωπικά σου βιώματα χαρακτήρα εμπειρίες αποψη ζωής...

Εδώ όμως είμαστε μύρριοι... πως περιμένεις να βρεις δίκιο?

Πρέπει να προσαρμοστείς...

Τι πειράζει ?
π.χ. αν χρειαστεί να στηθείς μιά-δυό-τρεις-τεσσερεις-άπειρες φορές για τηλεθέαση, για μπούγιο κλπ

αν αποφασίσει η ιεραρχία ότι για το καλό και την προβολή της κοινότητας? πρέπει να το κάνεις!!!!!!
Γίνεσαι άτεγκτος κριτής και κρίνεις, μεθόδους που δεν σου είναι αρεστές...

Όμως για εμέ είναι έγκριτες και απαραίτητες για να πάω μπροστά την κοινότητα!

για να απολαύσεις τα καλά της...

Δεν είναι ο χώρος αυτός προσαρμοσμένος σύμφωνα με τις δικές σου αξίες κ αρχές(εννοείται αναφέρομαι στο όποιο μέλος)

Εξετάζεις και αναλόγως προσαρμόζεσαι...

πέρνεις αυτό που σου αρέσει

δίνεις ότι έχεις η μάλλον ότι θέλεις...

αγνοείς ότι δεν σου αρέσει...

είτε τρόπους είτε ανθρώπους....


Όμως αυτό, από το βγάζεις αποθευγματα.... λάθος...

γιατί π.χ. προσωπικά είτε το καταλαβαίνεις είτε ου... έχω πάρει πολλά εδώ μέσα...

και όταν σε βλέπω να απαξιώνεις το δυθυραμβικό, να γιατί gsforum... τι να πω?

Βασανίζεις μας, βασανίζεσαι και εσύ....

και σταματώ εδώ γιατί αν συνεχίσω μπορεί να σε προσβάλω και δεν το θέλω...

παρότι μπορείς να πιστευεις για μένα, τρέφω εκτίμηση στο πρόσωπο σου!


.

Last edited by siraxanz; 15-10-2013 at 13:01.
Reply With Quote
  #218  
Παλιό 15-10-2013, 13:50
spyrakos35 Ο/Η spyrakos35 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2012
Περιοχή: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: fjr1300a
Μηνύματα: 172
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

καλησπέρα σας....

ένα περίεργο πράγμα ρε παιδί μου.... αρκετά πρόσφατα (μην πω σχεδόν ταυτόχρονα) σε διπλανό φόρουμ είχαν την ίδια κουβέντα (πάνω - κάτω)....

για μένα, το γεγονός οτι ανοίχτηκαν παρόμοια θέματα σε δύο διαφορετικά φόρουμ (τα οποία θα χαρακτήριζα και "αντίπαλα", τρόπω τινά) την ίδια εποχή, έχει να κάνει κυρίως με την κοινωνικο-πολιτικό-οικονομική κατάσταση την οποία όλοι μας βιώνουμε... κοινώς, Η ΦΤΩΧΙΑ ΦΕΡΝΕΙ ΓΚΡΙΝΙΑ.... αν υπήρχαν βόλτες, αν υπήρχαν φράγκα, αν ανανεώναμε τα μηχανάκια μας με την συχνότητα που (οι περισσότεροι από εμάς) το κάναμε πιο παλιά, ΔΕΝ θα υπήρχε στασιμότητα στα "μοτοσυκλετιστικά" θέματα παρά μία διαρκής ανανέωση.... παραπάνω επ' αυτού ας μην γράψω, νομίζω οτι μεγάλα παιδιά είσαστε, καταλαβαίνετε τι λέω....

απο κει και πέρα όλα έχουν να κάνουν με την προσωπικότητα του καθενός και τον τρόπο που έχει επιλέξει να αντιμετωπίζει κάποιες καταστάσεις.... κατ ουσία, προκειται για μία λέξη που δεν την έχει στο πετσί της η φάρα μας.... ΣΕΒΑΣΜΟΣ... το επισήμαναν και άλλα παιδιά παραπάνω... να πω μόνο οτι αν υπάρχει σεβασμός μεταξύ των μελών η διαφωνία παίρνει μορφή υγείας, διαφορετικά γίνεται καρκίνωμα (όσα άσχετα με την μοτοσυκλέτα θέματα και να ανοίξουν).... δεν θα το αναλύσω άλλο....

ένα τραγούδι για το κλείσιμο.... δώστε λίγο βάση, δεν είναι κακό....


υγ....
επειδή στο χώρο των κλαμπ/φόρουμ κλπ είμαι από το 2004 περίπου, θα μου επιτρέψετε να σας πω οτι ΠΑΝΤΑ ερχόταν η στιγμή που γινόντουσαν αυτές οι συζητήσεις... οι ευνοούμενοι, οι παλιοί, οι νέοι, οι κολλητοί, η κλίκα, οι έτσι, οι αλλιώς.... η γυναίκα μου, μου είπε προχτές, "καλά ΔΕΝ βαρέθηκες? τόσα χρόνια, διαφορετικοί άνθρωποι, ίδια πράγματα....".......
Reply With Quote
  #219  
Παλιό 15-10-2013, 14:10
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

καλέ μου Χάρη, ο Γιάννης άνοιξε θέμα με το τί θέλουμε από το gsforum και πάνω σε αυτό έγραφα και μάλιστα όχι από την αρχή και σίγουρα όχι εν θερμώ.......
μη με κατηγορείς για τη γνώμη μου ενώ πρώτα την έχεις ζητήσει...
εκλαμβάνω το κείμενό σου ως κείμενο moderator που κάνει προσπάθεια να ταιριάξει διαφορετικές θεωρήσεις του ίδου θέματος, σέβομαι τη δική σου, καλή σου διάθεση και ενώ μπορώ να απαντήσω σε κάθε σου γραμμή με τρανταχτά επιχειρήματα δεν θα το κάνω.....
σταματώ εδώ γιατί αν συνεχίσω μπορεί να σε προσβάλω και δεν το θέλω....
δεν με ενδιαφέρει και πολύ το τί πιστεύεις για μένα, με ενδιαφέρει να πιστεύω για σένα αυτό που πίστευα όταν πρωτοκάναμε παρέα....

όχι άλλη εξομολόγηση για σήμερα........
Reply With Quote
  #220  
Παλιό 15-10-2013, 15:32
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Τι θέλουμε από το GSforum;

Οκ όχι άλλη εξομολόγηση...

Last edited by siraxanz; 15-10-2013 at 15:39.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!