GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #11  
Παλιό 11-06-2009, 09:43
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: Eurotrip 2 φιλαράκια!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Ionlab Εμφάνιση μηνυμάτων
Εν γένει όσες φορές ταξιδεύω έξω μοιράζω την διαδρομή σε ένα μεγάλο σκέλος της πρώτη μέρα 600-700 μέχρι 800Km για να πλησιάσω στον προορισμό μου και μετά χαλαρώνω με max 300Km σε μια μέρα από πόλη σε πόλη. Την τελευταία μέρα μπορείς να έχεις επίσης άλλο ένα μεγάλο σκέλος αν και δεν συστήνεται γιατί θα έχεις μαζέψει όλη την κούραση.
Ξενοδοχεία κλείνω από www.booking.com καλές τιμές, μερικές φορές εξαιρετικές προσφορές ΔΕΝ προπληρώνεις και ΔΕΝ χρεώνει ακυρωτικά μέχρι και 1 μέρα πριν το οποίο είναι εξαιρετικό προσόν. Επίσης είναι το μοναδικό site που κλείνεις δίκλινο και με μια μικρή επιβάρυνση βάζεις και τρίτο άτομο σε μερικά ξενοδοχεία με αποτέλεσμα το πακέτο να βγαίνει πάμφθηνο.

Σε μεγάλες πόλεις προτιμώ να κλείνω μέσω hotwire λίγο ρισκαδόρικος τρόπος αλλά μένω σε top ξενοδοχεία με ελάχιστα χρήματα και εκμεταλλεύομαι και την ισοτιμία του δολλαρίου. Φυσικά μια επίσκεψη από το betterbidding ουσιαστικά σε κατατοπίζει για το ποιό ξενοδοχείο είναι το καθένα, αλλά πάντα υπάρχει το ρίσκο. Επίσης αν τυχόν αποφασίσεις να κλείσεις επέλεξε το link από την σελίδα τους και επέστρεψε να πεις ποιό ξενοδοχείο σου έτυχε ώστε να βοηθήσεις και τους άλλους σαν κι εσένα αλλά και το site το οποίο είναι ΦΟΒΕΡΗ βοήθεια.

Α..πάρτε το βιβλίο με τους χάρτες της ευρώπης της michelen και περάστε όλα τα POI και τα ξενοδοχεία όση ώρα θα βαράτε μύγες στο καράβι.

Καλημέρα φίλε,

σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! πάντα και εγώ όταν πάω έξω χρησιμοποιώ το www.booking.com..... και μια συμβουλή σε αυτό όσο πιο αργά κλείνεις τα δωμάτια τόσο πιο πολύ πέφτουν οι τιμές!!! ήδη για το χάρτη της michelin και εμείς αυτό επεξεργαστήκαμε για να βγάλουμε τις διαδρομές!!! πολύ χρήσιμος με ξεναδοχεία και ακριβείς θέλω να πιστεύω χάρτες!!!

για τα άλλα site είναι λίγο hard ειδικά σε αυτό το ταξίδι να κάτσω να ασχοληθώ μιας και δεν θέλω να προτρέχω μιας κ δεν ξέρουμε πως θα μας πάει το πρόγραμμα!!

θα έχω μαζί μου κ ένα μινι-λαπτοπ με ιντερνετ μαζί έτσι ώστε να μπορούμε σε οποιοδήποτε σημείο να logaroyme....και να κλείνουμε δωμάτια ή να βρίσκουμε ότι άλλο θέλουμε τις προηγούμενες μέρες καθοδόν!!
Reply With Quote
 

Tags
λυών, ζυρίχη, φλορεντία, ανκόνα, πάτρα, νις, μοντε κάρλο, μασσαλία, ινσμπουργκ, βενετία, γενεύη


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!