GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Φροντίδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 09-02-2013, 21:55
babbeto Ο/Η babbeto βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2011
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους,
Σχετικά με το πλύσιμο, gs adv θα πρεπει να προσέχουμε κάτι ιδιαίτερα ? ή θα πρεπει να λέμε σε αυτούς που το πηγαίνουμε για πλυσιμο,κάποιες ευαισθησίες που πιθανόν έχει το συγκεκριμένο μηχανακη στα νερά?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Sent from my iPad using Tapatalk HD
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 09-02-2013, 21:59
navigator Ο/Η navigator βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: ΓΑΛΑΤΣΙ
Μoto: ΚΤΜ 990 ADV
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή Απάντηση: πλυντηριο

Reply With Quote
  #43  
Παλιό 26-02-2013, 16:02
stathoulas1200 Ο/Η stathoulas1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: περιστέρι, αθήνα
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 108
Προεπιλογή Απάντηση: πλυντηριο

Εγώ με τη σειρά μου μόλις γύρισα απο πλήσιμό στο moto station parking και είμαι κατενθουσιαμένος!
Πρώτη φορά τόσα πολλά χέρια χαιδευαν ταυτόχρονα τη καλή μου
Το πλήσιμο τέλειο, με γυάλισμα και τα σχετικά να εννοούντε και η μηχανή μου να είναι για βιτρίνα
Τα παιδιά εκει μαμώ τα άτομα κ πήραν 10ευρώ! καλή τιμή κατά τη γνώμη μου για τη δουλειά τους... Respect
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 27-02-2013, 00:16
Papadopaidi Ο/Η Papadopaidi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Patras
Μoto: R 1150 GS '00
Μηνύματα: 813
Προεπιλογή Απάντηση: πλυντηριο

Για τους υπόλοιπους αναβάτες που θέλουν που κ που
να πλένουν άλλοι με σεβασμό τις μοτο τους έχουμε πληροφορίες;
Πάτρα;
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 28-02-2013, 17:44
ADV Ο/Η ADV βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1150 ADV
Μηνύματα: 501
Wink Απάντηση: πλυντηριο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stathoulas1200 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ με τη σειρά μου μόλις γύρισα απο πλήσιμό στο moto station parking και είμαι κατενθουσιαμένος!
Πρώτη φορά τόσα πολλά χέρια χαιδευαν ταυτόχρονα τη καλή μου
Το πλήσιμο τέλειο, με γυάλισμα και τα σχετικά να εννοούντε και η μηχανή μου να είναι για βιτρίνα
Τα παιδιά εκει μαμώ τα άτομα κ πήραν 10ευρώ! καλή τιμή κατά τη γνώμη μου για τη δουλειά τους... Respect
10 euro πιστεύω είναι μια τίμια χρέωση. Ειδικά για τις εποχές που ζούμε. Θα τους δοκιμάσω σύντομα
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 13-03-2013, 12:15
grou Ο/Η grou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW R1200GS 2006
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Φίλοι μου εγω μολις έφερα τη μηχανη στο σμπρινη....και μολις την είδα έπαθα πλάκα...ειδικά στο θέμα των λαιμων που δεν είχαν ποτε καθαριστεί...ως εκ τούτου τα 20 που έδωσα δεν ειναι και παρά πολλα γιατι αν έπαιρνα εγω τις κρεμες κτλ θα μου έβγαινε παραπάνω...χωριά τα μπρατσα απο το τριψιμο που σημαίνει οτι δεν θα μου κάνουν και τα πουκάμισα μου και θα ήθελα καινουρια!
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 14-03-2013, 11:44
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: πλυντηριο

εχουν γραψει πολλοι και με πολυ κολακευτικα λογια για τον σμπρινη δεν εχω παει λογο οτι μενω χαλκιδα ομως θα προσπαθησω
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 14-03-2013, 12:36
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ο/Η ΔΗΜΗΤΡΗΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΙΛΙΟΝ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 597
Προεπιλογή Απάντηση: πλυντηριο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
εχουν γραψει πολλοι και με πολυ κολακευτικα λογια για τον σμπρινη δεν εχω παει λογο οτι μενω χαλκιδα ομως θα προσπαθησω
Που ειναι αυτος\??
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 14-03-2013, 12:44
grou Ο/Η grou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: BMW R1200GS 2006
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Μιχαλακοπουλου και φειδιπιδου....
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 15-03-2013, 15:09
killer Ο/Η killer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Μπραχάμι
Μoto: R 1200 GS '08
Μηνύματα: 180
Προεπιλογή Απάντηση: πλυντηριο

Ας πω και εγω την γνωμη μου... αν και προτιμω το GS με λασπες!!!

Βασικα το καλυτερο ειναι οταν την πλενω μονος μου, γιατι παραλληλα ολο και κατι θα μαστορεψω. Παλιοτερα πετουσα λαστιχο απο τον δευτερο και την επλενα στον πεζοδρομιο. Οσοι με εβλεπαν ή με χαζευαν ή με σιχτιριαζαν για τα σαπουνονερα...
Πραγαμτικα αποτελει ιεροτελεστια το πλυσιμο, με φραπεδια, μουσικη, σαπουναδες, νερα και χαϊδεμα της μπεμπας σε βαθμο ακαταλληλο για ανηλικους!!! Ειναι μια ευκαιρια να ελεγξεις την μοτο διεξοδικα, για τυχον διαρροες, σκισιματα σε τσιμουχες κλπ.

Στο διαταυτα...

1) Μακρια απο πρατηρια καυσιμων-πλυντηρια, βαρανε με την πιεση οπου να ναι, με βρωμικα σφουγγαρια και ανεπιθυμητα αποτελεσματα...
2) Smprinis Wash & Go. Μιχαλακοπουλου και Φειδιππιδου 30. Πολυ καλος ο Κωστας με γνωσεις στις μηχανες και πολυ καλη δουλεια. Γυρω στα 15 ευρω, παιζει η τιμη αναλογα με το τι θα ζητησεις (κερωμα, εξατμισεις κλπ).
3) Ο Λαμπης. Φιλολαου 5 κ Αρσινοης. Αριστος με εξαιρετικη δουλεια. Μονο με ραντεβου, στην ιδια τιμη, αν θυμαμαι καλα...
4) Moto Clinic. Βούρβαχη 21 (κάθετος μεταξύ Λ. Βουλιαγμένης & Λ. Καλλιρόης). Κανει και απλο πλυσιμο αλλα και εξιδικευμενο...με το αναλογο κοστος φυσικα...
5) Ο Σπυρος στην Δοϊρανης, δεξια πριν τα φαναρια με την Δαβακη στη Καλλιθεα. Δουλευει μονος του με δυο σφουγγαρια στο χερι. Σχολαστικος και γρηγορος, με 10 ευρω.

Υπαρχουν πολλα πλυντηρια σε ολη την Αθηνα, απλα γραφω για αυτα που κατα καιρους ημουν πελατης. Μην θεωρηθουν τα παραπανω ως διαφημιση.
Μετα το πλυσιμο παντα καλο στεγνωμα με αερα και απομακρυνση του νερου με "πετσι". Δεν βαζω ποτε σπρευ, χημικα, γυαλιστικα γιατι με το καιρο "θαμπωνουν" τα πλαστικα...αποψη μου φυσικα.

Ελπιζω να βοηθησα!
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:57.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!