GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 15-12-2013, 23:01
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Το μυστικο της μακροζωιας..αξιζει!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
@ortho κεφίρ βγάζει και η Ολυμπος και το πουλάνε και στα σουπερ μαρκετ στα 500 ml.
Βασικά το θέμα είναι να μπορείς να το πιεις,γιατί είναι κάπως.Σε άλλους βέβαια αρέσει πολύ.δοκίμασε
έχω έναν φίλο που του δίνω γάλα πρόβειο όπως αρμέγεται χωρίς καμιά επεξεργασία και φτιάχνει κεφίρ.

Το γνωρίζω φίλε και πίνω αρκετά συχνά, μου αρέσει η γεύση του! Κι αριάνη πίνω κι όλα τα ξυνά. Το γάλα δε γουστάρω με τίποτε.

Τελευταία έχει βγάλει και με γεύση φράουλα, καθόλου κακό!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 16-12-2013, 14:56
Al Bandy Ο/Η Al Bandy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: R 1100 RT
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: Το μυστικο της μακροζωιας..αξιζει!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι μούφα. Είναι top και περιέχει άπειρα προβιοτικά ένζυμα. Το φτιάχνω μόνος μου και ο παίρνω εδώ και 2 χρόνια μαζί με L-Glutamine σε σκόνη. Είχα σοβαρό πρόβλημα στο εντερο και δεν ανιχνεύεται πλέον. Dεν είναι μούφα, αλλά ένας που δεν έχει άμεσο πρόβλημα δε το βλέπει όσο κάποιος που είχε και δεν έχει πλέον
Ίσως το είπα λίγο τραβηγμένα. Όταν λέω μούφα αναφέρομαι στην "θεοποίηση" που πάει να τού γίνει, και ότι είναι το μυστικό τής μακροζωίας και άλλα τέτοια κουλά που έχουμε ακούσει στο παρελθόν για διάφορα.

Το ότι κάνουν καλό κάποιες ουσίες είναι γνωστό. Και το ελαιόλαδο. Και ο χυμός λεμονιού κλπ. Το ίδιο και το κεφίρ.

Δέχομαι την μαρτυρία σου. Αφού σού κάνει καλό δεν αμφιβάλλω. Εμένα, ας πούμε, έχω διαπιστώσει ότι μού κάνει καλό το πράσινο τσάϊ.

Αλλά ουσία που να την πίνεις και να ζεις 350 χρόνια δεν υπάρχει! Αυτό εννοώ μούφα.
Όπως είπε και ο ortho έχουν νόημα όλα αυτά μέσα σε ένα γενικότερο υγιεινό τρόπο ζωής.
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!