GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Χωμάτινες εξορμήσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 29-03-2012, 18:13
Serial Ο/Η Serial βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελος, θα ηθελα να πω οτι θα χαιρομουν να ερχομουν την κυριακη στην βολτα του Μανιατη προς την Αραχωβα, αλλα ισως δεν ειναι πλεον η καταλληλη στιγμη για να το κανω αυτο. Καλα να περασετε λοιπον και με προσοχη.
πλακα κανεις!!!!!

απαγορευεται να μην ερθεις!!!


αμα δεν ερθεις δεν παω ουτε εγω..

γιατι εισαι ενταξει Λιακο...και θεωρω πως μαζι με τον Αντρεα (Bogart) χαιρομαι να στε μαζι σε καθε βολτα εκει ψηλα..

διαβασα ολο το θρεντ δεν εχω αποψη και δεν μιλαω...

αλλα ενισχυω οσα ειπες για τον Κο Μανιατη και τον βοηθο του τον Βασίλη..

εγω δυο φορες εχω ακολουθησει τις βολτες τους στο βουνο και εχω σχηματισει την αποψη πως προκειται για δυο διαμαντια ειδικους του χωρου..

η αισθηση ειναι πραγματικα οτι πας με φιλους,οπως κανουμε εμεις (ξερεις)...

και φυσικα η υπομονη τους και η επιμονη τους στο να μας ανοιξουν τα ματια σε αρκετα ζητηματακια που εχει το Off road ειναι κατι που σε κερδιζει αμεσως..

τωρα για την καταγραφη της διαδρομης και για το αν απαγορευεται η δημοσιευση ειλικρινα οπως ειπα και παραπανω ουτε ηξερα..

δεν ειχα gps βεβαια μαζι...αλλα αν ειχα θα την ειχα καταγραψει σιγουρα κι εγω...
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 29-03-2012, 18:18
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια θα ηθελα να ξεκαθαρισω κατι.

Γενικα στη ζωη μου εχω μαθει να σεβομαι τους ανθρωπους και να σεβομαι κι αυτους που ειναι λιιιιγο καλυτεροι απο μενα.

Τον Μανιατη δεν τον ξερω προσωπικα, αλλα βλεπω και διαβαζω οτι εχει γραψει τη δικη του ιστορια στο χωρο του μοτοσυκλετισμου. Δεν ειναι απλα λιιιιγο καλυτερος απο μενα, ειναι αιωνες καλυτερος απο μενα.

Ξεκινησε μια δραστηριοτητα που αξιζει σεβασμου, διοτι τετοιες σχολες δεν υπαρχουν στην Ελλαδα και χρειαζομαστε να υπαρχουν.

Παλια υπηρχε ο Σπανος (και υπαρχει ακομα), τωρα ειναι ο Μανιατης.
Τον συνεργατη του, τον Βασιλη, τον γνωριζω απο το 2004. Τον σεβομαι κι αυτον, γιατι το παιδι ειναι οδηγαρα.

Με το θεμα που ανοιξα δεν τα "εβαλα" με την σχολη του Μανιατη. Κακως καποιοι το πηγαν εκει. Ισως επρεπε να το ξεκαθαρισω απο την αρχη. Ζητησα καποιες εξηγησεις γιατι σβηστηκε το ποστ ενος παιδιου που ειχε ανεβασει την διαδρομη απο το δικο του gps. Ζητησα να μαθω αν αυτο ειναι παρανομο, αν παραβαινει τους κανονες του φορουμ ή της σχολης του Μανιατη. Το παιδι δεν ανεβασε στιγματα που του ειχε δωσει κανεναν επαγγλεματιας. Αν το ειχε κανει αυτο,ναι, θα υπηρχε θεμα.

Εφοσον μου εξηγουσαν οτι αυτο ειναι παρανομο, θα το δεχομουν.
Δεν ειμαι παραλογος ανθρωπος. Ετσι θελω να πιστευω.

Εικασιες και υποθετικες απαντησεις δεν μου φαινονται για λογικες.

Ξεκαθαριζω λοιπον και παλι, οτι δεν εχω απολυτως τιποτα με καμια σχολη, με κανεναν επαγγελματια, σεβομαι τους ανθρωπους που κανουν κατι που δεν μπορω να το κανω εγω και ευχομαι και ελπιζω να συνεχισουν να υπαρχουν στο χωρο, γιατι καλο κανουν σ ολους μας.

Τελος, θα ηθελα να πω οτι θα χαιρομουν να ερχομουν την κυριακη στην βολτα του Μανιατη προς την Αραχωβα, αλλα ισως δεν ειναι πλεον η καταλληλη στιγμη για να το κανω αυτο. Καλα να περασετε λοιπον και με προσοχη.



Λιάκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο



επιβάλλετε να πάς στην βόλτα σφου ξέρω και ξέρεις οτι το γουστάρεις πολύ



μήν ξεχνάς οτι έχεις να τσεκάρεις και ενα gps







Μακάρι να μπορούσα να ερχόμουν ακαι εγώ γιατι απο ότι φαινετε η παρέα ειναι ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΟΥΠΕΡ
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 29-03-2012, 18:20
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από bogart Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα εγώ θα σας πω ότι βρήκα πως σβήστηκαν τα στίγματα παίδες.

Η απάντηση είναι εδώ!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ορίστε !!!



Είδες που ήρθε η επίσημη απάντηση??


Σουπιές

(ανδρεα,εισαι Ηγούμενοςόλα στην Μαμά σου)
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 29-03-2012, 18:32
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Ηλία ήσουνα στη βόλτα του φορουμ με την βοηθεια του ΤΜ?
Η την έκανες μετά μόνος σου?
Γιατι απο ότι θυμαμαι που την διαβαζα δεν ήσουνα η κάνω λαθος?
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 29-03-2012, 19:33
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Σουπιές

(ανδρεα,εισαι Ηγούμενοςόλα στην Μαμά σου)
Που σαι ρε Ντινοπουλε με τα ωραια θεματακια σου... "σχετικά με τους ηγούμενους"...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 29-03-2012, 22:11
andreas 75 Ο/Η andreas 75 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: F650GS
Μηνύματα: 670
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ,ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΜΑΣ ΕΔΕΝΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΜΑΝΤΗΛΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ!
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 29-03-2012, 22:32
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από andreas 75 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ,ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΜΑΣ ΕΔΕΝΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΜΑΝΤΗΛΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ!
Οι Γερμανοι ειναι φιλοι μας..
Την τεχνικη την εμαθαν στη κατασκευη των οχυρων Μεταξα
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 29-03-2012, 23:48
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηλία ήσουνα στη βόλτα του φορουμ με την βοηθεια του ΤΜ?
Η την έκανες μετά μόνος σου?
Γιατι απο ότι θυμαμαι που την διαβαζα δεν ήσουνα η κάνω λαθος?
Οχι δεν ημουνα στην βολτα αλλα ηθελα να ξερω απο δω και περα πως πρεπει να κινουμαστε σχετικα με την δημοσιοποιηση στιγματων που εχουμε καταγραψει εμεις απο συμμετοχη σε βολτες που ανακοινωνει το φορουμ.Τοσο κακο ηταν;
Δυστυχως το θεμα εγινε ##### γιατι καποιοι παρατρεχαμενοι,που νομιζουν οτι το φορουμ τους ανηκει,βιαστηκαν ν απαντησουν.Εγω μια απλη διευκρινιστικη ερωτηση εκανα,χωρις να εκθεσω και να κατηγορησω κανεναν

Sent from my E10i
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 30-03-2012, 00:08
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή

Και για να προλαβω καποιους να πω οτι αφορμη γι αυτο μου το θεμα ειναι γιατι ειδα οτι σβηστηκαν τα στιγματα που ανεβασε ενα παιδι και επιβεβαιωσα απο τον ιδιο οτι εγινε αυτο και απλα ηθελα να ξερω και να ξερουμε ολοι μας πως κινουμαστε απο δω και μπρος.Δημοσια αναφορα προς γνωση ολων μας.Ουτε το παιδι που μιλησα αναφερθηκε με ασχημα λογια για το φορουμ,αλλα ουτε και γω νομιζω.Μια απλη,δημοσια,απορια.Δεν κατηγορησα κανεναν.Δεν μιλαω εκ μερους του παιδιου.Μιλαω εκ μερους εμενα και εφοσον υπηρχε απαντηση θα ημασταν γνωστες.
Και επειδη με προτρεψανε,οντως θα το ψαξω και νομικα το θεμα.

Sent from my E10i
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 30-03-2012, 00:43
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Εγώ πάλι, ούτε στο χώμα ξέρω να πηγαίνω, ούτε χωμάτινες διαδρομές ξέρω..

Ως ένα αγνό, παρθένο μυαλό λοιπόν, όσον αφορά στα του χώματος γενικότερα, έχω να παρατηρήσω τα εξής..

Το δύσκολο για μένα είναι να μάθω να οδηγώ στο χώμα, με αξιοπρεπή και ασφαλή τρόπο, και το εύκολο να πάρω 5 χάρτες της ανάβασης, να κάνω 3 σαββατοκύριακα σε 1 βουνό και εν τέλει, να δημιουργήσω μία ωραία διαδρομή, την οποία, αν θέλω, να μοιραστώ με κάποιους ανθρώπους..

Αφήνω λοιπόν στις διάφορες σχολές, (έχω παρακολουθήσει του Σπανού και του Μανιάτη), τα δύσκολα, (να μου μάθουν να πηγαίνω με αξιοπρέπεια στο χώμα), και κρατάω για τον εαυτό μου τα εύκολα, αν και όποτε μου βγει, να προσπαθήσω να δημιουργήσω τις δικές μου, όμορφες χωμάτινες διαδρομές..

Και κάτι σημαντικότερο..

Γιατί από κάθε αξιόλογη προσπάθεια, δεν κρατάμε τα θετικά, αλλά μιζεριάζουμε με τα τυχόν αρνητικά??

Δεν είδα κάποιον από τους δεκάδες ανθρώπους, που πραγματικά πιστεύουν, ότι ωφελήθηκαν από τέτοια μαθήματα, να ανεβάζουν ανεξάρτητα threads..

Αντίθετα, ανέβηκε ανεξάρτητο thread, γιατί χάθηκαν τα στίγματα του gps..

Θα υπερασπιζόμουν, με πάθος αυτό το thread, αν προηγουμένως, είχαν ανεβεί αλλά 15, όπου άνθρωποι που ωφελήθηκαν, εξηγούσαν την εμπειρία τους..

Απο τη στιγμή που δεν έγινε αυτό, (και από μένα προσωπικά),

Θεωρώ αυτό το thread, άλλο ένα παράδειγμα, νεοελληνικής μιζέριας και καρμιριάς..

Καληνύχτα σας..
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Στη σωστη στιγμη panagiotis.farmer Διάφορα 7 31-10-2011 19:53
Τριγμος στον αξονα John1150 Τεχνικά θέματα διάφορα 5 23-06-2011 18:59
εστω και την τελευταια στιγμή z_atomic Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 15 21-06-2011 11:19
Την Αττική Οδό "φωτογραφίζουν" οι κινήσεις πολιτών για το άνοιγμα των διοδίων MARK Διάφορα 22 30-01-2011 20:09
Ανέκδοτο της στιγμής Gazi Ανέκδοτα 8 21-07-2009 20:00


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:13.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!