GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Εξοπλισμός μοτοσικλέτας

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 13-07-2010, 16:26
kostas-patra Ο/Η kostas-patra βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: α
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

η πλάκα είναι οτι δεν τον πολυπάω τον τύπο, αλλά έχει καλές τιμές και από τη στιγμή που σπάσει λίγο ο πάγος είναι ωραίος

αν μου φερόταν κι εμένα έτσι, μάλλον την πλάτη μου θα έβλεπε φεύγοντας μια και καλή, όπως τόσοι άλλοι

εμένα μου βγαλε λίγο το λάδι μέχρι να μάθω τα απόκρυφα μυστικά της πάστας των τακακιών, αλλά μετά όλα καλά, δεν μου τα πε, πήρα ένα ζευγαράκι τακάκια και ξαναπήγα για διάβασμα

συμπέρασμα α, δεν υπάρχει τυφλοσούρτης, αλλά διαφορετικές ανάγκες, ανάλογα με το στύλ οδήγησης που μπορεί κάποιος να έχει, αλλιώς θα υπήρχε η ιεραρχία τάδε μάρκα, τάδε χρώματος, μετά άλλη μάρκα , άλλου χρώματος και ουτω καθ εξής


συμπέρασμα β, για να γίνεις γκουρού, πρέπει να λιώσεις λάστιχα, να τρίψεις τακάκια και να καθίσεις για διάβασμα
αν αυτό σε κάνει βαρύ, κάνε δίαιτα με χιούμορ

συμπέρασμα γ, τσιγκουνιά στο χαμόγελο, έχει αρνητική συσχέτιση με την εξυπηρέτηση πελατών, γιατί ο πελάτης δεν είναι a priori ένοχος για το κακοξύπνημά σου, μπορεί για το επόμενο, αλλα δεν είναι επί του παρόντος.

αξίωμα α, ένας ευχαριστημένος πελάτης φέρνει δυό και ένας δυσαρεστημένος διώχνει δέκα

πρόταση: πήγαινε διακοπές και διοοοορθώσου...
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 13-07-2010, 16:28
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Σε μάστορα με προσβλητική συμπεριφορά δεν θα πήγαινα, ούτε με σφαίρες!
Σιγά την καρδιοχειρουργική επέμβαση! έλεος, τακάκια θα αλλάξει!
Και επειδή έχει λειώσει ο ####ς μου από το διάβασμα μια ζωή, δεν γουστάρω άλλο υποχρεωτικό διάβασμα και ειδικά για.. τακάκια,
Προσβλητικός δάσκαλος δεν με ενέπνευσε ποτέ για διαβασμα.. κι ας λέει ο από πάνω μου!
Δυό κουβέντες στον πελάτη είναι υποχρεωμένος να τις πεί, ειδικά αν σέβεται το αντικείμενό του.
Μόνο χαμένος θα βγεί από αυτή του την συμπεριφορά..
Κι εγώ για τον Περιστερά άμα βάζει σκέτα τακάκια και δεν χρειάζεται ν αλλάξω και λάστιχα..

Last edited by Carduelis; 13-07-2010 at 16:36. Λόγος: Μπινελίκωμα !
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 13-07-2010, 16:45
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

...Μα καλά, αυτός ο κύριος ΚΑΘΕ μέρα ξυπνάει στραβά και πάει για δουλειά???
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 13-07-2010, 17:11
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Με άνθρωπο που έχει προσβλητική συμπεριφορά δεν συνδιαλέγομαι ούτε λεπτό.Ας είναι ο καλύτερος μάστορας στον κόσμο με τις καλύτερες τιμές.Δεν πάει στον διάολο........
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 13-07-2010, 17:12
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

αντιεπαγγελαμτικη σταση!απαραδεκτη συμπεριφορα!καιρο ειχε να γ...!
και φυσικα δεν ξαναπας!
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 13-07-2010, 17:36
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

ειναι αποτομος,ειναι περιεργος ειναι λαλακας...εγω παω εκει χωρις ραντεβου διαβαζω περιοδικα μοτο του λεω να βαλει τα ιδια τακακια η τουλαχιστον να πλησιαζουν αυτη τη "παστα" των brembo...και πολυ κατω στο θεμα τιμης..χρονια πελατης με διαφορες Moto... θελει τον τροπο του...και απαντα σε καθε ρωτηση που του θετω...

ο κανονας??Ο καθενας μας εχει τον δικο του "γιατρο" για την μηχανη του που για τον αλλον ειναι λαλακας&ασχετος...
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 13-07-2010, 17:42
vincet Ο/Η vincet βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: komotini
Μoto: f650 gs 05
Μηνύματα: 564
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

μαστορια υπαρχουν πολλα για τα απλα και για τα δυσκολα ανθρωπους σωστους δυσκολα βρισκεις ευτυχως ειμαι τυχερος σε αυτον τον τομεα εχω μαστορα αλλα πανω απο ολα φιλο παω για σερβις με καφε και καταληγουμε με μπυρες και το σερβις τελςιωνει μετα απο 2 μερες
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 13-07-2010, 18:23
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε μάστορα με προσβλητική συμπεριφορά δεν θα πήγαινα, ούτε με σφαίρες!
Σιγά την καρδιοχειρουργική επέμβαση! έλεος, τακάκια θα αλλάξει!
Και επειδή έχει λειώσει ο ####ς μου από το διάβασμα μια ζωή, δεν γουστάρω άλλο υποχρεωτικό διάβασμα και ειδικά για.. τακάκια,
Προσβλητικός δάσκαλος δεν με ενέπνευσε ποτέ για διαβασμα.. κι ας λέει ο από πάνω μου!
Δυό κουβέντες στον πελάτη είναι υποχρεωμένος να τις πεί, ειδικά αν σέβεται το αντικείμενό του.
Μόνο χαμένος θα βγεί από αυτή του την συμπεριφορά..
Κι εγώ για τον Περιστερά άμα βάζει σκέτα τακάκια και δεν χρειάζεται ν αλλάξω και λάστιχα..
σκετα......οπως πινω τον καφε μου
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 13-07-2010, 20:24
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι αφού δίνουμε ένα σκασμό λεφτά για αυτά τα πανάκριβα μηχανάκια, καλό είναι να τα εμπιστευόμαστε στους εξουσιοδοτημένους, σε όλα!

0815 σήμερα το πρωί στον Παναγιωτόπουλο χωρίς ραντεβού, 0825 περασμένα τα πίσω τακάκια στην GS, 0835 έφευγα και με λάδια αλλαγμένα.

Ευγενέστατος, εξυπηρετικότατος, με 3-4 ευρώ τα εργατικά, 50 το σύνολο για τα τακάκια και η μηχανή μου χώραγε να περάσει από την πόρτα (μαζί με άλλες 4!), χώρια το χάζι που έκανα στα διάφορα μοντελάκια και τη συζήτηση με τους πελάτες .

Χωρίς να τον ρωτήσω και κάτι παραπάνω, έκανε τον κόπο να μου εξηγήσει τη χασούρα του να βάζεις τακάκια του εμπορίου στον πίσω τροχό της GS γιατί εφ' όσον αυτά τρώγονται ανομοιόμορφα (δεν έχω διαβάσει κάποιο συμφορουμίτη να μας το λέει αυτό...), ανομοιόμορφα στο πάχος είναι και τα καινούργια για να καταλήγουν στο τέλος ομοιόμορφα φαγωμένα. Αν βάλεις του εμπορίου που δεν έχουν αυτήν τη διαφορά πάχους, καταλήγεις να τα πετάς πριν της ώρας τους αφού φαγώθηκε μόνο το ένα, οπότε πάει και το "φτηνότερο".

Και να τη δοκιμάσει ο ίδιος μετά και να την ψάξει πάνω κάτω αν θέλει κάτι άλλο και να στη δώσει μετά έτοιμη να φύγεις.

Γενικότερα πιστεύω ότι αν δεν είσαι μάγκας στο μαστόρεμα όπως δεν είμαι εγώ, το πλέον συμφέρον είναι να την πηγαίνεις στον εξουσιοδοτημένο, γιατί τελικά σε βάθος χρόνου η οικονομία που κάνεις είναι μεγαλύτερη.

Χώρια την εξυπηρέτηση και την ευγένεια, που σε καμία περίπτωση δεν πάω στον αγενή να του αφήσω ούτε ένα ευρώ. Η αξιοπρέπεια πάνω απ' όλα.

Off topic: Ρε παιδιά, είδα που έβγαζαν από μέσα ένα RR το οποίο είχε φάει τέτοιο στούκο που τρόμαξα! Μπρός, πίσω σπασμένο, μαρσπιέδες σπασμένους, και το ρεζερβουάρ πίτα πατημένο από πάνω!
2ο off topic: Την περασμένη φορά που ήμουν εκεί, βλέπω πελάτη που έφερε Adventure φαινομενικά σε καλή κατάσταση, από κοντά κάτι ψιλοσπασίματα, απο πιο κοντά, είχε πάρει ο σκελετός! Του ψιθύρισε ο ιδιοκτήτης ότι είναι τούμπα από σούζα. 6.000€ το κοστουμάκι!

Last edited by gemara; 13-07-2010 at 20:25.
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 13-07-2010, 20:26
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Σοβαροί προβληματισμοί για έμπορο τακακιών στην Καλλιρόης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι αφού δίνουμε ένα σκασμό λεφτά για αυτά τα πανάκριβα μηχανάκια, καλό είναι να τα εμπιστευόμαστε στους εξουσιοδοτημένους, σε όλα!

0815 σήμερα το πρωί στον Παναγιωτόπουλο χωρίς ραντεβού, 0825 περασμένα τα πίσω τακάκια στην GS, 0835 έφευγα και με λάδια αλλαγμένα.

Ευγενέστατος, εξυπηρετικότατος, με 3-4 ευρώ τα εργατικά, 50 το σύνολο για τα τακάκια και η μηχανή μου χώραγε να περάσει από την πόρτα (μαζί με άλλες 4!), χώρια το χάζι που έκανα στα διάφορα μοντελάκια και τη συζήτηση με τους πελάτες .

Χωρίς να τον ρωτήσω και κάτι παραπάνω, έκανε τον κόπο να μου εξηγήσει τη χασούρα του να βάζεις τακάκια του εμπορίου στον πίσω τροχό της GS γιατί εφ' όσον αυτά τρώγονται ανομοιόμορφα (δεν έχω διαβάσει κάποιο συμφορουμίτη να μας το λέει αυτό...), ανομοιόμορφα στο πάχος είναι και τα καινούργια για να καταλήγουν στο τέλος ομοιόμορφα φαγωμένα. Αν βάλεις του εμπορίου που δεν έχουν αυτήν τη διαφορά πάχους, καταλήγεις να τα πετάς πριν της ώρας τους αφού φαγώθηκε μόνο το ένα, οπότε πάει και το "φτηνότερο".

Και να τη δοκιμάσει ο ίδιος μετά και να την ψάξει πάνω κάτω αν θέλει κάτι άλλο και να στη δώσει μετά έτοιμη να φύγεις.

Γενικότερα πιστεύω ότι αν δεν είσαι μάγκας στο μαστόρεμα όπως δεν είμαι εγώ, το πλέον συμφέρον είναι να την πηγαίνεις στον εξουσιοδοτημένο, γιατί τελικά σε βάθος χρόνου η οικονομία που κάνεις είναι μεγαλύτερη.

Χώρια την εξυπηρέτηση και την ευγένεια, που σε καμία περίπτωση δεν πάω στον αγενή να του αφήσω ούτε ένα ευρώ. Η αξιοπρέπεια πάνω απ' όλα.

Off topic: Ρε παιδιά, είδα που έβγαζαν από μέσα ένα RR το οποίο είχε φάει τέτοιο στούκο που τρόμαξα! Μπρός, πίσω σπασμένο, μαρσπιέδες σπασμένους, και το ρεζερβουάρ πίτα πατημένο από πάνω!
2ο off topic: Την περασμένη φορά που ήμουν εκεί, βλέπω πελάτη που έφερε Adventure φαινομενικά σε καλή κατάσταση, από κοντά κάτι ψιλοσπασίματα, απο πιο κοντά, είχε πάρει ο σκελετός! Του ψιθύρισε ο ιδιοκτήτης ότι είναι τούμπα από σούζα. 6.000€ το κοστουμάκι!
Εκτός των δύο off topics
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Προταση για Αντιπροσωπεια στην Αθηνα. sansiro.sugata Φροντίδα 34 03-04-2011 01:52
Αλλαγή τακακιών εμπρός (video) ALX Τεχνικά θέματα διάφορα 34 27-11-2010 14:33
"Χρυσές δουλειές" για το RTL, χάρη στην επιστροφή Σουμάχερ στην F1 MARK Αγώνες 1 16-03-2010 18:39
Πιέσεις για διόδια στην Εγνατία οδο και αυξησεις στην Αθηνων-Πατρων! georgekostas Ελλάδα 5 14-12-2009 20:45
Πληροφοριες για ταξιδι στην Ευρωπη georgekostas Info ταξιδιών εξωτερικού 9 03-09-2009 12:50


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:48.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!