GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 28-12-2009, 19:38
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Ενας αγανακτησμενος πολιτης.

Ειναι σκληρό αυτό που θα πώ αλλά ο τόπος θέλει μία βόμβα, να γίνει λακούβα και να χτιστεί εξ αρχής.
Κατά την άποψη μου, όσοι αγωνίζονται στόν τόπο αυτό για κάτι καλύτερο ειναι σαν να χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο.
Ειμαι χρόνια στο τούνελ μέσα και έξοδο δεν έχω δεί και ούτε πρόκειται να δώ (μισθοσυντήρητος)
Φίλε Νότη εμείς είμαστε οι καλύτερες αγελάδες για άρμεγμα.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 28-12-2009, 19:41
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: Ενας αγανακτησμενος πολιτης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι σκληρό αυτό που θα πώ αλλά ο τόπος θέλει μία βόμβα, να γίνει λακούβα και να χτιστεί εξ αρχής.
Κατά την άποψη μου, όσοι αγωνίζονται στόν τόπο αυτό για κάτι καλύτερο ειναι σαν να χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο.
Ειμαι χρόνια στο τούνελ μέσα και έξοδο δεν έχω δεί και ούτε πρόκειται να δώ (μισθοσυντήρητος)
Φίλε Νότη εμείς είμαστε οι καλύτερες αγελάδες για άρμεγμα.
+1200

Last edited by georgekostas; 28-12-2009 at 19:54.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 28-12-2009, 19:52
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Ενας αγανακτησμενος πολιτης.

800αρι έχω φίλε μου
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 28-12-2009, 19:53
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: Ενας αγανακτησμενος πολιτης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
800αρι έχω φίλε μου
Ετσι οπως παμε μας βλεπω να καταληγουμε με πενηνταρακια στο τελος!

Last edited by georgekostas; 28-12-2009 at 19:55.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 28-12-2009, 19:59
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Ενας αγανακτησμενος πολιτης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
...Δουλειά του κράτους να ορίζει τους κανόνες και να τούς επιβάλλει για όλους! Να φτιάξει τίμιο φορολογικό σύστημα, δίχως παράθυρα και φεγγίτες, να το επιβάλλει και τα χρήματα που θα πάρει να τα κάνει παροχές στον πολίτη! ...
Φίλε Carduelis θα το γράψω και σε αυτό το ποστ, εμείς είμαστε το κράτος. Το κράτος δεν είναι κάτι γενικό και αόριστο, ή ένας συγκεκριμένος υπουργός ή πρωθυπουργός. Εμείς είμαστε και εγώ είμαι που όταν πηγαίνω στην γραμματέα του οδοντιάτρου μού, μου λέει δύο τιμές: μια με απόδειξη και μια χωρίς. Στο Βέλγιο όπου επισκεφτόμουν το οδοντιατρείο της Dr Torelli, αν της έλεγα τέτοιο πράγμα, θα έψαχνε μεταφραστή για να καταλάβει τι εννοούσα...
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 28-12-2009, 20:03
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ενας αγανακτησμενος πολιτης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ σε πολλά απ όσα γράφεις συνήθως φίλε gemara αλλά το αυτομαστίγωμα δεν είναι η λύση! Δεν φταίει μόνο ο Καραγκιόζης αν ζει σε τσαντήρι! Δουλειά του κράτους να ορίζει τους κανόνες και να τούς επιβάλλει για όλους! Να φτιάξει τίμιο φορολογικό σύστημα, δίχως παράθυρα και φεγγίτες, να το επιβάλλει και τα χρήματα που θα πάρει να τα κάνει παροχές στον πολίτη! Φαντάζεσαι πως ο Γερμανός ή ο Βέλγος πληρώνουν επειδή τους αρέσει? Όλοι όσοι έχουμε ζήσει στο εξωτερικό γιατί τα καταφέραμε και προσαρμοστήκαμε μια χαρά? Τα ίδια μυαλά δεν κουβαλούσαμε και στο εξωτερικό? απλά βρήκαμε ένα οργανωμένο και σοβαρό κράτος με νόμους που εφαρμόζονταν για όλους και παροχές που τους περιελάμβαναν όλους! Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι πρώτα!
ετσι ειναι!
επισης ειναι πασιγνωστο ακομη και σε ενα ανηλικο παιδι ποια επαγγελματα φοροδιαφευγουν!ε ας κοψουν το λαιμο τους να διορθωσουν το συστημα φορολογιας!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 28-12-2009, 20:12
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ενας αγανακτησμενος πολιτης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Carduelis θα το γράψω και σε αυτό το ποστ, εμείς είμαστε το κράτος. Το κράτος δεν είναι κάτι γενικό και αόριστο, ή ένας συγκεκριμένος υπουργός ή πρωθυπουργός. Εμείς είμαστε και εγώ είμαι που όταν πηγαίνω στην γραμματέα του οδοντιάτρου μού, μου λέει δύο τιμές: μια με απόδειξη και μια χωρίς. Στο Βέλγιο όπου επισκεφτόμουν το οδοντιατρείο της Dr Torelli, αν της έλεγα τέτοιο πράγμα, θα έψαχνε μεταφραστή για να καταλάβει τι εννοούσα...
οταν ομως γιωργη καποιον τον πηδαει το κρατος φορολογικα και του παιρνει τεραστια ποσα αναλογικα παντα με το μισθο του,ειναι λογικο αυτος να αναζητησει την εξοικονομηση εστω και λιγων χρηματων μην παιρνωντας αποδειξη!ποσο μαλλον οταν το κρατος εχει απαξιωσει τις αποδειξεις!γιατι στο βελγιο υποθετω, οπως και σε καθε αλλη σοβαρη χωρα οι αποδειξεις στο τελος αποτελουν εξοδο και εκπιπτουν!
οι βασεις μπαινουν παντα απο το κρατος!

Last edited by ntinopoulos; 28-12-2009 at 20:14.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 28-12-2009, 20:20
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Ενας αγανακτησμενος πολιτης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν ομως γιωργη καποιον τον πηδαει το κρατος φορολογικα και του παιρνει τεραστια ποσα αναλογικα παντα με το μισθο του,ειναι λογικο αυτος να αναζητησει την εξοικονομηση εστω και λιγων χρηματων μην παιρνωντας αποδειξη!ποσο μαλλον οταν το κρατος εχει απαξιωσει τις αποδειξεις!γιατι στο βελγιο υποθετω, οπως και σε καθε αλλη σοβαρη χωρα οι αποδειξεις στο τελος αποτελουν εξοδο και εκπιπτουν!
οι βασεις μπαινουν παντα απο το κρατος!
Κώστα, σήμερα ήμουν σε μια κοινωνική συνάντηση και αυτό που άκουσα από νεαρό άτομο ηλικίας περίπου 35 ετών ξέρεις τι ήταν; ''Ο τόπος θέλει μία χούντα για να καθαρίσει και να στήσει όλα τα λαμόγια στο σκαμνί'' Εφριξα γιατί για την ηλικία του δεν πρέπει να είχε γνωρίσει κάτι αντίστοιχο. Σκέψου απαγοήτευση από το Σύστημα.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 28-12-2009, 20:23
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Ενας αγανακτησμενος πολιτης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν ομως γιωργη καποιον τον πηδαει το κρατος φορολογικα και του παιρνει τεραστια ποσα αναλογικα παντα με το μισθο του,ειναι λογικο αυτος να αναζητησει την εξοικονομηση εστω και λιγων χρηματων μην παιρνωντας αποδειξη!ποσο μαλλον οταν το κρατος εχει απαξιωσει τις αποδειξεις!γιατι στο βελγιο υποθετω, οπως και σε καθε αλλη σοβαρη χωρα οι αποδειξεις στο τελος αποτελουν εξοδο και εκπιπτουν!
οι βασεις μπαινουν παντα απο το κρατος!
Συμφωνώ και είμαι ένας από αυτούς. Τα έσοδά μου είναι απολύτως γνωστά στο κράτος και δεν φοροδιαφεύγω ούτε ένα ευρώ. Και δυστυχώς όπου μπορώ, δεν ζητώ απόδειξη γιατί το άμεσο οικονομικό όφελος για μένα είναι μεγάλο, εφ' όσον είναι απαξιωμένες οι αποδείξεις από το κράτος.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 28-12-2009, 20:26
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: Ενας αγανακτησμενος πολιτης.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Κώστα, σήμερα ήμουν σε μια κοινωνική συνάντηση και αυτό που άκουσα από νεαρό άτομο ηλικίας περίπου 35 ετών ξέρεις τι ήταν; ''Ο τόπος θέλει μία χούντα για να καθαρίσει και να στήσει όλα τα λαμόγια στο σκαμνί'' Εφριξα γιατί για την ηλικία του δεν πρέπει να είχε γνωρίσει κάτι αντίστοιχο. Σκέψου απαγοήτευση από το Σύστημα.
Το εχω ακουσει κι εγω κι αλλα χειροτερα.Και δεν ειναι ο μονος...πιστευω ενα
μεγαλο ποσοστο του Ελληνικου λαου σημερα ειναι απογοητευμενο...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ενας ασυνηθιστος μηχανοβιος!!! georgekostas Αστεία Video 10 11-11-2009 11:03
Ενας Installer με τα όλα του. Panos_Gr Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 8 28-10-2009 13:33
Ενας μικρος...παππους! georgekostas Ανέκδοτα 14 19-10-2009 16:09
Ενας καινουργιος... Michalis Καλώς ήλθατε 19 13-10-2009 12:18
Ενας μικρος παραδεισος... georgekostas Διάφορα 14 03-07-2009 15:11


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:16.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!