GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 09-08-2012, 14:11
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Η νέα πολιορκία του Μεσολογγίου........

Επεισόδια σημειώθηκαν έξω από τα δικαστήρια Μεσολογγίου κατά την προσαγωγή των τεσσάρων Ρομά που κατηγορούνται ότι άνοιξαν πυρ και τραυμάτισαν κατοίκους του Αιτωλικού την περασμένη Παρασκευή.
Με σύμφωνη γνώμη ανακριτή και εισαγγελέα και οι τέσσερις κατηγορούμενοι κρίθηκαν προφυλακιστέοι.
Νωρίτερα, στο σημείο συγκεντρώθηκε ομάδα κατοίκων του Αιτωλικού με μέλη της Χρυσής Αυγής οι οποίοι βρέθηκαν αντιμέτωπη με ομάδα Ρομά που ήταν στα δικαστήρια για να συμπαρασταθούν στους ομοφύλους τους.
Αποτέλεσμα ήταν να ανάψουν τα αίματα και να ξεσπάσουν επεισόδια, ενώ δεν έλειψε και η χρήση χημικών από την αστυνομία.
Από τα επεισόδια τραυματίστηκε, σύμφωνα με πληροφορίες, ο οπερατέρ τοπικού τηλεοπτικού καναλιού ο οποίος και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Μεσολογγίου για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

απο την μια οι Ρομα και απο την αλλη οι καινουργιες ομαδες καταστολης της βιας.......οι χρυσαυγιτες
και μετα μιλαμε για κρατος-αστυνομια-νομους.....
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 09-08-2012, 14:20
grey Ο/Η grey βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: alimos
Μoto: bmw1200gs
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή Απάντηση: Η νέα πολιορκία του Μεσολογγίου........

Αδερφέ όταν οι πολιτικοί έχουν από 10 εως 30 σωματοφύλακες, τι να σου κάνουν και οι μπ..... εεεε αστυφύλακες θέλω να πω. Όχι πως τους υποστηρίζω αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
Άκουσα οτι ο Χρυσοχοϊδης έχει ΜΟΝΙΜΑ 24 σωματοφύλακες. Όχι από ιδιωτική εταιρία αλλά από αυτούς που πληρώνεις εσύ και εγώ. Επίσης πάλι χωρίς να είμαι σίγουρος, αστυνομική φρουρά έχει η ΚΥΡΙΑ Στάη και ο ΚΥΡΙΟΣ Χατζηνικολάου. Αληθεύουν ;;;;
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 09-08-2012, 14:20
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Η νέα πολιορκία του Μεσολογγίου........

Δεν έχω Προσωπικά τπτ με τη συγκεκριμένη φυλή. Αν ζούσες όμως στα χωριά μου θα καταλάβαινες τους φιλήσυχους κατοίκους.
Έχουν ρημάξει από περιβόλια μέχρι σπίτια.
Μην είστε λοιπόν από την ασφάλεια της πρωτεύουσας τόσο πολλή ανθρωπιστές.
Και οι υπόλοιποι Έλληνες είμαστε και Χριστιανοί Ορθόδοξοι και υπηρετήσαμε την Πατρίδα…………………
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 09-08-2012, 14:29
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Η νέα πολιορκία του Μεσολογγίου........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από grey Εμφάνιση μηνυμάτων
Αδερφέ όταν οι πολιτικοί έχουν από 10 εως 30 σωματοφύλακες, τι να σου κάνουν και οι μπ..... εεεε αστυφύλακες θέλω να πω. Όχι πως τους υποστηρίζω αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
Άκουσα οτι ο Χρυσοχοϊδης έχει ΜΟΝΙΜΑ 24 σωματοφύλακες. Όχι από ιδιωτική εταιρία αλλά από αυτούς που πληρώνεις εσύ και εγώ. Επίσης πάλι χωρίς να είμαι σίγουρος, αστυνομική φρουρά έχει η ΚΥΡΙΑ Στάη και ο ΚΥΡΙΟΣ Χατζηνικολάου. Αληθεύουν ;;;;

Ο Κύριος που αναφέρετε χρησιμοποιεί για την προσωπική του ασφάλεια 32 Αστυνομικούς. 6 Δ/Υ στο πολιτικό του γραφείο. 8 Δ/Υ αποσπασμένους από διάφορες ΔΕΚΟ στο γραφείο του στη Βουλή. Επίσης 3 οδηγούς από κρατικές υπηρεσίες.
49 άτομα που πληρώνονται από το Δημόσιο είναι στην υπηρεσία του αναφερομένου. Και είναι μόνο Βουλευτής. Η δικαιολογία είναι ότι σαν πρώην Δημοσίας Τάξεως έχει εχθρούς.
Από 4 αστυνομικούς έχουν οι υπόλοιποι που αναφέρεις.
Διασταύρωσε το αυτό και θα εκπλαγείς δυσάρεστα. 8.500 Αστυνομικοί και υπάλληλοι είναι στην υπηρεσία ασφάλειας υψηλών προσώπων………………………
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 09-08-2012, 14:43
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Η νέα πολιορκία του Μεσολογγίου........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχω Προσωπικά τπτ με τη συγκεκριμένη φυλή. Αν ζούσες όμως στα χωριά μου θα καταλάβαινες τους φιλήσυχους κατοίκους.
Έχουν ρημάξει από περιβόλια μέχρι σπίτια.
Μην είστε λοιπόν από την ασφάλεια της πρωτεύουσας τόσο πολλή ανθρωπιστές.
Και οι υπόλοιποι Έλληνες είμαστε και Χριστιανοί Ορθόδοξοι και υπηρετήσαμε την Πατρίδα…………………

Σου αρεσει η εικόνα της χρυσής αυγής;;;;
Έχουν αντικαταστήσει την αστυνομία......και καταδικάζουν πριν τους δικαστες
Οι ρομα κάνουν ότι κάνουν, επειδη κάποιοι τους αφήνουν......η χρυσή αυγή, είναι καινούργιο φρούτο....
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 09-08-2012, 14:53
pale Ο/Η pale βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: PERISTERI
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 146
Προεπιλογή Απάντηση: Η νέα πολιορκία του Μεσολογγίου........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Κύριος που αναφέρετε χρησιμοποιεί για την προσωπική του ασφάλεια 32 Αστυνομικούς. 6 Δ/Υ στο πολιτικό του γραφείο. 8 Δ/Υ αποσπασμένους από διάφορες ΔΕΚΟ στο γραφείο του στη Βουλή. Επίσης 3 οδηγούς από κρατικές υπηρεσίες.
49 άτομα που πληρώνονται από το Δημόσιο είναι στην υπηρεσία του αναφερομένου. Και είναι μόνο Βουλευτής. Η δικαιολογία είναι ότι σαν πρώην Δημοσίας Τάξεως έχει εχθρούς.
Από 4 αστυνομικούς έχουν οι υπόλοιποι που αναφέρεις.
Διασταύρωσε το αυτό και θα εκπλαγείς δυσάρεστα. 8.500 Αστυνομικοί και υπάλληλοι είναι στην υπηρεσία ασφάλειας υψηλών προσώπων………………………
49 άτομα ;;;;;;;;;;;;;;
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 09-08-2012, 15:00
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Η νέα πολιορκία του Μεσολογγίου........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σου αρεσει η εικόνα της χρυσής αυγής;;;;
Έχουν αντικαταστήσει την αστυνομία......και καταδικάζουν πριν τους δικαστες
Οι ρομα κάνουν ότι κάνουν, επειδη κάποιοι τους αφήνουν......η χρυσή αυγή, είναι καινούργιο φρούτο....

Κώστα δέν είμαι στα κέντρα εξουσίας.
Και βέβαια δέν μου αρέσει αυτή η εικόνα.
Για να είμαι ειλικρινής όμως με εξηπηρετεί και τους ευχαριστώ .
Η Αστυνομία απο τα χωριά μας είναι άφαντη. Ότι πρόβλημμα έχουμε τώρα πια απευθυνόμαστε στον τοπικό εκπρόσωπο της Χ.Α.
Κάποια στιγμή η χώρα θα το πληρώσει πολλή ακριβά αυτό.
Θα κάνουν μεγαλύτερη ζημιά απο τα Κουμούνια.......................................
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 09-08-2012, 15:13
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: Η νέα πολιορκία του Μεσολογγίου........

Για να μην πλυτουμε με τα κλασικα γνωστους αγνωστους και τα λοιπα τωρα ειναι η χρυση αυγη αυριο οι Ρομα μεθαυριο καποιοι αλλοι ολαν αυτα ειναι για να ασχολουμαστε με ολα τα αλλα εκτος απο τα πραγματικα μας προβληματα..
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 09-08-2012, 15:35
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Η νέα πολιορκία του Μεσολογγίου........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από SenseiG Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μην πλυτουμε με τα κλασικα γνωστους αγνωστους και τα λοιπα τωρα ειναι η χρυση αυγη αυριο οι Ρομα μεθαυριο καποιοι αλλοι ολαν αυτα ειναι για να ασχολουμαστε με ολα τα αλλα εκτος απο τα πραγματικα μας προβληματα..

Και αυτή είναι μια άποψη.
Εδώ όμως στην επαρχία Γιώργο ο κόσμος έχει με αυτούς έντονο πρόβλημα επιβίωσης.
Πέφτουν σε μποστάνι με φορτηγό και το καταστρέφουν σε 15 λεπτά. Ολόκληρη οικογένεια.
Μέχρι τη μπουγάδα θα δεις ότι λείπει. Σταματήσαμε χθες συγκεκριμένα φορτηγό με παλιοσίδερα και βρήκαμε ολόκληρη τη μπουγάδα και χωρίς να έχει στεγνώσει. Την άπλωσε η νοικοκυρά και πήγε στο χωράφι.
Έχουν ρημάξει τα αντλιοστάσια διότι κλέβουν τους Μετασχηματιστές για τον χαλκό. Για την αντικατάσταση θα περάσει τουλάχιστον ένας χρόνος.
Τα χωράφια τον ανθρώπων τι θα γίνουν.
Και όπως έγραψα παραπάνω. Η αστυνομία απλά δεν υπάρχει.........................

Reply With Quote
  #10  
Παλιό 09-08-2012, 15:38
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Η νέα πολιορκία του Μεσολογγίου........

Μιά χαρά το έστησαν το κόλπο ΑΓΠ, κινέζος, ΚΚ ο Β, ΓΑΠ και τώρα ΑΣ,
όλοι εναντίον όλων..... κι ανθίζουν όλα τα λουλούδια....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:46.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!