GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 29-07-2013, 17:32
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Ερχονται να μας τα παρουν ολα οι ξενοι........
''Παμε πολεμο?'' λοιπον οπως ελεγε και ο γκει της παρεας στο ''Σειρηνες στο αιγαιο''????
''Δεν το κουνάω απ' επαέ αν δε μου πέψουνε τ' απολυτήριο απ' το τάγμα''' του απαντησε ο Σταυρακομαθιακάκης απο την ιδια ταινια.............
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 29-07-2013, 18:32
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Γιωργο,
γιατι ενω τα τρωγανε καποιοι (και σιγουρα καποιοι τα τρωνε ακομα ειδικα οι 300οι της βουλης και το συναφι τους) να πρεπει ολοι μαζι να τα φαγαμε...???

Σε αυτο ειναι το μονο (για την ωρα) που διαφωνω μαζι σου...

Ολοι Οσοι φαγανε να πληρωσουν...
εγω και καποιοι (λιγοι πρεπει να ειμαστε τελικα) που δεν γλυψαμε ουτε κοκκαλακι γιατι να πληρωνουμε ακομα περισσοτερα και να ακουμε συνεχως και απο πανω οτι τα φαγαμε με τους υπολοιπους...???
Ξερεις ποσο μαμακας νιωθω...που
1. δεν εφαγα ενω "ολοι" τρωγανε...
2. Γιατι μου την λενε και απο πανω...
3. Γιατι Πληρωνω καθε μηνα και περισσοτερα και περνω ακομα λιγοτερα απο τις ετσι και αλλιως λιγες παροχες του κρατους προς τον πολιτη (ανταποδοτικοτητα φορων)...
4. Γιατι οι μεγαλοι συνεχιζουν να τρωνε και να ηθικολογουν στην πλατη μου...

Κατι σαν το ανεκδοτο με την διαφορα της Π@υτανας και της Κ@ριολας...
η πρωτη πηδιεται με ολους...ενω η δευτερη με ολους πλην εμου...

Last edited by asotosios; 29-07-2013 at 18:34.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 29-07-2013, 23:20
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Οποίος δε εχει χιούμορ ας φυτέψει λίγο θέλω να δώ αν λέτε τα ίδια κατα Οκτώβριο μερια και οσο για τους πολυ διαβασμένους ας ψάξουν για το τέλος ενός success story που πολυ σύντομα θα μας πλάκωσει όλους μας....χαιρετίσματα και στους Ισπανούς συν αγωνιστές λαμόγια και εκείνους όπως οι Ιταλοί και οι Πορτογάλοι και όσους πιστεύουν οτι την κρίση την δημιούργησαν οι 0,4% της ευρωπαϊκής οικονομίας ,το μυρμυγκι και τον ελέφαντα μου θύμισε

Last edited by AKIS_21; 29-07-2013 at 23:26.
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 30-07-2013, 15:17
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιωργο,
γιατι ενω τα τρωγανε καποιοι (και σιγουρα καποιοι τα τρωνε ακομα ειδικα οι 300οι της βουλης και το συναφι τους) να πρεπει ολοι μαζι να τα φαγαμε...???

Σε αυτο ειναι το μονο (για την ωρα) που διαφωνω μαζι σου...

Ολοι Οσοι φαγανε να πληρωσουν...
εγω και καποιοι (λιγοι πρεπει να ειμαστε τελικα) που δεν γλυψαμε ουτε κοκκαλακι γιατι να πληρωνουμε ακομα περισσοτερα και να ακουμε συνεχως και απο πανω οτι τα φαγαμε με τους υπολοιπους...???
Ξερεις ποσο μαμακας νιωθω...που
1. δεν εφαγα ενω "ολοι" τρωγανε...
2. Γιατι μου την λενε και απο πανω...
3. Γιατι Πληρωνω καθε μηνα και περισσοτερα και περνω ακομα λιγοτερα απο τις ετσι και αλλιως λιγες παροχες του κρατους προς τον πολιτη (ανταποδοτικοτητα φορων)...
4. Γιατι οι μεγαλοι συνεχιζουν να τρωνε και να ηθικολογουν στην πλατη μου...

Κατι σαν το ανεκδοτο με την διαφορα της Π@υτανας και της Κ@ριολας...
η πρωτη πηδιεται με ολους...ενω η δευτερη με ολους πλην εμου...

Ευγενιε,

Το εχω ξαναπει και γραψει, θεωρω οτι
  • οσοι Ελληνες πολιτες ψωνισαν κατι, μετακινηθηκαν με ταξι, ταξιδεψαν με οποιοδηποτε μεσο κ.λ.π. και δεν πηραν αποδειξη μια, δυο, τρεις.....1013 φορες ειναι συνενοχοι στην κριση και συμμετεχουν στο ''ολοι μαζι τα φαγαμε''. Ο καθενας στο ποσοστο του ναι, αλλα αυτο δεν απαλασσει κανεναν μας απο την ευθυνη. Δεν μπορεις να το αρνεισαι αυτο.
  • ολες οι αυξησεις που δοθηκαν σε Δ.Υ., σε συνταξεις, σε παροχες, σε εφευρεσεις επιδοματων, σε αγροτικες επιδοτησεις, σε, σε,........μακρυς ο καταλογος, οι δεκτες αυτων ειναι συμμετοχοι στο ''ολοι μαζι τα φαγαμε''
  • οι πολιτικοι που ''μιζωθηκαν'' αυξανοντας το κοστος της παροχης/κατασκευης/αγορας ειναι συμμετοχοι στο ''ολοι μαζι τα φαγαμε''
  • Ολοι εμεις που ψηφιζαμε πολιτικη και πολιτικους με κριτηρια το βολεμα μας ¨η ποιος θα δωσει τα περισσοτερα ειμαστε συμμετοχοι στο ''ολοι μαζι τα φαγαμε''

απο αυτην την οπτικη λοιπον, την δικη μου οπτικη, ολοι ΜΑΣ πρεπει να πληρωσουμε και πληρωνουμε.
Απαιτησαμε να παρουμε αυτο που δεν μπορουσαμε...μεσω δανειων...δεν επρεπε διοτι δεν μπορουσαμε να τα δωσουμε πισω. Οχι ο καθενας προσωπικα, αλλα ο καθενας σαν μερος του κρατους και της κοινωνιας δημιουργησε ενα χρεος το οποιο ολοι μαζι το φτασαμε εκει που ειναι σημερα.
Νομιζεις Ευγενιε οτι ενας Δ.Υ. των ΔΕΚΟ που επαιρνε 5-7000 μισθο μηνιαιως εναι αμετοχος στην χρεωκοπια της Ελλαδας?
Νομιζεις οτι ο Ι.Υ. των 720ε,1000Ε, 1500Ε....3000ε, ο οποΙος δανειζοταν για να παρει σπιτι, αυτοκινητο, iPHONE......ειναι αμετοχος στην χρεωκοπια της Ελλαδος?
Εσυ κι εγω που παιρναμε αποδειξη ακομη και απο τον πλανοδιο με τα καστανα στην Αθηνα κα ειμασταν τυπικοι σε ολα γιατι να ειμαστε υπολογοι στην χρεωκοπια της χωρας και να πληρωνουμε τα μαλια της κεφαλης μας σε φορους?
Διοτι πολυ απλα ειμαστε ΚΙ ΕΜΕΙΣ μελη της ΙΔΙΑΣ χρεωκοπημενης κοινωνιας οπως και αυτοι που την χρεωκοπησαν. Δεν μπορουμε να αποτελεσουμε εξαιρεση δυστυχως μεν αλλα δικαιως δε!! Το δυστυχως το καταλαβαινεις, το δικαιως - για το οποιο φανταζομαι δεν το καταλαβαινεις - διοτι σαν αναποσπαστα μελη αυτης της διεφθαρμενης κοινωνιας εχουμε κι εμεις την ευθυνη μας.....ψηφιζαμε Ευγενιε, ψηφιζαμε για ιδιον οφελος οτι ΔΕΝ επρεπε να ψηφισουμε δινοντας του δυναμη και ισχυ να κανει αυτο που βιωνουμε σημερα.

Και γιατι σημερα συνεχιζουμε να ψηφιζουμε τους ιδιους που μας εφεραν εδω? διοτι, αν κατσεις να αναλογιστεις τι πραγματικα μπορουμε κι εχουμε στην διαθεση μας να ψηφισουμε θα διαπιστωσεις οτι δεν υπαρχει τιποτε αλλο!!!!!!!!
Υπαρχει καποιο καινουριο κομμα με καποιον ηγετη να μας παρει τα μυαλα? ΟΧΙ!!!
Υπαρχουν μονο τα παλια........
Κατι κοματα τα οποια θεωρουνται νεα προοδευτικα και ταζουν την μανα τους και τον πατερα τους απλα δεν μπορουν να αντιμετωπιστουν με σοβαροτητα για λογους που εχω εξηγησει πολλακις. Δεν μπορει να ταζουν αυξησεις μισθων και συνταξεων, επαναπροσληψεις και ποσα αλλα σε μια χωρα χρεωκοπημενη.....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.

Ετσι ψηφιζουμε τους παλιους οι οποιοι μας εβαλαν εδω για χαριν τους αλλα και για χαρη μας μην το ξεχναμε αυτο, και απο τους οποιους ελπιζοΥμε -εγω τουλαχιστον - οτι εβαλαν μυαλο και δεν θα ξανακανουν τα λαθη του παρελθοντος.
Πραγματικα ελπιζω Ευγενιε να ελαφρωσει το δημοσιο απο Δ.Υ. που δεν χρειαζεται, να κλεισουν ΟΛΟΙ οι αχρηστοι οργανισμοι, να ιδιωτικοποιηθει οτι μπορει να ιδιωτικοποιηθει μπας και δουλεψει καλυτερα και με κερδη αντι να δανειζομαστε σαν χωρα για να λειτουργησουμε π.χ ο ΟΣΕ κ.λ.π. Καταλαβαινεις τι γινοτανε? το κρατος δανειζοτανε για να συντηρει ΟΣΕ, 2004 και αλλους χιλιους τοσους οργανισμους, ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ.........ΔΕΝ ΠΑΡΗΓΑΓΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ Π.Χ ΤΟΝ οσε αλλα ΔΑΝΕΙΖΟΤΑΝΕ!!!!!
Σκεψου το αυτο Ευγενιε και μην τα ριχνεις ολα στους πολιτικους οι οποιοι ναι μεν εφαγαν αλλα εκαναν και αυτο που θελαμε εμεις για να ειναι αρεστοι σε εμας, να επανεκλεγουν για να ξαναφανε και να μας ξαναμοιρασουν χρημα κ.ο.κ.......ΚΑΙ ΟΛΟΙ καθε 4 χρονια ηταν ευτυχισμενοι....μεχρι χτες!!

Καλη η π@υτανα και η καριολ@ αλαλ και ο νταβας δεν παει πισω.........


Last edited by GeorgeP; 30-07-2013 at 15:21.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!