GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #171  
Παλιό 15-02-2012, 08:58
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Κώστα οι προσαγωγές είναι 92 αλλά κατηγορίες υπάρχουν για τους 79 που συνελήφθηκαν.
Αυτοί θα πάνε (πήγαν ήδη) στον εισαγγελέα και ανάλογα τις πράξεις που τους αποδίδονται, θα δικαστούν. Δεν μπορώ να προδικάσω και προβλέψω τις αποφάσεις δικαστών και εν συνεχεία εφετών για τις τελικές ποινές και μάλιστα πόσοι και ποιοι θα τις εκτίσουν. Δηλαδή εάν κάποιος δικάζεται για πρώτη φορά και οι κατηγορίες είναι βαθμού πλημμελήματος συνήθως παίρνει 3ετη αναστολή… άρα 3 πουλάκια κάθονται…. Στα κακουργήματα ???? είδωμεν…
http://www.defencenet.gr/defence/ind...242&Itemid=139
Θοδωρή...

Απ´ τη μία πόρτα τους βάζουν κι απ´ την άλλη τους βγάζουν...

Γιατί αναστολή τα ####παίδια ρε συ...;;; Στη μπουζού κατευθείαν με minimum ποινή 3 μήνες χωρίς αναστολή άμεσα εκτελεστή...

Δε θέλω πολύ... 3 μηνάκια μέσα.... ίσα να τους κάνουν "άντρες"... να σου πω εγώ μετά αν θα ξανακάνουν τίποτα...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
Reply With Quote
  #172  
Παλιό 15-02-2012, 09:49
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: ελληνικη; αστυνομία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων


Όπως λες αλλιώς τα λένε οι πονηροί θεωρητικοί των κινημάτων και αλλιώς εφαρμόζονται … αυτοί που αυτοαποκαλούνται αναρχικοί και αντιεξουσιαστές ανακοινώνουν ότι έχουν σαν σκοπό την καταστροφή θεσμών, αρχών και κράτους. Για τον σκοπό αυτό χρησιμοποιούν τακτικές ανταρτοπόλεμου προκαλώντας κάθε είδους καταστροφή.


Με λίγα λόγια θα έπρεπε να τα είχατε <<λιώσει>> επί τόπου και όχι να αναζητάς ασφαλίτες ανάμεσα στους διαδηλωτές για να τους συλλάβουν.

Όπως ακριβώς έγινε το 2008 σε επαρχιακές πόλεις που η αστυνομία κρατούσε <<παθητική στάση>> με εντολές του ξεφτιλισμένου υπουργού.
Π.χ. στην Κόρινθο οι πολίτες με επικεφαλής τον δήμαρχο (που τραυματίστηκε ελαφρά) τους διέλυσαν παρότι ήταν πάνω από 200, με λίγες σχετικά καταστροφές. Στο Λουτράκι δεν τόλμησαν να πατήσουν καθώς είχε βγει <<υπόγεια>> ανακοίνωση ότι εάν εμφανιστούν δεν θα ζήσουν.
Από φίλους έχω μάθει ότι παρόμοια ήταν η στάση κατοίκων και κυρίως μαγαζατόρων και σε άλλες πόλεις.
Εκεί δηλαδή που υπερασπίζεται ο κάθε ένας την περιουσία του, μάχεται. Όταν καίγεται κάποιου άλλου, είναι απλά θέαμα….
Στο περιστατικό τώρα, σοβαρά λές οτι 5 μαλακοτσόγλανοι που κινούνταν με τον κόσμο κάνουν πλιάτσικο και καταστροφές και καθόσαστε και τους κοιτούσατε??? Ωραίο το θέαμα ??? !!![/SIZE]φιλε σε αυτο εχεις δικιο,εχεις καπου κ αδικο..:ναι θα ηταν σωστο να τους γ@μουσε ο κοσμος,δε νομιζω ομως οτι εχουν αρκετοι το σθενος,να το σκεφτουν κ να αποφασισουν μεσα σε λιγα δευτερολεπτα ολοι μαζι,χωρις καποια προσυννενοηση-κ οχι αυθορμητα-κ ειδικα οταν δεν προκειται για το..δικο τους μαγαζι.Κ κανεις δεν το διακινδυνευει απο μονος του..Καλος ο charls bronson αλλα στα εργα..!Ακομα καλυτερος στην πραγματικοτητα βεβαια,αλλα ειχε κ εναν `willie` μαζι του...Τωρα οσο αφορα τους ασφαλιτες,γιατι οχι..?Αυτη δεν ειναι κ η δουλεια τους..?Αντι να σταμπαρουν τον κοσμακη,γιατι να μην σταμπαρουν αυτους..?
Reply With Quote
  #173  
Παλιό 15-02-2012, 22:36
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ελληνικη; αστυνομία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο περιστατικό τώρα, σοβαρά λές οτι 5 μαλακοτσόγλανοι που κινούνταν με τον κόσμο κάνουν πλιάτσικο και καταστροφές και καθόσαστε και τους κοιτούσατε??? Ωραίο το θέαμα ??? !!![/SIZE]φιλε σε αυτο εχεις δικιο,εχεις καπου κ αδικο..:ναι θα ηταν σωστο να τους γ@μουσε ο κοσμος,δε νομιζω ομως οτι εχουν αρκετοι το σθενος,να το σκεφτουν κ να αποφασισουν μεσα σε λιγα δευτερολεπτα ολοι μαζι,χωρις καποια προσυννενοηση-κ οχι αυθορμητα-κ ειδικα οταν δεν προκειται για το..δικο τους μαγαζι.Κ κανεις δεν το διακινδυνευει απο μονος του..Καλος ο charls bronson αλλα στα εργα..!Ακομα καλυτερος στην πραγματικοτητα βεβαια,αλλα ειχε κ εναν `willie` μαζι του...Τωρα οσο αφορα τους ασφαλιτες,γιατι οχι..?Αυτη δεν ειναι κ η δουλεια τους..?Αντι να σταμπαρουν τον κοσμακη,γιατι να μην σταμπαρουν αυτους..?
Φιλέ με το <<να οργανωθούμε παιδιά>> εκείνη την στιγμή, δεν γίνεται δουλεία. Ορμάς τους αιφνιδιάζεις και όσες ρίξεις και όσες φας.
Εάν σε δουν να <<μπαίνεις>> θα έρθουν κι άλλοι. Χρόνος υπήρχε όπως λες αρχικά
…δεν ήταν θέμα δευτερολέπτων. <<Δεν έχουν αρκετοί το σθένος>> … Δεν χρειάζονται αρκετοί, ΕΝΑΣ να ξεκινήσει. Ούτε ένας δεν υπήρξε ?…


<<Φιλε Tεοss τα τυπακια ηταν μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου-δηλλαδη 4-5...δεν αποκολληθηκαν απο αλλο μεγαλυτερο σχηματισμο βανδαλων,ηταν μεσα στον κοσμο,βγηκαν απο τον κόσμο…..
….εσπασαν τις βιτρινες μπηκαν μεσα πεταγαν τα ρουχα εξω απο το μαγαζι,κ στο τελος του εβαλαν φωτια..Ολα αυτα οπως ειπα εγιναν σε πεντε λεπτα κ εντελως ηρεμα...>>

Βέβαια φταίει ο ασφαλίτης…. Όταν είναι μέσα στην πορεία :<<ουουου ρουφιάνε>>, τρώει και ξύλο εάν τον καταλάβουν(εδώ τρώνε ξύλο άσχετοι που τους περνάμε για ασφαλίτες…), δεν είναι μέσα :<<ουουου δεν κάνει την δουλεία του>>…
?????
Reply With Quote
  #174  
Παλιό 15-02-2012, 22:57
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: ελληνικη; αστυνομία

στο πληκτρολογιο ευκολο ειναι φιλε...δοκιμασε το καμια φορα κ αν ειναι πες μου κ εμενα τι εγινε...(ελα,εδω πλακα κανω,μη παρεξηγιεσαι..)γιατι εγω δεν ειμαι της νοοτροπιας να ορμηξω απο μονος μου σε 5 ατομα κ οτι γινει η οσες ριξω η οσες φαω-μαλλον θα φαω παρα θα ριξω,να ηταν ενας,αντε δυο,παει στο καλο-αν δεν υπαρχει φιλε καποιο σχεδιο,θα εισαι μονος σου κ δεν προκειται να σε βοηθησει κανεις.Να ηταν σε μια αλλη φαση να πεις οτι σου πειραζαν το αμαξι η το μηχανακι εκει ναι,να κανεις οτι μπορεις..αλλα να το διακυνδυνευσω να παω στο νοσοκομειο,για καποια `επωνυμα`ρουχα η για μια βιτρινα(που δεν ειναι κ δικα μου στο κατω-κατω..),χλωμο το κοβω..Δεν ειμαι charls bronson,αν κ αυτος στο `νομιμη αμυνα`δεν ηταν μονος του,ειχε ενα σχεδιο,ναι..?οι ασφαλιτες φιλε,δεν ειπα αν φταινε η οχι,εγω πιστευω οτι ειναι κ μερος της δουλειας τους αυτο,τωρα αν τους βρισκει ο κοσμος κ τις τρωνε,ε,αυτα ειναι λογω..`προτερου εντιμου βιου`,αν εκαναν την δουλεια τους οπως πρεπει,αντι να σταμπαρουν τον κοσμακη κ οχι τους βανδαλους,τι να πω..μαλλον πληρωνουν..τα σπασμενα..

Last edited by stukas; 15-02-2012 at 22:59.
Reply With Quote
  #175  
Παλιό 15-02-2012, 23:57
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ελληνικη; αστυνομία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
στο πληκτρολογιο ευκολο ειναι φιλε...δοκιμασε το καμια φορα κ αν ειναι πες μου κ εμενα τι εγινε.....

Το έχω δοκιμάσει….
..βέβαια πήγαινα με γνώση του τι και πως θα δράσω.
καθως και αρκετοί φίλοι μου… και σε πολύ ποιο επικίνδυνο περιβάλλον. π.χ. ένας φίλος (στρατιωτικός στο επάγγελμα) μπήκε μέσα σε ομάδα με αναρχοτσογλάνια, κόζαρε τον <<καθοδηγητή>> και όταν βρήκε ευκαιρία του κατέβασε την μούρη και εξαφανίστηκε…. Άσε θα μπορούσα να έγραφα όλη νύχτα για τέτοια σκηνικά… Δεν μιλώ <<θεωρητικά>>.
Reply With Quote
  #176  
Παλιό 16-02-2012, 00:27
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: ελληνικη; αστυνομία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Το έχω δοκιμάσει….
..βέβαια πήγαινα με γνώση του τι και πως θα δράσω.
καθως και αρκετοί φίλοι μου… και σε πολύ ποιο επικίνδυνο περιβάλλον. π.χ. ένας φίλος (στρατιωτικός στο επάγγελμα) μπήκε μέσα σε ομάδα με αναρχοτσογλάνια, κόζαρε τον <<καθοδηγητή>> και όταν βρήκε ευκαιρία του κατέβασε την μούρη και εξαφανίστηκε…. Άσε θα μπορούσα να έγραφα όλη νύχτα για τέτοια σκηνικά… Δεν μιλώ <<θεωρητικά>>.
αν εκαναν κατι(εκαψαν,εσπασαν),οκ παω πασο,μπραβο του για το θαρρος του,δεν ειναι ομως αναρχικοι απο τη στιγμη που καινε κ σπανε,απλως βανδαλοι..εγω παλι δεν μπορω να γραψω κ πολλα για τετοιου ειδους θεματα,να φανταστεις ηταν μολις η δευτερη η τριτη φορα που πηγα σε διαδηλωση κ ειμαι του γνωμικου οτι σε τετοιες καταστασεις δεν αξιζει να σχοληθεις-πχ να πλακωνομαι στο ξυλο με το καθε τσογλανι-ασε που του φευγατου η μανα δεν εκλαψε ποτε..!
Reply With Quote
  #177  
Παλιό 16-02-2012, 05:31
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ελληνικη; αστυνομία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
αν εκαναν κατι(εκαψαν,εσπασαν),οκ παω πασο,μπραβο του για το θαρρος του,δεν ειναι ομως αναρχικοι απο τη στιγμη που καινε κ σπανε,απλως βανδαλοι..
...
Φιλέ, οι αυτοαποκαλούμενοι αναρχικοί - αντιεξουσιαστές δεν είναι μόνο βάνδαλοι αλλά κι άλλα …






Το βίντεο απαντά και στον Κώστα.
Η φυλακή δεν τους επηρεάζει και χαλασμένοι βόμβες βάζουν…


(Στο βίντεο εμφανίζεται και η αφεντιά μου!!!)
Reply With Quote
  #178  
Παλιό 16-02-2012, 07:30
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ελληνικη; αστυνομία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
αν εκαναν κατι(εκαψαν,εσπασαν),οκ παω πασο,μπραβο του για το θαρρος του,δεν ειναι ομως αναρχικοι απο τη στιγμη που καινε κ σπανε,απλως βανδαλοι..εγω παλι δεν μπορω να γραψω κ πολλα για τετοιου ειδους θεματα,να φανταστεις ηταν μολις η δευτερη η τριτη φορα που πηγα σε διαδηλωση κ ειμαι του γνωμικου οτι σε τετοιες καταστασεις δεν αξιζει να σχοληθεις-πχ να πλακωνομαι στο ξυλο με το καθε τσογλανι-ασε που του φευγατου η μανα δεν εκλαψε ποτε..!
Ο σκοπός του ανθρώπων που διαδήλωναν ειρηνικά,επειδή είναι άνεργοι και έχουν οικονομικά προβλήματα, δεν είναι να πλακώνεται στο ξύλο ,με παρά κρατικές ομαδες.....
Δεν γνωρίζω αν στο μέλλον, αλλάξουν τα πράγματα......
Reply With Quote
  #179  
Παλιό 16-02-2012, 09:19
jimm Ο/Η jimm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-αθηνα
Μoto: KAWASAKI-Versys
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή Απάντηση: ελληνικη; αστυνομία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από z_atomic Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι μπάτσοι δικαιολόγησαν και σήμερα το τρίπτυχο που τους ακολουθεί........συγκεκριμένα στη Μητροπόλεως έκαναν έφοδο από την πίσω πλευρά του πλήθους, στο οποίο πλήθος υπήρχε μεγάλο ποσοστό οικογενειών και ηπερήλικων, με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί χάος και να κοντεύουν να ποδοπατήσουν τα παιδιά. Να μην σχολιάσω για τα χημικά που έριξαν και τις κροτίδες. Είστε μπ*****οι, προδότες, α****ες, δειλοί και ανθέλληνες.....η κρεμάλα θα περιμένει κ εσάς μην ανησυχείτε...εναλλακτικά μπορούμε να σας κάψουμε ζωντανούς. Είστε ΠΡΟΔΟΤΕΣ όχι της χώρας αλλά των συνανθρώπων σας. Κανένα έλεος από εδώ και στο εξής. Και μην βγει κανένας εξυπνάκιας να πει ότι κάνουν τη δουλειά τους....ούτε εχθρικός στρατός δεν συμπεριφέρεται έτσι........έρχεται η ώρα σας

αυτοι σε χαλασανε τωρα???? ολη η ελλαδα ενα ######### ειναι.......για τους ξεφτιλες τους πολιτικους δε βλεπω να λες τιποτα............μαλλον το ψαρι για εσενα βρωμαει απο την ουρα
Reply With Quote
  #180  
Παλιό 16-02-2012, 13:27
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: ελληνικη; αστυνομία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jimm Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτοι σε χαλασανε τωρα???? ολη η ελλαδα ενα ######### ειναι.......για τους ξεφτιλες τους πολιτικους δε βλεπω να λες τιποτα............μαλλον το ψαρι για εσενα βρωμαει απο την ουρα
και για ποιο λόγο φίλε μου κατεβήκαμε στην διαδήλωση; για να συναντήσουμε τους μπάτσους; για να δώσουμε ραντεβού να ρίξουμε ξύλο; Κατεβήκαμε για να σταματήσουμε τα καθίκια τους πολιτικούς, με ΕΙΡΗΝΙΚΗ ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ

Πρώτα να διαβάζεις όλα τα σχόλια, να αντιλαμβάνεσαι την έννοια του ποστ και μετά βγάλε ότι συμπέρασμα θέλεις....ελεύθερα

Όσο για τις απόψεις μου για τους πολιτικούς μπορείς να τις διαβάζεις σε ποστ που τους αφορούν...το ποστ αυτό δημιουργήθηκε για την συμπεριφορά της αστυνομίας απέναντι σε αυτούς που κατέβηκαν ειρηνικά να διαδηλώσουν εναντίον των πολιτικών και όχι για την άποψή μας για τους πολιτικούς...όποτε θες σου αναλύω επί ώρες για πολιτικούς


Φιλικά
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ο λουκανικος!!!!!!! gsmaniac Ζώα 11 16-12-2011 17:42
Ελληνική πρωτοβουλία για "φρένο" στα πυρηνικά της Τουρκίας SenseiG Ελλάδα 4 22-04-2011 07:59
Μπραβο στην Εθνικη μας για την πρωτη της νικη σε μουντιαλ! nibo Διάφορα 6 17-06-2010 20:45
Εθνική Ελλάδος!!! kostasvar Διάφορα 11 19-11-2009 21:40
Επιτέλους E-Bay και στα Ελληνικά billy_bmw Κόσμος 14 29-04-2009 02:02


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!