GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 12-07-2009, 11:58
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Διάβασα ευλαβικά όλα τα σχόλια και μπορώ να πω ότι ένοιωσα ένα περίεργο συναίσθημα.Νομίζω ότι μοτοσυκλετισμός είναι ελευθερία,ανεξαρτησία και σεβασμός των συνοδηπόρων, ΟΧΙ ρατσισμός.Συμβουλεύουμε και παρατηρούμε τους άλλους εποχούμενους , αλλά δεν καταδικάζουμε δεν βρίζουμε δεν συμπεριφερόμαστε ρατσιστικά.Ο καθένας από εμάς βρέθηκε κατά καιρούς ξεκράνωτος (στα Χανιά το προηγούμενο Σ/Κ είδα 5 GSάκιδες μεταξύ πολλών, ξεκράνωτους) ή και χωρίς όλα τα προστατευτικά , αν μας έβλεπε ο "μοτοεισαγγελέας " που όλοι έχουμε μέσα μας θα έγραφε παρόμοια σχόλια.
Είμαι γκριζομάλης , έχω GS και έχουν δει πολλά τα μάτια μου και έχω κάνει αρκετά σφάλματα 30 χρόνια στους δρόμους με μηχανή.
Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης με κανένα φίλο στο φόρουμ,σέβομαι ότι γράφεται απλά έχω επιφυλάξεις...
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 12-07-2009, 16:03
Alext Ο/Η Alext βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Βριλησσια
Μoto: BMW R1200R
Μηνύματα: 1,033
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Albatros Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασα ευλαβικά όλα τα σχόλια και μπορώ να πω ότι ένοιωσα ένα περίεργο συναίσθημα.Νομίζω ότι μοτοσυκλετισμός είναι ελευθερία,ανεξαρτησία και σεβασμός των συνοδηπόρων, ΟΧΙ ρατσισμός.Συμβουλεύουμε και παρατηρούμε τους άλλους εποχούμενους , αλλά δεν καταδικάζουμε δεν βρίζουμε δεν συμπεριφερόμαστε ρατσιστικά.Ο καθένας από εμάς βρέθηκε κατά καιρούς ξεκράνωτος (στα Χανιά το προηγούμενο Σ/Κ είδα 5 GSάκιδες μεταξύ πολλών, ξεκράνωτους) ή και χωρίς όλα τα προστατευτικά , αν μας έβλεπε ο "μοτοεισαγγελέας " που όλοι έχουμε μέσα μας θα έγραφε παρόμοια σχόλια.
Είμαι γκριζομάλης , έχω GS και έχουν δει πολλά τα μάτια μου και έχω κάνει αρκετά σφάλματα 30 χρόνια στους δρόμους με μηχανή.
Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης με κανένα φίλο στο φόρουμ,σέβομαι ότι γράφεται απλά έχω επιφυλάξεις...
φιλε μου με αυτα τα λιγα λογια τα ειπες ολα
συμφωνω απολυτα μαζι σου και να εισαι σιγουρος οτι και αλλοι σκεφτονται
το ιδιο με εσενα και εχουν τις ιδιες επιφυλαξεις........
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 12-07-2009, 19:23
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

θα μου επιτρέψετε πάντως να συνεχίσω να έχω τις απόψεις μου και τον... ιδιότυπο "ρατσισμό" μου

άλλο λάθος, άλλο βλακεία

άλλη δικαιολογία δίνεις σε αυτόν που πέτυχες στα στενάκια της Καστέλας (επειδή εκεί μένω το παράδειγμα) - αν και το κεφάλι το ίδιο σπάει και εκεί -, άλλο στην Εθνική Οδό

επίσης η "ελευθερία" του άλλου τελειώνει εκεί που αρχίζει η δική μου
ποιος σου είπε ότι επειδή ο άλλος θέλει να είναι ελεύθερος, εγώ θέλω να δω τα μυαλά του στο δρόμο και μετά να πάω σπίτι μου κανονικά;
να χρεώσω μετά στην οικογένεια του την ψυχοθεραπεία; (σκληρό ε;... μα ήθελε την ελευθερία του)
ποιος σου είπε ότι θέλω να πληρώσω (ως φορολογούμενος) τα χαρτζιλίκια του ασθενοφόρου και όλου του συστήματος που θα δουλέψει μετά για γίνει (αν γίνει) αυτός οκ και ο δρόμος όπως ήταν κλπ. κλπ.;

ευχαριστώ που με ξαναδιαβάσετε, είστε ελεύθεροι να διαφωνήσετε φυσικά (εκεί ναι φτάνει η ελευθερία μας)

Last edited by NLS; 12-07-2009 at 19:29.
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 12-07-2009, 20:06
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
θα μου επιτρέψετε πάντως να συνεχίσω να έχω τις απόψεις μου και τον... ιδιότυπο "ρατσισμό" μου

άλλο λάθος, άλλο βλακεία

άλλη δικαιολογία δίνεις σε αυτόν που πέτυχες στα στενάκια της Καστέλας (επειδή εκεί μένω το παράδειγμα) - αν και το κεφάλι το ίδιο σπάει και εκεί -, άλλο στην Εθνική Οδό

επίσης η "ελευθερία" του άλλου τελειώνει εκεί που αρχίζει η δική μου
ποιος σου είπε ότι επειδή ο άλλος θέλει να είναι ελεύθερος, εγώ θέλω να δω τα μυαλά του στο δρόμο και μετά να πάω σπίτι μου κανονικά;
να χρεώσω μετά στην οικογένεια του την ψυχοθεραπεία; (σκληρό ε;... μα ήθελε την ελευθερία του)
ποιος σου είπε ότι θέλω να πληρώσω (ως φορολογούμενος) τα χαρτζιλίκια του ασθενοφόρου και όλου του συστήματος που θα δουλέψει μετά για γίνει (αν γίνει) αυτός οκ και ο δρόμος όπως ήταν κλπ. κλπ.;

ευχαριστώ που με ξαναδιαβάσετε, είστε ελεύθεροι να διαφωνήσετε φυσικά (εκεί ναι φτάνει η ελευθερία μας)
και ποιος μας διασφαλιζει οτι αν ο ηλιθιος χωρις το κρανος συγκρουστει με καποιο εντομο η μπει κατι στα ματια του η οδηγει με μισοκλειστα ματια δε θα πεσει πανω μας!
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 12-07-2009, 20:13
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
και ποιος μας διασφαλιζει οτι αν ο ηλιθιος χωρις το κρανος συγκρουστει με καποιο εντομο η μπει κατι στα ματια του η οδηγει με μισοκλειστα ματια δε θα πεσει πανω μας!

Μπράβο π****α το μυγάκι!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 12-07-2009, 20:18
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο π****α το μυγάκι!!!!!!!!!!!!!!
μυγακι μ αρχ***α!
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 12-07-2009, 22:31
Alext Ο/Η Alext βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Βριλησσια
Μoto: BMW R1200R
Μηνύματα: 1,033
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
επίσης η "ελευθερία" του άλλου τελειώνει εκεί που αρχίζει η δική μου
μεγαλη κουβεντα φιλε
σαφως η ελευθερια του αλλου τελειωνει εκει που αρχιζει η δικη σου
τι γινεται ομως με την βλακεια που ειναι ανικητη και δεν εχει ορια???
μην ξεχνας οτι και ο βλακας τα ιδια λεει για εσενα για εμενα ή για οποιον δεν ειναι το ιδιο βλακας???
αρα ο ιδιος ΜΠΑΤΣΟΣ μπορει να ξυπνησει μεσα του και να κανει συστασεις
σε ολους μας
γι΄αυτο τον λογο προσπαθηστε να χαλιναγωγησετε τις οποιες τετοιες τασεις σας ερχονται και προσπαθηστε να μην περιχαρακωνεστε σε ομαδες και μειονοτητες δημιουργοντας γκετο και τασεις του στυλ εμεις οι σωστοι και οι αλλοι "η μπλεμπα" που μας χαλαει την εικονα απλα οπως ειπε πολυ σωστα και ο Albatros "μοτοσυκλετισμός είναι ελευθερία,ανεξαρτησία και σεβασμός των συνοδηπόρων, ΟΧΙ ρατσισμός.Συμβουλεύουμε και παρατηρούμε τους άλλους εποχούμενους , αλλά δεν καταδικάζουμε δεν βρίζουμε δεν συμπεριφερόμαστε ρατσιστικά."


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
ποιος σου είπε ότι επειδή ο άλλος θέλει να είναι ελεύθερος, εγώ θέλω να δω τα μυαλά του στο δρόμο και μετά να πάω σπίτι μου κανονικά;
να χρεώσω μετά στην οικογένεια του την ψυχοθεραπεία; (σκληρό ε;... μα ήθελε την ελευθερία του)
ποιος σου είπε ότι θέλω να πληρώσω (ως φορολογούμενος) τα χαρτζιλίκια του ασθενοφόρου και όλου του συστήματος που θα δουλέψει μετά για γίνει (αν γίνει) αυτός οκ και ο δρόμος όπως ήταν κλπ. κλπ.;
εχεις απολυτο δικιο για ολα αυτα που αναφερεις αλλα με το ιδιο σκεπτικο
και εγω λοιπον να χρεωσω ολους αυτους τους φορους τους εκτακτους που μου ηλθαν να πληρωσω σε αυτους που πανηγυριζαν για την Ολυμπιαδα στο Ζαππειο οταν ελεγα εγω οτι αυτο ηταν εθνικη καταστροφη???

εγω γιατι να πληρωνω ενα καρο μισθους και χαρτζιλικια στους μπατσους για να βαρανε γεροντια, συνταξιουχους και γυναικοπαιδα και να φιλανε τον καθε Βαρδινογιαννη τον καθε Κοκκαλη ,Τριανταφυλοπουλο, βιομηχανο, διαπλεκομενο γενικοτερα τι με νοιαζει γιάυτους?? εχουν λεφτα να πληρωσουν ιδιωτικο στρατο γιατι να τους χρεωνομαι εγω????
εγω, εσυ ο απλος πολιτης δεν κινδυνευουμε απο τους τρομοκρατες απο την "τρομοκρατια" κινδυνευουμε
δεν σε ειδα (σχημα λογου βεβαια) εξω απο κανενα κολαδικο να βαζεις χερι σε κανεναν που πιωμενος πιθανον να ελθει να πεσει επανω σου
δεν σε ειδα (σχημα λογου και παλι) να κανεις μηνησεις στους αρμοδιους φορεις και κατασκευαστες σε οποια κακοτεχνια του δρομου βλεπεις μπροστα σου που πιθανον να σε σκοτωσει αυτους να δεις ποσο τους πληρωνεις πολυ περισσοτερο απο εναν δυσμοιρο που δεν εχει καταλαβει ποσο κινδυνευει κυκλοφορωντας ξεκρανωτος

βεβαια ολα αυτα δεν τα λεω με καποια προσωπικη εμπαθεια απεναντι σου αλλα το λεω να μην παρασυρεστε σε μονοπατια που το συστημα θελει να μας οδηγησει ξυπνωντας μεσα μας μπατσικα και ελιτιστικα ενστικτα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστώ που με ξαναδιαβάσετε, είστε ελεύθεροι να διαφωνήσετε φυσικά (εκεί ναι φτάνει η ελευθερία μας)
και θα υπερασπιστουμε το δικαιωμα σου (μας) στην διαφωνια αλλα μην πας να την βγαλεις στο ετσι
οποιος διαφωνει να πληρωνει τον επομενο γυρο μπυρες αλλοιως η κουβεντα γινεται ανιαρη
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 12-07-2009, 22:33
Alext Ο/Η Alext βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Βριλησσια
Μoto: BMW R1200R
Μηνύματα: 1,033
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
και ποιος μας διασφαλιζει οτι αν ο ηλιθιος χωρις το κρανος συγκρουστει με καποιο εντομο η μπει κατι στα ματια του η οδηγει με μισοκλειστα ματια δε θα πεσει πανω μας!

ο ιδιος που σε διασφαλιζει και οταν αυτο το π******ο μυγακι μπει στο ματι του αρματωμενου με στολες μποτες γαντια και κρανος ανοικτο ή ανοιγομενο
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 12-07-2009, 22:53
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Alext Εμφάνιση μηνυμάτων
ο ιδιος που σε διασφαλιζει και οταν αυτο το π******ο μυγακι μπει στο ματι του αρματωμενου με στολες μποτες γαντια και κρανος ανοικτο ή ανοιγομενο
και ο πιο σωστα εξοπλισμενος οδηγος μπορει να σκοτωθει!επισης ενα χυμαδιο ξεκρανωτο με σαγιοναρες μπορει να τη γλιτωσει!αυτα ειναι ομως εξαιρεσεις!υπαρχουν ομως και οι κανονες!
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 12-07-2009, 23:06
Alext Ο/Η Alext βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Βριλησσια
Μoto: BMW R1200R
Μηνύματα: 1,033
Προεπιλογή Απάντηση: Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
και ο πιο σωστα εξοπλισμενος οδηγος μπορει να σκοτωθει!επισης ενα χυμαδιο ξεκρανωτο με σαγιοναρες μπορει να τη γλιτωσει!αυτα ειναι ομως εξαιρεσεις!υπαρχουν ομως και οι κανονες!
σαφως υπαρχουν κανονες και πρεπει να υπαρχουν
απλα εμεις δεν ειμαστε υπευθυνοι για την τηρηση τους (ουτε να υποκαθιστουμε αυτους που ειναι)
αλλοι πληρωνονται για αυτο και δεν το κανουν ή το κανουν επιλεκτικα
με αυτους πρεπει να τα βαζουμε και οχι με αυτους που στην ουσια ειναι τα εν δυναμει θυματα
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ABS....τι είναι και πως λειτουργεί Vakalos Τεχνικά θέματα διάφορα 14 22-02-2009 15:20
Σας χαιρετώ και από εδώ! ThanDim Καλώς ήλθατε 19 11-02-2009 00:54
Επεισόδια στην Πάτρα λόγω... Κούγια BATIGOL Διάφορα 8 26-01-2009 13:02
Η κατακόκκινη είναι εδώ...!!! epimelitisf Καλώς ήλθατε 22 16-01-2009 09:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!