GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 03-06-2011, 11:30
giorgos_gs Ο/Η giorgos_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ιεραπετρα
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 1,790
Προεπιλογή Απάντηση: Τετάρτη 1 Ιουνίου 2011 test ride Servin Kritis

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pirate Εμφάνιση μηνυμάτων

Πολύ καλά οργανωμένο σαν event φιλικότατοι όλοι στην Servin Κρήτης και ο κόσμος δεν είχε μεγάλη αναμονή μέχρι να οδηγήσει τις μοτοσυκλέτες που είχε δηλώσει. Παρόν στην εκδήλωση ήταν ο Οικονομικός Διευθυντής της Servin Kritis κύριος Στέλιος Σαργιαννάκης, ο υπεύθυνος πωλήσεων Servin Kritis κύριος Δημήτρης Μπούρλος, ο αρχιμηχανικός της Servin Kritis Γιώργος Δημόπουλος και ο Νίκος Συνοργιάννης Επικεφαλής Δικτύου BMW Hellas.


Σαργιαννάκης - Συνοργιάννης


εδώ με τον Νίκο Συνοργιάννη Επικεφαλή Δικτύου BMW Hellas, ενώ συζητάμε για το GS forum




Γιώργος Δημόπουλος (mig) - pirate - ramiod


ο ramiod με το K1600GT ετοιμάζεται για την βόλτα


K1600GT


S1000 RR

έγιναν 170 tests rides και η διέλευση του κόσμου ήταν αρκετά μεγάλη, τώρα το σχόλιο μου για το K1600GT απλά δεν μπορω ακόμα να γράψω τίποτα ......, είναι θαύμα, ένα θα σας πω ότι μετα που γυρίσαμε απο το test ride δεν μπορούσα να κατέβω την έκανα ακόμα μια βόλτα και αν με άφηναν ακόμα βόλτα θα την έκανα
Φίλε Σταύρο σέ βρισκω έτοιμο για την επόμενη κίνηση
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 03-06-2011, 11:48
Markas Ο/Η Markas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: BMW F800GS, Yamaha WR250R
Μηνύματα: 1,358
Προεπιλογή Απάντηση: Τετάρτη 1 Ιουνίου 2011 test ride Servin Kritis

Οδήγησα το Κ1600GT. Μεγάλη (σε όγκο και βάρος) μαούνα.
Είχε και ήχο αμαξιού...
Καλή προστασία από τον άνεμο (αυτό έλειπε...)
Καλό γκάζι και ροπή αλλά νομίζω του περισσεύουνε 400-600 κυβικά τα οποία τζάμπα τα έχει...
Για Κρήτη ειδικά είναι ακραίο δείγμα νεοπλουτισμού!
Για κάποιον φραγκάτο που πάει τουλάχιστον 2-3 φορές το χρόνο ταξίδι στην Ευρώπη σε καλά ξενοδοχεία πολλών αστέρων και τον υπόλοιπο το έχει σε κλειστό γκαράζ, είναι όντως καλή. Για τους υπόλοιπους νομίζω υπάρχουν πολύ πιο ταιριαστά μοντέλα. Πάντα μιλώντας με τη (δική μου) λογική (όχι συναίσθημα).
Για το R1200R που επίσης οδήγησα έχω να πω πως είχε πάρα πολλούς κραδασμούς. Μου θύμιζε παλιά μοτοσυκλέτα σε αυτό το θέμα.
Από την άλλη, η θέση οδήγησης, το χαμηλό κέντρο βάρους και το όλο στήσιμο με πώρωναν και μου ενέπνεαν εμπιστοσύνη να τραβήξω φουλ το γκάζι ενώ βαρούσαν όλα τα συστήματα προστασίας υπερωρίες...

Η εκδήλωση ήταν αξιοπρεπής. Αυτό που δε μου άρεσε ήταν που η οδήγηση ήταν πολύ σύντομη για τα γούστα μου. Δε τους κατηγορώ μια και ήθελαν να εξυπηρετήσουν όλο το κόσμο αλλά δε πρόλαβα να αποκτήσω άποψη ολοκληρωμένη. Επίσης δε μου άρεσε που δε μας είχαν ελεύθερους να κάνουμε εμείς τη διαδρομή που θέλαμε αλλά μας καθοδηγούσε ο μηχανικός της εταιρίας. Ή η φάτσα μου τους τρόμαζε ή φοβόντουσαν πως δε θα φέρναμε στην ώρα τους τα μηχανάκια πίσω...

Εγώ βέβαια έφαγα μόνο κάτι μπινελίκια από το μηχανικό το Δημόπουλο (καλά μου έκανε, με τις παπαριές που τουλεγα) και δε μίλησα με τους executive managers της BMW...



Last edited by Markas; 03-06-2011 at 11:50.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 03-06-2011, 18:29
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Markas Εμφάνιση μηνυμάτων
Οδήγησα το Κ1600GT. Μεγάλη (σε όγκο και βάρος) μαούνα.
Είχε και ήχο αμαξιού...
Καλή προστασία από τον άνεμο (αυτό έλειπε...)
Καλό γκάζι και ροπή αλλά νομίζω του περισσεύουνε 400-600 κυβικά τα οποία τζάμπα τα έχει...
Για Κρήτη ειδικά είναι ακραίο δείγμα νεοπλουτισμού!
Για κάποιον φραγκάτο που πάει τουλάχιστον 2-3 φορές το χρόνο ταξίδι στην Ευρώπη σε καλά ξενοδοχεία πολλών αστέρων και τον υπόλοιπο το έχει σε κλειστό γκαράζ, είναι όντως καλή. Για τους υπόλοιπους νομίζω υπάρχουν πολύ πιο ταιριαστά μοντέλα. Πάντα μιλώντας με τη (δική μου) λογική (όχι συναίσθημα).
Για το R1200R που επίσης οδήγησα έχω να πω πως είχε πάρα πολλούς κραδασμούς. Μου θύμιζε παλιά μοτοσυκλέτα σε αυτό το θέμα.
Από την άλλη, η θέση οδήγησης, το χαμηλό κέντρο βάρους και το όλο στήσιμο με πώρωναν και μου ενέπνεαν εμπιστοσύνη να τραβήξω φουλ το γκάζι ενώ βαρούσαν όλα τα συστήματα προστασίας υπερωρίες...

Η εκδήλωση ήταν αξιοπρεπής. Αυτό που δε μου άρεσε ήταν που η οδήγηση ήταν πολύ σύντομη για τα γούστα μου. Δε τους κατηγορώ μια και ήθελαν να εξυπηρετήσουν όλο το κόσμο αλλά δε πρόλαβα να αποκτήσω άποψη ολοκληρωμένη. Επίσης δε μου άρεσε που δε μας είχαν ελεύθερους να κάνουμε εμείς τη διαδρομή που θέλαμε αλλά μας καθοδηγούσε ο μηχανικός της εταιρίας. Ή η φάτσα μου τους τρόμαζε ή φοβόντουσαν πως δε θα φέρναμε στην ώρα τους τα μηχανάκια πίσω...

Εγώ βέβαια έφαγα μόνο κάτι μπινελίκια από το μηχανικό το Δημόπουλο (καλά μου έκανε, με τις παπαριές που τουλεγα) και δε μίλησα με τους executive managers της BMW...


Καλα ο Δημόπουλος είναι απλά ο ορισμός του χρυσού παιδιού.κι ας μου ρίχνει κι εμένα μπινελικια.χαχαχαχα

Πάντως η gt ειληκρηνα αν κάποιος έχει ελεύθερο χρόνο και χρήμα είναι ότι πρέπει για ταξίδια εκτός Ελλάδας,απλά απόλαυση.όχι ότι και με άλλες μηχανές δε γίνεται αυτο,όμως με αυτή την μηχανη θα πρέπει να ναι το κάτι αλλο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ζητάω για Test Ride κράνος Schuberth C3 Large Translatoras Κράνη 15 06-03-2011 18:18
SUPER TENERE 1200 Test Ride Translatoras Άλλες εταιρίες 17 19-09-2010 23:39
Έκανα Test Ride στο SUPER TENERE 1200 γιαγια αρκουδα Άλλες εταιρίες 13 11-07-2010 19:01
Test Ride, BMW R16 gemara Παλαιά μοντέλα - Classic 6 27-06-2010 10:21
TEST RIDE nsepsas Γενικά - Αναβάτης 21 03-06-2009 20:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!