GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 16-10-2013, 00:29
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Post Αθηνα-Καρπενησι-Γιαννενα...απ'τα βουνα!!!

Ανηκουμε στην κατηγορια των ''εγκλωβισμενων γονεων'',οπως πολυ ευστοχα καποιος χαρακτηρισε τις κατηγοριες των μελων του Gs Forum...
Για να απεγκλωβιστουμε λοιπον,σκεφτομαστε ενα mini-trip εντος των συνορων βεβαια,για το δελεαστικοτατο τριημερακι που ερχεται,θεου θελοντος και καιρου επιτρεποντος...

Ο σχεδιασμος μου ειναι ο εξης και πανω σε αυτο ζητω την βοηθεια και την γνωση οποιων εχουν γυρισει αυτα τα μερη.

Day 1:https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...t=h&mra=ls&z=9

Day 2:https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...=h&mra=ls&z=10

Day 3: https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...a=ls&via=1&z=9

Οι διανυκτερευσεις μας θα ειναι στο Καρπενησι και στα Γιαννενα,με τις οποιες εχω ασχοληθει ''ελαφρως'' και κατι εχω βρει.Εαν καποιος εχει να προτεινει κατι αξιολογο και δοκιμασμενο,θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα!

Τωρα,οποιεσδηποτε πληροφοριες για σημεια ενδιαφεροντος που δεν πρεπει να χασουμε,φαγητο στον δρομο μας,ενναλακτικες διαδρομες,ακομα και τροποποιηση της δικης μας για κατι καλυτερο,θα ηταν εξαιρετικα χρησιμες.

Ειναι περιττο να πω βεβαια,οτι εαν θελει καποιος να ακολουθησει ειναι ευπροσδεκτος,αρκει να ειναι υπομονετικος.Ο ρυθμος θα ειναι ''οικογενειακος'',με αρκετες στασεις,φωτογραφιες,φαγητο,καφε κτλ.

Ευχαριστω ολους εκ των προτερων...

Last edited by MARK; 23-10-2013 at 00:09. Λόγος: ΑΙΤΗΜΑ ΜΕΛΟΥΣ
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 16-10-2013, 07:41
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: Πληροφοριες...

Με το καλο Ακη καλα να περασετε !!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 16-10-2013, 12:36
GO. Ο/Η GO. βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Μoto: VARADERO THE 4TH
Μηνύματα: 230
Προεπιλογή Απάντηση: Πληροφοριες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Ακιs Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανηκουμε στην κατηγορια των ''εγκλωβισμενων γονεων'',οπως πολυ ευστοχα καποιος χαρακτηρισε τις κατηγοριες των μελων του Gs Forum...
Για να απεγκλωβιστουμε λοιπον,σκεφτομαστε ενα mini-trip εντος των συνορων βεβαια,για το δελεαστικοτατο τριημερακι που ερχεται,θεου θελοντος και καιρου επιτρεποντος...

Ο σχεδιασμος μου ειναι ο εξης και πανω σε αυτο ζητω την βοηθεια και την γνωση οποιων εχουν γυρισει αυτα τα μερη.

Day 1:https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...t=h&mra=ls&z=9

Day 2:https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...=h&mra=ls&z=10

Day 3: https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...a=ls&via=1&z=9

Οι διανυκτερευσεις μας θα ειναι στο Καρπενησι και στα Γιαννενα,με τις οποιες εχω ασχοληθει ''ελαφρως'' και κατι εχω βρει.Εαν καποιος εχει να προτεινει κατι αξιολογο και δοκιμασμενο,θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα!

Τωρα,οποιεσδηποτε πληροφοριες για σημεια ενδιαφεροντος που δεν πρεπει να χασουμε,φαγητο στον δρομο μας,ενναλακτικες διαδρομες,ακομα και τροποποιηση της δικης μας για κατι καλυτερο,θα ηταν εξαιρετικα χρησιμες.

Ειναι περιττο να πω βεβαια,οτι εαν θελει καποιος να ακολουθησει ειναι ευπροσδεκτος,αρκει να ειναι υπομονετικος.Ο ρυθμος θα ειναι ''οικογενειακος'',με αρκετες στασεις,φωτογραφιες,φαγητο,καφε κτλ.

Ευχαριστω ολους εκ των προτερων...
Φιλε μου καλε,καλε μου φιλε!!!Εχω τις ενστασεις μου για Day 2...
δεν υπαρχει λογος να βγεις απ τα βουνα να πας Κομποτι να βγεις Αρτα,για να ξαναμπεις στα βουνα...Θα πατησεις κατευθειαν απο Καρπενησι,Βουργαρελι,Αγναντα,Ιωαννινα!Θα κανεις ακριβως την ιδια διαδρομη,χωρις την περριτη παρακαμψη,Κομποτι-Αρτα...Θα περασεις απο λιμνη κρεμαστων που ειναι σκετη μαγεια,θα περασεις ακριβως εξωαπο το χωριο μου Αστροχωρι,επισης απιστευτη διαδρομη μεσα στο ελατο,θα φτασεις Βουργαρελι,Αγναντα,Ιωαννινα!Ειδικα μετα το βουργαρελι εχει αρκετες ταμπελες!Μιας κ τα αυτα τα μερη τα εχουμε γυρισει ουκ λιγους φορες,κ ειναι κ τα μερη μου,εχεις διαλεξει μια απο τις πιο ομορφες διαδρομες που εχω παει,αν και υπαρχουν αλλες τοσες,αλλα δεν σου τις λεω,γιατι βαριεμαι!!Οσον αφορα την day 3,εχω κ εκει τους ενδοιασμους σου,αλλα θα σου δωσω οδηγιες πλοηγησης απο κοντα,αν κ εφοσον καβαλησω το BMW,καπου κοντα και γυρω-γυρω να με βλεπεις!!
Χιονατη δεν εχει..Βγαλτο απ το μυαλο σου!!!!
EDIT:Ξενοδοχειο στο Καρπενησι Hotel Elvetia / Karpenisi
Καρακεντρο,υσηχο,πεντακαθαρο,φθηνο,με πρωινο,κ την μηχανουλα σου απ εξω!
Στα Γιαννενα δυστηχως δεν ξερω καποιον να ξερει...!!!!!!!

Last edited by GO.; 16-10-2013 at 12:46.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 16-10-2013, 12:42
lepanto Ο/Η lepanto βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μoto: GS1200 ADV
Μηνύματα: 4,603
Προεπιλογή Απάντηση: Πληροφοριες...

Ακη το τριήμερο θα είμαι Γιάννενα για παραγωγή τσίπουρου ,αν τυχόν έρθεις προς εκεί τηλέφωνο ,μεγάλη και καλη παρεα απο εδώ μέσα θα ειναι εκεί γιαααα μονταρε το
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 16-10-2013, 12:44
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Πληροφοριες...

Καλή βόλτα
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 16-10-2013, 12:56
Kalen Ο/Η Kalen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2012
Περιοχή: serres
Μoto: Varadero 1000,T50
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή Απάντηση: Πληροφοριες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Ακιs Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανηκουμε στην κατηγορια των ''εγκλωβισμενων γονεων'',οπως πολυ ευστοχα καποιος χαρακτηρισε τις κατηγοριες των μελων του Gs Forum...
Για να απεγκλωβιστουμε λοιπον,σκεφτομαστε ενα mini-trip εντος των συνορων βεβαια,για το δελεαστικοτατο τριημερακι που ερχεται,θεου θελοντος και καιρου επιτρεποντος...

Ο σχεδιασμος μου ειναι ο εξης και πανω σε αυτο ζητω την βοηθεια και την γνωση οποιων εχουν γυρισει αυτα τα μερη.

Day 1:https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...t=h&mra=ls&z=9

Day 2:https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...=h&mra=ls&z=10

Day 3: https://maps.google.gr/maps?saddr=%C...a=ls&via=1&z=9

Οι διανυκτερευσεις μας θα ειναι στο Καρπενησι και στα Γιαννενα,με τις οποιες εχω ασχοληθει ''ελαφρως'' και κατι εχω βρει.Εαν καποιος εχει να προτεινει κατι αξιολογο και δοκιμασμενο,θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα!

Τωρα,οποιεσδηποτε πληροφοριες για σημεια ενδιαφεροντος που δεν πρεπει να χασουμε,φαγητο στον δρομο μας,ενναλακτικες διαδρομες,ακομα και τροποποιηση της δικης μας για κατι καλυτερο,θα ηταν εξαιρετικα χρησιμες.

Ειναι περιττο να πω βεβαια,οτι εαν θελει καποιος να ακολουθησει ειναι ευπροσδεκτος,αρκει να ειναι υπομονετικος.Ο ρυθμος θα ειναι ''οικογενειακος'',με αρκετες στασεις,φωτογραφιες,φαγητο,καφε κτλ.

Ευχαριστω ολους εκ των προτερων...

Στην επιστροφη σου αν δεν εχεις κατι να κανεις απο Ελασσονα-Λαρισα ειναι πολυ ποιο ευκολο και γρηγορο να παρεις το δρομο Καλαμπακα(θα δεις και τα μετεωρα) -Τρικαλα -Καρδιτσα - Λαμια
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 16-10-2013, 13:03
Astakos82 Ο/Η Astakos82 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μoto: R1200GS , DIAS
Μηνύματα: 2,219
Προεπιλογή Απάντηση: Πληροφοριες...

Σε ενα τετοιο τουρ μας εχεις στην απεξω....

Καλα να περασετε γατΑκη πολυ ωραια μεροι διαλεξατε
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 16-10-2013, 13:07
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: Πληροφοριες...

Εγω σε περιμενω Απο Γρεβενα που θα μεταβεις Ελασσονα να σε τσακωσω καπου στο ενδιαμεσο και να κερασω καφεδακι.....ΝΤΑΞΕΙ??????

Το τηλ ειναι στο προφιλ
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 16-10-2013, 13:13
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Πληροφοριες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από SenseiG Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το καλο Ακη καλα να περασετε !!
Φιλαρακι!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GO. Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου καλε,καλε μου φιλε!!!Εχω τις ενστασεις μου για Day 2...
δεν υπαρχει λογος να βγεις απ τα βουνα να πας Κομποτι να βγεις Αρτα,για να ξαναμπεις στα βουνα...Θα πατησεις κατευθειαν απο Καρπενησι,Βουργαρελι,Αγναντα,Ιωαννινα!Θα κανεις ακριβως την ιδια διαδρομη,χωρις την περριτη παρακαμψη,Κομποτι-Αρτα...Θα περασεις απο λιμνη κρεμαστων που ειναι σκετη μαγεια,θα περασεις ακριβως εξωαπο το χωριο μου Αστροχωρι,επισης απιστευτη διαδρομη μεσα στο ελατο,θα φτασεις Βουργαρελι,Αγναντα,Ιωαννινα!Ειδικα μετα το βουργαρελι εχει αρκετες ταμπελες!Μιας κ τα αυτα τα μερη τα εχουμε γυρισει ουκ λιγους φορες,κ ειναι κ τα μερη μου,εχεις διαλεξει μια απο τις πιο ομορφες διαδρομες που εχω παει,αν και υπαρχουν αλλες τοσες,αλλα δεν σου τις λεω,γιατι βαριεμαι!!Οσον αφορα την day 3,εχω κ εκει τους ενδοιασμους σου,αλλα θα σου δωσω οδηγιες πλοηγησης απο κοντα,αν κ εφοσον καβαλησω το BMW,καπου κοντα και γυρω-γυρω να με βλεπεις!!
Χιονατη δεν εχει..Βγαλτο απ το μυαλο σου!!!!
EDIT:Ξενοδοχειο στο Καρπενησι Hotel Elvetia / Karpenisi
Καρακεντρο,υσηχο,πεντακαθαρο,φθηνο,με πρωινο,κ την μηχανουλα σου απ εξω!
Στα Γιαννενα δυστηχως δεν ξερω καποιον να ξερει...!!!!!!!
Για το καρπενησι-γιαννενα σα να εχεις δικιο.....varadero καβαλας,κατι παραπανω ξερεις..
Την χιονατη θα την καβαλησω....θες δε θες!!!!
Το Gs ειναι της κυρας....απο κει θα παρεις αδεια!!!
Στα Γιαννενα ημουν σιγουρος οτι δεν ηξερες κανεναν!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lepanto Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακη το τριήμερο θα είμαι Γιάννενα για παραγωγή τσίπουρου ,αν τυχόν έρθεις προς εκεί τηλέφωνο ,μεγάλη και καλη παρεα απο εδώ μέσα θα ειναι εκεί γιαααα μονταρε το
Να περιμενεις τηλεφωνο....


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από MARK Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλή βόλτα



Ευχαριστουμε Τζωννυ!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Kalen Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην επιστροφη σου αν δεν εχεις κατι να κανεις απο Ελασσονα-Λαρισα ειναι πολυ ποιο ευκολο και γρηγορο να παρεις το δρομο Καλαμπακα(θα δεις και τα μετεωρα) -Τρικαλα -Καρδιτσα - Λαμια
Νικο,σιγουρα ειναι πιο γρηγορα,αλλα αφενος τα εχουμε γυρισει τα μερη αυτα,αφετερου δεν βιαζομαστε....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Astakos82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ενα τετοιο τουρ μας εχεις στην απεξω....

Καλα να περασετε γατΑκη πολυ ωραια μεροι διαλεξατε
Γραφω οτι οποιος θελει να ακολουθησει,ειναι ευπροσδεκτος αλλα με ''οικογενειακο'' ρυθμο.
Παντρευτηκες???

Reply With Quote
  #10  
Παλιό 16-10-2013, 13:17
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Πληροφοριες...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jtnakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω σε περιμενω Απο Γρεβενα που θα μεταβεις Ελασσονα να σε τσακωσω καπου στο ενδιαμεσο και να κερασω καφεδακι.....ΝΤΑΞΕΙ??????

Το τηλ ειναι στο προφιλ
Να φορας στολη ζητα,να σε καταλαβω....

Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:30.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!