GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 14-12-2013, 15:00
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός ένας αστυνομικός και δύο κακοποιοί στα σύνο

Δείτε και τις αντιδράσεις των γειτόνων μας και μετά κατηγορήστε με ως ρατσιστη.....


Αλβανικά ΜΜΕ για με το αιματηρό επεισόδιο της λίμνης Μικρή Πρέσπα."Οι Έλληνες συνοριοφύλακες μπήκαν σε αλβανικό έδαφος | Hellas Now
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 14-12-2013, 23:18
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός ένας αστυνομικός και δύο κακοποιοί στα σύνο

Θυμαμαι τον συγχωρεμενο το Δκτη μου στην μοιρα μου οταν ειμασταν πανω στο Νεστοριο να μου λεει...Σωκρατη παιδι μου...50 χιλιαδες Αλβανοι ειναι στην Ελλαδα...και ενας να σου ξεφυγει να μην χαλιεσαι...Φροντιζε να γυριζετε πισω σωοι και αβλαβεις εσυ και τα κομμαντα που σε ακολουθουν και ασε αυτους στο εσωτερικο να δουλεψουν και λιγο, (εννοουσε προφανως την Αστυνομια)Ευτυχως εφυγε νωρις πριν προλαβει να δει τα χαλια μας!!!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 15-12-2013, 00:27
Al Bandy Ο/Η Al Bandy βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2013
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: R 1100 RT
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός ένας αστυνομικός και δύο κακοποιοί στα σύνο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jarhead Εμφάνιση μηνυμάτων
Θυμαμαι τον συγχωρεμενο το Δκτη μου στην μοιρα μου οταν ειμασταν πανω στο Νεστοριο να μου λεει...Σωκρατη παιδι μου...50 χιλιαδες Αλβανοι ειναι στην Ελλαδα...και ενας να σου ξεφυγει να μην χαλιεσαι...Φροντιζε να γυριζετε πισω σωοι και αβλαβεις εσυ και τα κομμαντα που σε ακολουθουν και ασε αυτους στο εσωτερικο να δουλεψουν και λιγο, (εννοουσε προφανως την Αστυνομια)Ευτυχως εφυγε νωρις πριν προλαβει να δει τα χαλια μας!!!
50.000?????? Χα! Για ποια εποχή μιλάμε, για το 1991 που τους άνοιξε τα σύνορα ο Σαμαράς?
Κάτι εκατομμυριάκια είναι σήμερα στην Ελλάδα. Ευτυχώς, τώρα με την κρίση-ανεργία "μεταναστεύουν" στην Αλβανία. Αλλά είναι τόσοι που όσοι και να φύγουν πάλι πολλοί είναι.


Δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους, ίσα-ίσα που είναι ευγενέστατοι πιο πολύ απ' τους Έλληνες σάς πληροφορώ, αλλά δεν σηκώνει τόση μετανάστευση η χώρα και η οικονομία, πώς να το κάνουμε δηλαδή?

Άσε δε και το δημογραφικό. Προβλέψεις λένε ότι στα επόμενα 20 χρόνια που θα μεγαλώσουν οι τωρινές γεννιές, με τους ρυθμούς γεννήσεων που μάς διακρίνουν, θα είναι πιο πολλοί οι Αλβανοί απ' τους Έλληνες!
Και πραγματικά, κοιτούσα προχτές κάτι στοιχεία στο διαδίκτυο (άσχετα) και τυχαία έπεσα πάνω σε μια τάξη λυκείου. Από τα 14 παιδιά τα 8, παραπάνω απ' τα μισά δηλαδή, ήταν ξένα.

Και πάλι δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους, αλλά όταν κάποιοι φτάσουν να είναι περισσότεροι σε μια πόλη/περιοχή/χώρα δεν είναι καθόλου δύσκολο, και με την υποκίνηση ξένων δακτύλων βέβαια, να απαιτήσουν μέχρι και αυτονομία (πρόσφατο παράδειγμα: Κόσσοβο).
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 15-12-2013, 09:55
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός ένας αστυνομικός και δύο κακοποιοί στα σύνο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Al Bandy Εμφάνιση μηνυμάτων
50.000?????? Χα! Για ποια εποχή μιλάμε, για το 1991 που τους άνοιξε τα σύνορα ο Σαμαράς?
Κάτι εκατομμυριάκια είναι σήμερα στην Ελλάδα. Ευτυχώς, τώρα με την κρίση-ανεργία "μεταναστεύουν" στην Αλβανία. Αλλά είναι τόσοι που όσοι και να φύγουν πάλι πολλοί είναι.


Δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους, ίσα-ίσα που είναι ευγενέστατοι πιο πολύ απ' τους Έλληνες σάς πληροφορώ, αλλά δεν σηκώνει τόση μετανάστευση η χώρα και η οικονομία, πώς να το κάνουμε δηλαδή?

Άσε δε και το δημογραφικό. Προβλέψεις λένε ότι στα επόμενα 20 χρόνια που θα μεγαλώσουν οι τωρινές γεννιές, με τους ρυθμούς γεννήσεων που μάς διακρίνουν, θα είναι πιο πολλοί οι Αλβανοί απ' τους Έλληνες!
Και πραγματικά, κοιτούσα προχτές κάτι στοιχεία στο διαδίκτυο (άσχετα) και τυχαία έπεσα πάνω σε μια τάξη λυκείου. Από τα 14 παιδιά τα 8, παραπάνω απ' τα μισά δηλαδή, ήταν ξένα.

Και πάλι δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους, αλλά όταν κάποιοι φτάσουν να είναι περισσότεροι σε μια πόλη/περιοχή/χώρα δεν είναι καθόλου δύσκολο, και με την υποκίνηση ξένων δακτύλων βέβαια, να απαιτήσουν μέχρι και αυτονομία (πρόσφατο παράδειγμα: Κόσσοβο).
Κάτι που ήδη γίνεται στη Νορβηγία με τους μουσουλμάνους. Αν μάλιστα δούμε και στο Βέλγιο τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα, ο αρχηγός των εκεί μουσουλμάνων είπε πως αν οι γηγενείς δε μπορούν να συμβιβαστούν με την πολυπολιτισμικοτητα να μεταναστεύσουν σε άλλη χώρα

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 15-12-2013, 11:10
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός ένας αστυνομικός και δύο κακοποιοί στα σύνο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηδη κυκλοφορούν διάφορες εκδοχές για το τι έγινε....

κρίμα στον άνθρωπο.

Εκεί δε θα έπρεπε να φυλάει στρατός;
Το ιδιο ειναι. Θα ηταν στρατιώτης στην θεση του.
Κρίμα είναι να πηγαίνεις για δουλειά και να μην επιστρέφεις...

Sent from my GT-N8010 using Tapatalk
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 15-12-2013, 13:05
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός ένας αστυνομικός και δύο κακοποιοί στα σύνο

τι να πρωτογραψω ...........

Ας ειναι ελαφρύ το χωμα
κουράγιο στην οικογένειά του
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!