GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 12-02-2010, 10:11
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: 800 gs - 1200 gs

θα σου γραψω κι εγω την γνωμη μου μεσα σε μια μικρη ιστοριουλα.
αποκτησα το πρωτο μου gs καινουριο το 06 σε ηλικια 24 ετων.
μετα ακολουθησαν ενα σωρο μηχανες που και παλι με εκαναν να επιστρεψω σε gs.varadero,ktm 990 adventure,versys 650,tdm 900,ktm 950 sm,gsx 1400,cb 1300,xt 660,tenere 660.....τελος παντων πολλα και καποια απο αυτα ασχετα μηχανακια σχετικα με το στυλ που μου αρεσει.και δεν ειναι αλλο απο το on/off.
το 08 κανω την τελικη επιστροφη σε gs επειτα απο τοσα πεταμενα χρηματα κι εννοω το χασιμο χρηματων στις αγοραπωλησιες.κουτος και ηλιθιος,το ξερω,πειραματιστηκα αλλα εκανα λαθος επιλογες μιας και η καρδουλα μου χτυπουσα αλα boxer νοτα.
παιρνω λοιπον ενα πανεμορφο gs full extra με esa κι αλλα πολλα καλουδια,περυσι τον ιουλιο παιρνω την αποφαση να παω να κανω ενα τεστ το adventure gs,παω λοιπον στην αντιπροσωπεια κι απο περιεργεια κανω κι ενα τεστ το 800αρι που εχεις,ωραιο μηχανακι,ροπατο,οχι με καλη και σωστη καλυψη για τον αερα και αβολη σελα,αλλα σε γενικες γραμμες καλο,μου αρεσε...και μετα ηρθε η ωρα του κτηνους.
ενα ανθρακι gs 1200 adventure περιμενε να φιλοξενησει τον πισινουλη μου για λιγο.παω λοιπον και στεκομαι μπροστα του και πραγματικα ενιωθα σαν πινεζα παρολο που εχω λιγα κιλακια πανω μου και γενικα δεν ειμαι αδυνατουλης,ξυνω το κεφαλι μου και λεω,ρε ####το,πως θα το οδηγησω αυτο το θεριο.προσπαθησα να το παιξω οσο πιο κουλ γινεται ομως μεσα μου ημουν φοβισμενος.
ανεβαινω λοιπον την κανω πισω και την βαζω μπροστα,ξεκιναω,γουσταρα τρελα τον ογκο που εβλεπα στα ποδια μου,το φαρδος της,την σταθεροτητα της,ομως δεν ειχα και παλι μια καλη γνωμη διοτι δεν την πηγα μεγαλη αποσταση,γυρναω λοιπον στην αντιπροσωπεια και λεω,προχωραμε στην παραγγελια,σε κοκκινη ομως.
2 αυγουστου την ειχα στα χερια μου,η 2 η 3,αλλα αν θυμαμαι καλα ηταν 2.
παω με χαρα λοιπον και την παραλαμβανω ομως και παλι αναρωτηθηκα πως θα την κουμανταρω.ολα λυθηκαν στις επομενες σειρες που θα ακολουθησουν.
αρχισα λοιπον σχετικα μεγαλες διαδρομες και καταλαβα ποσο διαφορετικη ειναι απο το απλο gs,πιο σταθερη,με περισσοτερες αντοχες στον αερα,ακλονητη απο τους πλευρικους ανεμους,καλυτερα ζυγισμενη,τοσο ομοιες με το απλο gs κι ομως τοσο διαφορετικες,εδω εχεις πραγματικα μηχανη στα χερια σου,κανει ενα γουργουρισμα καπως διαφορετικο σε σχεση με το απλο gs,πιο ωραιο,κι ακομα δε μπορω να καταλαβω τι ειναι.τα κιλα χανοντε αμεσως μολις γραψει 5 χιλιομετρα στο κοντερ,εκει ειδα ποσο πιο καλο ζυγισμενη ειναι σε σχεση με το απλο gs,γιατι ειναι,δεν ειναι απλα στο μυαλο μου.
το adventure ειναι ενας μεγαλος χιλιομετροφαγος.
στην πολη δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα,ακομα και σε σφηνες που κανω,μηπως ενα tmax ειναι πιο ευκολο?η ενα μεγαλο σκουτερ?ισως αν το κρινουμε λογω υψους που ειναι χαμηλοτερο,γιατι προσωπικα εγω οπως περναω και με ενα μεγαλο σκουτερ απο μια σειρα αυτοκινητων το ιδιο σχεδον περναω και με το gs που εχει παρομοιο φαρδος με ενα μεγαλο σκουτερ.
δεν ειμαι ο super χωματινος τυπος,οχι ομως οτι δεν εχω βαλει μηχανη σε χωμα,φυσικα κι εχω βαλει και μπορω να πω πως παει πολυ καλα σε μια χωματινη ηπια διαδρομη το adventure,τωρα για πεταγματα και για να μπαινω διπλωμενος σε μονοπατι δεν το χω επιχειρησει και δε θα το κανω κιολας,γιατι μια πτωση με αυτο κοστιζει,περα απο τα χτυπηματα του αναβατη.
σημασια εχει για μενα πως τα συνδιαζει ολα με τον τροπο της.και ταξιδιαρα.και ακλονητη στα χτυπηματα του αερα.και αλητισσα.και κυριλα.
με καλυπτει σε ολα και την αγαπω πολυ.
εγω θα σου ελεγα να την επιλεξεις,οχι επειδη την εχω,κι αν ειχα βρει ελλατωμα θα το χα γραψει,<<ισως η ενδειξη της βενζινης>> που ειναι ελλατωμα,γιατι ειναι ανακριβης τελειως,ομως κατι αλλο δεν εχω διαπιστωσει ακομα.
παντως αν παρεις τελικα το adventure προτεινω να παρεις απο το 07 κι επειτα.
αυτα απο μενα φιλε μου.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 13-02-2010, 23:00
geo Ο/Η geo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Χίος-Ηράκλειο-Σάμος-Αθήνα
Μoto: f 800 gs
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή Απάντηση: 800 gs - 1200 gs

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
θα σου γραψω κι εγω την γνωμη μου μεσα σε μια μικρη ιστοριουλα.
αποκτησα το πρωτο μου gs καινουριο το 06 σε ηλικια 24 ετων.
μετα ακολουθησαν ενα σωρο μηχανες που και παλι με εκαναν να επιστρεψω σε gs.varadero,ktm 990 adventure,versys 650,tdm 900,ktm 950 sm,gsx 1400,cb 1300,xt 660,tenere 660.....τελος παντων πολλα και καποια απο αυτα ασχετα μηχανακια σχετικα με το στυλ που μου αρεσει.και δεν ειναι αλλο απο το on/off.
το 08 κανω την τελικη επιστροφη σε gs επειτα απο τοσα πεταμενα χρηματα κι εννοω το χασιμο χρηματων στις αγοραπωλησιες.κουτος και ηλιθιος,το ξερω,πειραματιστηκα αλλα εκανα λαθος επιλογες μιας και η καρδουλα μου χτυπουσα αλα boxer νοτα.
παιρνω λοιπον ενα πανεμορφο gs full extra με esa κι αλλα πολλα καλουδια,περυσι τον ιουλιο παιρνω την αποφαση να παω να κανω ενα τεστ το adventure gs,παω λοιπον στην αντιπροσωπεια κι απο περιεργεια κανω κι ενα τεστ το 800αρι που εχεις,ωραιο μηχανακι,ροπατο,οχι με καλη και σωστη καλυψη για τον αερα και αβολη σελα,αλλα σε γενικες γραμμες καλο,μου αρεσε...και μετα ηρθε η ωρα του κτηνους.
ενα ανθρακι gs 1200 adventure περιμενε να φιλοξενησει τον πισινουλη μου για λιγο.παω λοιπον και στεκομαι μπροστα του και πραγματικα ενιωθα σαν πινεζα παρολο που εχω λιγα κιλακια πανω μου και γενικα δεν ειμαι αδυνατουλης,ξυνω το κεφαλι μου και λεω,ρε ####το,πως θα το οδηγησω αυτο το θεριο.προσπαθησα να το παιξω οσο πιο κουλ γινεται ομως μεσα μου ημουν φοβισμενος.
ανεβαινω λοιπον την κανω πισω και την βαζω μπροστα,ξεκιναω,γουσταρα τρελα τον ογκο που εβλεπα στα ποδια μου,το φαρδος της,την σταθεροτητα της,ομως δεν ειχα και παλι μια καλη γνωμη διοτι δεν την πηγα μεγαλη αποσταση,γυρναω λοιπον στην αντιπροσωπεια και λεω,προχωραμε στην παραγγελια,σε κοκκινη ομως.
2 αυγουστου την ειχα στα χερια μου,η 2 η 3,αλλα αν θυμαμαι καλα ηταν 2.
παω με χαρα λοιπον και την παραλαμβανω ομως και παλι αναρωτηθηκα πως θα την κουμανταρω.ολα λυθηκαν στις επομενες σειρες που θα ακολουθησουν.
αρχισα λοιπον σχετικα μεγαλες διαδρομες και καταλαβα ποσο διαφορετικη ειναι απο το απλο gs,πιο σταθερη,με περισσοτερες αντοχες στον αερα,ακλονητη απο τους πλευρικους ανεμους,καλυτερα ζυγισμενη,τοσο ομοιες με το απλο gs κι ομως τοσο διαφορετικες,εδω εχεις πραγματικα μηχανη στα χερια σου,κανει ενα γουργουρισμα καπως διαφορετικο σε σχεση με το απλο gs,πιο ωραιο,κι ακομα δε μπορω να καταλαβω τι ειναι.τα κιλα χανοντε αμεσως μολις γραψει 5 χιλιομετρα στο κοντερ,εκει ειδα ποσο πιο καλο ζυγισμενη ειναι σε σχεση με το απλο gs,γιατι ειναι,δεν ειναι απλα στο μυαλο μου.
το adventure ειναι ενας μεγαλος χιλιομετροφαγος.
στην πολη δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα,ακομα και σε σφηνες που κανω,μηπως ενα tmax ειναι πιο ευκολο?η ενα μεγαλο σκουτερ?ισως αν το κρινουμε λογω υψους που ειναι χαμηλοτερο,γιατι προσωπικα εγω οπως περναω και με ενα μεγαλο σκουτερ απο μια σειρα αυτοκινητων το ιδιο σχεδον περναω και με το gs που εχει παρομοιο φαρδος με ενα μεγαλο σκουτερ.
δεν ειμαι ο super χωματινος τυπος,οχι ομως οτι δεν εχω βαλει μηχανη σε χωμα,φυσικα κι εχω βαλει και μπορω να πω πως παει πολυ καλα σε μια χωματινη ηπια διαδρομη το adventure,τωρα για πεταγματα και για να μπαινω διπλωμενος σε μονοπατι δεν το χω επιχειρησει και δε θα το κανω κιολας,γιατι μια πτωση με αυτο κοστιζει,περα απο τα χτυπηματα του αναβατη.
σημασια εχει για μενα πως τα συνδιαζει ολα με τον τροπο της.και ταξιδιαρα.και ακλονητη στα χτυπηματα του αερα.και αλητισσα.και κυριλα.
με καλυπτει σε ολα και την αγαπω πολυ.
εγω θα σου ελεγα να την επιλεξεις,οχι επειδη την εχω,κι αν ειχα βρει ελλατωμα θα το χα γραψει,<<ισως η ενδειξη της βενζινης>> που ειναι ελλατωμα,γιατι ειναι ανακριβης τελειως,ομως κατι αλλο δεν εχω διαπιστωσει ακομα.
παντως αν παρεις τελικα το adventure προτεινω να παρεις απο το 07 κι επειτα.
αυτα απο μενα φιλε μου.
Με βάζεις σε διαφορετικές σκέψεις τώρα . Από αυτά που λες καταλαβαίνω ότι θα ήταν προτιμότερο να πάρω ¨και θα ταίριαζε περισσότερο στης ανάγωγες μου¨ το 1200 adv ,αλλά φοβάμαι ότι δεν θα ταίριαζε και τόσο πολύ στην τσέπη μου. Από ότι έριξα μια ματιά βλέπω μια διαφορά στα χρήματα με το απλό 1200 γύρο στα 2,500 ευρώ παραπάνω «στην αγορά μεταχειρισμένου πάντα μιλάω » .Με μια πρώτη ματιά θα προτιμούσα τα 2,5 χιλιάρικα να τα φάω σε ταξιδάκια. Αλλά τι να κάνουμε έτσι είναι τα πράγματα ,ότι δίνεις παίρνεις και πίσω !Για αυτό και για την πολύ χρήσιμη ιστορία σου θα το ψάξω λίγο καλύτερα . Κάποιος άλλος που να είχε κάποιο συνδυασμό από αυτά τα 3 μηχανάκια( 800 gs ,1200gs ,1200 gs adv) για να πει και αυτός την γνώμη του ;
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 14-02-2010, 09:07
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: 800 gs - 1200 gs

ειχα το 800 και τωρα το 1200 (2008), και τα δυο ήταν απο 2ο χερι.
Δεν συγκρινονται μεταξυ τους, δεν θα σου πω ποιό θεωρω καλύτερο, αυτο ειναι τελειως υποκειμενικο...
Να συγκρινω το 1200 με το ADVE, να το κάνω, αλλά δεν μπορεις να συγκρίνεις έναν "καθετο" κινητήρα με αλυσιδα, με έναν μποξερ με "διαφορικό"....
Και τα δύο είναι πάρα πολύ καλά στη κατηγορία τους αλλά μεταξύ τους δεν συγκρίνονται. Οπως εγραψα παραπάνω, σκέψου τί θέλεις από τη μοτό και αποφάσισε προκειμένου να έχεις την απόλαυση ότι τελικά πήρες τα πάντα από τη μοτό σου... Για παράδειγμα,
Είναι κρίμα να πηγαίνεις στο περίπτερο με το 1200, θα μπορούσες όμως να πας με το 800, δεν το κουράζεις....
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 14-02-2010, 10:04
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: 800 gs - 1200 gs

Πατριώτη καλημέρα ,επειδή είχα το 1200gs και τώρα έχω το adv θα σου πρότεινα το adv όχι ότι το gs δεν τα καταφέρνει καλά ,αλλά το ταξίδι που κάνει το adv δεν συγκρίνεται ,μια και μόνο μια κουβέντα του αρμόζει .......




χιλιομετροφάγος


Τώρα όσο αναφορά την χρονολογία θα έλεγα μετά το 07 για να μην σου πω μετά το 08 ,στο νησί θα έχεις προβλήματα με την μπαταρία ,ενώ από το 07/08 τα έχουν ξεπεράσει !!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 14-02-2010, 13:51
GEO_K Ο/Η GEO_K βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200GS
Μηνύματα: 7,662
Προεπιλογή Απάντηση: 800 gs - 1200 gs

προσωπικα πιστευω πως επειδη μενεις και σε νησι μπορεις να διαλεξεις τη μεση λυση...
gs 1200 τι απλο..
τα συνδιαζεις ολα ουτε πολυ μικρο αλλα ουτε και θηριο και σε παει και παντου!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 14-02-2010, 14:38
Acen Ο/Η Acen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: komotini
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή Απάντηση: 800 gs - 1200 gs

Έχω καβαλήσει και το θηρίο του φίλου μου.Στην οδήγηση δεν έχει καμιά διαφορά.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 14-02-2010, 16:40
novo Ο/Η novo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Δροσια
Μoto: TRIUMPH TIGER 1050
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή Απάντηση: 800 gs - 1200 gs

Η γνωμη μου ειναι να προσπαθησεις ειτε μεσω test ride ειτε μεσω καποιου γνωστου να οδηγησεις και να δοκιμασεις την καθε μοτοσυκλετα και μετα να βγαλεις τα δικα σου συμπερασματα. Καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος και με διαφορετικες αναγκες και γουστα οποτε κατα την γνωμη μου οτι και να σου λεμε εμεις εδω μιλαμε παντα συμφωνα με τα δικα μας μετρα και σταθμα και συμφωνα με με τα δικα μας γουστα. Δοκιμασε τα και παρε οποιο σου αρεσει εσενα περισοτερο, αλλιως 10 ανθρωπους να ρωτησεις μπορει να περεις και 10 διαφορετικες γνωμες με αποτελεσμα να μπερδευτεις πιο πολυ
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 15-02-2010, 12:01
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Thumbs up Απάντηση: 800 gs - 1200 gs

Μπήκα πριν λίγο καιρό στη διαδικασία να δώσω το 650 Dakar για το 800άρι. Βασικός λόγος ο δικύλινδρος κινητήρας, και η αισθητική. Τα ταξίδια που κάνω, δυο μεγάλα το χρόνο (άνω των 300 χλμ) και κατά τα άλλα κοντινές διαδρομές. Κι αυτά για 6 μήνες. Τους υπόλοιπους η μοτο είναι εσώκλειστη. Θες όμως ότι τελικά το 650 με κάλυπτε απόλυτα σ' αυτό που έκανα, θες τα χρήματα που δεν περίσευαν, κράτησα το Dakarάκι. Στα δυο ταξίδια το χρόνο, θα συμβιβαστώ με τα άνετα 140 χλμ/ω που θα ταξιδεύω και τον λίγο αέρα στο μέτωπο. Δεν είναι κάτι το τρομερό. Άσε που το 'χω προικίσει με τα πάντα. Φτου ξανά απ΄ την αρχή;
Είναι η αλλαγή της μοτο μια ίωση, που αν αντισταθείς σθεναρά για λίγο καιρό, περνάει ... εκτός κι αν η νυν μοτο είναι χάρχαλο, οπότε η αλλαγή επιβάλλεται.
Εμένα λοιπόν, ναι μεν μου έκανε κλικ το 800, αλλά ήταν ένα καπρίτσιο που θα μου στοίχιζε στην τσέπη και στην απώλεια μιας καλής μοτο.

Αν εσένα λοιπόν
1. οι ατομικές - οικογενειακές - οικονομικές υποχρεώσεις, σου επιτρέπουν να πάρεις το 1200άρι (απλό ή ADV)
2. το γουστάρεις
3. στη χαλάει το 800 για κάποιους δικούς σου λόγους

κάνε την αλλαγή, άσχετα με τα χλμ που πρόκειται να γράψεις.

Όσον αφορά την αξιοπιστία του 1200 φίλος έχει του '06, και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ, ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ (εκτός από ένα δάκρυσμα του διαφορικού, που πρέπει να του γίνεται στην ώρα του μια αντικατάσταση τσιμούχας). Πινει νερό στο όνομά του, αλλά λοξοκοιτάει και το ADV ...
Βέβαια, κάτι ανακλήσεις ακούγονται για μοντέλα πριν του '06, ψάξου πολύ, τόσο στο παρόν φόρουμ, όσο και σε άλλα, Ελληνικά και μη. Μάλλον σε μπέρδεψα. Αν αυτή τη στιγμή πάντως ήμουνα χωρίς το Dakar και περισσεύανε τα ριάλια, θα πήγαινα στο 1200 ADV γιατί είναι μια ολοκληρωμένη μοτο.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 15-02-2010, 16:25
kostasmats Ο/Η kostasmats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: hlioupolh Athina
Μoto: δεν εχω
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή Απάντηση: 800 gs - 1200 gs

μετα απο το υπεροχο ντακαρ ημουνα μεταξυ 1200 απλου και adve.παρολο που βρισκω το adve ομορφοτερο επειδη ειχα την ευκαιρια να τα δοκιμασω και τα 2(απο φιλους) το απλο μου φανηκε πιο ταιριαστο στο στυλ μου.για μενα το ιδανικο θα ηταν το απλο με καποια καλουδια που λιγουρευομαι απο το αντβε(σελα πχ).οπως βλεπεις ολοι εχουμε τις δικες μας αποψεις βασισμενες στο οδηγικο μας στυλ και στα θελω μας.και οσον αφορα τα ταξιδια σκεψου καλα ...για Ευρωπη ας πουμε το μεγαλο ειναι καλυτερο,για ενα ταξιδι στην Αφρικη (λεμε τωρα)ισως το 800 που εχεις να ειναι πιο καταληλο.προσωπικη παντα αποψη
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 15-02-2010, 16:55
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: 800 gs - 1200 gs

Τελικα δεν μας ειπες; Ακομα δεν σε μπερδεψαμε ή να συνεχισουμε ;;;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1200 ADV 11/08 Dionisis Πωλήσεις μοτοσυκλετών 18 02-10-2009 14:04
K 1200 S wolferin Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 5 05-06-2009 13:49
BMW R 1200 GS. Arkas Νέα μοντέλα BMW 9 30-05-2009 10:55


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:34.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!