GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 19-11-2010, 12:45
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τι παιζει με τις εγγυησεις στην Ελλαδα?

Για αυτό παιδιά μου οι Χιώτες πάνε δυό – δυό. Και όσο πιο καλοπροαίρετοι είναι, τόσο μακρύτερα και καλύτερα φτάνουν στο μονοπάτι της ζωής.

Όσο για την απόλυτη παρατήρηση περί τελειότητος, έχετε δίκιο και ζητώ συγνώμη.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 19-11-2010, 12:48
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τι παιζει με τις εγγυησεις στην Ελλαδα?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτο το scan απο πού είναι και ποιάς ημερομηνιας?
Από όρους εγγύησης της μοτοσυκλέτας, έκδοση 11 /05.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 19-11-2010, 13:08
windman1200 Ο/Η windman1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: τώρα πια, δεν έχω...
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τι παιζει με τις εγγυησεις στην Ελλαδα?

Το ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΖΕΙ κι εδώ..
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 19-11-2010, 13:11
windman1200 Ο/Η windman1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: τώρα πια, δεν έχω...
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τι παιζει με τις εγγυησεις στην Ελλαδα?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Από όρους εγγύησης της μοτοσυκλέτας, έκδοση 11 /05.
Εγώ που το έχω αυτό;;
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 19-11-2010, 13:18
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τι παιζει με τις εγγυησεις στην Ελλαδα?

αυτο που μου δειχνετε ειναι της ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ....

εγω οπως ειπα και στην αρχη δεν θελω αυτο που λεει--ισχυριζετε ο καθε κατασκευαστης-αντιπροσωπος κ.τλ κ.τ. και ως δήλωσα στην αρχη ...με ενδιαφερει περισσοτερο το νομικο ΠΛΑΙΣΙΟ....
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 19-11-2010, 13:27
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τι παιζει με τις εγγυησεις στην Ελλαδα?

πριν 2 μήνες αγόρασα ψυγείο σπιτιού.Μέχρι και προχθές ο τεχνικός είχε έρθει 4 φορές για προβληματική λειτουργία.Τους ζήτησα να μου φέρουν άλλο λόγω του ότι αυτό όλοι καταλαβαίνουν πως είναι προβληματικό.Στην αρχή μου έλεγαν ότι εμείς σαν εταιρία έχουμε υποχρέωση να στο φτιάχνουμε.Οταν τους είπα να διαβάσουν τους 2 νόμους που ανέφερα παραπάνω σε άλλο post τότε άλλαξαν μυαλά μου ζήτησαν συγγνώμη και μου είπαν πάρτε ότι θέλετε από το κατάστημα.Σήμερα έρχεται το καινούριο.
Επίσης θα ήθελα να πω χωρίς να θέλω να προσβάλλω ανθρώπους του φόρουμ που έχουν μαγαζιά ότι οι εποχές είναι δύσκολες για όλους μας.Κανένας δεν θέλει να χάνει πελάτες σήμερα.Εγώ από το κατάστημα ου πήρα το ψυγείο πήγα και αγόρασα και άλλα προιόντα και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.
Οπως ανέφερα και πριν η εμπειρία μου από αμερικάνικες εταιρίες είναι οι 2 παρκάτω περιπτώσεις.
1.αλλαγή JEEP CHEROKEE 3,7 LIT. αξίας 49000 ευρώ με καινούριο μετά από 6 μήνες γιατί από την οροφή (μπάρες )έμπαιναν νερά.
2.κινητό BLACKBERRY μετά από 10 μήνες χρήση διότι παρουσίασε 2 φορές το ίδιο πρόβλημα μετά από επισκευή.μου έδωσαν 500 ευρώ πίσω ,όσο είχα πληρώσει για να το αγοράσω.
Και δεν δουλεύουν έτσι οι αμερικάνικες εταιρίες επειδή φωνάζουν οι αμερικάνοι.Συμπεριφέρονται με σεβασμό απέναντι στον πελάτη τηρώντας τον νόμο γιατί αλλιώς το ίδιο το κράτος θα επιβάλλει υπέρογκα πρόστιμα.

Last edited by geolag; 19-11-2010 at 13:28.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 19-11-2010, 13:49
windman1200 Ο/Η windman1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: τώρα πια, δεν έχω...
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τι παιζει με τις εγγυησεις στην Ελλαδα?

Απόσπασμα:
Και δεν δουλεύουν έτσι οι αμερικάνικες εταιρίες επειδή φωνάζουν οι αμερικάνοι.Συμπεριφέρονται με σεβασμό απέναντι στον πελάτη τηρώντας τον νόμο γιατί αλλιώς το ίδιο το κράτος θα επιβάλλει υπέρογκα πρόστιμα.
Και ποιός νομίζεις ότι υποχρέωσε το κράτος να επιβάλλει υπέρογκα πρόστιμα; ΕΓΩ ή ΕΣΥ;; ή ξύπνησαν ένα πρωί οι "αμερικάνοι" και βρήκαν ένα κράτος έτοιμο να επιβάλλει πρόστιμα στους "αμερικάνους"!!
Για σκέψου το λίγο...
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 19-11-2010, 13:52
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τι παιζει με τις εγγυησεις στην Ελλαδα?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
πριν 2 μήνες αγόρασα ψυγείο σπιτιού.Μέχρι και προχθές ο τεχνικός είχε έρθει 4 φορές για προβληματική λειτουργία.Τους ζήτησα να μου φέρουν άλλο λόγω του ότι αυτό όλοι καταλαβαίνουν πως είναι προβληματικό.Στην αρχή μου έλεγαν ότι εμείς σαν εταιρία έχουμε υποχρέωση να στο φτιάχνουμε.Οταν τους είπα να διαβάσουν τους 2 νόμους που ανέφερα παραπάνω σε άλλο post τότε άλλαξαν μυαλά μου ζήτησαν συγγνώμη και μου είπαν πάρτε ότι θέλετε από το κατάστημα.Σήμερα έρχεται το καινούριο.
Επίσης θα ήθελα να πω χωρίς να θέλω να προσβάλλω ανθρώπους του φόρουμ που έχουν μαγαζιά ότι οι εποχές είναι δύσκολες για όλους μας.Κανένας δεν θέλει να χάνει πελάτες σήμερα.Εγώ από το κατάστημα ου πήρα το ψυγείο πήγα και αγόρασα και άλλα προιόντα και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.
Οπως ανέφερα και πριν η εμπειρία μου από αμερικάνικες εταιρίες είναι οι 2 παρκάτω περιπτώσεις.
1.αλλαγή JEEP CHEROKEE 3,7 LIT. αξίας 49000 ευρώ με καινούριο μετά από 6 μήνες γιατί από την οροφή (μπάρες )έμπαιναν νερά.
2.κινητό BLACKBERRY μετά από 10 μήνες χρήση διότι παρουσίασε 2 φορές το ίδιο πρόβλημα μετά από επισκευή.μου έδωσαν 500 ευρώ πίσω ,όσο είχα πληρώσει για να το αγοράσω.
Και δεν δουλεύουν έτσι οι αμερικάνικες εταιρίες επειδή φωνάζουν οι αμερικάνοι.Συμπεριφέρονται με σεβασμό απέναντι στον πελάτη τηρώντας τον νόμο γιατί αλλιώς το ίδιο το κράτος θα επιβάλλει υπέρογκα πρόστιμα.

Μεταξύ μας ,,,είσαι και λιιιιιγο Καντεμάκος...

Τhanks για τα infos..
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 19-11-2010, 14:09
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικα τι παιζει με τις εγγυησεις στην Ελλαδα?

Τελικά τι λέει ρε παιδιά? Να είμαστε όλοι συνειδητοποιημένοι – γνωστικοί πολίτες.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1700 χλμ στην Βορεια Ελλαδα saitman Εκδρομές εντός Ελλάδος 32 19-08-2010 23:12
Η λίστα με τις καλύτερες επιδόσεις στην κατανάλωση καυσίμου. Kolokas Γενικά - Μοτοσυκλέτα 20 03-11-2009 13:37
Μονο στην Ελλαδα...no comment georgekostas Χιούμορ 10 19-06-2009 13:35
Αξιολογήστε τις γνώσεις σας στην οδήγηση μοτοσυκλέ, Θα περνούσες σήμερα τις εξετάσεις riko46 Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 9 07-04-2009 09:24
Από τις 6 έως τις 15 Φεβρουαρίου το Παζάρι Βιβλίου στην πλατεία Κλαυθμώνος mvlad78 Πολιτισμός 6 02-02-2009 19:03


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:46.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!