GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 11-11-2010, 16:43
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή πολλα δεν ειναι!!!???

πρόγκα στο μπροστινό λάστιχο!..χάνει αέρα οπότε πάω στον λάστιχά-σε γνωστό λάστιχά στη περιοχή μου Λενορμάν-..την βάζει μέσα βγάζει το λάστιχο,βγάζει την πρόγκα κ βάζει ένα μπάλωμα από την από μέσα μεριά του λάστιχου.κ το βάζει σε ένα μηχάνημα που ζεσταίνει το μπάλωμα κ ασκεί κ μια Α πιέσει!..περιμένω γύρω στα 20 λεπτά για το μηχάνημα...βάζει τον μικρο να μου βάλει το λάστιχο,αφού την μονταρη κανονικά την ρόδα,την ξαναβγαζει διότι έβαλε "λάθος" το λάστιχο κ την ξαναμονταρη..τελειωνη..ρωτάω τι χρωστάω κ μου λέει 15 ευρώ!!!...πλερω κ φεύγω!!. 1 ώρα έκανα τελικά εκεί...ρε παιδιά πολλά δεν είναι??..με το κλασικό μακαρόνι κ με 5 ευρώ δεν γινόταν δουλειά??..έχει αλλάξει κάτι??!!!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 11-11-2010, 16:47
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Η μέθοδος εργασίας είναι σωστή, εσωτερικό μπάλωμα επί του οποίου εξασκείται η πίεση του αέρα του ελαστικού. Για το ποσό δεν γνωρίζω, μήπως πλήρωσες και την μαλ%κια του που έβαλε λάθος το ελααστικό;
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 11-11-2010, 16:56
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Αν θεωρήσουμε ότι η εργασία κανονικά και χωρίς τα λάθη κρατάει περίπου στα 20 λεπτά. Σκέψου αν εσύ είχες μαγαζί με τα έξοδά του, τους υπαλλήλους του, αν θα ήταν πολλά ή όχι.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 11-11-2010, 17:01
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xenos Εμφάνιση μηνυμάτων
πρόγκα στο μπροστινό λάστιχο!..χάνει αέρα οπότε πάω στον λάστιχά-σε γνωστό λάστιχά στη περιοχή μου Λενορμάν-..την βάζει μέσα βγάζει το λάστιχο,βγάζει την πρόγκα κ βάζει ένα μπάλωμα από την από μέσα μεριά του λάστιχου.κ το βάζει σε ένα μηχάνημα που ζεσταίνει το μπάλωμα κ ασκεί κ μια Α πιέσει!..περιμένω γύρω στα 20 λεπτά για το μηχάνημα...βάζει τον μικρο να μου βάλει το λάστιχο,αφού την μονταρη κανονικά την ρόδα,την ξαναβγαζει διότι έβαλε "λάθος" το λάστιχο κ την ξαναμονταρη..τελειωνη..ρωτάω τι χρωστάω κ μου λέει 15 ευρώ!!!...πλερω κ φεύγω!!. 1 ώρα έκανα τελικά εκεί...ρε παιδιά πολλά δεν είναι??..με το κλασικό μακαρόνι κ με 5 ευρώ δεν γινόταν δουλειά??..έχει αλλάξει κάτι??!!!
Μακαρόνι €5 και έφυγες. Σωστόν.
Το έπαθα και μου το έφτιαξαν στην Κηφισιά, σε 5 λεπτά. Αφού είχαν δει και την GS1200.

Last edited by ckk; 11-11-2010 at 17:05.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 11-11-2010, 17:02
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μέθοδος εργασίας είναι σωστή, εσωτερικό μπάλωμα επί του οποίου εξασκείται η πίεση του αέρα του ελαστικού. Για το ποσό δεν γνωρίζω, μήπως πλήρωσες και την μαλ%κια του που έβαλε λάθος το ελααστικό;

δεν ξέρω ρε Πανο!!..απλά εγώ έχω μήνη στην μέθοδο με το μακαρόνι..κ απλά λέω οτι αυτό αν είναι κάτι πιο εξελιγμένο..οπότε να το έχω στα υπόψιν κ για άλλη φορά αν τύχει!!!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 11-11-2010, 17:06
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν θεωρήσουμε ότι η εργασία κανονικά και χωρίς τα λάθη κρατάει περίπου στα 20 λεπτά. Σκέψου αν εσύ είχες μαγαζί με τα έξοδά του, τους υπαλλήλους του, αν θα ήταν πολλά ή όχι.

δεν μπαίνω σε τέτοια διαδικασία να σκέπτομαι ετσι φίλε..γιατί άμα αρχίσω να σκέπτομαι ετσι εγώ ως πελάτης τότε σε ορισμένες περιπτώσεις θα πρέπει να κατεβάζω κ τα παντελόνια μου κ να λέω κ σε ευχαριστώ!!....το καλοκαίρι έδωσα 5 ευρό σε λάστιχά-μακαρονι- κ τώρα έδωσα 15!!..όχι 7-10 να πω οκ..αλλά 15 νομίζω έχει μια διαφορά!!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 11-11-2010, 17:16
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Ζυγοστάθμιση σου έκανε?
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 11-11-2010, 17:29
sintarta Ο/Η sintarta βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 575
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Ενταξει φιλος!!!!Κουκουρουκου!!!!!!!!!!!
Προπερσι πατησα προγκα με το ADVE και για καλη μου τυχη ημουν κοντα στο παρκινγκ που την σταθμευω.

Για ακομα καλυτερη μου τυχη ειχα στο σπιτι ενα κιτ με το γνωστο μακαρονι,αμπουλες αζωτου και λοιπα!!!
Σκεφτηκα λοιπον...
''Τι καλα που μου εκατσε εδω,θα κανω και εξασκηση μην μου τυχει σε κανα ταξιδι και τραβαω τα μαλλια μου..."

Ηταν οντως πανευκολο και η δουλεια που υποσχεται το κιτ αψογη!!!
Ημουν ομως σε φαση να ταξιδεψω τις επομενες μερες και οπως μου ειπαν διαφοροι γνωστοι και μη,θα επρεπε να βαλω μπαλωμα κανονικο για μεγαλυτερη ασφαλεια και αργοτερα αλλαγη ελαστικου.
Ετσι λοιπον και επραξα...
Αρχη Βουλιαγμενης για την ιδια δουλεια που εκανα σε σενα πληρωσα 25 ευρω!!!!!!!!


Αυτα.....
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 11-11-2010, 17:31
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Το μακαρόνι, είναι μία προσωρινή μέθοδος (την οποία μπορείς να την κάνεις κ μόνος σου), γιά να μπορέσεις να πάς μετά στο βουλκανιζατέρ να βάλει μπάλωμα στο ελαστικό. Το μακαρόνι μετά από ένα χρονικό διάστημα ξεραίνεται, γίνεται ξένο σώμα, κ το ελαστικό αρχίζει να χάνει αέρα. Νομίζω πως τα χρήματα που σου ζήτησε είναι κοντά στον μέσο όρο γιά τέτοιου είδους εργασία.


Jefe
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 11-11-2010, 17:33
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Μακαρόνι (που το τοποθέτησα μόνος μου),

εδώ κ ενάμιση χρόνο, δεν έχει πάθει τίποτα ....

Όσο για τα 15 €,

νομίζω ότι είναι ΟΚ !!!
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Σοβαρο θεμα -- Υπερκαταναλωση Βενζινης -- Φοβαμαι πως δεν ειναι η ιδεα μου. sansiro.sugata Τεχνικά θέματα διάφορα 102 05-10-2011 21:17
χρονια πολλα athaneco Καλώς ήλθατε 13 07-01-2010 14:11
Χρονια πολλα Ηλια (iliask75) wolferin Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 6 20-11-2009 12:35
χρονια πολλα fanisgs giorgos_gs Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 12 28-08-2009 11:12
Χρονια πολλα Μανωλη PortoLeone Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 9 26-12-2008 14:28


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!