GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 11-11-2010, 20:10
bill 800gs Ο/Η bill 800gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΛΟΥΤΡΑΚΙ
Μoto: BMW F800GS - YAMAPA WR 250
Μηνύματα: 664
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xenos Εμφάνιση μηνυμάτων
πρόγκα στο μπροστινό λάστιχο!..χάνει αέρα οπότε πάω στον λάστιχά-σε γνωστό λάστιχά στη περιοχή μου Λενορμάν-..την βάζει μέσα βγάζει το λάστιχο,βγάζει την πρόγκα κ βάζει ένα μπάλωμα από την από μέσα μεριά του λάστιχου.κ το βάζει σε ένα μηχάνημα που ζεσταίνει το μπάλωμα κ ασκεί κ μια Α πιέσει!..περιμένω γύρω στα 20 λεπτά για το μηχάνημα...βάζει τον μικρο να μου βάλει το λάστιχο,αφού την μονταρη κανονικά την ρόδα,την ξαναβγαζει διότι έβαλε "λάθος" το λάστιχο κ την ξαναμονταρη..τελειωνη..ρωτάω τι χρωστάω κ μου λέει 15 ευρώ!!!...πλερω κ φεύγω!!. 1 ώρα έκανα τελικά εκεί...ρε παιδιά πολλά δεν είναι??..με το κλασικό μακαρόνι κ με 5 ευρώ δεν γινόταν δουλειά??..έχει αλλάξει κάτι??!!!
H σωστη επισκευη του ελαστικου ειναι το μπαλωμα εσωτερικα (αυτο ακριβως που σου εκανε) το κορδονι ειναι προσωρινη λυση και οχι σιγουρη.
Σε αυτοκινητο μου ειχε πεταξει το κορδονι
Ειδικα σε μεγαλες ταχυτητες και φορτωμενο (που το λαστιχο παραμορφωνει) δεν ειναι να το εμπιστευεσαι
Απο τιμη καλα σου πηρε
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 11-11-2010, 20:21
pkiriakos Ο/Η pkiriakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Honda varadero xlv 1000
Μηνύματα: 572
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μακαρόνι (που το τοποθέτησα μόνος μου),

εδώ κ ενάμιση χρόνο, δεν έχει πάθει τίποτα ....

Όσο για τα 15 €,

νομίζω ότι είναι ΟΚ !!!
Προσωρινό εννοεί ο ανθρωπος οτι κάποια στιγμή πρέπει να τοποθετήσεις και το μπάλωμα για να κάνεις σωστή δουλειά και να είσαι σίγουρος.Τώρα ακόμη και με το μακαρόνι μπορεί να μην χάσει και ποτέ αέρα αλλα γιατί να μην είσαι βέβαιος και ασφαλής??Ταξίδια με χλμ στο κοντέρ κάνουμε.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 11-11-2010, 20:31
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pkiriakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωρινό εννοεί ο ανθρωπος οτι κάποια στιγμή πρέπει να τοποθετήσεις και το μπάλωμα για να κάνεις σωστή δουλειά και να είσαι σίγουρος.Τώρα ακόμη και με το μακαρόνι μπορεί να μην χάσει και ποτέ αέρα αλλα γιατί να μην είσαι βέβαιος και ασφαλής??Ταξίδια με χλμ στο κοντέρ κάνουμε.
Συμφωνω με την υπογραφη σου.... ΜΠΟΡΝΤΩ?????
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 11-11-2010, 20:33
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Τα είπαν οι προλαλήσαντες. Μακαρόνι ή κορδόνι = πρόχειρο για να φύγεις

Εσωτερικό μπάλωμα σε θέρμανση και πίεση = πολύ πιό μόνιμο και για μεγάλες αποστάσεις.

Η Τιμή είναι λογικότατη.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 11-11-2010, 21:29
jimm Ο/Η jimm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-αθηνα
Μoto: KAWASAKI-Versys
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

η τιμη ειναι κλεψιμο κανονικο..........μια ροδα βγαινει,οχι κινητηρας, ελεος, 15-25 ευρω τα κλεφταρια ..αλλα ολοι τους ιδια σκ@τ@ ειναι.............7 ευρω λογικη τιμη θα ηταν με εσωτερικο μπαλωμα......εχουμε χασει την μπαλα με το ευρω.....!!!!!! θα δινατε ποτε 5000 χιλιαρικα? δεν νομιζω κανεις ...
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 11-11-2010, 21:56
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Jefe Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μακαρόνι, είναι μία προσωρινή μέθοδος (την οποία μπορείς να την κάνεις κ μόνος σου), γιά να μπορέσεις να πάς μετά στο βουλκανιζατέρ να βάλει μπάλωμα στο ελαστικό. Το μακαρόνι μετά από ένα χρονικό διάστημα ξεραίνεται, γίνεται ξένο σώμα, κ το ελαστικό αρχίζει να χάνει αέρα. Νομίζω πως τα χρήματα που σου ζήτησε είναι κοντά στον μέσο όρο γιά τέτοιου είδους εργασία.

Jefe
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 11-11-2010, 21:59
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jimm Εμφάνιση μηνυμάτων
η τιμη ειναι κλεψιμο κανονικο..........μια ροδα βγαινει,οχι κινητηρας, ελεος, 15-25 ευρω τα κλεφταρια ..αλλα ολοι τους ιδια σκ@τ@ ειναι.............7 ευρω λογικη τιμη θα ηταν με εσωτερικο μπαλωμα......εχουμε χασει την μπαλα με το ευρω.....!!!!!! θα δινατε ποτε 5000 χιλιαρικα? δεν νομιζω κανεις ...
αν ξέρει την δουλειά του δεν βγαίνει καν η ρόδα.

στο μηχανάκι έχω στό πίσω λάστιχο μακαρόνι πολύ καιρό. με πολλά χλμ στο κοντέρ, 160 - 180. όλα μια χαρά.

έχω και ένα άλλο γρήγορο αυτοκίνητο. και πάλι με μακαρόνι. με περισσότερα χλμ στο κοντέρ. >200.εδώ το λάστιχο είναι €480. όλα μια χαρά.

πάντα μακαρονάκια έβαζα, τί να κάνω... είμαι μακαρονάς
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 11-11-2010, 22:06
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???


μου ανοιξατε την ορεξη.....με την κουβεντα
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 11-11-2010, 22:29
jimm Ο/Η jimm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-αθηνα
Μoto: KAWASAKI-Versys
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
αν ξέρει την δουλειά του δεν βγαίνει καν η ρόδα.

στο μηχανάκι έχω στό πίσω λάστιχο μακαρόνι πολύ καιρό. με πολλά χλμ στο κοντέρ, 160 - 180. όλα μια χαρά.

έχω και ένα άλλο γρήγορο αυτοκίνητο. και πάλι με μακαρόνι. με περισσότερα χλμ στο κοντέρ. >200.εδώ το λάστιχο είναι €480. όλα μια χαρά.

πάντα μακαρονάκια έβαζα, τί να κάνω... είμαι μακαρονάς
τωρα που το λες απο οτι θυμαμαι παλια ολο μακαρονι και κακο ηταν,μιλω παντα για αυτοκινητο,το οποιο και εγω δεν ειχα προβληματα,αλλα πιο σιγουρο ειναι το μπαλωματακι........οντως με τυρακι μια χαρα ειναι !!!!!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 11-11-2010, 23:02
villos Ο/Η villos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή Απάντηση: πολλα δεν ειναι!!!???

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων

στο μηχανάκι έχω στό πίσω λάστιχο μακαρόνι πολύ καιρό. με πολλά χλμ στο κοντέρ, 160 - 180. όλα μια χαρά.

έχω και ένα άλλο γρήγορο αυτοκίνητο. και πάλι με μακαρόνι. με περισσότερα χλμ στο κοντέρ. >200.εδώ το λάστιχο είναι €480. όλα μια χαρά.

πάντα μακαρονάκια έβαζα, τί να κάνω... είμαι μακαρονάς

Και εγώ από πέρισυ μακαρόνι έβαλα.Τώρα έχω 13.000 κμ και δεν έχω πρόβλημα.Ούτε χάνει ούτε τπτ.
Όταν με έπιασε το λάστιχο είχα 500 κμ.Τι να έκανα ;;;Να άλλαζα καινούριο λάστιχο;;;;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Σοβαρο θεμα -- Υπερκαταναλωση Βενζινης -- Φοβαμαι πως δεν ειναι η ιδεα μου. sansiro.sugata Τεχνικά θέματα διάφορα 102 05-10-2011 21:17
χρονια πολλα athaneco Καλώς ήλθατε 13 07-01-2010 14:11
Χρονια πολλα Ηλια (iliask75) wolferin Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 6 20-11-2009 12:35
χρονια πολλα fanisgs giorgos_gs Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 12 28-08-2009 11:12
Χρονια πολλα Μανωλη PortoLeone Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 9 26-12-2008 14:28


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:32.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!