GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 15-09-2009, 19:26
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ρελέ Βενζίνης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ramiod Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμενα σημερα μου ηρθε απο Αμερικη αυτο που ειχα βαλει στην αρχη της ενοτητας ,1) σε 4 μερεσ απο την παραγγελια ηταν στην Κρητη
2)ειναι πολυ καλη κατασκευη α,αρκετα χοντρο καλωδιο καλη μπριζα το φισ ειναι ενα απλο.
Πιστευω πως ενας ηλεκτρολογος το φτιαχνει ανετα και σε πολυ καλη τιμη,αν θελει καποιος ασ μαζεψει συμμετοχες να το δωσουμε σε καποιον να το φτιαξει μαζικα .

Περιμένουμε ακόμη κάποιες φωτό,

που μας είχες "υποσχεθεί" στην Motoadventure .....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 15-09-2009, 20:38
ramiod Ο/Η ramiod βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Ηρακλειο-Κρητης
Μoto: παπακι Κινεζικο
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: Ρελέ Βενζίνης

φιλε ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΕ τις φωτο δεν τις εβαλα γιατι οταν κατεβηκα στην Κρητη ηδη το θεμα το ειχατε εξαντλησει και καποιος ειχε βαλει αυτεσ που θα εβαζα εγω. το να γραφουμε τα ιδια πιστευω πωσ ειναι χαζο.αφου ειχε κλεισει τομ θεμα.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 27-02-2010, 21:03
gormns Ο/Η gormns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Μoto: BMW 1200 GS
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή Απάντηση: Ρελέ Βενζίνης

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ(ΩΝΤΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ) ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΟ 1200GS ΜΟΥ ΜΟΝΤ.2007 ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΣΤΗ MOTOGENESIS ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΚΑΜΠΑΝΙΑΣ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΜΙΑ!!!
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 27-02-2010, 22:58
allen Ο/Η allen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 910
Προεπιλογή Απάντηση: Ρελέ Βενζίνης

Και πως σας φαινεται να βγαλουμε τον ρελε (διαδικασια 5 λεπτα το πολυ)
να βαλουμε λεπτο στρωμα σιλικονης (διαφανες) και να το κουμποσουμε παλι ,με το δαχτυλο μια γυρα και ετοιμο! θα ξανα παρει υγρασια?
το εκανα στο μοτο μου
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 08-03-2010, 00:55
ThanDim Ο/Η ThanDim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GS 05
Μηνύματα: 492
Προεπιλογή Απάντηση: Ρελέ Βενζίνης

Μια ερώτηση..... από τα δυο καλωδιάκια - μπλε και κίτρινο - ποιο είναι το συν (+) και ποιο το πλην (-) ;;;
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 08-03-2010, 11:01
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρελέ Βενζίνης

Να κανω κι εγω την ερωτηση μου?????

Ο ρελες ειναι ενας διακοπτης που ανοιγει και κλεινει κατω απο ορισμενες συνθηκες επιτρεποντας ρευμα να περασει!! Ετσι ρελεδες εχουμε στα φωτα μας, στις τρομπες μας κ.λ.π.!!!
Αν ο συγκεκριμενος που χαλασε αντικαθιστατο με εναν bosch του εμποριου, οπου ο ακριβοτερος και αριστης ποιοτητας εχει 10-15ε, δεν θα κανατε δουλεια??? Ακολουθωντας το πολυ καλο φωτογραφικο ρεπορταζ πιο πανω νομιζω οτι δεν θα υπηρχε προβλημα!!!

Αν και δεν ειμαι οπαδος της πατεντας, αν γινοταν αυτη η αντικατασταση που λεω τοτε τα 15 με τα 130 ειναι μια τεραστια διαφορα την οποια (αν και εχθρος της πατεντας ξαναλεω) δεν νομιζω εγω προσωπικα να κατέβαλα στην μαμα!!!!

Last edited by GeorgeP; 08-03-2010 at 11:05.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 08-03-2010, 11:04
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρελέ Βενζίνης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρελέ βενζίνης, από υγρασία στο Adve!!!!
Ελα μου ντε!!!!!!

Unstoppable!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 09-03-2010, 17:38
egine1 Ο/Η egine1 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: kallithea
Μoto: BMW GS 1200 ADV 2008
Μηνύματα: 192
Προεπιλογή Απάντηση: Ρελέ Βενζίνης

Ρε παιδία να κάνω μια ερωτιση..το ρελε βενζίνης σε πιό μοντέλο εχει γίνει ανάκλιση γιατι στο σινεργίο στο γερακα μου ειπαν οτι τα μοντελα του 2006 εχουν ανακλιση.ιςχύει;
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 10-03-2010, 11:48
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ρελέ Βενζίνης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από egine1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδία να κάνω μια ερωτιση..το ρελε βενζίνης σε πιό μοντέλο εχει γίνει ανάκλιση γιατι στο σινεργίο στο γερακα μου ειπαν οτι τα μοντελα του 2006 εχουν ανακλιση.ιςχύει;
Για την Ευρωπη δεν υπαρχει ανακληση γιαυτο το πραγμα! δες εδω: VOSA - Vehicle Recalls

Για την αμερικη ομως υπηρξε μια ανακληση το 2009 που αφορουσε μοντελα του 2006 αλλα για την αντλια της βενζινης η οποια μπορει να δημιουργησει προβλημα και στο ηλετρικο κυκλωμα της!! Δες επισυναπτομενο κι αν δεν ανοιγει δες εδω ODI - Office of Defects Investigation κι εδω Bmw Motorcycle Recalls | View Bmw Motorcycle Safety Problems & Recall Lists at Motorcyclist Magazine (κι εντω μεταξυ ας το περιποιηθει ο αντμιν το επισυναπτομενο!) Μηπως εννουσε αυτη το συνεργειο στο Γερακα?
Attached Files
File Type: txt R1200GS recall.txt (2 bytes, 10 views)

Last edited by GeorgeP; 10-03-2010 at 11:50.
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 10-03-2010, 16:07
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Ρελέ Βενζίνης

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κανω κι εγω την ερωτηση μου?????

Ο ρελες ειναι ενας διακοπτης που ανοιγει και κλεινει κατω απο ορισμενες συνθηκες επιτρεποντας ρευμα να περασει!! Ετσι ρελεδες εχουμε στα φωτα μας, στις τρομπες μας κ.λ.π.!!!
Αν ο συγκεκριμενος που χαλασε αντικαθιστατο με εναν bosch του εμποριου, οπου ο ακριβοτερος και αριστης ποιοτητας εχει 10-15ε, δεν θα κανατε δουλεια??? Ακολουθωντας το πολυ καλο φωτογραφικο ρεπορταζ πιο πανω νομιζω οτι δεν θα υπηρχε προβλημα!!!

Αν και δεν ειμαι οπαδος της πατεντας, αν γινοταν αυτη η αντικατασταση που λεω τοτε τα 15 με τα 130 ειναι μια τεραστια διαφορα την οποια (αν και εχθρος της πατεντας ξαναλεω) δεν νομιζω εγω προσωπικα να κατέβαλα στην μαμα!!!!

Σαφως και γινεται δουλεια Γιωργο.
Εν το μεταξυ, απο κατασκευης, το σημειο που ειναι τοποθετημενο το ρελε, ειναι καλα "κρυμενο" με αποτελεσμα, ακομα και μερακλης ή ψειρας να μην ειναι καποιος το οπτικο-αισθητικο αποτελεσμα ειναι... ανυπαρκτο!!!
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, ρελέ βενζίνης, moto bmw, motobmw, rele


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!