GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Άλλες εταιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 21-07-2009, 20:19
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Που είναι τα KTM;

κοιτάνε τα καθαρόαιμα
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 21-07-2009, 23:08
killer Ο/Η killer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Μπραχάμι
Μoto: R 1200 GS '08
Μηνύματα: 180
Προεπιλογή Απάντηση: Που είναι τα KTM;

Μηπως τα πουλησαν και αγορασαν GS που πανε παντου και καλα?

Reply With Quote
  #23  
Παλιό 22-07-2009, 11:08
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Που είναι τα KTM;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από killer Εμφάνιση μηνυμάτων
Μηπως τα πουλησαν και αγορασαν GS που πανε παντου και καλα?

αν πας σε ενα βουνο σε κακοτράχαλο χωματόδρομο και νομιζεις οτι πας γρηγορα με το GS σου μην απορησεις αν σε περάσει σαν σταματημενο ενα KTM adventure πεταγωντας λασπη στην ζελατινα της μοτο σου!!!! Ισως να μην καταλαβεις τι σε περασε, ισως να το δεις στο επομενο ορεινο χωριό σταματημενο για ξεκουραση (¨η βλαβη, παιζει κιαυτό)!!

Οσο ειναι στο χωμα τα ΚΤΜ ''πατανε'' οτιδηποτε ''αλλο'' κινειται διπλα τους, πισω τους, εμπρός τους!!!!

Υ.Γ. Απευθυνομαι στο δευτερο προσωπο για λόγους ευηχους και ουδόλως με επιθετικό σκοπό για να σε θίξω, γιαυτο και οι φατσούλες!!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 22-07-2009, 11:21
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Που είναι τα KTM;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
αν πας σε ενα βουνο σε κακοτράχαλο χωματόδρομο και νομιζεις οτι πας γρηγορα με το GS σου μην απορησεις αν σε περάσει σαν σταματημενο ενα KTM adventure πεταγωντας λασπη στην ζελατινα της μοτο σου!!!! Ισως να μην καταλαβεις τι σε περασε, ισως να το δεις στο επομενο ορεινο χωριό σταματημενο για ξεκουραση (¨η βλαβη, παιζει κιαυτό)!!

Οσο ειναι στο χωμα τα ΚΤΜ ''πατανε'' οτιδηποτε ''αλλο'' κινειται διπλα τους, πισω τους, εμπρός τους!!!!

Υ.Γ. Απευθυνομαι στο δευτερο προσωπο για λόγους ευηχους και ουδόλως με επιθετικό σκοπό για να σε θίξω, γιαυτο και οι φατσούλες!!

καλα τα λές Γιώργο!!!!παντος σε στροφη με χωμα ειναι λες και την πέρνει στην εθνική οδο!!!το ζυγισμα της μηχανής για ανωμαλο δρομο ειναι απίστευτο!!!!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 22-07-2009, 17:51
killer Ο/Η killer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Μπραχάμι
Μoto: R 1200 GS '08
Μηνύματα: 180
Προεπιλογή Απάντηση: Που είναι τα KTM;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
αν πας σε ενα βουνο σε κακοτράχαλο χωματόδρομο και νομιζεις οτι πας γρηγορα με το GS ...
Οσο ειναι στο χωμα τα ΚΤΜ ''πατανε'' οτιδηποτε ''αλλο'' κινειται διπλα τους, πισω τους, εμπρός τους!!!!
Ειπα οτι πηγαινω με το GS παντου και καλα οχι γρηγορα...(τουλασχιστον για το χωμα που αναφερεσε)... Στην ασφαλτο δε πιστευω οτι καποιο αλλο on-off της μεγαλης κατηγοριας ειναι καλυτερα ζυγισμενο απο το GS.
Μην εισαι τοσο ''απολυτος'' σε οτι αφορα τα ΚΤΜ και το χωμα...
Για μενα δε παιζει ρολο το μηχανακι, αλλα ο αναβατης...
Εχω δει κουλους με ΚΤΜ να μην μπορουν να στησουν τη μηχανη τους ορθια ... και αλλα παλικαρια με Varadero και GS να τα πηγαινουν "μαλλια" σε κακοτραχαλους χωματοδρομους...
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 22-07-2009, 19:34
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Που είναι τα KTM;

Επειδή σας βαρέθηκα
ΒΑΛΤΕ το καλά στην κούτρα σας
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ
ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΜΕ ΤΟ GS






















(den pao sto bouno kardia mou
fobame)



Reply With Quote
  #27  
Παλιό 23-07-2009, 00:41
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Που είναι τα KTM;

πέρα από τις πλάκες πρέπει να φέρω κολλητό μου με 950 εδώ, ΠΟΛΥ άνετο με τη μηχανή του (ειδικά στο χώμα), να σας πει τι σημαίνει "στρίβω με το 1200"

αν έχεις τα κότσια να πας το 9Χ0 σαν motard έχεις (πολλές) ελπίδες... αν όχι, το GS στρίβει με την σκέψη σε οποιεσδήποτε συνθήκες και το 9Χ0 το κοιτάει

ο συγκεκριμένος φίλος μου στρίβει με το 1200 (θυμίζω ξανά: έχει 950) και απλώνει και το χέρι και ακουμπάει την άσφαλτο εκείνη την ώρα (και όχι δεν είναι επειδή έχει το χέρι του καραγκιόζη)

όσο για το χώμα, ο ποιο συχνός του "συνέταιρος" στις χωματάδες, είναι ένα 1200GS adventure και έχει τύχει φορές να έχει πέσει ο φίλος μου με το 950 και ο άλλος όχι (εννοείται ότι όταν πας χώμα το πέσιμο είναι μέσα στο πρόγραμμα)... άρα "άμα το πας πάει" που λένε

επειδή λένε τα δικά τους οι varaderoφίλοι δεν σημαίνει ότι πρέπει να ξεχνάμε τι έχουμε

Last edited by NLS; 23-07-2009 at 00:43.
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 23-07-2009, 01:03
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Που είναι τα KTM;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
πέρα από τις πλάκες πρέπει να φέρω κολλητό μου με 950 εδώ, ΠΟΛΥ άνετο με τη μηχανή του (ειδικά στο χώμα), να σας πει τι σημαίνει "στρίβω με το 1200"

αν έχεις τα κότσια να πας το 9Χ0 σαν motard έχεις (πολλές) ελπίδες... αν όχι, το GS στρίβει με την σκέψη σε οποιεσδήποτε συνθήκες και το 9Χ0 το κοιτάει

ο συγκεκριμένος φίλος μου στρίβει με το 1200 (θυμίζω ξανά: έχει 950) και απλώνει και το χέρι και ακουμπάει την άσφαλτο εκείνη την ώρα (και όχι δεν είναι επειδή έχει το χέρι του καραγκιόζη)

όσο για το χώμα, ο ποιο συχνός του "συνέταιρος" στις χωματάδες, είναι ένα 1200GS adventure και έχει τύχει φορές να έχει πέσει ο φίλος μου με το 950 και ο άλλος όχι (εννοείται ότι όταν πας χώμα το πέσιμο είναι μέσα στο πρόγραμμα)... άρα "άμα το πας πάει" που λένε

επειδή λένε τα δικά τους οι varaderoφίλοι δεν σημαίνει ότι πρέπει να ξεχνάμε τι έχουμε

μεγαλε εχεις παρει ποτε βολτα το 9Χ0 και το adve σε χωμα???
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 23-07-2009, 01:53
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Που είναι τα KTM;

το 950 ναι και είναι σούπερ

το adventure όχι (ούτε θέλω βασικά)
έχω το "αδύνατο" (να το κάνει Ο Θεός) GS

απλά αναφέρω τι μου διηγείται άνθρωπος που έχει το 950 και μιλάει για το 1200GSA που πάνε παρέα... να μου λέει ψέματα;

λες να είναι κρυφοbmwάκιας;
τι να πω, μπορεί

Last edited by NLS; 23-07-2009 at 01:54.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 23-07-2009, 11:21
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Που είναι τα KTM;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
το 950 ναι και είναι σούπερ

το adventure όχι (ούτε θέλω βασικά)
έχω το "αδύνατο" (να το κάνει Ο Θεός) GS

απλά αναφέρω τι μου διηγείται άνθρωπος που έχει το 950 και μιλάει για το 1200GSA που πάνε παρέα... να μου λέει ψέματα;

λες να είναι κρυφοbmwάκιας;
τι να πω, μπορεί

κοιτα φιλε..βασικα ειμαι τα τελευταια 2 χρόνια περιπου κάτοχος adve με τα περισότερα χιλιομ.να ειναι σε χωμα(και απο 16 ετων σε πιστες),κολλητός μου έχει το 990 που παμε μαζι στις εκδρομές.το bmw μας αρέσει δεν μας αρέσει δεν κανει οτι κανει το ktm.τα δικά μας δεν ειναι για μεγάλες ταχυτητες στο χωμα γιατι δεν στριβουν και το λεω γιατι εχουν περάσει και τα 2 απο τα χέρια μου στο χωμα.αλλο πραγμα η μια μηχανη και αλλο η αλλη αυτο πρέπει να καταλάβεις..δεν σου λεω οτι το adve δεν παει στο χωμα!!!!παει και παραπάει αλλα οχι όπως το ktm τι να κάνουμε έκαστος στο ειδος του και ο λουμίδης στους καφέδες
οσο για αυτο που ειπες παραπάνω για βαραντερόφιλους δεν νομίζω να λες για εμενα γιατι δεν παιζει κατι τετοιο εχω αλλάξει πανω απο 15 μηχανες και απο όλες τις εταιρίες και δεν μου λεει κατι ουτε αν εχεις bmw ουτε honda ουτε yamaha & suzuki ολα ειναι μηχανες και ολα χαλάνε όπως και ολα σε κανουν να περνάς καλα με αυτό που κάνεις.οι ταμπέλες που βάζεις αποψη μου πάντα ειναι παιδια΄ριστικες και ελπίζω να της λες καθαρα και μονο για πλάκα.
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Tι γένους είναι επιτέλους; Alext Χιούμορ 6 29-06-2009 23:52
Με τα φώτα αναμμένα θα κυκλοφορούν τα δίκυκλα!!!!!!!! riko46 Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 8 23-06-2009 17:36
Τι είναι GPS Black_Shadow Πλοήγηση - Hardware και Software 10 15-06-2009 23:05
Ελπίζω να είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα εκεί. arisxios Ανέκδοτα 16 10-04-2009 00:06
Που υπηρετήσατε;;;;;; riko46 Διάφορα 41 23-02-2009 20:51


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!