GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Παλαιά μοντέλα - Classic

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 26-11-2010, 17:48
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

γενικα κι εγω εχω ακουσει αρκετα σχετικα με το classic cars....κριμα.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 27-11-2010, 10:28
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
τον αντίλογο δεν διαβάζω.... του "προέδρου"....
Μόλις κατάλαβε ότι εδώ μέσα έχουμε "μύτη"..την έκανε Λούης..
Κρίμα που έμπλεξες για να κάνεις το κέφι σου..
Γράφονται στα forum για να πασάρουν την σαβούρα τους..
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 03-12-2010, 14:13
classiccentury Ο/Η classiccentury βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW 1150 GS 2003 ZUNDAPP KS 50 1969
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Προς απάντηση των προαναφερθέντων θα ήθελα να προσθέσω μερικές φράσεις στην εν λόγω συναλλαγή. Εχει δίκιο ο ”adventure” να είναι εκνευρισμένος από τη συναλλαγή αλλά εδώ πρέπει να προσθέσω τα εξής:
Η εν λόγω μηχανή BMW R26 δεν αναπαλαιώθηκε από μένα και ούτε γνώριζα την κατάσταση της . Την ευθύνη για την κατάσταση την φέρει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης κ. Αρης Παζάς από την Ερατεινή Φωκίδος (τηλ. 6977914906) τον οποίο προσπάθησα να φέρω σε επαφή με τον αγοραστή μου για να απολογηθεί. Σε συζήτηση που έκανα με τον κ. Αρη Παζά με διαβεβαίωσε ότι η μηχανή ήταν Ο.Κ. και είπε ότι ολα αυτά είναι υπερβολές του αναπαλαιωτή στον οποίο πήγε τη μηχανή ο αγοραστής. Εγώ δεν είμαι σε θέση να υποστηρίξω ούτε τον κ. Παζά ούτε τον αγοραστη της μηχανής. Την μηχανή αυτή την απέκτησα δίνοντας στον κ.Παζά ενα σκαραβαίο και είχα σκοπό να ασχοληθώ με την μοτοσυκλετα αργότερα. Οπως ακριβώς την παρέλαβα από το πλοίο χωρίς να την πάω σε ειδικό την άφησα στην άκρη για μελλοντική ασχολία. Ομως λόγω οικονομικών προβλημάτων για την εκδοση του περιοδικού μας αναγκάστηκα να τη βάλω στο car.gr για πώληση ακριβώς όσο την αγόρασα δηλ. 4.000 ευρώ. Μετά από 2-3 εβδομάδες μου στέλνει ο adventure το παρακάτω μήνυμα: «Διαθέτω 3000 αν ενδιαφερεστε το mail μου είναι mits70@hotmail.com» Επικοινώνησα μαζί του και έγινε η συναλλαγή. Οταν προσπάθησα να τη φορτώσω στο πλοίο εμφανήστηκε το πρόβλημα με την πρώτη ταχύτητα το οποίο το ανέφερα αμέσως . Τα παραπάνω μπορώ να τα υποστηρίξω και εγγράφως αλλά και ενόρκως αν χρειαστεί διότι επί 20 χρόνια επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών στο Ηράκλειο Κρήτης δεν έχω δημιουργήσει κανένα πρόβλημα σε πελάτη ή προμηθευτή και δεν θέλω να ανακατευεται το όνομα μου με αυτό τον τρόπο. Αν δεν επιδιώξει τη νομική εκκαθάριση της συναλλαγής ο “adventure” θα τον επιδιώξω εγώ προκειμένου να μπουν τα πράγματα στη θέση τους. Εγώ βασικά δεν είμαι εμπορος οχημάτων αλλά επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών και πρώην συλλέκτης αφού από το 2009 και μετά δημιούργησα μια σελίδα στο Car.gr - Μεταχειρισμένα Αυτοκίνητα προκειμένου να πουλήσω όλα μου τα οχήματα σιγά – σιγά για να διασώσω την επιχείρηση μου.
Αυτά είχα να πώ
Συγνώμη αν σας κούρασα με τη πολυλογία μου αλλά έπρεπε να βάλω τα πράγματα στη θέση τους.

Φιλικά

Μιχάλης Ρασιδάκης
6970 446565
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 03-12-2010, 14:35
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mits70 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ιστορία έχει ως εξής.
Ημουν και είμαι κατοχος μιας R1200GS ADV.Μου είχε καρφωθεί η ιδέα ομως του να πάω να πάρω και μία ΒΜW R51 , R26 ή ότι άλλο προκύψει σε αντίκα.
Ψάχνοντας στο net βρήσκω στο car.gr μια ωραία R26.Πέρνω τηλέφωνο και αναφέρω ότι είμαι κάτοχος μιας μοτό ήδη και ότι ψάχνω να βρώ μια αντίκα με κάποια χρήματα που διέθετα και με προοπτική να χώσω και κάποια άλλα ώστε να την έφερνα στην κατάσταση που θα επιθυμούσα εγώ.
Μου αυτοπαρουσιάζεται ώς εκδότης περιοδικού σχετικά με αντίκες, πρόεδρος του συλλόγου κλασικών οχημάτων και συναφείς μπούρδες.
Τον ρωτάω στα πλαίσια της μοτοσυκλετιστικής δεοντολογίας να μου πει αν η μηχανή είναι σε καλό επίπεδο με δεδομένο ότι είναι αγοροπωλησία από το net οπότε δεν είχα την δυνατότητα να την δώ από κοντά.
Μου απαντα ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση και ότι κινείται και με αυτή και ότι την πουλάει διότι ήθελε να πάρει κάτι καινούργιο ώστε να ανανεώσει τον στόλο του.
Αφού συμφωνούμε τιμή, μου ζητά να του στείλω προκαταβόλα συν τα έξοδα ώστε να έρ8ει το μηχανάκι πάνω.
αφού τα πλήρωσα και αφού φορτώθηκε το μηχανάκι τότε βγήκε και το πρόβλημα...δεν μπαίνει η πρώτη....σού στέλνω και ένα ρουμπινέτο βενζίνης γιατί αυτό που έχει πάνω τρέχει...και τέτοια.Με την παραλαβεί της μηχανής γίνεται και η εξόφληση σε άνθρωπο που είχε στείλει για να μου την παραδώσει.Η μηχανή ήταν παλιά αλλά λέω οκ αν πηγαίνει όλα τα άλλα διορθώνοντε.Η μηχανή πήγε με τα χίλια ζόρια από Πειραιά μέχρι Λαχαναγορά και από εκεί με ρυμούλκα εως Χαϊδάρι.Από Χαϊδάρι στον μάστορα όπου την ανοίξαμε και ήταν χρέπη.Το 80% από τα εντόσθια της μηχανής από άλλα μοντέλα και γεματη πατέντες.Σκελετός για πέταμα.Κολλημένος από στούκες και θεόστραβος.Αποτέλεσμα να χασω τα χρηματά μου γιατί το μηχανάκι ήταν ασύμφωρο να φτιαχθεί.
Σημειωτέον ότι είχα ρωτήσει αν η μηχανή έχει αυθεντικά πράγματα πάνω της, και η απάντηση ήταν ότι τα περισσότερα ήταν.
Αυτά εν ολίγης γιατί εχει αρκετά τηλεφωνήματα και δικαιολογίες το θέμα.
Το θέμα είναι ότι έχασα ένα ποσό χρημάτων , θέλοντας να κάνω την κ@υλα μου διότι κάποιος δεν είχε το σθένος να πεί ότι η μηχανή ήταν μούφα παρά κοίταξε την τσέπη του.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από classiccentury Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς απάντηση των προαναφερθέντων θα ήθελα να προσθέσω μερικές φράσεις στην εν λόγω συναλλαγή. Εχει δίκιο ο ”adventure” να είναι εκνευρισμένος από τη συναλλαγή αλλά εδώ πρέπει να προσθέσω τα εξής:
Η εν λόγω μηχανή BMW R26 δεν αναπαλαιώθηκε από μένα και ούτε γνώριζα την κατάσταση της . Την ευθύνη για την κατάσταση την φέρει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης κ. Αρης Παζάς από την Ερατεινή Φωκίδος (τηλ. 6977914906) τον οποίο προσπάθησα να φέρω σε επαφή με τον αγοραστή μου για να απολογηθεί. Σε συζήτηση που έκανα με τον κ. Αρη Παζά με διαβεβαίωσε ότι η μηχανή ήταν Ο.Κ. και είπε ότι ολα αυτά είναι υπερβολές του αναπαλαιωτή στον οποίο πήγε τη μηχανή ο αγοραστής. Εγώ δεν είμαι σε θέση να υποστηρίξω ούτε τον κ. Παζά ούτε τον αγοραστη της μηχανής. Την μηχανή αυτή την απέκτησα δίνοντας στον κ.Παζά ενα σκαραβαίο και είχα σκοπό να ασχοληθώ με την μοτοσυκλετα αργότερα. Οπως ακριβώς την παρέλαβα από το πλοίο χωρίς να την πάω σε ειδικό την άφησα στην άκρη για μελλοντική ασχολία. Ομως λόγω οικονομικών προβλημάτων για την εκδοση του περιοδικού μας αναγκάστηκα να τη βάλω στο car.gr για πώληση ακριβώς όσο την αγόρασα δηλ. 4.000 ευρώ. Μετά από 2-3 εβδομάδες μου στέλνει ο adventure το παρακάτω μήνυμα: «Διαθέτω 3000 αν ενδιαφερεστε το mail μου είναι mits70@hotmail.com» Επικοινώνησα μαζί του και έγινε η συναλλαγή. Οταν προσπάθησα να τη φορτώσω στο πλοίο εμφανήστηκε το πρόβλημα με την πρώτη ταχύτητα το οποίο το ανέφερα αμέσως . Τα παραπάνω μπορώ να τα υποστηρίξω και εγγράφως αλλά και ενόρκως αν χρειαστεί διότι επί 20 χρόνια επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών στο Ηράκλειο Κρήτης δεν έχω δημιουργήσει κανένα πρόβλημα σε πελάτη ή προμηθευτή και δεν θέλω να ανακατευεται το όνομα μου με αυτό τον τρόπο. Αν δεν επιδιώξει τη νομική εκκαθάριση της συναλλαγής ο “adventure” θα τον επιδιώξω εγώ προκειμένου να μπουν τα πράγματα στη θέση τους. Εγώ βασικά δεν είμαι εμπορος οχημάτων αλλά επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών και πρώην συλλέκτης αφού από το 2009 και μετά δημιούργησα μια σελίδα στο Car.gr - Μεταχειρισμένα Αυτοκίνητα προκειμένου να πουλήσω όλα μου τα οχήματα σιγά – σιγά για να διασώσω την επιχείρηση μου.
Αυτά είχα να πώ
Συγνώμη αν σας κούρασα με τη πολυλογία μου αλλά έπρεπε να βάλω τα πράγματα στη θέση τους.

Φιλικά

Μιχάλης Ρασιδάκης
6970 446565
Μήπως κάνεις λάθος στο nik name γιατί αυτό που έχεις στα εισαγωγικά είναι το δικό μου .


Reply With Quote
  #25  
Παλιό 03-12-2010, 14:42
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από classiccentury Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς απάντηση των προαναφερθέντων θα ήθελα να προσθέσω μερικές φράσεις στην εν λόγω συναλλαγή. Εχει δίκιο ο ”adventure” να είναι εκνευρισμένος από τη συναλλαγή αλλά εδώ πρέπει να προσθέσω τα εξής:
Η εν λόγω μηχανή BMW R26 δεν αναπαλαιώθηκε από μένα και ούτε γνώριζα την κατάσταση της . Την ευθύνη για την κατάσταση την φέρει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης κ. Αρης Παζάς από την Ερατεινή Φωκίδος (τηλ. 6977914906) τον οποίο προσπάθησα να φέρω σε επαφή με τον αγοραστή μου για να απολογηθεί. Σε συζήτηση που έκανα με τον κ. Αρη Παζά με διαβεβαίωσε ότι η μηχανή ήταν Ο.Κ. και είπε ότι ολα αυτά είναι υπερβολές του αναπαλαιωτή στον οποίο πήγε τη μηχανή ο αγοραστής. Εγώ δεν είμαι σε θέση να υποστηρίξω ούτε τον κ. Παζά ούτε τον αγοραστη της μηχανής. Την μηχανή αυτή την απέκτησα δίνοντας στον κ.Παζά ενα σκαραβαίο και είχα σκοπό να ασχοληθώ με την μοτοσυκλετα αργότερα. Οπως ακριβώς την παρέλαβα από το πλοίο χωρίς να την πάω σε ειδικό την άφησα στην άκρη για μελλοντική ασχολία. Ομως λόγω οικονομικών προβλημάτων για την εκδοση του περιοδικού μας αναγκάστηκα να τη βάλω στο car.gr για πώληση ακριβώς όσο την αγόρασα δηλ. 4.000 ευρώ. Μετά από 2-3 εβδομάδες μου στέλνει ο adventure το παρακάτω μήνυμα: «Διαθέτω 3000 αν ενδιαφερεστε το mail μου είναι mits70@hotmail.com» Επικοινώνησα μαζί του και έγινε η συναλλαγή. Οταν προσπάθησα να τη φορτώσω στο πλοίο εμφανήστηκε το πρόβλημα με την πρώτη ταχύτητα το οποίο το ανέφερα αμέσως . Τα παραπάνω μπορώ να τα υποστηρίξω και εγγράφως αλλά και ενόρκως αν χρειαστεί διότι επί 20 χρόνια επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών στο Ηράκλειο Κρήτης δεν έχω δημιουργήσει κανένα πρόβλημα σε πελάτη ή προμηθευτή και δεν θέλω να ανακατευεται το όνομα μου με αυτό τον τρόπο. Αν δεν επιδιώξει τη νομική εκκαθάριση της συναλλαγής ο “adventure” θα τον επιδιώξω εγώ προκειμένου να μπουν τα πράγματα στη θέση τους. Εγώ βασικά δεν είμαι εμπορος οχημάτων αλλά επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών και πρώην συλλέκτης αφού από το 2009 και μετά δημιούργησα μια σελίδα στο Car.gr - Μεταχειρισμένα Αυτοκίνητα προκειμένου να πουλήσω όλα μου τα οχήματα σιγά – σιγά για να διασώσω την επιχείρηση μου.
Αυτά είχα να πώ
Συγνώμη αν σας κούρασα με τη πολυλογία μου αλλά έπρεπε να βάλω τα πράγματα στη θέση τους.

Φιλικά

Μιχάλης Ρασιδάκης
6970 446565




Φίλε μου αν και δεν ειμαι ο καταλληλος να σου απαντησει σε αυτα που λες---και ενεκα της γνωριμιας μου--φιλιας με τον Μητσο(mist 70 και ΟΧΙ ADVENTURE....)...εγω απο οτι καταλαβαινω........μπηκες ενδιαμεσος σε μια συναλλαγη---δεν εξεταζω ΑΝ ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΕΡΔΟΣ η οΧΙ...απλα....μολις η μοτο εφυγε απο τα χερια σου...αποποιηθηκες της ευθυνης....και εκτος αυτου....η μοτο---ΦΟΡΤΩΘΗΚΕ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ (με προβλημα ) και ενημερωσες τον ΑΓΟΡΑΣΤΗ.....αφου το καραβι ειχε ξεκινησει.....δεν ξερω αν αυτο ειναι επαγγελματισμος .η ηθικο ............τωρα τα περι υπερβολων τοων μηχανικων...τα ακουω βερεσε.......


υγ,

Ευχαριστουμε για την ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ που εκανες στο ΠΡΟΣΩΠΟ σου και την ιστοσελιδα σου......




Βασιλης Ορφανος,

Μυλοποταμιτης ,


και ΦΙΛΑΡΑΚΙ με το.....ΘΥΜΑ...........
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 03-12-2010, 14:51
classiccentury Ο/Η classiccentury βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW 1150 GS 2003 ZUNDAPP KS 50 1969
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Ναι έχεις δικιο.
Ειμαι νεος χρήστης σε forum και μπερδέυτηκα.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 03-12-2010, 14:59
Mits70 Ο/Η Mits70 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μoto: BMW R1200 GS Adventure KTM 640 Adventure BMW R51/3
Μηνύματα: 789
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Δεν θα μπω σε αλλη αντιπαράθεση με τον Κό Ρασιδάκη , γιατί ότι ήταν να πώ του τα είπα και όλα αυτά που γράφει περί δεν γνώρηζε εγώ τα ακούω βερεσέ.Όταν έχεις ένα μηχανάκι βλέπεις αν είναι χρέπι ή όχι.Απλά βρήκε τον κατάληλο λαλάκα και την έσπρωξε.
Όλα τα υπόλοιπα είναι λόγια να έχουμε να διαβάσουμε.Το οτι μου έστειλε μέχρι και μηχανικό "δικό" του για να πάω την μηχανή να την φτιάξω δεν το ανέφερε πουθενά.Ίσως και ο μηχανικός να ήταν αυτός που θα μου πιστοποιούσε τι καλή αγορά εκανα και ο οποίος παρακολουθούσε την μηχανή.
Ρε αντε από εδώ.

Ότι είχα να πώ το είπα.
Όποιος θέλει πιστεύει την μία η την άλλη εκδοχή.Ελευθερία εχουμε σε αυτο το forum τουλάχιστον.

Υ.Σ.
Α και να μην ξεχάσω.Πουλάω R26 σε αριστη κατάσταση , μόνο ρόδες αριθμό πλαισίου και αδεια κυκλοφορίας , τιμόνι και κάτι ανταλλακτικά από την μηχανή.Μοντέλο '54.
Τεφαρίκι λέμε.
Όσοι θέλουν ξέρουν.πμ
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 03-12-2010, 15:17
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Δηλαδή..αν εγώ σου πουλήσω φύκια για μεταξωτές κορδέλες..και συ τις ξαναπουλήσεις
σε κάποιον άλλο..δεν φταίς εσύ σε καμία περίπτωση και όλα το φταίξημο γυρνάει σε μένα..
Έλεος..
Εγώ πάντως κατάλαβα ότι μόλις είδες ότι η μηχανή είναι σαβούρα έψαξές να την "σουτάρεις" όπως όπως..
Αν θές να καθαρίσες το όνομα σου..πάρε πίσω την σαβούρα που πούλησες και βγάλε
άκρη εσύ με τον προηγούμενο ιδιωκτήτη..


ΥΓ.Δεν είμαι φίλος του mits70 και δεν τον έχω δεί ούτε ζωγραφιστό..αλλά κάτι μου
βρομάει..
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 03-12-2010, 15:21
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mits70 Εμφάνιση μηνυμάτων

Υ.Σ.
Α και να μην ξεχάσω.Πουλάω R26 σε αριστη κατάσταση , μόνο ρόδες αριθμό πλαισίου και αδεια κυκλοφορίας , τιμόνι και κάτι ανταλλακτικά από την μηχανή.Μοντέλο '54.
Τεφαρίκι λέμε.
Όσοι θέλουν ξέρουν.πμ
Τιμούλα...
ΑΑΑΑ...βάλε και καμία φώτο..
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 03-12-2010, 15:58
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostasx Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή..αν εγώ σου πουλήσω φύκια για μεταξωτές κορδέλες..και συ τις ξαναπουλήσεις
σε κάποιον άλλο..δεν φταίς εσύ σε καμία περίπτωση και όλα το φταίξημο γυρνάει σε μένα..
Έλεος..
Εγώ πάντως κατάλαβα ότι μόλις είδες ότι η μηχανή είναι σαβούρα έψαξές να την "σουτάρεις" όπως όπως..
Αν θές να καθαρίσες το όνομα σου..πάρε πίσω την σαβούρα που πούλησες και βγάλε
άκρη εσύ με τον προηγούμενο ιδιωκτήτη..


ΥΓ.Δεν είμαι φίλος του mits70 και δεν τον έχω δεί ούτε ζωγραφιστό..αλλά κάτι
βρομάει..
Πάντα υπεύθυνος είναι ο τελευταίος πωλών...τα υπόλοιπα του κυρίου πωλητή είναι αερολογίες που ούτε έπρεπε να μπεί στον κόπο να τις αναφέρει διότι τον επιβαρύνουν επιπλέον. Μπορεί να αποχαρακτηρισθεί μόνον αν ακυρώσει την πώληση..!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΑΝΤΑΛΑΓΗ-ΠΩΛΗΣΗ TRELOS Ζήτηση 2 07-10-2010 20:31
ΟΔΗΓΟΣ ΟΜΑΔΙΚΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ riko46 Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 14 30-05-2009 13:43
ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ riko46 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 6 07-03-2009 21:24


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!