GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 24-06-2010, 16:55
vasilisGS Ο/Η vasilisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ilion
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή Απάντηση: +1 ESA OFF

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω απο που χανει λαδια απο το ηλεκτρονικο μερος η απο το μηχανικο
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 24-06-2010, 19:36
allen Ο/Η allen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 910
Προεπιλογή Απάντηση: +1 ESA OFF

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για το esa---η αναρτηση σαν αναρτηση επισκευαζετε οπως προαναφερθηκε σε καταλληλα μαγαζια --αυτο που δεν γνωριζω ειναι αν εχτε θεμα με το ηλεκτρονικο κομματι της esa αν υπαρχουν ανταλλακτικα ή συμβατοτητες...πχ...αν χαλασει το μοτερακι που ανεβοκατεβαζει την αναρτηση τι κανεις?
αν εχουμε διαρροη ελαιου - οκ υπαρχουν εξουσιοδοτημενα(οχι bmw ) που στα φτιαχνουν...αλλα σε περιπτωση π.χ.μοτερ???τοτε τι κανεις???εχει κανεις να προτινει λυσει?????(και δεν μιλαω για λυση 2500 ευρω)
Τωρα εθεσες ενα θεμα ακομα!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 24-06-2010, 19:38
allen Ο/Η allen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 910
Προεπιλογή Απάντηση: +1 ESA OFF

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasilisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω απο που χανει λαδια απο το ηλεκτρονικο μερος η απο το μηχανικο
το μηχανικο.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 24-06-2010, 20:37
yamdoc Ο/Η yamdoc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: gs 1200 adv
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή Απάντηση: +1 ESA OFF

Παιδια ειπαμε!!!!!
Το k shock την επισκευαζει!
Οπως προειπε καποιος φιλος η αναρτηση σαν αναρτηση δεν ειναι κατι το μοναδικο! Ειναι σαν ολες τις αλλες αναρτησεις!
Τωρα τι λενε οι εταιρειες ειναι αλλο πραγμα! Και στο tdm που ειχα δεν ηταν, αλλα εγινε κανονικοτατο service στην αναρτηση με τις τσιμουχιτσες του, με ολα! Το μονο που πρεπει να γινει εξτρα στην δικη μας ειναι reset μετα την επανατοποθετηση!
Τωρα αν χαλασει το ηλεκτρονοκο μερος...ντεν ξερει καρντια μου!
Το ερωτημα ειναι τι ##### ειναι αυτη η goodwill εγγυηση που και καλα σε καλυπτει 5 χρονια και τι ##### κανουμε εμεις για ενα προβλημα που εχει αρχισει να σκαει σχεδον σε καθε εναν με esa??
Μηπως θα επρεπε να οργανωθουμε εναντι σε καθε βλακα που εχει την εντυπωση πως θα τα σκαμε για το ελλατωματικα φτιαγμενο, unstoppable και κατα τα αλλα πανακριβο οχημα του?
Τι να πω ρε παιδια! Δεν ξερω, αλλα οπως βλεπω το πραγμα ειπα να παρω και μαλιστα σε δυσκολους καιρους μια μηχανη για να την ευχαριστηθω για πολλα χρονια, αλλα δεν το βλεπω!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 24-06-2010, 20:42
yamdoc Ο/Η yamdoc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: gs 1200 adv
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή Απάντηση: +1 ESA OFF

Και θα τολμησω να ξαναπω πως οι Γερμανοι φτιαχνουν κατι καλα, μονο οταν ειναι να κερδισουν κανεναν πολεμο!!!!!!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 24-06-2010, 20:59
allen Ο/Η allen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 910
Προεπιλογή Απάντηση: +1 ESA OFF

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yamdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
Και θα τολμησω να ξαναπω πως οι Γερμανοι φτιαχνουν κατι καλα, μονο οταν ειναι να κερδισουν κανεναν πολεμο!!!!!!
οχι φιλε doc ! oi γερμανοι εχουν εργαλεια και ποιοτητα
αλλα κανουν μαλ...ες ,γιατι τα κομματια βγαινουν απο παραγωγη σαν κουτακια cocacola
και το golf που εχω στην κατοχη μου(7 χρονια) εβγαλε κατι προβληματακια στην αρχη, αλλα δεν
παβει να ειναι πολυ καλυτερο απο τα αντιστοιχα japan! (δεν θιγω κανεναν,εκτος απο τον georgep)
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 24-06-2010, 21:03
yamdoc Ο/Η yamdoc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: gs 1200 adv
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή Απάντηση: +1 ESA OFF

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από allen Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι φιλε doc ! oi γερμανοι εχουν εργαλεια και ποιοτητα
αλλα κανουν μαλ...ες ,γιατι τα κομματια βγαινουν απο παραγωγη σαν κουτακια cocacola
και το golf που εχω στην κατοχη μου(7 χρονια) εβγαλε κατι προβληματακια στην αρχη, αλλα δεν
παβει να ειναι πολυ καλυτερο απο τα αντιστοιχα japan! (δεν θιγω κανεναν,εκτος απο τον georgep)
Ναι ρε συ, αλλα την ποιοτητα πρεπει να την βλεπεις κι ολας! Και το λεω γνωριζοντας οτι και εσυ ειχες tdm στο παρελθον και πιστευω πως ξερεις πως αυτο σημαινει ποιοτητα. Να μην σου βγαζει τιποτα η μηχανη εκτος απο τα προγραμματισμενα service! Και κυριως...να μην σε αφηνει πουθενα και για κανενα λογο!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 24-06-2010, 22:28
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: +1 ESA OFF

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από allen Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι φιλε doc ! oi γερμανοι εχουν εργαλεια και ποιοτητα
αλλα κανουν μαλ...ες ,γιατι τα κομματια βγαινουν απο παραγωγη σαν κουτακια cocacola
και το golf που εχω στην κατοχη μου(7 χρονια) εβγαλε κατι προβληματακια στην αρχη, αλλα δεν
παβει να ειναι πολυ καλυτερο απο τα αντιστοιχα japan! (δεν θιγω κανεναν,εκτος απο τον georgep)
Πολυ καλυτερο το golf απο japan αμαξι? Δε νομιζω...παρολο που εχω γερμανιδα εχω ενα suzuki grand vitara 5 χρονια και δεν εχει καψει ουτε λαμπακι και ολοι οι φιλοι μου με ιαπωνικα το ιδιο... Πολλοι φιλοι μου με golf ασε μην σου πω προβληματα που τους εχει βγαλει...κρεμαγιερες καταλυτες πεσμενα παραθυρα πεσμενα καθισματα και πολλα αλλα...
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 24-06-2010, 23:46
allen Ο/Η allen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 910
Προεπιλογή Απάντηση: +1 ESA OFF

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yamdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι ρε συ, αλλα την ποιοτητα πρεπει να την βλεπεις κι ολας! Και το λεω γνωριζοντας οτι και εσυ ειχες tdm στο παρελθον και πιστευω πως ξερεις πως αυτο σημαινει ποιοτητα. Να μην σου βγαζει τιποτα η μηχανη εκτος απο τα προγραμματισμενα service! Και κυριως...να μην σε αφηνει πουθενα και για κανενα λογο!
6500xlm τρομπα νερου (το πουλησα με 40000χλμ)
ειναι να μην σου τυχει!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 24-06-2010, 23:55
allen Ο/Η allen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 910
Προεπιλογή Απάντηση: +1 ESA OFF

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ καλυτερο το golf απο japan αμαξι? Δε νομιζω...παρολο που εχω γερμανιδα εχω ενα suzuki grand vitara 5 χρονια και δεν εχει καψει ουτε λαμπακι και ολοι οι φιλοι μου με ιαπωνικα το ιδιο... Πολλοι φιλοι μου με golf ασε μην σου πω προβληματα που τους εχει βγαλει...κρεμαγιερες καταλυτες πεσμενα παραθυρα πεσμενα καθισματα και πολλα αλλα...
το vitara πριν 5 χρονια ηταν japan , τωρα οτι αγοραζουμε ειναι συμλεγμα εταιριων
honda(ayto)- made in αγγλια
suzuki- συνεργασια με fiat
honda(moto) ιταλια
bmw -κινα
(το gs 1200 ,στο ψυγειο λαδιου απο κατω, γραφει KTM)
το golf εχει ιταλικους πολλαπλασιαστες
Τελος παντων σε κουβεντα να βρισκομαστε!
Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΥΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ
αλλα και οσο πιο παλιο τοσο πιο καλο
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!