GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 14-04-2013, 11:08
sioannid Ο/Η sioannid βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: BMW R 1200 GS LC
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Γεια σας!

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος μιας BMW R 1200 GS LC από χθες το μεσημέρι.

Ήμουν ευχαριστημένος αναβάτης μιας Transalp 650 που την αγόρασα καινούρια το 2001, μέχρι που χρειάστηκε να επισκεφθώ την αντιπροσωπεία της BMW για να αντικαταστήσω έναν περίπλοκο στην αντικατάσταση λαμπτήρα στο X3 μου.

Στο διάστημα της αναμονής μου μέσα στον εκθεσιακό χώρο ήταν αδύνατο το βλέμμα μου να μην πέσει πάνω στη λευκή BMW R 1200 GS που δέσποζε στη βιτρίνα. Φορούσε όλο το κοστούμι με τα καλούδια και η τιμή της άγγιζε τα 19000 ευρώ.

Αφού την περιεργάστηκα για αρκετή ώρα, ο "γάτος" πωλητής με ρώτησε αν θα ήθελα να κών ένα test drive όσο περίμενα για να παραλάβω το αυτοκίνητό μου. Αν και δεν είχα κανένα σκοπό να αλλάξω μηχανή, δέχθηκα για να περάσει πιο ευχάριστα η ώρα.

Το μοντέλο που δοκίμασα ήταν ακριβώς ίδιο με αυτό στη βιτρίνα απλά ήταν γαλάζιου χρώματος. Αφού μου εξήγησε καμιά δεκαριά πραγματάκια και μου έμειναν στο μυαλό δύο - πως ξεκινάει και πως σταματάει - η δοκιμή ξεκίνησε ....

Δε θα σας πω τις εντυπώσεις μου από το test, θα σας πω μόνο ότι η "ζημιά" είχε ήδη γίνει .....

Γύρισα ερωτευμένος στην αντιπροσωπία, έχοντας ξεχάσει γιατί βρέθηκα εκεί, και η πρώτη ερώτηση ήταν: Αυτή τη λευκή την έχει καπαρώσει κανείς; (το χρώμα δεν είχε καμία σημασία, και τα τέσσερα ήταν υπέροχα).

Ευτυχώς η απάντηση από τον πωλητή ήταν αυτή περίμενα: ΟΧΙ

Αφού κανονίσαμε τις λεπτομέρειες για την ανταλλαγή με το Transalp, έφυγα με την υπόσχεση από τον πωλητή να παραλάβω τη μηχανή στο τέλος της εβδομάδας.

Δεν είχα προλάβει να το συζητήσω με τη γυναίκα μου (χθες αφού την είδε άρχισε να μου ξαναμιλάει) αλλά δεν ήταν δυνατό να φύγω χωρίς αυτήν από την αντιπροσωπία. Ήταν έρωτας από την πρώτη ματιά!

Αντικειμενικές εντυπώσεις είναι αδύνατο ακόμη να σας περιγράψω, γιατί το χαίρομαι και μόνο που βρίσκομαι πάνω της!

Προς το παρόν περιμένω το αντικλεπτικό σύστημα, τα κάγκελα για τον κινητήρα και το Navigator, ενώ ψάχνω βαλίτσα για πίσω.

Προσπαθώ να βρω ψεγάδι και δεν τα καταφέρνω. Φαίνεται να είναι ένα πολύ μελετημένο εργαλείο με προσοχή στη λεπτομέρεια. Κοστίζει σίγουρα αρκετά χρήματα, αλλά πιστεύω ότι αξίζει το κάθε ευρώ που ξοδεύεις γι αυτήν.

Last edited by sioannid; 14-04-2013 at 11:18.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 14-04-2013, 11:28
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sioannid Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας!

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος μιας BMW R 1200 GS LC από χθες το μεσημέρι.

Ήμουν ευχαριστημένος αναβάτης μιας Transalp 650 που την αγόρασα καινούρια το 2001, μέχρι που χρειάστηκε να επισκεφθώ την αντιπροσωπεία της BMW για να αντικαταστήσω έναν περίπλοκο στην αντικατάσταση λαμπτήρα στο X3 μου.

Στο διάστημα της αναμονής μου μέσα στον εκθεσιακό χώρο ήταν αδύνατο το βλέμμα μου να μην πέσει πάνω στη λευκή BMW R 1200 GS που δέσποζε στη βιτρίνα. Φορούσε όλο το κοστούμι με τα καλούδια και η τιμή της άγγιζε τα 19000 ευρώ.

Αφού την περιεργάστηκα για αρκετή ώρα, ο "γάτος" πωλητής με ρώτησε αν θα ήθελα να κών ένα test drive όσο περίμενα για να παραλάβω το αυτοκίνητό μου. Αν και δεν είχα κανένα σκοπό να αλλάξω μηχανή, δέχθηκα για να περάσει πιο ευχάριστα η ώρα.

Το μοντέλο που δοκίμασα ήταν ακριβώς ίδιο με αυτό στη βιτρίνα απλά ήταν γαλάζιου χρώματος. Αφού μου εξήγησε καμιά δεκαριά πραγματάκια και μου έμειναν στο μυαλό δύο - πως ξεκινάει και πως σταματάει - η δοκιμή ξεκίνησε ....

Δε θα σας πω τις εντυπώσεις μου από το test, θα σας πω μόνο ότι η "ζημιά" είχε ήδη γίνει .....

Γύρισα ερωτευμένος στην αντιπροσωπία, έχοντας ξεχάσει γιατί βρέθηκα εκεί, και η πρώτη ερώτηση ήταν: Αυτή τη λευκή την έχει καπαρώσει κανείς; (το χρώμα δεν είχε καμία σημασία, και τα τέσσερα ήταν υπέροχα).

Ευτυχώς η απάντηση από τον πωλητή ήταν αυτή περίμενα: ΟΧΙ

Αφού κανονίσαμε τις λεπτομέρειες για την ανταλλαγή με το Transalp, έφυγα με την υπόσχεση από τον πωλητή να παραλάβω τη μηχανή στο τέλος της εβδομάδας.

Δεν είχα προλάβει να το συζητήσω με τη γυναίκα μου (χθες αφού την είδε άρχισε να μου ξαναμιλάει) αλλά δεν ήταν δυνατό να φύγω χωρίς αυτήν από την αντιπροσωπία. Ήταν έρωτας από την πρώτη ματιά!

Αντικειμενικές εντυπώσεις είναι αδύνατο ακόμη να σας περιγράψω, γιατί το χαίρομαι και μόνο που βρίσκομαι πάνω της!

Προς το παρόν περιμένω το αντικλεπτικό σύστημα, τα κάγκελα για τον κινητήρα και το Navigator, ενώ ψάχνω βαλίτσα για πίσω.

Προσπαθώ να βρω ψεγάδι και δεν τα καταφέρνω. Φαίνεται να είναι ένα πολύ μελετημένο εργαλείο με προσοχή στη λεπτομέρεια. Κοστίζει σίγουρα αρκετά χρήματα, αλλά πιστεύω ότι αξίζει το κάθε ευρώ που ξοδεύεις γι αυτήν.
καλοταξιδι και καλοσωρισες
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 14-04-2013, 15:02
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Φίλε Σταύρο,

απ' τις πιο όμορφες, παράξενες αλλά κ αυθόρμητες παρουσιάσεις αγοράς που έχουμε ακούσει ...

Να είσαι καλά να την χαρείς τη νέα σου προπελάτη κούκλα ...

Περιμένουμε τις εντυπώσεις των προσεχών σου χιλιομέτρων ...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 14-04-2013, 15:10
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Καλώς ήρθες στην παρέα μας,

Καλοτάξιδη η μπέμπα και πάντα όρθιοι και οι δύο...

Θα είχε ενδιαφέρον όταν μας γνωρίσεις καλύτερα να μας πεις πως το είπες στην γυναίκα σου.....
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 14-04-2013, 15:12
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή

Καλωσόρισες φίλε Σταύρο
στη μεγάλη παρέα του GS Forum !

Καλά ποσταρίσματα
και πολλά ποιοτικά χιλιόμετρα
με τη νέα σου αγάπη !!!


Sent by Arkas via Tapatalk !
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 14-04-2013, 15:15
DERTILAS Ο/Η DERTILAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: Μαρουσι Αθηνα
Μoto: GS 1200 ADVENTURE
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Καλοταξιδος, αφου την γλυτωσες απο την γυναικα!!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 14-04-2013, 15:17
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Καλωσήρθες και καλοτάξιδος με το εργαλείο!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 14-04-2013, 15:48
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

και καλα ταξιδια να εχεις .......
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 14-04-2013, 15:53
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Την οδηγησα την μπλε μπουμπου ξεροντας σιγουρα
οτι θα την αγορασω σε λιγα χρονια μαλλον μεταχειρισμενη.
Ενα θα σου πω μιας και γυρισα οπως κι εσυ
στην αντιπροσωπεια, γεματος χαμογελο και ενθουσιασμο.
Και παιρνω το θαρρος, γιατι γυρω μου βλεπω
τον καταναγκασμο που περιγραφω παρακατω
να γινεται θηλια στο λαιμο πολλων ανθρωπων.
Τα χρηματα ειναι μονο η δυνατοτητα!!
Αμα ξερεις και να ακους τον εαυτο σου,
να αφηνεις να συμβαινουν παραξενα πραγματα,
να εκτιμας αξιες, να λειτουργεις αυθορμητα
και με το συναισθημα μπροστα τοτε αυτη η δυνατοτητα
γινεται απο καταναγκασμος, μαγεια!
Καλες βολτες
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 14-04-2013, 16:24
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Πήγα για ν' αλλάξω μια λάμπα & έφυγα με τη νέα R 1200 GS LC

Μην σε ακουσει ο Ναπολεοντας μονο....Καλοταξιδη και παντα ορθιος
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!