GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιό 15-09-2010, 15:47
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαβασε απο την αρχη το νημα, και προσεξε ποιος (ποιοι) γυριζουν τη συζητηση απο οτιδηποτε σε BMW vs Varadero.

Εγω απαντησα στον φιλο παραπανω για το οτι αυτο που γραφει ειναι ανυποστατο και οχι οτι υπερτερει το Βαραντερο σε αξιοπιστια απο το GS!

Γενικα, οτι απαντηση δινω, προερχεται απο καποια προκληση. Δεν βγηκα (ουτε κανεις απο τους Varaderaκηδες του φορουμ) να γραψω ειρωνικα (βαρκαντερο) ουτε προσβλητικα (χρεπια) και σιγουρα οχι ψεματα (Σας πληροφορω οτι αν παει για χ ωρες με 200 θα πεταξει καπακια) για τα μηχανακια σας!

Σιγουρα υπεραμυνωμαι της επιλογης μου να αγορασω Varadero, η οποια προεκυψε κατοπιν σκεψης και ερευνας αγορας. Ευχαριστως να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον που εχει τη διαθεση να μου αντικρουσει τα επιχειρηματα. Οχι με αυτον ομως που με θεωρει παιδι κατωτερου θεου επειδη δεν αγορασα GS!
προφανως δεν εχεις καταλαβει καλα με ποιους μιλας τοσο καιρο...αν εχεις καταλαβει,οτι σε θεωρω παιδι κατωτερου θεου λυπαμαι..
Reply With Quote
  #112  
Παλιό 15-09-2010, 15:52
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από morfeas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πω πω παίδες κουράστηκα.....αλήθεια είμαι σε φόρουμ bmw Ή honda;;;;
νομίζω πως καταντάει ενοχλητικό το "νήμα".....και αφού τα varadero είναι τα καλύτερα μηχανάκια του κόσμου προτείνω να πουλήσουμε όλοι μας τα GS ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ....!@@@
και πέραν της παραπάνω σπαμοϊδους απάντησής μου το μόνο που έχω να πω είναι πως φέτος το καλοκαίρι στην Καππαδοκία οδηγούσα μόνιμα με 45+ βαθμούς με 3 βαλίτσες τίγκα ένα τανκ μπαγκ μια συνεπιβάτης και την 100αρου μου (97κιλά είμαι ζωή να χω) 160χιλ/ω +-, σε πολύ άσχημα τερέν (άσφαλτο και πολύ χώμα) και το μηχανάκι δεν διαμαρτυρήθηκε κάν!οπότε όλα αυτά που γράφετε απλά....δεν με προβληματίζουν....
σίγουρα υπαρχουν μπροβλήματα , σίγουρα υπαρχει κόσμος που έχει ξενερώσει αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα!
σπάμ συνέχεια....

τώρα μπορουμε να συγκρίνουμε και το vstrom 650 με το gs 1200 ευκαιρία είναι.....για να ακούσω γνώμες!!!!
Reply With Quote
  #113  
Παλιό 15-09-2010, 16:24
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων

Εν κατακλειδι, μοτοσυκλετα τουρισμου ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να εχει αξονα, ειτε ειναι δρομου ειτε ειναι ΟΝ/ΟΦΦ!!!!
Φίλε μου το kawasaki GTR1400 είναι τουρισμού, είναι ιάπωνας και δεν έχει αλυσίδα δεν νομίζω η τεχνολογία του άξονα να έχει τόση διαφορά


Ομως, στην π[εριπτωση των ΟΝ/ΟΦΦ η χρηση του πρέπει να ειναι ως εκει που του επιτρεπεται και οχι η διασχιση των διαδρομων του Παρισι-Ντακαρ και οι ειδικες του Ακροπολις με ''ν'' κμ!!!! Για τετοια χρηση χρειαζεται μετατροπη των αναρτησεων, του αξονα κ.α. μερων στην μοτοσυκλετα!! Το ιδιο άλλωστε πρέπει να γινεται και σε αυτα τα ΟΝ/ΟΦΦ με αλυσιδα!!
..

Last edited by mario; 15-09-2010 at 16:43.
Reply With Quote
  #114  
Παλιό 15-09-2010, 16:28
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
αδερφε,αλλοι μπαινουν μονο για να βγαλουν κακια και κομπλεξ για τα bmw!(δε λεω για σενα,εσυ μπαινεις και για να υπερασπιστεις το πασοκ!)
εγω μπαινω και ειμαι ενεργος σχεδον παντου!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
με 200.....και τριβαλιτσο,για πολλα χλμ το βαραντερο ΔΕΝ κανει
Tι λεει ο ανθρωπας.........
Ρε Μανιακ,το Βαραντερο κανει για ταξιδια σε λεω.
Αθηνα-Ναυπλιο πανε ολοι.......χαΛαρα....

Αν οι GSαδες κανανε μαλ... που σκασανε 15-20 χιλιαρικα για να οργωνουνε την Ευρωπη,τοτε αυτοι που πηραν Βαραντερο για να οργωνουνε την Αττικη,αντε και την Πελοπονησσο κανανε 2 φορες μαλ..
Με 6 χιλιαρικακια περνεις Στρομα 650 και σου μενουνε και ρεστα για καφε...........
Και μιας και ποσταρετε φωτο με προβληματα GS δεν κανετε και μια λιστα με τα προβληματα του Βαραντερο,ετσι για να ενημερωνωνται οσοι εχουν διλυμμα τι να παρουν?
Βαραντερο ή GS?
Kαι για να κλεισω.....για ποσταρετε και κανενα Βαραντεριαρη που πηγε Ασια-Αφρικη να δουμε..........


Υ.Γ Γιωργο,μας εκανες ρομπα με το φλιτ που ψεκαζες την αλυσιδα καταμεσης της πλατειας στο χωριο.
Θα λενε οτι χαλουν τα Βαραντερο........
Reply With Quote
  #115  
Παλιό 15-09-2010, 18:09
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων


Tι λεει ο ανθρωπας.........
Ρε Μανιακ,το Βαραντερο κανει για ταξιδια σε λεω.
Αθηνα-Ναυπλιο πανε ολοι.......χαΛαρα....

Αν οι GSαδες κανανε μαλ... που σκασανε 15-20 χιλιαρικα για να οργωνουνε την Ευρωπη,τοτε αυτοι που πηραν Βαραντερο για να οργωνουνε την Αττικη,αντε και την Πελοπονησσο κανανε 2 φορες μαλ..
Με 6 χιλιαρικακια περνεις Στρομα 650 και σου μενουνε και ρεστα για καφε...........
Και μιας και ποσταρετε φωτο με προβληματα GS δεν κανετε και μια λιστα με τα προβληματα του Βαραντερο,ετσι για να ενημερωνωνται οσοι εχουν διλυμμα τι να παρουν?
Βαραντερο ή GS?
Kαι για να κλεισω.....για ποσταρετε και κανενα Βαραντεριαρη που πηγε Ασια-Αφρικη να δουμε..........


Υ.Γ Γιωργο,μας εκανες ρομπα με το φλιτ που ψεκαζες την αλυσιδα καταμεσης της πλατειας στο χωριο.
Θα λενε οτι χαλουν τα Βαραντερο........
Μανο

εκανες καιρο να γραψεις, τωρα που εγραψες παλι ανακριβειες εγραψες!!!!!
Ξεχνας την συμετοχη των Βαραντεριδιδων στις Πανευρωπαικες συγκεντρωσεις 4 χρονια τωρα......ΣΥΝΕΧΩΣ καθε χρονο!!!!!! Αυτες τις συγκεντρωσεις τις οργανωνουν ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ αυτοι Varadero International :: Index ναι υπαρχει διεθνες φορουμ για Βαραντερο!!!!!! Αυτες οι Πανευρωπαικες ξερεις γινονται στην Ουγγαρια του Ναυπλιου, στην Σλοβακια της Αττικης, στην Νορβηγια της Πελοπονησου και αλλου!!! Μεχρι τωρα εχουν διοργανωθει 15 VIMs (Varadero International Meetings) και η καθε μια εχει και δικο της εμβλημα, δες φοτο!!! Η συμετοχη η ελληνικη ειναι καμια 60αρια μοτοσυκλετες ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ!!!

Την λιστα με τις ''παθησεις'' του Βαραντερο την εχω ποσταρει εγω σε αλλο νημα.......ψαξε να τις βρεις ¨η ζητα βοηθεια απο τους αντμιν!!!!

Προτιμω να ψεκαζω αλυσιδες στην μεση του χωριου παρα να αλλαζω τσιμουχες διαφορικου στην μεση του πουθενα!!!

Υπαρχουν μερη που ανεχονται τις ανακριβειες και τα ψεμματα Μανο, εδω και ειδικα ΕΓΩ........ ΟΧΙ!!!!!!!!!
Παντα θα με εχεις αντιπαλο σου να μιλω με αποδειξεις οπως το παραπανω λινκ που πιστοποιει αυτα που λεω εδω σε αυτο το ποστ!!

Κανε το ιδιο...βαζε αποδειξεις γιαυτα που λες γιατι σε λιγο δεν θα γινεσαι πιστευτος απο κανεναν!
Attached Images
File Type: jpg vim 12.jpg (11.9 KB, 3 views)

Last edited by GeorgeP; 15-09-2010 at 18:12.
Reply With Quote
  #116  
Παλιό 15-09-2010, 18:22
pirate Ο/Η pirate βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Ηράκλειο - ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,343
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Μανο

εκανες καιρο να γραψεις, τωρα που εγραψες παλι ανακριβειες εγραψες!!!!!
Ξεχνας την συμετοχη των Βαραντεριδιδων στις Πανευρωπαικες συγκεντρωσεις 4 χρονια τωρα......ΣΥΝΕΧΩΣ καθε χρονο!!!!!! Αυτες τις συγκεντρωσεις τις οργανωνουν ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ αυτοι Varadero International :: Index ναι υπαρχει διεθνες φορουμ για Βαραντερο!!!!!! Αυτες οι Πανευρωπαικες ξερεις γινονται στην Ουγγαρια του Ναυπλιου, στην Σλοβακια της Αττικης, στην Νορβηγια της Πελοπονησου και αλλου!!! Μεχρι τωρα εχουν διοργανωθει 15 VIMs (Varadero International Meetings) και η καθε μια εχει και δικο της εμβλημα, δες φοτο!!! Η συμετοχη η ελληνικη ειναι καμια 60αρια μοτοσυκλετες ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ!!!

Την λιστα με τις ''παθησεις'' του Βαραντερο την εχω ποσταρει εγω σε αλλο νημα.......ψαξε να τις βρεις ¨η ζητα βοηθεια απο τους αντμιν!!!!

Προτιμω να ψεκαζω αλυσιδες στην μεση του χωριου παρα να αλλαζω τσιμουχες διαφορικου στην μεση του πουθενα!!!

Υπαρχουν μερη που ανεχονται τις ανακριβειες και τα ψεμματα Μανο, εδω και ειδικα ΕΓΩ........ ΟΧΙ!!!!!!!!!
Παντα θα με εχεις αντιπαλο σου να μιλω με αποδειξεις οπως το παραπανω λινκ που πιστοποιει αυτα που λεω εδω σε αυτο το ποστ!!

Κανε το ιδιο...βαζε αποδειξεις γιαυτα που λες γιατι σε λιγο δεν θα γινεσαι πιστευτος απο κανεναν!

Σιγά Γιώργο σιγά τον έφαγες τον άνθρωπο επειδή σου είπε για το λαδάκι που έβαλες στην αλυσίδα της μηχανής σου, νομίζω ότι υποτιμάς την νοημοσύνη κάποιων ........
Reply With Quote
  #117  
Παλιό 15-09-2010, 18:24
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pirate Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγά Γιώργο σιγά τον έφαγες τον άνθρωπο επειδή σου είπε για το λαδάκι που έβαλες στην αλυσίδα της μηχανής σου, νομίζω ότι υποτιμάς την νοημοσύνη κάποιων ........
χαιρομαι που αστειευεσαι...........!!!
Reply With Quote
  #118  
Παλιό 15-09-2010, 18:31
pirate Ο/Η pirate βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Ηράκλειο - ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,343
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
χαιρομαι που αστειευεσαι...........!!!
διαφορετικά ?
Reply With Quote
  #119  
Παλιό 15-09-2010, 18:33
GregoryA Ο/Η GregoryA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Mytilene,Lesvos
Μoto: Honda ST1300 Pan European
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
να σου πω μια ιστορία σχετική,πριν ένα χρόνο
κατεβαίνω απο γερμανία-αυστρία λόγω δουλειάς καρφωτός για βελιγράδι θεσαλονίκη.
ξεκινάω απο λιουμπλιάνα φουλαρισμένος και αργοπορημένος,κλειδώνω στα 180 και κατεβαίνω την μεγάλη εθνική προς βελιγράδι.

απο πίσω και σε πολύ λίγο μπροστά μου ένα gs1200 άρι. τριβάλιτσο,μονός με ιταλικές πινακίδες.
σε πολλά σημεία 200αρίζαμε.κάτω απο 180 δεν πέσαμε με την καμία.
μια σταμάταγα εγώ έβαζα βενζίνη και χάνονταν αυτός,μια έβαζε αυτός και τον ξαναέβρισκα εγώ.χαθήκαμε στα σκόπια μετά απο 8 ώρες πατημένης κούρσας.

αυτό θα μπορούσα να το κάνω με πολλές τούρινγκ μηχανές μεγάλου κυβισμού.
με κάποια όμως που να κάνει και αυτο και να μπαίνει χαλαρά και χώμα με ασφάλεια και ας μην έχει τρελές επιδόσεις,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

και επειδή εδώ συγκρίνεται άσχετα μεταξύ τους μηχανάκια,
σας πληροφορώ πως αν το έκανε αυτό το ταξίδι με τέτοιο ρυθμό βαραντέρο,θα του είχαν φύγει 3 φορές τα καπάκια,μια οι τσιμούχες και θα είχε γίνει χρέπι.εκτός και αν πετούσε φλόκο 45τ.μ για να κρατηθεί στα 200 για καμιά 30αριά λεπτά.


ένα απο τα μηχανάκια της χόντα που αξίζει respect είναι το africa.άντε βαριά και το vfr αν και πολύ φτωχαδούρα.

όλα τα άλλα είναι πράσινα δαμάσκηνα και ψηλές ελιές.
ναι τίμια μηχανάκια και φθηνά αλλά ως εκεί.ζήσε το παραμύθι σου.
όχι όμως επειδή εσύ το ζεις,πρέπει όλοι να σε ακολουθήσουμε..ή να ζούμε το ίδιο.


έχετε σκεφτεί,ότι πολλοί φίλοι μας,έχουν τα φράγκα και την κ@υλα όπως οι γυναίκες τα παπούτσια,για να αγοράζουν πράγματα για την καλή τους..
αν είχαν βαραντέρο πόσα να του ρίξουν και απο που...εκτός και αν του βάλουν ίστιο 35άρι με ραντάρ κοτσαρισμένο,ψάχνοντας στίγμα για τον σαρωνικό


μοτοσυκλέτα κύριοι είναι έρωτας και μόνο.
όπως σε μια σχέση με κοπέλα ερωτεύεσαι πρώτα αυτό που βλέπεις και μετά τα υπόλοιπα έτσι και εδώ.



και τέλος georgep λάθη γίνονται πολλά και απο όλες τις εταιρίες.
διάβασε λίγο το θέμα περί ελεγχόμενης αξιοπιστίας και θα καταλάβεις τι εννοώ.(αλήθεια δεν σε είδα εκεί να μας πεις την γνώμη σου)


και τέλος τέλος,μια εταιρία όπως η bmw ;h triumph βγάζει μηχανές ή και αυτοκίνητα.και μόνο αυτά.
ασχολείται μόνο με αυτά και για αυτό ότι βγάζει το βγάζει σχεδόν στα όρια της τελειότητας και κάργα τεχνολογία.το καταλάβατε αυτό όταν φάγατε το αυγουλάκι που ακούει στο όνομα 675
δεν γίνεται και αλλιώς.αν κάνει πατάτα θα το κλείσει το μαγαζί.
σε αντίθεση με την χόντα που μπορεί να συνεχίσει να πουλάει αρμόνια,ενισχυτές,τηλεβόες,κιλίμια έχω,χαλιά έχω....
Φιλε μου θελεις να πεις οτι για αυτό εσκασες 20 χιλιαρικα για να πηγαινοέρχεσαι τακτικά στις Ευρωπαικες στεπες με 180-200 ακατέβατα και να μπαίνεις χαλαρά και στα Ευρωπαικά χώματα ?????
Εγω πάντως που καβαλάω ενα πράσινο δαμάσκηνο (βαρα) και καθημερινή χρήση κάνω και ταξίδια πάω με 180 και τριβάλιτσος και με συνοδηγό και παραδόξως δεν φεύγουν καπάκια ουτε και τσιμούχες και ούτε χρέπι εγινε, μεχρι τωρα τουλάχιστον. Ειναι παλαιάς κοπής εργαλείο τίμιο, αξιοπιστό και με καλύπτει προς το παρόν 100%. Σέβομαι 1000% αυτούς που αγόρασαν gs και τους καταλαβαίνω απόλυτα που αντιδρούν έτσι σε άδικα ή αρνητικά γεγονότα ή σχολια που θαμπώνουν τον γυαλιστερό έλικα, που απαξιώνουν την επιλογή τους, τα 20 χιλιάρικα που απολαμβάνει η Βαβαρική φίρμα και γενικά που αμαυρώνουν την εικόνα του αναβάτη που <μπορεί> αν θέλει να γυρίσει όλο το κόσμο!!!
Αν γούσταρα να αγοράσω τον γερμανικό έλικα πίστεψτε με θα το έκανα αλλά εγω τουλάχιστον 20 χιλιάρικα για να γευτώ αγωνίες ποιοτητας και υποθετικών δυνατοτήτων που δεν θα υλοποιήσω ποτέ(200 σε εθνικές, χώματα , ερημοι, ζούγκλες,στέπες, ποτάμια, καφετέριες, κουστούμια κλπ) δεν δίνω, προς το παρόν τουλάχιστον. Πάντως οι απαξιωτικοί χαρακτηρισμοί σε κατόχους varadero απο μερικούς συναδέλφους μοτοσικλετιστές δεν δικαιολογούν την αγωνιώδη προσπάθεια υπεράσπισης της επιλογής των!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από morfeas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πω πω παίδες κουράστηκα.....αλήθεια είμαι σε φόρουμ bmw Ή honda;;;;
νομίζω πως καταντάει ενοχλητικό το "νήμα".....και αφού τα varadero είναι τα καλύτερα μηχανάκια του κόσμου προτείνω να πουλήσουμε όλοι μας τα GS ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ....!@@@
και πέραν της παραπάνω σπαμοϊδους απάντησής μου το μόνο που έχω να πω είναι πως φέτος το καλοκαίρι στην Καππαδοκία οδηγούσα μόνιμα με 45+ βαθμούς με 3 βαλίτσες τίγκα ένα τανκ μπαγκ μια συνεπιβάτης και την 100αρου μου (97κιλά είμαι ζωή να χω) 160χιλ/ω +-, σε πολύ άσχημα τερέν (άσφαλτο και πολύ χώμα) και το μηχανάκι δεν διαμαρτυρήθηκε κάν!οπότε όλα αυτά που γράφετε απλά....δεν με προβληματίζουν....
σίγουρα υπαρχουν μπροβλήματα , σίγουρα υπαρχει κόσμος που έχει ξενερώσει αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα!
σπάμ συνέχεια....

τώρα μπορουμε να συγκρίνουμε και το vstrom 650 με το gs 1200 ευκαιρία είναι.....για να ακούσω γνώμες!!!!
Δεν σημαίνει οτι μονο το GS τα καταφέρνει!!! Εδω ο Βροχίδης γύρισε την Ασία για χρόνια με ενα XR250 Honda χωρις προβλήματα, η πανακριβη GS θα κόλωνε!!!!Αλοίμονο αν δεν το εκανε και μπράβο σου φίλε μου!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων


Tι λεει ο ανθρωπας.........
Ρε Μανιακ,το Βαραντερο κανει για ταξιδια σε λεω.
Αθηνα-Ναυπλιο πανε ολοι.......χαΛαρα....

Αν οι GSαδες κανανε μαλ... που σκασανε 15-20 χιλιαρικα για να οργωνουνε την Ευρωπη,τοτε αυτοι που πηραν Βαραντερο για να οργωνουνε την Αττικη,αντε και την Πελοπονησσο κανανε 2 φορες μαλ..
Με 6 χιλιαρικακια περνεις Στρομα 650 και σου μενουνε και ρεστα για καφε...........
Και μιας και ποσταρετε φωτο με προβληματα GS δεν κανετε και μια λιστα με τα προβληματα του Βαραντερο,ετσι για να ενημερωνωνται οσοι εχουν διλυμμα τι να παρουν?
Βαραντερο ή GS?
Kαι για να κλεισω.....για ποσταρετε και κανενα Βαραντεριαρη που πηγε Ασια-Αφρικη να δουμε..........


Υ.Γ Γιωργο,μας εκανες ρομπα με το φλιτ που ψεκαζες την αλυσιδα καταμεσης της πλατειας στο χωριο.
Θα λενε οτι χαλουν τα Βαραντερο........
Το σκεπτικό σου με αφήνει αναυδο και για να κλεισω.....οπως λές και συ πόσοι από τους κατόχους GS που είναι εδω πήραν το εργαλείο αυτό για να πηγαίνουν Ασια-Αφρικη!!!!
Reply With Quote
  #120  
Παλιό 15-09-2010, 18:34
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Αξονας GS 1200 Adv κατα την διαρκεια συγκριτικού!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pirate Εμφάνιση μηνυμάτων
διαφορετικά ?

Είναι ''διαφορετικα''...........?
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΩΛΕΙΤΑΙ R 1200 GS ADVENTURE 4/09 Η' ΑΝΤΑΛΑΣΣΕΤΑΙ ΜΕ R 1200 GS SPECIAL EDITION 09 jmar Πωλήσεις μοτοσυκλετών 40 11-10-2010 16:13
διακοπες κατα το ανοιγμα του γκαζιου... ace_gln Τεχνικά θέματα διάφορα 18 30-03-2010 12:05
Πρόβλημα κατά την εκκίνηση. (R 1200 GS) alx_k Τεχνικά θέματα διάφορα 30 19-02-2010 17:37
μαμα εξατμιση απο gs 1200 που θα παρω την δευτερα L3f Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 6 06-10-2009 00:44
εκπτωσεις στα μετρα κατα του καπνισματος Alext Χιούμορ 13 29-06-2009 23:48


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:55.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!