GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις)

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 15-12-2011, 10:27
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Thumbs down Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Παιδιά, ειλικρινά λυπάμαι που φτάνω στο σημείο να ανοίξω αυτό το topic, πραγματικά δε φανταζόμουν ότι θα ήταν τόσο δύσκολο να μπορέσουμε να σεβαστούμε ο ένας τον άλλον. Και φυσικά μιλώ για τον καφέ της Τετάρτης στην Όαση, όπου η καφετέρια μετατρέπεται σε τεκέ επειδή ένα μικρό ποσοστό συμφορουμιτών δε θέλει να καταλάβει ότι δεν είμαστε υποχρεωμένοι όλοι να αναπνέουμε τον καπνό τους και να βρωμάνε τα κράνη και τα τζάκετς μας για μέρες.

Είναι επίσης λυπηρό το γεγονός ότι η διεύθυνση του συγκεκριμένου καταστήματος αποδέχεται την κατάσταση παραβιάζοντας το νόμο, ελληνικό original αυτό…

Αφού λοιπόν παιδιά, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό και πολλές ακόμα παρακλήσεις δεν πιάνουν τόπο, κάντε τον καφέ μόνο για καπνιστές.

See you ξανά όταν ανοίξει ο καιρός και βγούμε σε εξωτερικό χώρο…

Καλά να περνάτε...


Τα σέβη μου στους καπνιστές που έβγαιναν έξω να καπνίσουν, που παρόλο που άλλοι κάπνιζαν μέσα.
  #2  
Παλιό 15-12-2011, 10:44
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Strats Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά, ειλικρινά λυπάμαι που φτάνω στο σημείο να ανοίξω αυτό το topic, πραγματικά δε φανταζόμουν ότι θα ήταν τόσο δύσκολο να μπορέσουμε να σεβαστούμε ο ένας τον άλλον. Και φυσικά μιλώ για τον καφέ της Τετάρτης στην Όαση, όπου η καφετέρια μετατρέπεται σε τεκέ επειδή ένα μικρό ποσοστό συμφορουμιτών δε θέλει να καταλάβει ότι δεν είμαστε υποχρεωμένοι όλοι να αναπνέουμε τον καπνό τους και να βρωμάνε τα κράνη και τα τζάκετς μας για μέρες.

Είναι επίσης λυπηρό το γεγονός ότι η διεύθυνση του συγκεκριμένου καταστήματος αποδέχεται την κατάσταση παραβιάζοντας το νόμο, ελληνικό original αυτό…

Αφού λοιπόν παιδιά, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό και πολλές ακόμα παρακλήσεις δεν πιάνουν τόπο, κάντε τον καφέ μόνο για καπνιστές.

See you ξανά όταν ανοίξει ο καιρός και βγούμε σε εξωτερικό χώρο…

Καλά να περνάτε...


Τα σέβη μου στους καπνιστές που έβγαιναν έξω να καπνίσουν, που παρόλο που άλλοι κάπνιζαν μέσα.

Στράτο αν και ο λόγος που δεν κατεβαίνω στον καφέ είναι η έλλειψη χρόνου, είμαι 100% σύμφωνος με όσα λες....

Και η μυρωδιά είναι το λιγότερο κακό φίλοι μου....

Last edited by frits; 15-12-2011 at 10:48.
  #3  
Παλιό 15-12-2011, 10:46
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

θα συμφωνήσω και με τους 2 σας

θα κρατήσω όμως οτι.....ΠΟΛΛΟΙ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΕΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΟΥΝ



(Μια ξανθια που κάπνιζε μέσα σαν αράπηςέκανε ηλεκτρονικό τσιγάρο,ε....ΔΕΝ εγραφε την παρέα)
  #4  
Παλιό 15-12-2011, 10:47
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Και επειδή πες-πες κάτι μένει, διαβάστε και αυτό...

http://www.cancercouncil.com.au/html...ng%20myths.pdf
  #5  
Παλιό 15-12-2011, 10:49
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
θα συμφωνήσω και με τους 2 σας

θα κρατήσω όμως οτι.....ΠΟΛΛΟΙ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΕΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΟΥΝ
Ναι! Είπα άλλωστε:

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Strats Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Τα σέβη μου στους καπνιστές που έβγαιναν έξω να καπνίσουν, που παρόλο που άλλοι κάπνιζαν μέσα.
  #6  
Παλιό 15-12-2011, 10:51
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

στρατο με καλυψες!!
κι εγω θα αποσυρθω ετσι και οι υπευθυνοι του forum σε συνεργασια με το καταστημα δεν κανουν κατι!
γιατι αν περιμενουμε απο την καλη διαθεση και το σεβασμο των καπνιστων...,τοτε...,καλα κρασια!!!
  #7  
Παλιό 15-12-2011, 10:55
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ



Πολύ σωστά τα λες φίλε Στράτο πρέπει να σεβόμαστε αυτούς που δεν καπνίζουν και πόσο μάλιστα σε ένα κλειστό χώρο .

Και εγώ καπνιστής είμαι αλλά πρέπει να υπάρχει σεβασμός στους μη καπνίζοντες δεν είναι και τόσο δύσκολο να βγεις έξω να κάνεις το τσιγαράκι σου για λίγο και να πάρεις και τον αέρα σου .

Εγώ στηρίζω Στρατή .



  #8  
Παλιό 15-12-2011, 11:26
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Στράτο, συμφωνώ κι επαυξάνω 100% με τα όσα λες... Ακόμα και όταν κάπνιζα 1 πακέτο την ημέρα, ο καπνός με αηδίαζε και στα ρούχα μου και στο αυτοκίνητο (παρόλο που ποτέ δεν κάπνισα εντός)...

Όταν δε το έκοψα για 11 περίπου χρόνια, με ενοχλούσε ακόμα και η ιδέα του καπνού. Τώρα που καπνίζω 1-2 τσιγάρα στις 10 μέρες (και αν), συνεχίζει να με ενοχλεί η βρώμα του καπνού και γι αυτό αποφάσισα να καταργήσω και αυτά τα 6 τσιγάρα το μήνα γιατί τελικά δεν προσφέρει τίποτα... ή μάλλον μπορεί να προσέφερε μια προσωρινή ευχαρίστηση, αλλά μετά μετάνιωνα μετά που βρωμούσαν τα χέρια μου...

Τώρα αυτό που γίνεται φέτος στην όαση είναι δυστυχώς τεκές... την τελευταία φορά που ήρθα, το μπουφάν βρωμούσε τόσο που αναγκάστηκα να το αφήσω 3 ημέρες εκτός σπιτιού και να πηγαινω-έρχομαι στη δουλειά με "συμβατικό" μοπυφάν και ουχί μοτοσυκλετιστικό... Για να έρθω με την Ειρήνη βέβαια... ούτε συζήτηση... θα πεθάνει μόλις μπει μέσα...

Σέβομαι τους καπνιστές - καθώς και εγώ υπήρξα κάποτε - αλλά πρέπει και εκείνοι να σέβονται τους μη καπνιστές πολύ περισσότερο !!! Όσο για τη νομοθεσία που δεν τηρείται και δεν πέφτουν καμπάνες... ουδέν σχόλιο... μία λέξη μόνο... Ελλαδιστάν...
  #9  
Παλιό 15-12-2011, 11:41
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Επειδή πιστεύω, ότι ο καλύτερος τρόπος, ώστε να έχουμε υγειείς κοινωνικές και ανθρώπινες σχέσεις, δεν χρειάζονται απαγορεύσεις και αστυνόμευση, παρά μόνο σεβασμός και αυτοσυγκράτηση, δηλώνω, ότι δεν θα ξανακαπνίσω σε κλειστό χώρο σε καφέ του forum...

Ελπίζω, να ξαναδώ σύντομα τα αγαπημένα φιλαράκια στους καφέδες μας...
  #10  
Παλιό 15-12-2011, 11:44
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από teo71 Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή πιστεύω, ότι ο καλύτερος τρόπος, ώστε να έχουμε υγειείς κοινωνικές και ανθρώπινες σχέσεις, δεν χρειάζονται απαγορεύσεις και αστυνόμευση, παρά μόνο σεβασμός και αυτοσυγκράτηση, δηλώνω, ότι δεν θα ξανακαπνίσω σε κλειστό χώρο σε καφέ του forum...

Ελπίζω, να ξαναδώ σύντομα τα αγαπημένα φιλαράκια στους καφέδες μας...
Eίσαι αστέρι παιδί Θοδωρή .


Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:28.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!