GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις)

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 15-12-2011, 12:12
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Kαι εγώ συμφωνώ με τον αρχικό συντάκτη του post.
Ελπίζω να μην ξαναβρεθούμε σε τεκέ και να "καπνίζουμε "κάτι που δεν θέλουμε.Τόσες μάρκες μπερδεμένες και ούτε ένας χόρτο.Τι τεκές ήταν αυτός?
Τα λέμε στον έξω χώρο την άλλη φορά επιτρέποντος και του καιρού
  #12  
Παλιό 15-12-2011, 12:20
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Παιδιά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να γίνεται έτσι!
Ολοι μας είμαστε ικανοί να σεβαστούμε φίλους και μη.
Απλά όταν σαν καπνιστής μπαίνεις σε ένα χώρο και βλέπεις ήδη τσιγάρα αναμένα και τασάκι μπροστά σου θα το ανάψεις, όπως κάνω κι εγώ.
Θα αρκούσε μία "υπενθύμιση" Στράτο κι όλοι οι καπνιστές θα βγούμε έξω, όπως άλλωστε κάναμε. Δείξε φίλε μου κατανόηση στην "αδυναμία" μας και την επόμενη φορά που θα με δεις να κάνω την αυτόματη κίνηση να βγάλω το πακέτο, απλά θύμισέ μου ότι δεν καπνίζεις. Μη μου στερήσεις την παρουσία σου!

Γιάννης
  #13  
Παλιό 15-12-2011, 12:20
aleckan Ο/Η aleckan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: Αθηνα-Γαλατσι
Μoto: R1200GS Adv. (2010) VSTROM 650 (2005) VESPA PE 200 (1981)
Μηνύματα: 1,369
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από adventure Εμφάνιση μηνυμάτων
Eίσαι αστέρι παιδί Θοδωρή .


Ενα αστερι για αρχη...
...τα επομενα αστερια της παρεας ??? (κι εχουμε πολλα), για να τα βλεπουμε....για να μας βλεπετε!!!
  #14  
Παλιό 15-12-2011, 12:36
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Στράτο θα συμφωνήσω μαζί σου...έχω γίνει και γω γραφικός με αυτό το τσιγάρο στις συναντήσεις μας, όταν με μεγάλο κόπο επέλεξα και κατάφερα μετά από 29 χρόνια να μην καπνίσω εδώ και 16 μήνες.

Ας μην γίνει όμως ο λόγος να χαλάσει η παρέα, όπως πολύ σωστά τοποθετήθηκε ο Θοδωρής...αλληλοσεβασμός


Δεν κατάλαβα γιατί ατόνισε το μέτρο...μήπως να αρχίσουμε τις καταγγελίες??
  #15  
Παλιό 15-12-2011, 12:54
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να γίνεται έτσι!
Ολοι μας είμαστε ικανοί να σεβαστούμε φίλους και μη.
Απλά όταν σαν καπνιστής μπαίνεις σε ένα χώρο και βλέπεις ήδη τσιγάρα αναμένα και τασάκι μπροστά σου θα το ανάψεις, όπως κάνω κι εγώ.
Θα αρκούσε μία "υπενθύμιση" Στράτο κι όλοι οι καπνιστές θα βγούμε έξω, όπως άλλωστε κάναμε. Δείξε φίλε μου κατανόηση στην "αδυναμία" μας και την επόμενη φορά που θα με δεις να κάνω την αυτόματη κίνηση να βγάλω το πακέτο, απλά θύμισέ μου ότι δεν καπνίζεις. Μη μου στερήσεις την παρουσία σου!

Γιάννης
γιαννη στους φιλους μου θα την πω και θα τους κανω παρατηρηση...
δεν ειναι δουλεια μου ομως να διαπαιδαγωγω 40αρηδες και 50αρηδες...
  #16  
Παλιό 15-12-2011, 13:04
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
γιαννη στους φιλους μου θα την πω και θα τους κανω παρατηρηση...
δεν ειναι δουλεια μου ομως να διαπαιδαγωγω 40αρηδες και 50αρηδες...

Κώστα δεν είναι ανάγκη ούτε να μας την πεις ούτε να μας κάνεις παρατήρηση. Ενα κλείσιμο το ματιού αρκεί. Η κακιά συνήθεια είναι αυτό ακριβώς και δε διορθώνεται με το να μου την πεις.

Ούτε θέμα διαπαιδαγώγησης είναι στου 40 και 50άρηδες. Οπως έγραψα, όταν δω κάπου αναμένο τσιγάρο αυτόματα θεωρώ ότι επιτρέπεται. Καλώς ή κακώς κάποιος ανάβει το πρώτο με την ανοχή του μαγαζάτορα ή της παρέας, και τότε χαλάει η σούπα.

Προς Θεού δεν τα ρίχνω σε κανέναν, θα μπορούσα να είμαι εγώ αυτός που άναψε το πρώτο.

Αλλωστε όλο το προηγούμενο διάστημα βγαίναμε έξω. Την προηγούμενη Τετάρτη καπνίσαμε για πρώτη φορά μέσα αν δεν κάνω λάθος. Κι εμένα μου φάνηκε παράξενο, διότι δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να πάω έξω, βρέχει-χιονίζει αν θέλω να καπνίσω, και τελικά κάπνιζα μέσα. Θα μου πεις άλλαξε κάτι;! Δεν ξέρω, απλά μου φάνηκε "φυσιολογικό" αν με εννοείς.

Θα πηγαίνουμε λοιπόν έξω ξανά, αλλά ας σταματήσει εδώ η όλη κουβέντα! Δεν είμαστε απαραίτητα χειρότεροι από τους μη καπνιστές και σίγουρα όχι "στ####### μας" Κώστα. Μπορώ να σου δείξω πολλές καλόγριες "καραμπίνες"!

  #17  
Παλιό 15-12-2011, 13:38
geolag Ο/Η geolag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ELLINIKO
Μηνύματα: 1,316
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

και μόνο που συζητάμε το θέμα του τσιγάρου είναι λυπηρό.Οταν βρεθείς σε ένα μαγαζί οπου υπάρχουν άνθρωποι για τους οποίους ξέρεις ότι τους ενοχλει το κάπνισμα και το έχουν δηλώσει αρκετές φορές και εσύ συνεχίζεις να καπνίζεις σημαίνει αδιαφορία για τους "φίλους σου".
Η δικαιολογία ότι μπήκα μέσα και επειδή κάπνιζε ένας καπνίζω και εγώ ας μην σχολιαστεί γιατί τότε αν μπω μέσα και δω κάποιον να κλέβει το πορτοφόλι ή το κράνος του άλλου τότε θα κλέψω και εγώ.Δεν είμαστε μικρά παιδιά για να δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα.
Επομένως κατα τη γνώμη μου η αποχή από συγκεκριμένα στέκια όσο είναι χειμώνας είναι η καλύτερη λύση και ίσως κάποιοι αλλάξουν γνώμη και τακτική.
Ας γεμίσει η παρέα και το μαγαζί μόνο με καπνίζοντες ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα
  #18  
Παλιό 15-12-2011, 14:29
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geolag Εμφάνιση μηνυμάτων
και μόνο που συζητάμε το θέμα του τσιγάρου είναι λυπηρό.Οταν βρεθείς σε ένα μαγαζί οπου υπάρχουν άνθρωποι για τους οποίους ξέρεις ότι τους ενοχλει το κάπνισμα και το έχουν δηλώσει αρκετές φορές και εσύ συνεχίζεις να καπνίζεις σημαίνει αδιαφορία για τους "φίλους σου".
Η δικαιολογία ότι μπήκα μέσα και επειδή κάπνιζε ένας καπνίζω και εγώ ας μην σχολιαστεί γιατί τότε αν μπω μέσα και δω κάποιον να κλέβει το πορτοφόλι ή το κράνος του άλλου τότε θα κλέψω και εγώ.Δεν είμαστε μικρά παιδιά για να δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα.
Επομένως κατα τη γνώμη μου η αποχή από συγκεκριμένα στέκια όσο είναι χειμώνας είναι η καλύτερη λύση και ίσως κάποιοι αλλάξουν γνώμη και τακτική.
Ας γεμίσει η παρέα και το μαγαζί μόνο με καπνίζοντες ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα
ετσι!
  #19  
Παλιό 15-12-2011, 14:31
ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ Ο/Η ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW K1200S BMW F800ST
Μηνύματα: 1,183
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

ρε παιδια πολυ κουστουμι και κορδελα δεν εχει πεσει η' νομιζω?
Ρε ξυπνατε.
Μηχανες καβαλαμε........
  #20  
Παλιό 15-12-2011, 14:49
ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ Ο/Η ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW K1200S BMW F800ST
Μηνύματα: 1,183
Προεπιλογή Απάντηση: Ο ΚΑΦΕΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ

εχει παει κανεις σας να κανει παρατηρηση σε κανενα φορτηγακι το οποιο βγαζει ντουμανι απο πισω?
Σε κανεναν τυπο ο οποιος μιλαει στο κινητο?
Ξαφνικα πολυ νομοταγεις εχουμε γινει.
Δεν λεω οτι ειναι κακο αλλα ας ξεκινησουμε απο τα πιο ουσιαστικα......
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:05.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!