GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 28-10-2010, 21:39
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο πολύ θα μας κλέβουν οι εταιρίες

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
(το postάρισα και σε άλλο θέμα, αλλά κολλάει και εδώ)
Παιδιά μόνο τυχαία δεν είναι τα οικονομικά αποτελέσματα των βιομηχανιών αλλά και των τοπικών αντιπροσώπων αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών. Παγκόσμια και πολλά χρόνια οι εταιρείες με τους μεγαλύτερους τζίρους – κέρδη είναι αυτές των αυτοκινήτων και καυσίμων.
Και για να πάμε και στο θέμα, δεν είναι μόνο το να πουλήσουν το όχημα. Εισπράττουν και από τα service και ανταλλακτικά. ΛΗΣΤΡΙΚΑ ΠΟΛΛΑ. Όταν χρεώνουν την εργατοώρα €80 (όπως Porsche), τα ανταλλακτικά στις τιμές που τα χρεώνουν… Κάπου έγραψα χθες στο forum για την ΛΗΣΤΕΙΑ στην τσέπη μας. Δεν μπορούμε όμως να κάνουμε και αλλιώς. Το ρισκάρουμε να μην αλλάξουμε λάδια σε ένα χρόνο? Με μεγάλες πιθανότητες δεν θα πάθουν τίποτα, αλλά το ρισκάρουμε? Εμένα ας πούμε για τα 50,000 χλμ μου είπαν ότι θα με χρεώσουν κοντά στα €200.
Και γιατί να αλλάζουμε τα λάδια ανά 5,000 χλμ, ενώ οι προδιαγραφές τους είναι για τουλάχιστον 15,000 χλμ? Τι… ξίνισμα θα πάθουν? Μηχανολόγος είμαι και οι γνώσεις μου δεν μου επιτρέπουν να μου φέρονται έτσι οι αντιπροσωπείες. Αφήνω τα λάδια στην βάρκα μου ένα χρόνο και δεν παθαίνουν τίποτα. Άρα σηκώνουν και λίγο παραπάνω, λόγω tech specs tolerance. Και όχι δίπλα στην θάλασσα, ΜΕΣΑ στην θάλασσα. Το σκέφτομαι σοβαρά να το καθυστερήσω ως τα 60,000 χλμ χωρίς…
ΤΟ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.


Για το θέμα με την αλλαγη λαδιών που ανέφερες..
Έχω γνωρίσει άτομο που σε HUNDAI ACCENT το οποίο αγόρασε μεταχειρώ
με καμμια 40.000 το πήγε 160.000κμ χωρίς καμμία αλλαγη λαδιών μόνο συμπλήρωνε!!!
Το είδα με τα μάτια μου και δεν το πίστευα!!
120.000κμ χωρίς αλλαγή λαδιών!
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 28-10-2010, 21:43
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο πολύ θα μας κλέβουν οι εταιρίες

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το θέμα με την αλλαγη λαδιών που ανέφερες..
Έχω γνωρίσει άτομο που σε HUNDAI ACCENT το οποίο αγόρασε μεταχειρώ
με καμμια 40.000 το πήγε 160.000κμ χωρίς καμμία αλλαγη λαδιών μόνο συμπλήρωνε!!!
Το είδα με τα μάτια μου και δεν το πίστευα!!
120.000κμ χωρίς αλλαγή λαδιών!
άνετα γίνεται αν καίει πολλά. είναι σαν να βάζεις συνεχώς καινούργια.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι άλλο θα δουν τα μάτια μας!!! riko46 Ένδυση 15 12-06-2010 17:45
Εώς πότε θα μας κυβερνούν οι συντεχνίες... frits Ελλάδα 5 29-05-2010 20:14
Τι άλλο θα κάνουν οι διαφημιστές για να μας τραβήξουν την προσοχή ;;;; ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Αστεία Video 94 25-02-2010 17:22
Αν αυτό το περιστατικό είναι αλήθεια η Ολυμπιακή θα γινόταν πολύ ρόμπα Α' MARK Επικαιρότητα 7 15-12-2009 23:45
Πως θα έπρεπε να είναι η ζωή μας Alext Χιούμορ 4 26-06-2009 12:15


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:15.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!